Sklamala ma moja rodina

tonjadabik2
19. aug 2013

Ahojte.. neviem s kym sa mam o tom porozpravat.. tak sa pytam Vas maminy.. ja som sa vydala..mame 3 krasne deti a pokusame sa o 4 babetko.. ale cem o inom.na nasej svadbe bola cela moja rodina..bratia rodicia kamosky aj z manzelovej rodiny takisto.. ale teraz mal svadbu moj mladsi brat.. a o tom to je.. dozvedeli sme sa o tom s manzelom az vecer po svadbe..ze sa mi ozenil brat.. zevraj tajna svadba.. bola tam moja mama aj moj starsi brat..jeho uz manzelky mama a 2 svedkovia.. a o to ide.. nikto mi nedal vediet ani jeden ani druhy brat mi nedali vobec vediet..ze sa jeden zeni..ani vlastna mama mi ani len nezavolala.. a to bol starsi brat u nas v ten den na navsteve..a nic mi nepovedal..v ten den..nepovedal ze sa nam brat zeni.. a rychlo sa ponahlal ze si ide daco vybavit..a az vecer sme sa dozvedeli ze to daco bola bratova svadba.. mne ako ich sestre nikto nic nepovedal..ani bratia ani vlastna mama a ani oco, vsetci o tom vedeli..len ja nie.. velmi ma to boli ze mna a mojho manzela a nase deti nepozvali ako jedinych.. neslo mi ani o neaku slavnost ci obed alebo veceru.. ale len o ten kostol..ze aspon tam by som mu zablahozelala.. velmi ma vsetci sklamali..a velmi ma to boli.. nemam silu nad tym neak premyslat..teda nechcem si to pripustit ze mi to urobili moja najblizsia rodina.. moja mama a oco a moji 2 bratia.. vsetci vedeli a planovali tu svadbu a nas nepozvali..ani nam nedali vediet..vobec.. ved som ich sestra.. vyrastali sme spolu,,a moja mama ze mi ani nezavolala..ze jej to srdce dalo ze tam niesom.. ani som neplakala,nedokazem si to pripustit bojim sa ze sa zosypem lebo to strasne boli ze ma takto sklamali..toto som od nich necakala..nikdy....lebo keby som si to pripustila,,tak by som velmi plakala..nechcem aby ma deti videli plakat.. manzel celu noc nespal a vracal na zachode celu noc od nervoch tak sa zosypal..velmi ho to zabolelo.. my ked sme sa brali,,pozvali sme vsetkych..hlavne bratov a rodicov. a oni??? nic,, a este brat starsi volal mojej dcere a povedal jej ze to nevadi ze sme nahnevani..ze nas to prejde.. oni to beru ze uplne normalne nic sa nestalo..ze v pohode.. nenavidim ich za to..takyto podraz.. vobec ich netrapi..ze mi zlomili srdce cela moja rodina.. esteze mam uzasneho manzela a 3 krasne deti ktore stoja pri mne. ale aj tak velmi ma boli srdiecko..moji bratia,mama a oco.. poradte mi..velmi sa na nich hnevam a nedokazem im to odpustit,, doteraz mi nikto ani jeden ani druhy brat ani mama ani oco nezavolali..nic.. ale ja sa im uz neozvem. zazili ste niektora nieco take? ako ste to riesili?ako ste sa s tym vysporiadali??? vnutorne.. co s tou bolestou ktoru citim???

tonjadabik2
autor
20. aug 2013

@biancarv tak ti velmi dakujem.. nepochopila si..

tonjadabik2
autor
20. aug 2013

@monciky vraj nemali peniazky..preto nas vraj nepozvali,,ale ja som sa na hostinu nepytala.. len som mu chcela zablahozelat v kostole tak ako aj on mne zablahozelal aj s nou.. len vyhovorky ze nemali peniaze a dozvedeli sme sa ze mali aj oslavu niekde..neviem uz kde.. takze asi tak.. som velmi citliva a rodinne zalozena.. ved jasne mam svoju milujucu rodinu ktora vie a chape ma a to je moj manzel a moje deti. ty si tiez zaila nieco podobne..vidis..takze to asi chapes.

