Snúbencova mama sa navštevuje s jeho bývalou priateľkou

jonasa
26. mar 2014

Caute baby...
chcem sa opytat na Vas nazor, co si o tom myslite,...
snubencova mama neustale komunikuje s jeho byvalou, ktora ma dieta a uz sa aj vydala. My spolu tiez mame dieta, no je mi to strasne divne, ked jeho mama je s nou neustale v kontakte. Je zo zahranicia a dokonca ked pride na SK tak sa navstevuju, najnovsie sa jeho mama trepe teraz za nou na tyzden.
Mame spolu neutralny vztah, nevadi mi, asi ani ja jej, nehadame sa, rada chodi za mojou malou a hravaju sa spolu...
Ale myslite si ze je to normalne?
uz davno sa rozisli, a kazdy ma svoju rodinu. tak o co jej ide?
z mojho pohladu to nie je v poriadku, vzhladom na to ze sa uz ideme brat a mame spolu dcerku.
Byvalka mu sem tam akoze omylom zavola, alebo posle uplne odveci sms...ako keby sa mu potrebovala neustale pripominat, pritom on s nou nema o com.
Jeho mamicka ju sem tam spomenie ze ako jej maly, a co moja mala... je mi to strasne divne

adeala
26. mar 2014

@jonasa ja sa stretávam a bavím so sestrou bývalého doteraz, dokonca aj jemu píšem na sviatky - pretože sme sa mali radi, partnerský vzťah síce prestal fungovať, ale kvôli tomu sa predsa nezačnem tváriť, že ten človek neexistuje, nie? Úplne normálne mu slušne napíšem, pokecáme, toť vsjo. Môj partner, ani jeho partnerka s tým problém nemajú.

hajajanka
26. mar 2014

@jonasa Co je na tom divne? Proste si sadli ako ludia. Ja som tiez myslela, ze budem ma svagrinu. Bohuzial nebudem, ale to neznamena, ze sa s nou nebudem dalej stykat. Je to velmi mila baba a mam ju rada.
Tvoja svokra sa moze stykat s kym chce. Ty si ries veci v tvojej rodine a svokru nechaj zit 😉

denkaajejdeti
26. mar 2014

@jonasa Zamestnaj sa nejakou inou ZMYSLUPLNOU činnosťou, toto je len tvoj nutkavý pocit stále to riešiť. Ak máš gule 😀 , tak sa o tom na rovinu porozprávaj s tvojim chlapom - čo si o tom myslí on, ako by sa cítil, keby to bolo naopak (keby si napr. ty mala fotky bývalého v laptope....). Ale zbytočne by som to nerozdúchavala, pretože podľa mňa zbytočne robíš z komára somára.

jonasa
autor
26. mar 2014

@denkaajejdeti urcite nerobim z komara somara... 🙂
za tymto vsetkym nieco je a ja na to pridem

lea231
26. mar 2014

napriklad moja svokra premiestnila z obyvacky obrazy co malovala muzova expriatelka .... urobila to sama od seba, ja som jej nikdy nic nehovorila a bolo to pekne gesto 🙂 nemusime pri kazdej oslave pozerat rovno na ne .... na zaciatku mojho vztahu s muzom ho ex aj jej mama obcas prezvanali a volali ... ale jasne im vysvetlil, ze ma novy vztah. jej mama bola alkoholicka, vyvolavala aj po rozchode, ze kde je Zuzka.

jonasa
autor
26. mar 2014

@lea231 mas spravneho chlapa... ukoncil to sam aby predisiel pripadnym problemom 🙂

jadodka
26. mar 2014

No ja som necitala ziadny prispevok, ale ja so svojou "byvalou" svokrou mam tiez vyborny vztah, sadli sme si ako ludia, rada sa s nou rozpravam, opytam sa na byvaleho, jeho rodinu, a to preto ze niezeby ma to nejak extra zaujimalo, ale predsa len bol dlhsi cas mojou sucastou, a ja ked sa s niekym rozidem alebo dotycny so mnou, tak na neho nekydam, neohovoram, nenadavam na neho...to je podla mna zaklad slusnosti. A je uplne samozrejme ze si napiseme prianie na meniny, narodeniny, Vianoce a Novy rok....pisem aj ludom ktorych moc nemusim, tak preco by som nenapisala cloveku s ktorym som zila 7-8 rokov....to by mi bolo divne...

