Snúbenec Egypťan. Čaká ma sobáš v Káhire

jasmineahmed
11. júl 2017

Dobry den moj snubenec je Egyptan poprosim nekomentovat rasisticky ze ake ma kto skusenosti a co pocul... laska z detstva. Cakame neplanovane bejby, som 13 tt. Papiere takmer pripravene k uradnemu sobasu v Kahire. Absolvovala nejaka tieto ukony? Co ma caka presne v Kahire a po? Pri legalizacii na Sk? Ako dlho? Chcem aby sa dostal ku mne na SK do porodu😭😭 velmi ma to trapi ake to je tazke nemam s kym to prebrat. Dakujem

deti95060810
11. júl 2017

vieš čo, pozri skupiny, myslím že je tu skupina maminiek čo majú za manželov cudzincov... Tie budú najlepšie vedieť poradiť...

jasmineahmed
autor
11. júl 2017

@deti95060810 dakujem 😘

bluka2
11. júl 2017

Neoplati sa vam radsej uradny sobas na SK a tu ceremoniu povedzme v Kahire? Vsak na sobas moze prist aj na turisticke viza. Tym uznavanim papierov z egypta si viem predstavit, ze sa daju stratit aj mesiace (osobnu skusenost nemam)

jasmineahmed
autor
11. júl 2017

Tam chcu na turisticke viza dost vela veci co nesplna... 6 mesacny prijem posledny vypis z uctu a neviem co este presne a na sobasny list to pojde lahsie ak poziada o trvaly pobyt iba :( @bluka2

bluka2
11. júl 2017

@jasmineahmed Skuste este pozriet, ci aj ine krajiny Schenghenu maju rovnako prisne podmienky na turisticke vizum, asi to bude podobne/rovnake, ale za pokus to stoji

bluka2
11. júl 2017

Ale ano, nejaky trvaly prijem budu chciet vidiet vsade, takze ak to nema, tak asi len tak ako to planujete

bluka2
11. júl 2017

Ja mam este jednu vec mimo 😀 prepac. Len sa informuj, ake su zakony ohladne deti, starostlivosti atd. v Egypte, aby si vedela do coho ides po pravnej stranke. Tym v ziadnom pripade nechcem odradit ta, alebo co. Kazdopadne s dobrymi vedomostami sa da dobre planovat, aby si sa nedostala do blbej situacie, ak vam to nevyjde nahodou. Bez ohladu na narodnost, rozchadza sa kazdy druhy par, tak treba s takou moznostou proste iba pocitat a vediet, ake su postupy v situaciach co ak.
A teraz dufam, ze tu najdes niekoho kto ti odpovie na otazku 😉

jasmineahmed
autor
11. júl 2017

@bluka2 dakujem za odpovede vsetko s tebou suhlasim❤️ Kazda odpoved mi pomoze a pomohla si mi aj ty 🙂 rozmyslali sme zeby som byvala napr v nemecku a mohla by som poziadat o viza pre neho do nemecka? To by som tu ale musela mat trvaly pobyt asi dlhsie ... ach je to tazkee

vevesh
11. júl 2017

@jasmineahmed uznat sobas trva cca. 3 mesiace cez osobitnu matriku- to uz mas asi pozistovane....ale LEN sobasom ho tak jednoducho na sk nedostanes (ani na turisticke viza, pokial ty nezarabas nadstandardne a nemas urite konexie) - poznam vela bab, ktore na sk muza nedostali, ale do inych (aj europskych) krajin ano🤐🤐...takze vela stastia a pevne nervy s vybavovackami🙂

bluka2
11. júl 2017

@jasmineahmed Ako je to v Nemecku neviem, ale napr. V AT by myslim stacilo, ak sa prihlasis na studium na vyske resp. na tu fazu pred tym, kedy sa len studuje nemcina; trvaly pobyt mas potom lahko, resp. hned, ked si prenajmes niekde izbu. Potom by bolo treba zarezervovat termin sobasu (po lete, lebo teraz je predpokladam vsetko uz plne) a potom neviem, ale vela ludi to tak robi, takze komplikovane to asi nebude. Na FB je taka skupina maminy vo viedni, su tam aj baby, co maju egyptanov za muzov.

bluka2
11. júl 2017

Jaaj prepac, to sa tak v AT neda. Spoluziacka, co som si spomenula, musela dokladovat prijem 1300 € netto, aby tu pobyt dostal jej manzel zo sudanu... Co nemala, tak zili kazdy v inej krajine

jasmineahmed
autor
11. júl 2017

@vevesh nedostali lebo nezdokladovali ze ma zabezpeku na kazdy mesiac 1 rokw na sk co pripada minimalnej mzde:350€ kazdy mesiac:4800€ musi zdokladovat potvrdebin z banky ze ma zabezpeku tu prist. Na trvaly pobyt treba len to a je to dost penazi no ..4800 presne 😏

ciriklora
11. júl 2017

toto som vobec netusila (je to asi dost mimo autorkinu otazku, ale som prekvapena)...ked si slovenka zoberie cudzinca mimo eu, sobas uznaju po tych 3 mesiacoch a este cakaju aj dietatko, tak je problem, aby zili na slovensku, ked sa tak rozhodnu?to sme teda basta. hlavne ze mame volny pohyb kapitalu, ktory narobi ovela viac sarapaty ako ludia. zelam vsetko dobre

