Sklamala ma moja rodina

tonjadabik2
19. aug 2013

Ahojte.. neviem s kym sa mam o tom porozpravat.. tak sa pytam Vas maminy.. ja som sa vydala..mame 3 krasne deti a pokusame sa o 4 babetko.. ale cem o inom.na nasej svadbe bola cela moja rodina..bratia rodicia kamosky aj z manzelovej rodiny takisto.. ale teraz mal svadbu moj mladsi brat.. a o tom to je.. dozvedeli sme sa o tom s manzelom az vecer po svadbe..ze sa mi ozenil brat.. zevraj tajna svadba.. bola tam moja mama aj moj starsi brat..jeho uz manzelky mama a 2 svedkovia.. a o to ide.. nikto mi nedal vediet ani jeden ani druhy brat mi nedali vobec vediet..ze sa jeden zeni..ani vlastna mama mi ani len nezavolala.. a to bol starsi brat u nas v ten den na navsteve..a nic mi nepovedal..v ten den..nepovedal ze sa nam brat zeni.. a rychlo sa ponahlal ze si ide daco vybavit..a az vecer sme sa dozvedeli ze to daco bola bratova svadba.. mne ako ich sestre nikto nic nepovedal..ani bratia ani vlastna mama a ani oco, vsetci o tom vedeli..len ja nie.. velmi ma to boli ze mna a mojho manzela a nase deti nepozvali ako jedinych.. neslo mi ani o neaku slavnost ci obed alebo veceru.. ale len o ten kostol..ze aspon tam by som mu zablahozelala.. velmi ma vsetci sklamali..a velmi ma to boli.. nemam silu nad tym neak premyslat..teda nechcem si to pripustit ze mi to urobili moja najblizsia rodina.. moja mama a oco a moji 2 bratia.. vsetci vedeli a planovali tu svadbu a nas nepozvali..ani nam nedali vediet..vobec.. ved som ich sestra.. vyrastali sme spolu,,a moja mama ze mi ani nezavolala..ze jej to srdce dalo ze tam niesom.. ani som neplakala,nedokazem si to pripustit bojim sa ze sa zosypem lebo to strasne boli ze ma takto sklamali..toto som od nich necakala..nikdy....lebo keby som si to pripustila,,tak by som velmi plakala..nechcem aby ma deti videli plakat.. manzel celu noc nespal a vracal na zachode celu noc od nervoch tak sa zosypal..velmi ho to zabolelo.. my ked sme sa brali,,pozvali sme vsetkych..hlavne bratov a rodicov. a oni??? nic,, a este brat starsi volal mojej dcere a povedal jej ze to nevadi ze sme nahnevani..ze nas to prejde.. oni to beru ze uplne normalne nic sa nestalo..ze v pohode.. nenavidim ich za to..takyto podraz.. vobec ich netrapi..ze mi zlomili srdce cela moja rodina.. esteze mam uzasneho manzela a 3 krasne deti ktore stoja pri mne. ale aj tak velmi ma boli srdiecko..moji bratia,mama a oco.. poradte mi..velmi sa na nich hnevam a nedokazem im to odpustit,, doteraz mi nikto ani jeden ani druhy brat ani mama ani oco nezavolali..nic.. ale ja sa im uz neozvem. zazili ste niektora nieco take? ako ste to riesili?ako ste sa s tym vysporiadali??? vnutorne.. co s tou bolestou ktoru citim???

monikajaco
20. aug 2013

Mna by to mrzelo velmi ... nech uz maju dovod akykolvek .... a opytala by som sa ze preco ? A tajna svadba my ass ..