doty1
26. mar 2014

"za tymto vsetkym nieco je a ja na to pridem" - a tým by asi mala skončiť táto diskusia 😀

stefka33
26. mar 2014

@jadodka No ja ťa nechcem uraziť, ale keby nejaká bývalá posielala môjmu mužovi pohľadnice, tak by som si ju pohľadala a povedala nech si ich strčí do zadku. 😀 Či to len exsvokre posielaš? To by mi bolo fuk.

denkaajejdeti
26. mar 2014

@jonasa No keď myslíš 😉 , aspoň že sa nenudíš.

jonasa
autor
26. mar 2014

@denkaajejdeti neboj sa... mam toho dost na robote 🙂

kveta
26. mar 2014

@jonasa Moj exmanzel sa po nasom rozvode kamaratil s mojou mamou. Normalka.. Neries.

motovidlo
26. mar 2014

@jonasa U nás to je podobné, svokrovci sú v kontakte s mužovou bývalou priateľkou. Ona sa tiež medzičasom vydala, má deti, svokra občas spomenie, čo má nové. Ja v tom nevidím vôbec žiaden problém. Mala sa stať súčasťou ich rodiny, predpokladám, že ju mali radi, tak sa zaujímajú ako sa má. Bodka.
A okrem toho - môj muž si vybral mňa a nie ju. A jeho názor je podstatný, nie názor svokrovcov 😉

palomka
26. mar 2014

mame v rodine... dajme tomu sesternicu, ktorej snúbenec zomrel na rakovinu pred mozno aj 20 rokmi a jeho a jej rodicia sa stale navstevuju a chodia spolu na chatu, ja ona ich navstevuje, aj ked ona ma uz svoj zivot. jasne, je to ine, lebo on uz nezije, no ale asi si sadli ako ludia, nieco ich spojilo a bodka. Neprestali sa stretavat, aj ked ten spolocny clanok uz nezije. 🙂
ale priznam sa, mne by to isto vadilo, keby sa svokra stretavala s manz. ex 😕 😀

sari24
26. mar 2014

@jonasa Môj názor je, že je to normálne, ak s ňou má dobrý vzťah a viac by som sa v tom nešprtala. Nepretnem predsa všetky styky a vzťahy s rodinou nejakého môjho bývalého len preto, že nám dvom to nevyšlo. Viem, že keď si môj ex našiel po mne novú aj tak sa sem-tam zvykla jeho mama na mňa opýtať, že ako sa mám. Asi som jej bola sympatická a aj ja som ju mala rada.

Naozaj by som sa viac sústredila na to, aby jeho neotravovala "náhodnými" smskami. To mi príde zvláštne. Pokiaľ to nie je nič vážne, konkrétne s čím ozaj treba pomôcť, tak by som snúbencovi povedala, že mi to prekáža. Ale ak on nereaguje, tak myslím, že aj to super 😉

A inak k tým fotkám. Keby sa medzi mnou a priateľom nedajbože niečo v budúcnosti stalo, naše fotky by som nezmazala. Lebo všetky spoločné zážitky ako výlety a pod. čo máme zdokumentované sú aj moje spomienky. A ak by to tomu ďalšiemu vadilo, ako kompromis by som fotky dala zalohovať mimo pc, ale stále by som mala k ním prístup 😉 Len polonahe fotky by pošli, to by ma ozaj už netrápilo 😀

sari24
26. mar 2014

Mimochodom s bratovou expriateľkou si rozumiem dodnes a nezmažem jej kontakt len preto, že sa rozišli 😉

hajajanka
26. mar 2014

@sari24 Taky tak 🙂

jonasa
autor
26. mar 2014

bratove a bratrancove priatelky....
toto je moj priatel! nie moj brat... ani moja sesternica ani ujo ty kokos

stanislavao
26. mar 2014

@jonasa nechapem, co je divne na tom, ze sa kamaratia. asi si ludsky sadli, maju spolocnu rec, zaujmy a pod, tak sa navstevuju a su v kontakte. vobec na tom neni nic divne.

