Sme vyčerpaní z deti, nemáme na seba čas a kazí sa nám vzťah

opica34
6. jún 2014

Ahojte. Hladam radu, ako vyklznut z kolotoca, len sa kruti a kruti dokola a neviem vystupit. Mame dve deti, jedno ma 3 roky, velmi zive dieta v obdobi vzdoru. Druhe ma 8 mesiacov a to je tiez zive, narocne a nespave babatko. Najprv malo koliky, ze sme ju uspavali 8 hodin, casto sa podarilo ju ulozit az o druhej v noci, rano o siestej uz bolo treba vstavat k starsiemu dietatu. Potom sice koliky presli, ale spanok sa velmi nezlepsil, cez to boli 30 min. spanky, v noci kazdu chvilu hore, ak nie na kojenie, tak proste len tak zacla plakat, co nevedela spat, teraz stale tak isto, ona sa po ulozeni zobudi o 30 min, zacne plakat, niekedy sa ju podari uspat o chvilu, niekedy o 2 hodiny. Teraz je s nou sice aspon cez den trocha lepsie, no tak do 6 mesiacov preplakala aj cele dni, resp. Bola nespokojna a vydrzala iba na rukach. Manzel je inac dobry muz, stara sa, kolko moze, no ma vela prace, s detmi stihne byt tak 1 hod. denne a este aj casto chodi prec na skuzobne cesty. Vysledkom je, ze sme obaja uz strasne unaveni, nemame si kedy oddychnut, nemame cas na seba, na intimny zivot, na nic. Stale je niekto z nas chory, co tiez nepridana na energii. Ja som vycerpana hlavne psychicky a nemam si ako odpocinut. Deti nemame velmi komu dat, aby sme si oddychli. A ja neviem, co s nasim vztahom, lebo ja vidim, ako to cele chladne, ked nemame cas byt spolu a niekedy ani chut, lebo kazdy chce akurat pokoj alebo odpadne od unavy. Casto sa hadame, on je nervny z toho, ze nema dostatok sexu. Ja neviem, kedy sexovat, ked to nase dieta nam neda vecer, v noci chvilu casu na seba. Ja sa citim, ze mam od muza malo pomoci a pochopenia, on mne vycita, ze sa stale rozculujem a ze sa mu intimne nevenujem. Taka klasika. Potom sa uz pohadame aj o kazdej hovadine, ked sme rozhadani. Co by ste nam poradili? Dakujem.

wena
6. jún 2014

Prečo si pre deti nezabezpečíte opatrovateľku? Podľa mňa by vám to veľmi pomohlo.

25daniela
6. jún 2014

@opica34 vydrzat 🙂 povinnosti okolo deti sice stale budu, ale budu aspon lepsie spat, ked budu starsie... nikdy to uz nebude take, ked ste boli iba sami... hold, treba deti niekde upratat a dat si cas pre seba... nic ine nepomoze...

ewelinna
6. jún 2014

Ahoj, skoro ako u nás 😖 ...ani jedna babka ešte nebola kočíkovať, resp. pohrať sa s malou 😢 je mi z toho nanič, ale čo spravím, nie je to ich povinnosť...snažím sa odpočívať, kým malá spí, dbám na to, aby zaspala doma- stálo to kopu energie, ale výsledok ohromný 🙂 - viac ako 2 hodinky pokoja cez deň- 😵 , som spokojnejšia aj čo-to spravím doma.

kikusa8
6. jún 2014

u nas bolo to iste, len o jedno dieta navyse... Treba sa len o tom rozpravat, dat si vediet ze napriek vsetkemu vam na sebe zalezi...aby ste sa celkom neodcudzili, lebo potom sa to uz tazko vracia. A inak ak poriesis s nim ten sex k spokojnosti, tak sa zmeni skoro vsetko k lepsiemu 🙂 Dajte si vecer poharok vinka a sup na to...nam to pomohlo, hoci ani ja som nemala ani najmensiu chut...ale ked som videla ako ho to stve, tak som sa rozbehla 😀 Nebude to taketo vecne, decka odrastu a aby sme sa mali potom s kym mojkat... 😉

opica34
autor
6. jún 2014

@25daniela hm, ale ako to vydrzat? Ako mam povedat muzovi, nech vydrzi, kym sa dcera nauci spat? Ze potom si zasexujeme? A ako mam vydrzat, ze sa stale hadame? Je mi z toho hrozne kvoli detom.

opica34
autor
6. jún 2014

@ewelinna len druhe dieta mi odpocivat nedovoli, ono uz bohuzial cez den nespi.