fra
20. aug 2013

a samozrejme, brat urobil chybu že vás nepozval a nezhoduje sa to s bontonom, ale nepovedala by som, že je to neodpustiteľná chyba

sandracs
20. aug 2013

Ahoj, reakcia muža -celú noc vracal, pretože ho švagor nepozval na svadbu mi príde na chlapa neprimeraná. Rovnako aj Tvoja reakcia je trošku nad mieru. Trošku nemyslím ironicky ani v uvodzovkách, pretože máš plné právo byť nahnevaná a cítiť sa sklamaná. Rovnako aj žiadať od rodiny vysvetlenie, ale nenávidieť ich zato, prerušiť kontakty - zvlášť ak vzťahy s rodičmi aj súrodencami boli pred tým dobré /ak ste sa navštevovali, vzájomne si pomáhali, starí rodičia mali záujem o vnúčatá a pod./, by bola myslím škoda.

ifkael
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sjuzan77
20. aug 2013

@tonjadabik2 neboj, preboli to, mam za sebou podobnu skusenost. Minuly rok sa zenil manzelov bratranec, bral si za manzelku babu, ktora nám dokonca bola za svedka na nasej svadbe. Robili velku svadbu, 60 hosti a jedine nas nepozvali, ani len oznamenie nam neposlali, ked sa manzel na to ohradil, tak sme to oznamenie dostali 2 hodiny pred obradom. A ako na vysmech nam to dali aj s pozvankou, aby sme prisli na svadbu 😠 ale my vieme aspon dovod, preco sme neboli vitani-prizemna ziarlivost uvedenej slecny. Islo o to, ze ju si nechcel manzelov bratranec vziat, povedal, ze len ked ona otehotnie, tak bude svadba, co sa teda nakoniec stalo. Cakala na to 7 rokov, zatial co my sme zasnuby oznamovali uz po roku a pol. A co uz vobec nerozdychala, ze my sme si postavili novy dom, zatial co ona o tom len sniva a byva v malom byte. Zial ich chyba, tiez si mohli vziat uver na cely zivot ako my a nemusela zavidiet 🙄 viem, ze to teraz boli, my s manzelom sme to tiez dodnes celkom nepredychali, ako kasli na to, mas svoju rodinku a to je pre teba to najdolezitejsie 😉

barcelona94901
20. aug 2013

@tonjadabik2 nás tiež nikoho nepozvali,ale ani jedného surodenca,prekvapilo to,zaskočilo,už len z toho dovodu,že kámošky nevesta mala atd ..ale to rozdýchaš 🙂

ada32
20. aug 2013

tema bola zalozena pol hodinu po polnoci tak zakladatelka pisala sokovana a tak ako sa prave na figu citila. urcite o par dni bude mat na veci novy pohlad.
ze veta nenavidim ich a chcela som im aspon v kostole zablahozelat je vyslovene o momentalnej emocii tak ju za to nesudte. ked sme prekvapeni, sokovani, sklamani , zraneni casto zabudame na akykolvek odstup , nadhlad aj na sklonovanu boziu lasku. Musi to cele prejst cez zaludok, stravit a vychladnut.
nam sa tu lahsie pise ked to neprezivame. 😖

barcelona94901
20. aug 2013

@ifkael ale vlastný surodenec a niekto z rodiny,či okolia je veľký rozdiel 🙂

ifkael
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kveta
20. aug 2013

@tonjadabik2 Vobec by som to neriesila. Respektovala by som, ze si nevesta so zenichom urobili svadbu podla svojich predstav..

Tiez sme mali utajenu svadbu, o ktorej netusili anilen rodicia. A vsetci to prezili.. ;)

barcelona94901
20. aug 2013

@ifkael tak to ,že máš ty zlé vzťahy,neznamená,že ich maju všetci ..
podľa mna surodenec na svadbu patrí

ifkael
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barcelona94901
20. aug 2013