klincek
26. mar 2014

baby, niektore tu porovnavate neporovnatelne..tiez sa dokazem normalne bavit s byvalym, aj s jeho sucasnou partnerkou. rovnako by som sa na ulici netvarila, ze nepoznam bratovu ex..ale tu ide skor o to, aby svokra nevynasala informacie zo sukromia mladej rodiny niekomu v podstate cudziemu (co podla zakladatelky pravdepodobne robi). vam by sa pacilo, keby byvala partnerka vasho partnera bola pravidelne a cerstvo informovana o detailoch z vasho zivota? taka pohodacka ja veru nie som..

sunshine85
26. mar 2014

@jonasa ako sorry, ale na tvojom mieste by ma vobec netrapil vztah svokry s exkou, ale to ze tvoj nastavajuci ma v pc jej fotky!!! ako nehnevaj sa, ale toto o niecom svedci...a este odlozene listy? poziadala si ho, aby to vymazal a vyhodil?

jonasa
autor
26. mar 2014

@klincek asi tak nejak... 🙂

jonasa
autor
26. mar 2014

@klincek asi tak nejak... 🙂
existuju ludia, ktorym to vadi... napr ja 🙂

sari24
26. mar 2014

@jonasa Ja neviem čo vlastne chceš počuť. Pýtala si sa na názor ako by sme to vnímali. Jedna strana žien by to brala tak, druhá onak. Vyber si. Vlastne je len na tebe ako s daným faktom naložíš. Ak ti vadí, že chodí za ňou, tak jej to povedz, ale maximálne ťa len vysmeje, pretože je dospelá a slobodná osoba a môže si robiť čo chce. A ani by som to nerobila, lebo si to u budúcej svokry pokašleš z fleku 😉

@klincek Mne by to bolo svojim spôsobom fuk, čo robí priateľova mama. Aj čo komu hovorí. Jeho bývala dokonca žije v zahraničí, tak to už duplom. Nech vie aj tie najväčšie detaily z môjho súkromného života ak jej to urobí dobre. Pokiaľ snúbenec nič nerieši, tak načo sa nervovať? 😅

sono2
26. mar 2014

@jonasa no, mne nepríde ani jeden vsťah normálny. Pokiaľ by mala dieťa s tvojím mužom ok. Stretnúť sa na ceste hodiť debatu ok. Ale ostatné vôbec nie, bývalá musí týmto niečo sledovať, to neni možné. Ja som sa raz tiež rozišla s priateľom teda okolností nás rozdelili a jeho sestra, že nech niekdy prídem. Ja jej hovorím že načo. Nechápala som, sňou riešiť. Svokra by si mala tiež uvedomiť, že ti to môže vadiť. Alebo by som jej to povedala. Veď sa môžu stýkať, a ty o tom nemusíš vôbec vedieť. Načo ti to dávať najavo. Vadilo by mi to! To je skončená etapa. Dúfam, čo to tu schvaľujú, si vedia predstaviť že by sa takéto niečo dialo v ich rodine alebo, žeby teda stale bývalý kontaktoval a nosil veci darčeky kávičky tvojej mame . O myslím, že až vtedy by pochopil. Každý.

jonasa
autor
26. mar 2014

@sunshine85 ano... ale pre neho su to len zdrapy papierov ze to bolo davno, aj tak si myslim ze to nema v nasom "novom byte" co hladat... a tiez mu to vo velkej skatuli priniesla k nam jeho mamka...