farby
6. jún 2014

Ahoj,nikdy nepíšem svoje rady,ale toto je ako keby som čítala chvalabohu moju minulosť....Moja malá však mala rok bolestí uší,syn prvák a muž vodič,ktorý sa potrebuje v noci vyspať a okolo mňa kopa ľudí,ktorí však nepomohli.....nechceli????netuším...schudla som na modelku,hoci celý život som nebola štíhla,nervy v kýbli...Neviem ti dať radu,lebo sama som si nevedela poradiť,viem že sa to samo pomaličky zlepšovalo a ked mala dcérka rok,fakt ako keby niekto uťal prestali bolestí uší,plače a hádky a začal sa konečne normálny život.Mám síce teraz puberťáka a neviem si dať s ním dakedy rady,ale to sa hádam neako utrasie....Naozaj ti držím prsty aby sa to zlepšilo a sexuj hocikedy ked bude čas,inak sa to nedá 😀 ,mi sme sa s mužom smiali že ako zajace rýchlo,rýchlo....vtedy nám do smiechu ale nebolo.Nepomohla som ,ale asi je viac takých žienok,vždy hovorím na svoje deti:chceli sme ich ,tak ich máme.... 🙂

opica34
autor
6. jún 2014

@kikusa8 ja sa rozpravat skusam. Muz sa o tom moc rozpravat nevie, resp. neda sa s nim, lebo je na mna stale nastvaty, aj podvedome, ja to vidim, on hned na mna utoci a vyhadzuje mi nieco na oci. Zle komunikujeme, to ja viem, neviem tiez, ako to napravit.

kikusa8
6. jún 2014

@opica34 mate zle obdobie, urcite bude lepsie...fakt sa prekonaj a sem tam si zasexujte...lebo ti chlapi to fakt zle znasaju....

anaxamon
6. jún 2014

ahoj a starsi do skolky este nejde? jedno dieta v skolke a druhe doma je lahsie akoo be doma, ale viem ze so skolkami, hlavne ak si vo vacsom meste je problem...

mimochodom ten sex. starsi ti neobsedi pri nejakej fakt dobrej rozpravke? hm? mladsie k nemu, zmknut s ana desat minut do spalne a mate vystarano 😀 je to tak, ze sme rodicia, intimnosti riesime za zajzdy a rozne a kedy to len ide 😀 bo inak by bol bod mrazu ana stare kolena veru sami byt nechceme 😉

Je smutne, ze my dospelaci sa niekedy tak upiname na tych drobcov ze na seba zabudame a pritom treba fakt len odvahu a nechat ich samich v inej miestnosti a urobit si desat minut cas...

chce to len odvahu, vyskusaj😉

ewelinna
6. jún 2014

@opica34 no, tak to je potom horšie...môj spal ešte aj ako predškolák aspoň poobede 😢 .Keď je zvyknutá nespať vôbec, tak to bude ťažké 😢 skúsila si si sňou ľahnúť?Ja som syna strašila, že musíme byť tichoť zavreté oči, lebo nás začuje a uvidí "kunderák" 😉

opica34
autor
6. jún 2014

@kikusa8 veru zle to znasaju, ja uz to vzdy na nom vidim, ked mu to zacina chybat, stale na mna steka kvoli blbostiam. No to nase dieta spi dobre tak raz do tyzdna a to zase bud zrovna muz neni doma alebo zaspi na gauci alebo zaspim ja, no realne sexujeme tak raz za 2 tyzdne asi. Je to malo a asi by sa tym vztah zlepsil, keby to bolo viac.

opica34
autor
6. jún 2014

@anaxamon neobsedi pro nicom, chodi do skolky na doobedia asi 2 mesiace, ale uz stvrty krat je doma kvoli chorobe.

25daniela
6. jún 2014

@opica34 to je zivot... to do neho deti donasaju, proste sa nehadaj, naco sa hadat? Nikomu to nepomaha, treba sa naucit diskutovat, bez kriku a podrazania si noh vykrikovanim kadejakych hluposti co bolo... a ignorovat neake veci tiez pomaha, ked v domacnosti nieco nestiham a mam toho vela, jednoducho ignorujem... a manzel vela veci nevidi, pre neho je stale poriadok, takze aj pre mna a potom si zvykne vsimnut, ze sa daco zmenilo. Skus k niektorym veciam pristupovat tak ako manzel, a bude aj menej hadok, nemusis sa menit, ale nastavit si ine hranice na veci, ktore ta stvu a nutia sa hadat...

ajana1
6. jún 2014

skus dat starsieho do skolky a zacat trening pre mensie. Kazde babatko sa nauci spat a cim skor zacnem tym skor to prejde. Ak sa mozem opytat ako uspavas mensiu? Nenechavas ju zaspavat samu?