tonjadabik2
autor
20. aug 2013

a vy ostatne myslim tie negativne..co ma tu urazaju ze ja som na vine.. mylite sa.. kto nezazije nepochopi.. ja som neurobila ziadnu chybu.. mna len nemaju radi tak ako novu nevestu,z ktorej su vsetci uplne hotovi.. a vlastny oco ma odpisal lebo ja jej novej neveste nesiaham ani po clenky? toto mi povedal priamo do oci vlastnej dcere!!! to by mal povedat mne a nie neakej ..neveste slusne povedane. vsetci ju miluju a ja ako dcera a sestra som najhorsia na svete??? hmm tak vam dakujem..

megika1
20. aug 2013

buď Ťa to zloží,alebo posilní....prajem Ti z celého srdca to druhé,ale pamätaj,že uľaví sa Ti až odpustíš.....pracuj na sebe,ak prídu zlé myšlienky vytrep ich prakerom just z čistého koberca,len nepestuj nenávisť.....si vzorom svojím deťom,čas preverí charaktery

argyro
20. aug 2013

@malapepka môžem sa spýtať, vy ste tri sestry a len jedna je hašterivá... ktorá to je v poradí, stredná?

argyro
20. aug 2013

@tonjadabik2 to čo ti povedal otec, nebolo veľmi pekné, ale čo si mu povedala ty predtým ako tú vetu vyslovil?
Teraz ked si to vysvetlila, dáva to väčší význam. Pochopila som, že žiarliš na svoju švagrinú, lebo si získala srdcia tvojej rodiny a tebe sa zdá že už nezostalo viac lásky od nich pre teba. Ako to bolo predtým ako vstúpila do vášho života? Predtým si cítila od rodičov a bratov dosť lásky?

anatalia77
20. aug 2013

@tonjadabik2 mna len napadlo,či tvoji rodičia sa v tebe nevideli,a chceli,aby si išla napr.na vysokú školu.To by dosť vysvetlovalo,že sú teraz tak opantaný tou švagrinou

tonjadabik2
autor
20. aug 2013

@megika1 Daakujem ti

tonjadabik2
autor
20. aug 2013

@argyro to bolo hrozne a budem si to pametat navzdy. neviem asi sme sa hadali..ano moj oco mal vypite. nieco sme riesili uz neviem co a on to povedal lebo som nanu asi daco povedala.. ano ziarlim na nu.hrozne moc. ano neostalo pochopila si to presne..predtym? vsetko bolo uzasne. bratia k nam chodili k detom stretavali sme sa mali ma radi a mali sme uzasny vztah.aj s rodicmi.venovali sa nam s ocom som mala dobry vztah aj s mamou. vtedy som sa citila ako dcera a sestra.. teraz som uz len vydata a mam uz len manzela ktory stoji pri mne a deti ktore milujem..

malapepka
20. aug 2013

@argyro nie, najmladšia je taký rypáčik 😀 ja som stredná. Prečo?

mamavera
20. aug 2013

@tonjadabik2 je mi ťa veľmi ľúto, neviem si ani len predstaviť také niečo v našej rodine. Na tvojom mieste by som zašla za rodičmi, len za nimi dvomi bez prítomnosti ostatných ľudí a bez emócií a výčitiek by som im povedala, to, čo cítiš. Aj to, že ti je to veľmi ľúto, ale ty už nebudeš iniciátorom žiadneho ďalšieho stretnutia, ak si všetko zrovnajú v hlave a budú ťa chcieť kontaktovať, nech sa páči. Ale ty ich už kontaktovať nebudeš. A neživ v sebe nenávisť k švagrine. Nech je aká chce, tvoji rodičia aj tvoji súrodenci majú slobodnú vôľu, nie sú nesvojprávny. A teba oberá zbytočne nenávisť o energiu. Želám ti veľa síl, veľa lásky od manžela a detí a dobrých priateľov. Veľa krát sú priatelia viac než rodina.