moonlight1210
26. mar 2014

ty vlastne mas strach z byvalej, citis v nej konkureciu, lebo kedysi bola sucast zivota tvojho chlapa, nehovoriac o tom, ze svokra sa s nou priateli, tak mas strach, ze takto ma az moc blizko k tvojmu chlapovi, cez jeho matku (keby sa jej povedzme zachcelo - a ty mas pocit, ze sa jej asi aj zachcelo).
vsetko okolo nej ti je a priori divne a nenormalne, lebo mas averziu. a tu mas zo strachu.
na ich priatelstve nie je nic nenormalne.
na jej posielani sms bývalému nie je nic nenormalne.
navyse ak on to inak ignoruje.

preco si neveris? preco neveris vasmu vztahu? mate predsa pred svadbou.
je ta svadba skor vydupanie si z tvojej strany? mas pocit, ze on sam by este kludne pockal, ale chcel ti urobit radost, pre pokoj v dome?
ak mas takuto neistotu - tak pracuj na tom, aby si si ho ziskala (ked s nim uz chces zit v trvalom zvazku, do svadby ta urcite nikto nenuti).
ale riesenim a odstranovanim kazdej fiktívnej buducej potecialnej hrozby nic neziskas.
do teritoria ti za zivot vlezie X zien, ktore mu budu sympaticke, zdat sa atraktivne, zaujimave, spriaznene duse, prosto budu mat k nemu blizko. budu rovnaka "hrozba" ako teoreticky si myslis o byvalke.
jedine riesenie je naucit sa byt tou spriaznenou dusou sama.

a ak nie, ak aj on rad suhlasi so svadbou, chce teba vo svojom zivote, tak co riesis? ten chlap je teraz tvoj.

rovnako to, ze ma fotky v pocitaci. a nechcela by si mu takto nahodou sformatovat aj pamat, aby zabudol, ze uz vztah mal?
ak nie, tak neries fotky. je to jeho minulost a nech ich aj zmaze, jedine, co ziskas, ze ty budes mat fiktivny pokoj v srdci. v jeho hlave vsetky zazitky s nou, vsetky milovania, vsetky bozky, vsetky krasne chvile stale budu. maximalne si ich nebude pripominat, lebo su pre neho minulost, ale to ty nikdy nezistis ako s nimi naraba a ci ma chvile, ked si slastne zaspomina na spolocne chvile, alebo je mu to ukradnute. lebo do jeho hlavy nevidis.
tak preco by ti mali vadit nejake fotky, ked toto by ti nevadilo?
lebo to vymazanie je akesi gesto, co ta presvedci, ze vraj uz zabudol, ze je to minulost? ze je to kvôli tebe?
tomu by si verila?
nauc sa verit jemu ako cloveku, nie vonkajsim gestam.
a nauc sa verit sebe, svojej hodnote v jeho zivote.

este chvilu ries taketo hluposti a mas zamiesene na rozvod do troch rokov.

klincek
26. mar 2014

@sari24 kazdy to preziva inak, mna by to mrzelo. ale je fakt, ze niektorych ludi neprerobis, a potom je asi zbytocne sa tym trapit a lepsie je vykaslat sa na to - len nie kazdy to dokaze brat s rezervou. esteze moja svokra je ukazkova, ze toto riesit nemusim.

sunshine85
26. mar 2014

@jonasa juuuuj, no nieee...keby to boli len zdrapy papierov, tak by to vyhodil.... no ale asi by som to sama vyhodila teda...

dai
26. mar 2014

@jonasa asi si sadli... nechapem co riesis....
moj brat tiez dlho chodul s dievcatom - mam ju velmi rada a nyslim ze je to vzajomne... minuly rok sa rozisli - a twraz ako co? zto ze im to neklaplo tak my sa uz nemozme kamaratit?
casto tu pisu baby ze maju s mamou priatela s ktorym sa uz rozisli super vztah a nechcu on prist - ja si myslim ze to normalne je...