@ifkael tak si to napísala ,že neni rozdiel medzi surodencom a nejakým známym 🙂

annie6
20. aug 2013

my ked sme robili svadbu, sestra moja nemohla prist lebo akurat mala doma maale babo a byva v nemecku a aj tak nam obom bolo luto, neviem si predstavit, ze by som brata zavolala aj mamku a jej by som to ani neoznamila, sak naco aj tak nedojde :-/

argyro
20. aug 2013

@tonjadabik2 no počkať, tu niečo nesedí.. tam musel byť vážny dôvod, prečo nepozvali práve len vás. naozaj netušíš prečo? 😕

ajka30
20. aug 2013

Treba sa spytat na dovod. Ja osobne si myslim ( ale je to len moj odhad), ze brat vas nepozval preto, lebo zrejme nechcel robit hostinu a oslavu. Kedze ty s manzelom ste robili velku svadbu, brat sa zrejme obaval, ze ked vas pozve, tak budete chciet od neho, aby aj on robil oslavu. Nepoznam nikoho z vas, ale mne to tak pripada, nemam totiz pocit, ze mate inak narusene vztahy. Netrap sa, radsej sa rovno spytaj. Neboj, bude dobre. Nezanevri na rodinu, okrem vlastnej nikoho ineho blizsieho clovek nema.

tonjadabik2
autor
20. aug 2013

Baby *Dakujem za nazory.. niektore ste ma tu pochopili..za to vam zo srdiecka Dakujem cmuk.. a ostatne aj to su nazory.. poplakala som si..ale aj tak som zo seba nedala von ten smutok co citim.. ako zacat aby ste ma pochopili? tot moj pribeh: mala som 19 ked som otehotnela.v 20tke sa mi narodila dcerka.boli sme 2 roky same..byvala som u nasich. ked mala malá 2 roky..nasla som si otca pre nu a priatela pre seba.casom sme sa vzali a narodili sa nam este 2 deti.samozrejme moji rodicia mojmu vtedy priatelovi neverili a nemali ho radi.my sme sa milovali takze nemali sancu nas rozbit.v tom istom case si mladsi brat nasiel tu..harpiu priatelku..ktora rozbila casom celu rodinu..moj starsi brat ako aj moji rodicia sa do nej zamilovali..boli a su znej doteraz uplne hotovi..sak vysokoskolacka..my sme sa vzali a na svadbe boli vsetci.. hlavne bratia a rodicia.aj z manzelikovej strany.raz boli u nas kedze byvame sami na dedine..a ostali na noc mama oco a starsi brat..pohadali sme sa a vznikla hadka..neviem uz o co slo..bolo to hrozne davno.. a vtedy mi oco povedal: mojej katke nesiahas ani po clenky! a starsi brat ju tiez ospevoval aka je ona uzasna a dobra ze uplny opak mna..aka je skvela a bla bla bla..to je ta bratova teraz uz manzelka..vtedy sa to vo mne zlomilo a zacala som ju nenavidiet.vzala mi lasku od mojho otca aj mojej mamy opustili ma bratia obaja..vsetci len tu Katku ospevovali..aka je uzasna a dobra..odvtedy sa vsetko zmenilo..na mna a mojho manzela a deti sa zacalo zabudat..ona mna a mojho manzelika nema rada..neviem preco..neviem dovod.. v nasej rodine je to tak ze co povie namladsi bracek a starsi tak to je svete.. preto si myslim ze to ona nas tam nechcela.. brat mladsi zenac..mi pisal ze on to tak chcel aby sme tam my neboli..a tajne preto..preco? aby som sa o tom len ja nedozvedela.ja a moj manzelik a nase deti.. takze toto je moj pribeh..do rodiny na vtrie jedna vysokoskolacka a vsetko je uplne inak.. ona je sveta a ja ako dcera a sestra..som bokom. inak neozvem sa im ani jednemu ani mame ani nikomu snad uz teraz ked poznate moj pribeh pochopite preco sa im uz neozvem. toto bola posledna kvapka.. nech si ju nechaju len pre seba tu spinu..a viete co si myslim? ked sa budu rozdavat jedneho dna majetky tak vsetko ziska ona spina jedna ako ju ja nenavidim.. zobrala mi vsetko co som milovala bratov rodicov..rodinu. a to nehovorim o daroch .ked chodime k nasim na Vianoce.. ona dostane od podotykam od mojej mamky super krasne luxusne drahe veci.. a mne jedno..jedno jedine tricko roztahane jak pre 50 rocnu zenu! takze uz viete ako sa citim..som odstrcena naboku.. od vlastnej rodiny od najblizsej rodiny. a to ma velmi boli srdiecko mi krvaca ze zase ona vyhrala a na mna a moju rodinu si nikto ani nespomenie. doteraz od tej svadby
mi nikto nezavolal ani vlastna mama ani bratia..nikto.. zabudli na mna.. na dasli den den po svadbe bola u nasich oslava..neaka ze posvadbova..ale ako uz urcite tusite nesli sme tam.. nedokazala som sa na nich pozerat na tu falos.. nato ze Katke ja nesiaham ani po clenky..