malapepka
20. aug 2013

@tonjadabik2 ako tak čítam, tie vzťahy sú dosť narušené. Nechala by som ich ochladnúť. Možno bude ozaj lepšie, keď sa nejaký čas nebudete stretávať, ty máš svoju rodinu, miluješ ju, tak sa netráp inými. Bolí to, ja viem. Ale občas niet inej cesty. Ale počas tej doby neživ v sebe nenávisť. Nájdi vnútorný pokoj, musíš sa s tým vnútorne zžiť. 🙂 potrebujete si zas k sebe nájsť cestu, ale s nenávisťou to nejde. Zmier sa s tým, ži pre svojich milovaných a verím tomu, že raz budete všetci ako rodina. Ale nesil to, nechaj tomu čas 🙂

kissova
20. aug 2013

@tonjadabik2 Určite to bolí, verím, ale mala by si zdvihnúť telefon a zavolať bratovi že im gratuluješ a praješ im len to najlešie, nedaj na sebe poznať že ťa to tak veľmi bolí, ak majú trocha citu a rozumu tak ti povedia prečo to urobili takto, povedz im že to bol podraz z ich strany....treba si to vyrozprávať

anatalia77
20. aug 2013

@tonjadabik2 stále mám pocit,že sa stalo niečo,čo nám nechceš povedať.
Neviem ti poradiť,ja som sirota, nemám nikoho,tak ani neviem ako to je,keď sa súrodenci nenávidia.

anatalia77
20. aug 2013

@kissova asi by to bolo len prilievanie oleja do ohňa

argyro
20. aug 2013

@malapepka ďakujem za odpoved, overujem si teoriu stredneho dieťaťa 🙂

@tonjadabik2 ak bolo predtym všetko v najlepšom poriadku, tak podľa mňa nič nie je stratené! chod k rodičom, a porozprávaj sa s nimi, bez výčitiek poprosím! povedz im o tom ako sa cítiš, odstrčená, akoby švagriná nahradila tvoje miesto, povedz im že ťa to bolí a že máš pocit, že odkedy vstúpila do ich života, zanevreli na teba. Možno sa budeš čudovať, že si to vôbec neuvedomujú, možno oni zasa na oplátku cítia z tvojej strany nepochopenie či neprijatie faktu, že im švagriná padla do oka /ale ved to je dobre, nie? je super, že si švagriná so svokrovcami tak dobre rozumie a oni s ňou/, možno si na nich príliš naliehala, aby si ten dobrý vzťah rozbila a oni to cítili ako tlak a nechceli to pripustiť, preto sa viac odtiahli od teba a pritiahli k nej.. Skús ju prestať riešiť, akceptuj ju ako ženu tvojho brata, ktorého ľúbiš. Veď nemusíte byť kamarátky! Stačí, ak ju budeš akceptovať a vôbec sa nemusíš s ňou baviť, ak ti nesedí. Nenúť sa do dobrého vzťahu s ňou, ale neočakávaj od svojich blízkych, že urobia to isté čo ty. Vieš, možno tvoji rodičia sú zasa nešťastní z toho, že prišli o dcéru, ktorá bola kedysi fajn, ale potom začala žiarliť na novú švagrinú a štvať ich proti nej. Zabudni na to, čo ti povedal tvoj otec v hneve, vieš koľko toho ľudia porozprávaju, keď im stúpne adrenalín? Kašli na to, nemysli na tú jednú vetu. Si človek veľmi pripútaný a naviazany aj na svoju pôvodnú rodinu, preto si tie vzťahy skús obnoviť, lebo nikdy nebudeš uplne šťastná. Je hlúpe, aby vás po toľkých rokoch rozdelil príchod cudzieho človeka do vašej rodiny. Ale ten cudzí človek je dnes už jej súčasťou, príjmi ju! Tvoj brat ju ľúbi, ak ho ľúbiš, tak ju príjmi, a prestaň voči nej chovať nenávisť, ubližuješ tým najviac sebe.