qetinka
6. jún 2014

poradím ti..len vydrzat..poznam to,velmi dobre...vsetkym som si presla..ako ty teraz..ibaže mam 3 deti..jediny rozdiel...treba s manzelom komunikovat!Musite sa rozpravat..normalne rozpravat..ked sa nebude rozpravat,pôjde to dolu vodou..
utrhnut si pre seba trochu ,trosicku casu...na relax..akykolvek..ja ked sli deti z choroby do choroby..bola som zavreta len doma,brutalne nevyspata ,unavena a vycerpana..pre mna bol relax obycajny nakup potravin bez deti😀
DETI RASTU..BUDE LEPSIE....naozaj,aj môj manzel je stale v robote..okrem nedele od 7 do 19tej zvycajne..s detmi je hodinku za den..ale postupne vyrastame z chorob,vzdor presiel,aj sa uz po 10 rokoch vyspim...hlavu hore!

25daniela
6. jún 2014

@opica34 a zasexovat sa musite naucit ako niekto hore pisal, rozpravka na 10 minut zvykne zabavit aj najvecsieho neposednika.. a baby, sak aj ono niekedy zaspi na pol hodinku... tak to vyuzit, a hned je den lepsiiiiiii

qetinka
6. jún 2014

a jedna pointa..akonahle raz mate deti..sexujete ked môzte..nie ked mate chut🙂!!!! 😅

ushuaia
6. jún 2014

@opica34 babky by nemohli aspon obcas pomoct, alebo nejaka studentka obcas, inak viem ze so skolkami je problem...mam kamosku ta riesi presne to co ty, jedno dieta 3 rocne, a druhe 8 mesacne ako moja dcera, tiez si presli kolikami ,nevyspatostou atd. Mozno by pomohla skolka aspon na 2 dni v tyzdni pre starsieho, je mi jasne ze do skolky sa dieta nedostane lahko v dnesnej dobe, mozno sukromna- financne trosku narocnejsie...A urcite mladsiu by som naucila ritualom...ja mam sice jedno dieta, so vsetkym sme isli postupne, ale vysledkom je ze od 6 mes. spinka sama vo svojej izbicke - vsetci sa vyspime, dnes ma 8 a ma uz dost noci ked ju ulozime o 20 a vstane rano o 6, deti vsetko vycitia, aj cez den ju ulozim do postielky a idem prec, niekedy si k nej lahnem-tvarim sa ze spim, po chvili zaspi...Ono vies nosenie, a 3 hodinove uspavanie...na toto si deti velmi rychlo zvyknu ( jasne ze pri kolikach je to nieco ine ), ale teraz by som sa pokusila aspon trosku zmenit zabehane veci. Co sa manzela tyka, chce to rozhovor, hadkami sa nedostanete nikam, praveze vzdialite...

opica34
autor
6. jún 2014

@ajana1 ona zaspi pri kojeni. Niekedy nie, vtedy ju necham zaspat samu. Ale problem je, ze sa casto zobudi pocas toho nocneho spanku. Ulozim ju, o 30 min sa zobudi, niekedy jej dam len cumel a zase zaspi, niekedy ale 2 hodiny place, stavia sa v postielke a nevie znova zaspat. Alebo spi, ale kazdu chvilu mrnci, ze kazdych 15 minut k nej treba chodit.

hnedka
6. jún 2014

poznam.....ja som raz ked maly plakal a cim viac zvysoval intenzitu tym ma toviac stresovalao a vsetko mi padalo z ruk....vravim si a dost! cosi musim robit zle.Ano povedala som si je to moje dieta milacik vytuzeny vymodleny ale nebude ma ovladat! Ved kedysi mali ludia aj10 deciek a stihali este aj do mastale a kade co a aj sexovat na 11ste dieta ....Zaviedla som si taky poriadok.Vravim si ved manzel musi byt a po nom az dieta ...(nechapte to zle) Spravila veceru peknu oholila som si nohe 😀 maleho som cely den pekne zabavala na noc som ho poriadne uspala zu dopredu vsecko preplanovala...ked sa nahodou rozplakalbezala som k nemu ho ets dvakrat nakojit a ked som vedela ze urcite bude o tejto hodine spat tak sme kekxovali a ked sa naahodou rozplace tak co? tak nech poplace ved od placu sa neumiera.To aby mi deti este manzelstvo pokazili? 🙂 Ja jednoducho som zistila kedy uplne spi a vtedy some si na seba naslicas.