malapepka
20. aug 2013

@tonjadabik2 po prečítaní dodatku tvojho príbehu si myslím, že chyba je v tebe. Prepáč ☹ spôsob, akým o nej píšeš hovorí za všetko - nenávisť. Ona to cítila a preto ťa nemá rada, nič nie je len tak. V každej rodine je niekto obľúbenejší a menej obľúbený. Ale to neznamená, že rodičia neľúbia svoje deti. Ale ak sa na spoločných stretnutiach hádate, váš vzťah nie je dobrý. Hádajú sa bratia, manželky/priateľky a tvoji rodičia medzi sebou? Ak nie, potom ten ukrivdený a hádajúci sa budeš ty ☹ ja viem, že sa to zle počúva, ale niekedy si treba vypočuť aj opačnú stranu. Nechcem na teba útočiť, iba ti ukázať, že nič nie je iba biele a čierne.
Vieš, u nás je to tak podobne. Sme 3 sestry a rodičia. Každá máme svoju rodinu. Jedna zo sestier je hašterivý, večne ukrivdený človek, ktorý každému niečo vyčíta.... ja s druhou sestrou, rodičmi si všetci vychádzame, hádky boli iba vtedy, keď bola s nami ona. ☹ mrzí ma to, je to moja sestra, ale nenechám sa ňou ani ja, ani ostatní večne osočovať. Kontakty sme prerušili. Vidím to ako dosť podobné príbehy, každý z iného pohľadu.

ifkael
20. aug 2013

ja viem ze to boli....ale zivis v sebe nenavist a zozieras sa sama....

ked si bola mala, dostavalo sa Ti dostatok rodicovskej lasky? mam pocit, ze nie...niesi sebeista a utapas sa nad vecami ktore zmenit nemozes

mala by si odpustit sama sebe, odpustit rodicom a aj surodencom a celej rodine a zit si svoj spokojny zivot zo svojou rodinou....ostatne pride.

biancarv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ifkael
20. aug 2013

http://www.pantarhei.sk/knihy/luule-viilma/duse... odporucam tuto knizku... myslim, ze Ti pomoze

barcelona94901
20. aug 2013

@tonjadabik2 je to ťažké,ale nepestuj v sebe hnev ,ty ,tvoje deti a tvoj manžel ste rodina a nepotrebuješ nikoho dalšieho presviedčať o tom,že aj ty si tu,aj ty niečo dokážeš,musíš sa nad nich povzniesť,nech sa stalo čokoľvek,inak ťa tvoj hnev,smutok,sklamanie za živo pohltí a zožerie a nechceš aby tvoje deti mali za maminku nejaku tiež harpiu ,že? 🙂

zuzkabendikova
20. aug 2013

Božeeeeeeeeeeeeeeeeeeee koľko vymletých hláv užásných mamičiek...........milujem diskusie kde dotyčná potrebuje pomoc povzbudenie a vy ju tu idete ešte viac zničiť ako je .