7511
20. aug 2013

@tonjadabik2 chapem, ze Ta velmi boli co sa stalo, rozumiem aj tomu, ze sa hnevas...je tazke prijat, ze ju maju zrazu radsej ako Teba...spominala si,ze si otehotnela v 19-tich...takze studovat si nesla..a zrazu pride vysokoskolacka do rodiny a vsetci su hotovi..ano,obycajne je to sen rodicov,aby mali studovane dieta...a zrazu je v rodine....a je za hviezdu...

maminuska
20. aug 2013

@tonjadabik2 ja ti veľmi dobre rozumiem .
Niekedy sa v rodine musí nájsť fackovací panák a môžeš mať aj 2 vysoké školy .... . Sú ľudia vyvolení a menej vyvolení a tam patrím napríklad aj ja.
Moja sestra býva v CZ a na SR príde raz za čas, teraz tu bola týždeň s manželom a spolu s mojimi rodičmi a naším bratom a jeho rodinou mali gulášku. Nielenže mňa nezavolali ale ani mi nedala vedieť že tu je . Dovod : " Je vás ako hadov " Nikto mi z rodiny nepovedal že tu bude, v podstate pred nami zatajili.
Nie je to prvýkrát , mňa mama nepozvala s rodinou ani na 60 tku , lebo vraj nás už nemala kde usadit, ani mi nepovedali že niečo chystaju, dozvedela som sa to od mojej krsnej. Takých udalostí je v mojom živote veľa.

Z vlastnej skusenosti ti len môžem povedať že je lepšie to neriešit a pozornost obrátit na svoju rodinu a zobrat si z toho ponaučenie aby si ty neskôr nerobila sama toto isté medzi svojimi deťmi. S bratom si občas zavolám , sestru nijak nekontaktujem a rodičia ? Nuž bývaju odo mňa 5 minut cesty ale načo sa trepat tam kde je všetko a všetci lepší ako ty ?
Ak sa s tou situáciu zmieriš , uľaví sa ti a život pôjde ďalej 🙂

aliza
20. aug 2013

@tonjadabik2 pozri, ak si ty utocila na nu, ak si ju zhadzovala pred svojou rodinou, tak sa necuduj, ze ti otec povedal, co ti povedal, este mal aj vypite....utok vyvola len utok a ludia si nezmyselne slovami ublizuju, aj ked to tak nemyslia... aku energiu vysles, taku istu dostanes spat.... ak si vyslala nenavist, vratila sa k tebe v podobe krutych slov od otca. U vas ten problem trva uz dlhsie, odkedy ona prisla a toto bolo len vyvrcholenie. Viem, ze to musi byt bolestive, ked vidis, ze cudzia osoba si omota tvojich najblizsich...ale tym, ze si proti nej brojila si sa len sama z rodiny vyhodila.... a dalsi problem vidim v tom, ze si otehotnela ako velmi mlada a zrejme si nenaplnila ocakavania svojich rodicov, sklamala si ich? zrejme si nesla kvoli tomu studovat, este si aj zostala sama s dietatom, vztah ti nevysiel, museli sa o teba podla vsetkeho starat, aj o dieta....preto to porovnavanie s nevestou, preto ta hlaska od otca.... Mozno stacilo len nevestu prijat, neziarlit a nebyt vztahovacna, prijat to, ze ju maju radi a ostatne neriesit. Tym, ze si ju jedina neznasala, si sa stala ciernou ovcou....ved vsetci ju maju radi, len ty nie a preto ta odpisali. Oni to vidia uplne inak, ako ty. Zbytocne to zaslo az takto daleko. mas svoju rodinu, uzasneho muza, zdrave deti, tak naco si kazit zivot druhymi ludmi a situaciami, ktore nezmenis? niekedy je obycajne prijatie jedinou cestou...prijat ludi a situacie take, ake su a zit si svoj zivot. Druhi sa nebudu spravat podla nasich predstav, zial.