ajana1
6. jún 2014

opica34 mozno ked je manzel na sluzobke ju proste nechaj v postielke a uplne odignoruj. Viem ze je to velmi tazke ale takto je zvyknuta ze k nej prides. A spava uz sama vo svojej izbicke? Nam teda dost pomohlo ked sme nasho maleho "odpratali" do svojej izby nakolko som sa nebudila na kazdy jeho pohyb

ushuaia
6. jún 2014

A ako pisu @daniela25 ci @qetinka...terba sexovat, ked je cas...aj ked si neskutocne unavena...dobry sex vzpruzi mysel a doda energiu telu...co si budeme navravat...juj drzim ti palce

cackaa
6. jún 2014

Ja už mám síce väčšie deti, ale tiež bola únava, hlavne z mojej strany. A tiež sme im veľakrát pustili ráno DVD a šupki-hupki do kúpeľne - rýchlovka...treba zamknúť dvere a nepotrebovali sme ani 10 minút (myslím, že ani 5 😀 ). Teraz už máme jedného dospeláka a ten zas čumí na TV aj do polnoci a nie a nie ísť spať...a ja už dávno vykotená na gauči...a sex nenávratne preč...

hnedka
6. jún 2014

@opica34 alebo si ju dajte ku vam do spalne a co! ?

babulka82
6. jún 2014

@opica34 niekto ma vela času nemože mat deti,niekto ma vela deti a malo času 😀 myslim že je to tak všade aj u nas sa toči takmer všetko okolo deti a niekedy je to tažke,ale stale sa utešujeme tym že nas nebudu potrebovat večne.Teda myslim to nosenie,prebalovanie,uspavanie atd. 🙂 Unas to bola katastrofa takto pred rokom,teraz ako je synček už vačši tak sa aj viac zabavi ide to tak nejak samo.Tiež zle spi ale na to sme si už zvykli .

tintinamartina
6. jún 2014

V prvom rade skus naucit deti pekne spať. Trochu placu pri tom určite bude ale vysledok za to bude stáť. Ver mi. Viem o čom hovorim. Prešla som si tým istým. Skus v sebe nájsť este nejaku silu a bud na muža milá aj ked mas pocit ze si to nezaslúži. Muza vzdy lahsie ovladnes po dobrom ako po zlom. Ak prestane byt nervozny budes mat v nom viac opory. Ja uz ked nevladzem si poviem ze vsetko raz skončí. Kazde dieta sa raz naučí spať a ak ti na manzelstve zalezi a tvojmu manzelovi tiez co verim ze ano, tak to spolu zvládnete. Drzim palec a ak budeš mat nervy na dranc tak sup sup na konika, my ťa podrzime. A ozaj, spolocna hygiena s manzelom v sprche robí divy ☺

vefi89
6. jún 2014

@opica34 ja sa opýtam , prečo ti malinká nespí? ja som mala s prvým problémy, dostal sa do obdobia (ale až nejak po roku), prestal spávať, a bol neznesiteľný, a nakoniec sme prišli na to, že som len prehliadala signály, keď potreboval spať, a nakoniec ostal tak unavený, že nevedel už zaspať, a s tým sa začal kolobeh revu a heku... ja mám 9-mesačného bubáka, ale veru ukladám ho na trikrát cez deň. keď ráno dlhšie pospí, tak dvakrát.. a nemá problém pospať hodinu (odporúčam knihu každé dieťa sa vie naučiť spať).. no ale teda ak ti spať naozaj nechce, tak k spokojnosti to dopracujete len vtedy, keď bude ovca celá a vlk sýty.. myslím každá pozná rýchlovky typu dietko spí, hybaj friško 😉 ak bude tvoj muž trpieť nedostatkom, nemusí to byť len o tom, že je podráždený na teba, ale vie to zájsť aj ďalej. a možno keby mal častejšie, tak by si ťa vážil viac, a viac by ti možno aj pomohol, resp. doprial ti čas na relax...
a presne tak, ako je písané kúsok vyššie, relax sú aj potraviny bez detí 😀

andreah25
6. jún 2014

@opica34 kedy ste nám do domu nainštalovali skrytú kameru? že som si to nevšimla.... ale keď už, tak chcem percentá z predaja nášho rodinného príbehu 🙂.

opica34
autor
6. jún 2014

@vefi89 ja netusim, preco nespi, ona ma proste problem upadnut do hlbsieho spanku a po pol hodine sa budi, a kazdy such ju zobudi. A je jedno, ci spi doma, ci vonku, ci so mnou, ci bezomna, ci je teplo, zima, ticho, hluk, napapana, proste sa zobudi. Vsetko sme uz skusali. Asi musi z tpho vyrast, troska sa to zlepsuje, ale len pomaly.