Snúbencova mama sa navštevuje s jeho bývalou priateľkou

jonasa
26. mar 2014

Caute baby...
chcem sa opytat na Vas nazor, co si o tom myslite,...
snubencova mama neustale komunikuje s jeho byvalou, ktora ma dieta a uz sa aj vydala. My spolu tiez mame dieta, no je mi to strasne divne, ked jeho mama je s nou neustale v kontakte. Je zo zahranicia a dokonca ked pride na SK tak sa navstevuju, najnovsie sa jeho mama trepe teraz za nou na tyzden.
Mame spolu neutralny vztah, nevadi mi, asi ani ja jej, nehadame sa, rada chodi za mojou malou a hravaju sa spolu...
Ale myslite si ze je to normalne?
uz davno sa rozisli, a kazdy ma svoju rodinu. tak o co jej ide?
z mojho pohladu to nie je v poriadku, vzhladom na to ze sa uz ideme brat a mame spolu dcerku.
Byvalka mu sem tam akoze omylom zavola, alebo posle uplne odveci sms...ako keby sa mu potrebovala neustale pripominat, pritom on s nou nema o com.
Jeho mamicka ju sem tam spomenie ze ako jej maly, a co moja mala... je mi to strasne divne

magic08
26. mar 2014

neriesila by som vztah svokra - byvalka, mozno si len spolu sadli a vytvorili kamaratsky vztah... (netypicke, ale mozne) skor by ma stvalo to "pripominanie sa" snubencovi nahodnými sms a volaniami... o co jej ide? tu by som spozornela... blbe na tom je, ze byvalka ma info o vas od svokry... 😝

jonasa
autor
26. mar 2014

ved o to ide... ony sa nemaju o com bavit len o detoch.
a tym padom ona vie o vsetkom, co robime, kde sme a tak, lebo svokra vsetko vytara.
mne je v podstate jedno s kym ma aky vztah...ale nie je blbe ze sa za nou trepe este aj do zahranicia?
jej syn uz ma davno inu-mna, mame dieta, kamaratky nekamaratky, mala by to uz nejak obmedzit si myslim...
proste len za to ze to je jeho byvala,spavali spolu, a neviem co vsetko, brydi sa mi to...:(

jonasa
autor
26. mar 2014

@magic08 pripominanie sa...minule mu zvonil telefon a ona sa zakoktala a ze ci nema cislo na druhy mobil jeho mamy, lebo ze na ten prvy mobil sa jej nevie dovolat... no to mi prislo trosku divne nie?
priania k sviatkom...pritom on jej nepise nikdy sms, ani spolu nekomunikuju... nechapem

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klincek
26. mar 2014

@jonasa no podla mna by si svokra mala vybrat..toto je cudna situacia. mozno by sa jej to dalo rozumne vysvetlit (ale to by mal asi manzel)..a ak nie, tak s nou jedine obmedzit kontakt, aby od vas "nevynasala" (a povedat jej preco, nech sa rozhodne, koho uprednostni).
a smsky, co posiela byvala tvojmu snubencovi, tiez nie su ok. naco to robi? poziadaj ho, aby jej povedal, nech s tym prestane. je fajn, ze sa nerozisli v zlom, ale naco sa ma stale pripominat?

sandracs
26. mar 2014

Súhlasím s @magic08. Vzťah svokra-bývalá by nebol problém, ak by ani jedna z nich od toho neočakávala viac. Môže sa stať, že si členovia rodiny už s rozídeným porozumejú, vidia v sebe druhú mamu alebo dcéru, či majú iné zhodné záujmy. Nieje ale v poriadku, že bývalá priateľka má potrebu napriek svojej novej rodine stále kontaktovať Tvojho snúbenca. Tu sa natíska otázka, či ona od vzťahu so svokrou neočakáva viac ako len nezávislé priateľstvo, či netúži po prípadnom návrate a svokra jej neslúži ako zdroj informácií, bez toho aby si to uvedomovala. Samozrejme, môžem sa mýliť, nakoľko ich nepoznám....