jumama
20. aug 2013

@tonjadabik2 sucitim s tebou, hoci som podobne nezazila. Prajem ti kludnu chvilu na uprimne zamyslenie sa nad buducnostou. Mas iba dve moznosti: Prva - budes zit osve od celej svojej povodnej rodiny, spokojne a stastne, lebo ta prestanu zaujmat a trapit (?). Druha - budete zit vsetci spolu v dobrych vztahoch, tvoja povodna a tvoja nova rodina. Ktoru moznost si vyberies? Skutocne si uprimne vo svojom srdci zelas... vyslov si to nahlas a za tymto hlaskom srdca chod. Ludi nezmenis, zmenit mozes jedine svoj postoj a to potom pohne aj ostatnymi. Bud zavries vratka a na dlhe roky sa pripravis o spolocnost svojej rodiny a svoje deti pripravis o ujov, tety, bratrancov, dedka, babku... Alebo sa zmieris so vsetkymi. No v tom pripade, hoci to boli, trocha tvojej pokory bude potrebnej. A mozno nie trocha, ale velky kopec pokory a trpezlivosti.

7511
20. aug 2013

@tonjadabik2 ...neviem...ale chcela by si mat na svojej svatbe niekoho, kto Ta nenavidi, ziarli na Teba, nepraje Ti nic dobre?!? len kvoli tomu, ze sa to patri???...

cinkatko
20. aug 2013

@tonjadabik2 Ahoj, tak ja ti moc dobre rozumim, nebot jsem si sama prosla podrazem sve velike rodiny - respektive moje mamka ☹ Jakmile babicka (po mamcine strane) umrela, jeji sestry a bracha byli tak nateseni na dedictvi, ze udelali vse pro to, aby z toho mama a jeji sestra meli jenom zlomecek - jinak vsechno zhrabli. Jedna z babiccinych sester (kdyz mamka byla v nouzi a meli jsme problemy jak osobni tak i financni) vyuzila pozdeji nasi hrozne situace a donutila mamku podepsat i byt (pozustalost po babicce) na jeji jmeno. 😠 ☹
A to neni vse... Kdyz se mamka s nami ocitla na ulici, nikdo z rodiny ji neotevrel dvere s dvouma malymi detmi, dokonce se o nas ani nezajimali.
Tatu jsme nemeli, takze mamka zustala uplne sama (i jeji sestra) bez rodiny.
Tohle je moje zivotni zkusenost a opravdu nikomu nepreji neco podobneho zazit ☹
V dnesni dobe jsou uz i cleny rodiny vlastne cizi lide ☹
A cizi clovek se v tomhle stoleti stava opravdovou rodinou ...
Je mi to hrozne lito, co se ti prihodilo - neber si to k srdci, i kdyz to boli. Mysli na to, ze kdyz oni nemeli v hlave tve deti a tebe - jak muzes ty mit v hlave a v srdci je??
Po tehle zkusenosti mas o duvod navic byt na svou rodinu (manzel a deti) pysna a hrda a take je milovat o to vic... 🙂 Jenom ty a tvuj manzel jste jedini, co vase deti miluji doopravdy a kasli na rodinu - vy mate v srdci vic lasky, nez oni vsichni dohromady 😉

monciky
20. aug 2013

@tonjadabik2
ak take nieco vyslovi otec, tak to zaboli, to chapem, podobne som zazila aj ja, moj otec si v jednom zo svojich alkoholickych excesov povedal, ze si to vybije na mne a pocastoval ma takymi slovami, ake si ani neviete predstavit...
musela som to prehltnut, s ozratym debilom sa vadit nebudem, lebo by to nemalo konca kraja, ale zase ma to posunulo viac v pochovani nasho vztahu, ja ho akceptujem ako otca, ale keby mi teraz zavolali, ze zomrel, tak ma to nezoberie, lebo za cely zivot je toho az az...., moj zivot je len mama, kvoli nej by som aj zomrela, keby bolo treba...
no a odvtedy som sa stihla vydat, postavili sme s manzelom dom, zijeme si slusne, nikdy mi moj otec nemusel financne pomoct, chodim na vysoku skolu a on velmi dobre vie, co si myslim, ked nanho pozeram...., mam este sestru ktora je moj pravy opak, dala sa na otcove chodnicky, byva v ubytovni a zivot bez alkoholu a cigariet si nevie predstavit...