😠

ifkael
20. aug 2013

@zuzkabendikova niekedy narovinu povedane je lepsie ako mazat med okolu ust ...taky je zivot

evelynm
20. aug 2013

@zuzkabendikova , mas nejaky dovod na to, aby si diskutujuce zeny urazala?
myslis, ze by zakladatelke diskusie pomohlo, keby sme jej vsetci prikyvli - ano, ta tvoja rodina je strasna, ty si obet, chudiatko? kam by ju to posunulo? co by jej to dalo? kazda minca ma dve strany a ak ma niekto iny nazor, je to urcite vacsim prinosom, ako spolocne nadavanie a utvrdzovanie sa v krivde. Nevidim nikde, ze by sa ju tu niekto snazil znicit. len ponukame iny pohlad na vec a moznosti riesenia, ci vysporiadania sa s tym.

zuzkabendikova
20. aug 2013

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

gaudinka
20. aug 2013

@tonjadabik2 to mi je luto, a dufam, ze raz si to uvedomia ako ti ublizili....

janinah
20. aug 2013

tvoja rodina sú teraz deti a manžel,chápem,že to je ľúto,že vás nepozvali,ale svet sa nezrútil a život ide ďalej,ty predsa máš pre koho žiť....a určite sa bratom a rodičom nenatískaj,ži si svoj život,na onú Katku nežiarli,tou nenávisťou ničíš tým len samu seba

malapepka
20. aug 2013

@zuzkabendikova toto nie je o úteche. Mne jej je ľúto, ale... podľa mňa urobila chybu ona, preto jej nemôžem napísať, akú zlú rodinu má. Možno je dobré, keď jej ukážem aj opačný pohľad. Neurážala som ju, ani to nemám v pláne. Tomuto sa hovorí pozitívna kritika, taká, aby dala človeku väčší rozhľad a posunula ho vpred. Možno, keď si časom uvedomí, že musí sa zmeniť aj ona, zmenia sa aj jej vzťahy s rodinou, s novou švagrinou. 🙂 Aj toto je forma pomoci, nie len ľutovanie 🙂

monciky
20. aug 2013

@tonjadabik2
moja hlavu hore, to preboli, ale chcela by som aspon vediet, preco len Vas nepozvali a kedby mi to povedali, tak by som to uz dalej neriesila a ked Ti to nepovedia, tak ich smola, netrap sa tym...., vidno ze si rodinne zalozena, mas asi inu povahu ako brat...
nam sa zase stalo, ze ked sme mali svadbu my, tak ja som nechcela pozat manzelove sesternice, lebo som mala jeden problem, co som nevedela prekonat a manzelova teta sa vyjadrila, ze ak ich nepozvem, ani ona nepride..., takze pre klud v rodine som sa musela prekonat a pozvat ich...., po par rokoch sa vydavala jedna z tych sesternic a dostali sme len oznamenie s tym, ze oni nemaju peniaze, tak robia iba obrad..., ze nikoho nepozyvaju..., tak my dvaja slusni s mojim muzom sme prisli na obrad aspon zablahozelat, s obalkou v ruke, lebo sa patrilo vratit co dali nam a az tam sme zistili, ze oni robia normalnu hostinu v restike, plno ludi tam bolo, len mna s manzelom, svokrou, svagrom a spominanou tetou co sa za nich bila nepozvali...., ja som sa vtedy schuti zasmiala, ked to svokra vtedy riesila s horkostou v hlase, vtedy som im povedala, ze tu to mate, ked som to hovorila, nikto mi neveril, az sa museli presvedcit, od toho dna sa aj vztahy zmenili v rodine, manzel bol dovtedy hotovy zo sesternic, dnes uz ma vlazny vztah, neriesi ich a starame sa len a len o seba, mame svoju rosinu a priatelov, nikdy som z toho ze nas nepozvala sklamana nebola, ona ukazala svoj charakter a to, ze je chudera prvej triedy a najlespie je, ze o par rokov sa vydavala jej sestra a ta nas uz pozvala vsetkych, lebo to tak chcela a ta prva sesternica sa na tej svadbe potom velmi zle citila, lebo vedela co si myslime...