vevesh
11. júl 2017

@jasmineahmed nie, len peniaze ti nestacia- aj ked budes mat vsetky papiere, tak tie viza nemusi dostat- zo skusenosti😉

jasmineahmed
autor
11. júl 2017

@ciriklora asi tak ak by som ho nedostala tu musim ist tam potom neviem ako by mi chodila materska do egypta... fakt je to cele takto v ...😭 Clovek nemoze mat pekne tehotenstvo aj ked je to z lasky a vsetko..kvoli tymto zakonom.. pokial ale viem musime sa vziat vaetky papiere legalizovat bla bla in poziada o trvaly pobyt na 5 rokov a musi predlozit sobasny list a zabezpeku 4800€ na
Prichod sem.. keby aspon toto tak by som bola spokojnejsia trochu.. 😞😞😞😞

jasmineahmed
autor
11. júl 2017

@vevesh poznas niekoho alebo ?? Ze aka skusenost lebo ja fakt nemam ponatia ako to tu je

vevesh
11. júl 2017

@jasmineahmed ano, jednoducho ti odmietnu bez udania dovodu (ano, maju na to pravo), alebo pre opravnene pochybnosti (ktore nemusia specifikovat) alebo pre neoveritelnost dokumentov🙄🙄🙄a to este nehovorim o tom, ze cudzinecku policiu budes mat kazdy den u teba na kave😨🙄😠 a odvolanie- no podla zakona mas pravo, ale sfuknu ta ako muchu zo stola😒 a uz treba znova na novo nove papiere.....jupiiiii nasa rodna vlast

alexandraalexandrova
11. júl 2017

@jasmineahmed ja ti neporadim, ale nevedeli by zodpovedat tvoje otazky skor na velvyslanectve? asi sa viac vyznaju...kazdopadne drzim palce nech to vyjde 🙂

vevesh
11. júl 2017

@jasmineahmed ono je to vzdy najlepsie zacat od rodnej vlasti (niekomu sa to podari a budem drzat palce, aby si bola medzi tymi stastnymi)- ale ked nie, tak aby si nebola rozcarovana, a pripravit si aj zalozne plany so zahranicim a s tym , kde budete vy....

f333
11. júl 2017

@jasmineahmed takze on nema prijem? no to je pekny zenich.. vsetci su rovnaki,ako ja vidam podobne pripady.. chce ta ako vztupenku do eu a este aby si to financovala.... :
http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/hr...
prestuduj si tento zakon...
no,pochybujem podla toho,co uvadzas, ze dostane pobytove viza tak lahko aj na zaklade sobasa s tebou..
takze do nemecka by si ho rada dotiahla? no,na to zabudni... nastastie,nie je to take lahke,ako si ty ci on predstavujete.. ..A .na soc.davky tam nemas narok, ak ti islo o to..

bluka2
11. júl 2017

Stavim sa, ze najlahsia je cesta cez krajiny zapadnej EU. Aj pre neho sa zamestnat potom.
Do egypta by som nesla, lebo ak tam sama od seba nechces zit, riskujes, ze sa odtial dalsich 15 rokov nedostanes (obvykly pobyt dietata). To plati namatkovo aj o ostatnych krajinach, kam sa rozhodnes zo SK odist.

jasmineahmed
autor
11. júl 2017

@alexandraalexandrova tam som volala tak do podrobna nezodpovedaju

jasmineahmed
autor
11. júl 2017

@f333
Ma prijem ale nie nadpriemerny mne nejde o to aby bol milionar. .. do nemecka nie kvoli davkam ze tam mozno lahsie daju viza .. lebo tu na sk je to dost tazko .. neviem ja bladam niekoho kto ma muza araba ze ako to prebiehalo neviem mozu zamietnut ak ma tu zabezpeku financnu a vaetky papiere ok tak nam bolo povedane ze potom na posudebie ja uz neviem dalej

bluka2
11. júl 2017

@vevesh neoveritelnost dokumentov? Vsak nemaju tam apostille a na SK velvyslanectve nejaku peciatku, ze to je overene? Prave v krajine, kde je SK velvyslanectvo by toto nemal byt problem

lindsey
11. júl 2017

Ahoj. No budes to mať AS tazke

elizita
11. júl 2017

@jasmineahmed ahoj, ja mam kamosku co je jej muz z libanonu.. pomoze ked sa popytam, ci to je mimo? Oni sa tu brali na svk

jasmineahmed
autor
11. júl 2017

Neviem my prave platime za cele overovania a apostily superlegalizacie okolo 1400€ vsetko cele papierovacky tak ... ja verim ze to pojde

jasmineahmed
autor
11. júl 2017

@elizita len ako sa dostal na sk ...

nini1010
11. júl 2017

Mladost,pochabost...laska hory prenasa a podobne dristy...no,vsetko stastie sveta ti uprimne prajem.ale uz vidiim svoj status alebo temu o 3-5 rokov.nie nie,kulturu a vychovu ziadna laska neprebije.viem o com hovorim.lasku sice nezaruci ani vztah dvoch slovakov,uznavam,ale ver mi ze nemas tusenia a cim do toho s dietatom ides.a to nema nic a xenofobiou.

elizita
11. júl 2017

@jasmineahmed ok, spytam sa a dam info