takze nebud sklamana ani z toho, ze uctievaju nevestu, lebo je vysokoskolacka, skor ci neskor k niecomu pride, bude im vadit alebo podobne, neboj sa, nic si z toho nerob, bud spokojna so svojim zivotom, niekto si vyberie cestu skoly, niekto ma hned rodinu, ved kde je napisane, ze nemozes zacat studovat aj Ty ked budu deti vacsie a to uz je vacsia obeta, ako ked studuje slobodne dievca, ktore doma caka navarene, upratane a ozehlene a o nic sa nemusi starat a rodicia chodia okolo nej po spickach....

annie6
20. aug 2013

@argyro aka teoria stredneho dietata? 😀

cinkatko
20. aug 2013

@tonjadabik2 Jak to tak ctu si moc zlata zenska a uplne ti rozumim... Normalne se mi chce plakat, protoze to je tak nefer, jak se k tobe zachovali!! ☹ 😠
Ja bych se na ne opravdu tak zvysoka vy..... A ver, ze je jednou ta vysokoskolacka omrzi a zjisti o ni nejakou nepeknou vec. Jak pises, tak ona je asi bezchybna 😒
Ale delat takove rozdily mezi detmi (tebou a bratry) a potom mezi tebou a ni??
At si tahnou, vsak oni budou litovat, treba v budoucnu, kdyz si je tvoje deti budou pamatovat akorat tak jako zlou rodinu, co dala mamce velkou bolest do srdce, ktere nezbylo jen oci pro plac... ☹
A ze zarlis? Ja se nedivim, ale na vine jsou tvi rodice - jak neco takoveho muze rodic diteti udelat? Je jedno v jakem veku, pro rodice by meli byt jejich deti na prvnim miste.
Hlavu vzhuru! Mas u sebe milujiciho manzela a deti! To je ted tvuj svet! 😉

7511
20. aug 2013

@tonjadabik2 moji rodicia cely zivot preferuju brata, lebo velmi chceli syna...boli casy, ked ma to bolelo, ale nehnevam sa za to na nich...a uz vobec nie na brata, mam s nim super vztah...
podakuj za to, ze mas zdrave deti a manzela, ktory stoji pri Tebe.......skus zit svoj zivot bez nenavisti, robi to zle hlavne Tebe...

malapepka
20. aug 2013

@argyro
@annie6 no to som aj ja zvedavá 😀

argyro
20. aug 2013

@malapepka
@annie6 nepočuli ste o syndrome prostredneho dieťaťa? dieťa, ktoré sa narodí medzi dvomi súrodencami rovnakého pohlavia sa zväčša cíti ako piate koleso u voza, čierna ovca - nemá privilégium prvorodeného ale ani benjamínka, teda najmladšieho, o priazeň rodičov preto musí neustále bojovať, atď. je o tom celá teória 🙂

maminuska
20. aug 2013

@argyro nevem ja som najstaršia a teda je fakt že som sa v rodine vždy cítila ako piate kolo u voza.

maznacik007
20. aug 2013

@argyro ja som najstarsia a co mne urobila moja rodina to tu ani popisovat nebudem(to je proste neuveritelne), tiez som cierna ovca rodiny (VS, vydata s detmi, samostatne byvanie, sebestacna, atd...) a pritom som pre nich vinna aj za to ako slnko svieti....

ale aj to je zivot .... a nenarobis s tym nic aj keby si modre z neba zniesla .... mna to uz ani nerozrusuje ... asi som uz zocelena

😉 teda dufam ze ano ...