jonasa
autor
26. mar 2014

@klincek presne takto to vnimam aj ja...
som rada ze aspon niekto ma chape...
baby pisete tu ze kaslat na to, ze je svojpravna, nech si svokra robi co chcce...nech si aj robi 🙂 ja neziarlim...ale ide o to ze je to divne... a tak nejak mi to vadi, lebo urcite sa rozpravaju aj o nas...a este ked viem aka ta jeho byvalka bola... maska pretvarka.. len si peniaze pozicavala, a jeho matka je strasna naivka...kazdemu naleti 🙂

paskolinka
26. mar 2014

@jonasa ja si myslim, ze svokra sa s nou moze v pohode stretavat. spoznali sa, sadli si, tak preco by prerusovali kontakty len preto, ze sa so synom rozisli? to by bolo prave divne, ak by sa zrazu zacali tvarit, ze sa nepoznaju, ked si tak rozumeli... ina vec uz je ak sa byvalka potrebuje pripominat tvojmu snubencovi, to by som skor riesila... ale svokre nemozes nakazovat, s kym sa ma stretavat.

jonasa
autor
26. mar 2014

@sandracs jasne nech maju vztah...ako mne je jedno s kym sa stretava co robi... ale predsa je to jeho byvala baby :(
kto sa nedostal do takejto situosky tak to nepochopi...
priatel sa s nou este na zaciatku nasho vztahu bavil, komunikovali spolu, pri tom ona uz mala dieta. co som videla v smskach, stale mu ona pisala, aj v noci, ze ci spi a taketo...
preto mi je to cele divne a neviem co si mam o tom mysliet..
od kedy som mu povedala ze mi to vadi, stopol to a odvtedy mu ona akoze sem tam... raz za polrok..

cecil36
26. mar 2014

@jonasa daj jej to rozkazom a ak nepomoze, noz pod krk, nech si vyberie ci ty alebo ona....kokoos nechapem tvoje uvazovanie. Ja si doteraz pisem s bratovou byvalkou, kamaratim sa aj s muzovou byvalkou (az nadstandardne na tvoj vkus), bavim sa so sestrou svojho byvaleho frajera, aj s jeho mamou.... a co? Mam teraz odstrihnzt vsetych, ktori prisli do kontaktu s mojim muzom alebo so mnou len preto, ze je niekto niekoho byvaly? Pokial su vztahy vyriesene.... Ale u teba je problem, ze ty asi nemas vyrieseny vztah s tvojim snubencom...

jonasa
autor
26. mar 2014

@paskolinka ja jej ani nic vraviet k tomu nebudem...pre mna za mna nech aj na rok ide k nej 🙂
mna zaujima vas pohlad na to...
mne osobne je to cudne, divne, nenormalne... a neviem si to dostat z hlavy 🙂

jonasa
autor
26. mar 2014

@cecil36 akoze nemam vyrieseny vztah s mojim snubencom? 🙂

silaviat
26. mar 2014

svokra je dospely clovek a moze sa sama rozhdnut s kym sa bude stretavat - pokial neintriguju, nerobia tebe zle tak nevidim dovod preco by to mala prerusit... ja som s vatsinou mojich ex zostala v kamaradskom vztahu ... dokonca s jedneho maminou sa tiez stretavam - mam ju rada a aj s byvalym chodim von na kofolu ked som doma i on chodi ku nam za mojou mamou i ked ja niesom na sk ... aj byvaleho sucasna snubenica s nami chodi - mame kopu spolocnych znamych a niesme male deti aby sme sa obchadzali ... to ze sme sa rozysli pred xy rokmi neznamena,zesme rpestali zit ako kamaradi si rozumieme omnoho viac- minulost nik nespomyna a je klud ... zbytocne sa podla mna stresujes- a pozeraas telenovely heh (nemyslim to v zlom ) ber to tak ako by si sa ty citila keby tebe svokra rozhodovala s kym sa mozes stretavat a s kym nie lebo ten a ten je jej nesympaticky tak musi byt i tebe 😝

yollanda
26. mar 2014

bud rada, ze jej nevyvolava tvoj

cecil36
26. mar 2014

@jonasa neveris mu inak by si toto neriesila...

jonasa
autor
26. mar 2014

baby kazda sme ina...
mne to normalne nepride 🙂 co Vam poviem

jonasa
autor
26. mar 2014

@cecil36 poviem to tak... nie ze by som neverila, ale vzdy ked sme sa bavili o NEJ mi dokopy nic nepovedal, len na nu nakydal...ale boli super kamarati 🙂
doma ma odlozene zalubene listy, pusinky na papierikoch, v notebooku polonahe fotky 🙂 to je v poriadku ze

cecil36
26. mar 2014

@jonasa a co ti na tom nepride normalne? aty by si si nechala rozkazovat od svojich deti a zatov a neviest s kym sa mozes stretavat? No, ja nie, ja by som s nimi spravila kratky proces, ak by sa mi starali do takychto veci 😀

linduska86
26. mar 2014

@jonasa a ty si sa s takym chlapom zasnubila?? ako sorry, ale ak k nej uz fakt nic neciti..tak by si tie polonahe foto svojej byvalej mal vymazat a taketo listocky..ak nieje pubertak vyhodit.. bude zit predsa s tebou a nie zo spomienok za byvalou ci??

cecil36
26. mar 2014

@jonasa vidis presne toto som myslela, problem nie je svokra, problem je vas vztah... a nie polonahe fotky v notebooku by mi samozrejme vadili, ale s tym svokra nema nic spolocne, ak mu cih tam teda nedala ona 😀

jonasa
autor
26. mar 2014

@cecil36 si ma nepochopila...nevadi, diky za nazor fakt

stefka33
26. mar 2014

@jonasa Mne to tiež príde čudné. Ako keby si držala nejaké zadné dvierka otvorené a snažila sa nestratiť celkom kontakt s bývalým, hoci aj cez mamu. Ale neviem, asi sa s tým nedá nič robiť. Možno získať si maminu a podkopať nejako ich vzťah. No neviem, na to by som asi nemala žalúdok. Čo na to priateľ? Jemu to neprekáža? Moja svokra má napríklad len jedno vnúča - môjho syna a pritom uprednostňuje deti sesterníc a netere. No ale ja to mám v paži. 😎

cecil36
26. mar 2014

@jonasa nechapem co som nepochopila?

bajka22
26. mar 2014

mne sa to nezdá zvláštne, ja by som to neriešila, mám so svokrou úžasný vzťah a verím, že aj keby neviem čo - tak by som sa s ňou rada stretávala 🙂 a ked to muž nerieši a nemyslí na bývalú, to je podstatné 😉

jonasa
autor
26. mar 2014

@cecil36 ja tu neriesim to ze jej idem zakazovat s kym sa ma alebo nema bavit... len som chcela vediet nazor druhych ako to vnimaju... 🙂

cecil36
26. mar 2014

@jonasa a ja som ti potom pisala, ze problem je niekde inde 😉

denkaajejdeti
26. mar 2014

@jonasa Ty nehľadáš iné názory, ty už máš ten svoj a toho sa držíš zubami nechtami.
Aj keby ti tu milión žien písalo, že je to ok a nemáš to riešiť, tak aj tak budeš stále dokola písať, že pre teba je to divné, nenormálne.....
Svokra si s ňou rozumie a basta. Tvoj partner ju nevyhľadáva a basta. Ty sa sústreď na svoj život, na svoj vzťah s dieťaťom, partnerom, svokrou...... a basta.
Pracuj na vzťahoch, ktoré za to stoja a časom spomienka na bývalú vybledne nielen v tvojej hlave, ale aj v srdciach tvojich najbližších. Zbytočne sa umáraš niečim, čo nikto iný okrem teba nerieši.

jonasa
autor
26. mar 2014

@linduska86 uz sme sa o tom bavili... ale nejak ho to ku kosu netahalo... a tie fotky v notebooku som nasla nedavno... tiez si myslim ze by si ich mohol vymazat... len neviem ako mu mam toto vsetko povedat... :( s chlapmi tazko.. hlavne s tym mojim

jonasa
autor
26. mar 2014

@denkaajejdeti snazim sa to nejak vstrebat... stale mi je to divne

jonasa
autor
26. mar 2014

@stefka33 myslim si tiez...priatel mi vzdy hovoril ze ony nemaju nejaky super vztah... ze mama ju moc nemusi..ale nieco v tom bude ked to stale drzia... nejak ju manipuluje ta dievcina 🙂 asi si zase pozicala peniaze