Som ja náročná, alebo je chlap hlupák?

pipina22
15. okt 2017

Baby. Moj nick je divný. Ale je spraveny len kvoli prispevku. Hanbila by som sa ako pes keby som to dala pod svojim menom kde mam aj rodinu a znamych...
No.. z prveho vztahu mam dceru uz ma sedem rokov. Terajsieho partnera som stretla ked som bola uz tehotna... to je teraz vedlajsie preco som nebola s otcom dcery a preco som s nim vobec otehotnela..
Mojmu partnerovi som vdacna ze sa o mna s dcerou postaral ked som bola tehotna a bez nejakeho stabilnejsieho zazemia.
Cele roky sme boli viac menej frajeri. Mal detmli z predchadzajuceho manzelstva, rozvedeny a bolo mi jasne ze sa nechce hned zenit.
No po skoro osmich rokoch byvame stale oddelene napriek tomu ze som medzicasom otehotnela aj s nim a teraz mame spolocneho rocneho syna.
O deti sa staram sama. Financne mi pomoze ale aj to je v poslednych rokoch coraz horsie. Mame spolocnu firmu. Byt ma kazdy vo svojom vlastnictve. Mame kluce od svojich bytov. Sem tam prespi on u mna sem tam ja u neho.
Problem je ten ze mne to takto viac nevyhovuje. Deti potrebuju byt s otcom castejsie. Nielen hodku dve za den. Sem tam hodku dve za tyzden ked je pracovne mimo domu.
Ked naznacim spolocne byvanie a nedajboh svadbu povie mi ze nikdy a je mu to velmi vtipne. Neviem co mam robit. Ked som ostala tehotna so synom prevalila sa jeho niekolko rocna nevera. Chcela som ist v prvom momente na potrat. Nakoniec ma ukecal ze budeme spolu zit ze mal privela stresu a volnosti a preto sa to stalo.
Asi pod vplyvom hormonov som mu odpustia. Zdalo sa ze je vsetko fajn aj lepsie ako na zaciatku ale ani po narodeni babatka sa byvanie neriesilo. Jednoducho on ma na stalo vo svojom zivote nechce.
A zenit ze sa zrazu tiez nikdy nebude ze mu raz stacilo. Nepotrebujem papier ku stastiu ale pride mi to ze by sme k sebe aj formalne patrili a boli normalna rodina.
Zvazujem rozchod jeden den som pevne rozhodnuta viac ho nechciet ale o tyzden na jeho prehovaranie povolim a zase mesiac dva fungujeme.
S jeho detmi si rozumiem. Moja dcera ani nevie ze nieje biologicky otec. Bojim sa ze ked sa rozideme vykasle sa na moju dceru kedze nieje jeho.
Boli by ste s chlapom tolke roky keby ste vedeli ze s vami zit v jednej domacnosti nikdy nebude?
Som uz z toho zufala..pridem si ako stihacky ale volnosti ma az az. ☹

pipina22
autor
16. okt 2017

Baby všetky máte pravdu. Zhodli ste sa v tom že normálne to nieje, takto žiť. Ja s tým chlapom končím. Dnes ráno som sa pevne rozhodla. Uvidím čo život ďalej prinesie. Deti mám krásne a zdravé to je už jedno akí sú ich otcovia, som rada že ich mám. Držte sa všetky.

mandala77
16. okt 2017

@pipina22 písala si, že je schopný urobiť Ti zo života peklo. Ak sa ho bojíš, určite mu nič nehovor. Pozri si tu na nete príspevky, kde prispievala charity. Možno sa mýlim, ale ak sa ho bojíš, buď obozretná a možno Ti jej komentáre pomôžu. Svoje kroky skús najskôr riešiť s nejakým odborníkom, aby si bola vždy krok pred ním.

nelinka2009
16. okt 2017

@tiper24 ale no 😁😂

nelinka2009
16. okt 2017

@tiper24 my si vas neberieme... To vy nas o ruky ziadate... 😁😂

nelinka2009
16. okt 2017

@pipina22 prepac, ale dcera ma po kom priezvisko? Jej nepride divne, ze ma ine ako brat?

tiper24
16. okt 2017

@nelinka2009 a vy suhlasite 😀

nelinka2009
16. okt 2017

@tiper24 no vsak ale mohla som odmietnut? Podvecer pod Eifelovkou... Vzdy som chcela vidiet Pariz... Ako nemohla som... Ved to sa pytal uz druhy krat ... 😁😂 ten prvy som mu povedala, ze nie pre jeho vlastne dobro a zadmiala som sa a vies co?!!! Urazil sa, povedal, ze to so mnou nema vyznam, ked sa ani viazat nechcem...

tiper24
16. okt 2017

@nelinka2009 darmo sloboda je sloboda 🙂

nelinka2009
16. okt 2017

@pipina22 prepac, ale neda mi to nenapisat... Ako klobuk dole predtym chlapcom... Toto je presne ten dovod preco NIKDY rozvedeny nie do vztahu. Si nemyslela, tak uz ani nemysli.

nelinka2009
16. okt 2017

@tiper24 som hovorila, a ze 'nasi ta chcu spoznat' ja ze'pre Boha naco?!' on ze ' ked ti za to nestojim' ja ze 'som nevedela, ze ti mam za to platit' ... Takto sa doberame uz niekolko rokov...

pipina22
autor
17. okt 2017

@nelinka2009 obe deti maju moje priezviska. Takze maju rovnake.

nelinka2009
17. okt 2017

@pipina22 aha. No ono tazko ti radit... A okrem toho byvania a svadby ti vyhovuhe? Aky je ako otec? A aky je ako partner takto nadialku? Zaujima sa?

pipina22
autor
17. okt 2017

@nelinka2009 no ono deťom kúpi všetko čo potrebujú. Sem tam sa s nimi pohrá. Ale žeby niektoré niekedy napr okúpal to zase nie. Ak som pracovne mimo domu aj na noc tak sú deti s mojimi rodičmi. Na noc si ich neberie. Ked sú u našich tak za nimi nepríde že by ich zobral von. Ak treba ísť niekde s jedným tak druhé dieťa tú chvílu postrázi. Neviem ako to funguje inde. Ak je napr detska oslava niektoreho z deti to nepride vraj ho to nebavi. Tak ja už neviem.

ladyaki
17. okt 2017

ostalo mi veľmi smutno z Tvojho príspevku... bola som 4 roky roky v podstate podobnom vzťahu, avšak bez detí, no nebola tam žiadna vidina spoločného života, fungovania... trvalo to dlho, ale v tom vzťahu už nie som...nebola som nijako týraná, lenntonpsychicky strašne vyčerpávalo a teraz ľutujem, hoci boli aj pekné chvíle, že som si nešla za svojím šťastím skôr.....
nakoľko žiješ sama, si sama na starostlivosť o deti, seba, domácnosť neboj sa, veľa sa pre Teba rozchodom nezmení, fungovať budeš stále rovnako a verim že by platil aspoň na syna. Zaslúžiš si oveľa lepšie správanie, úctu od priateľa, oporu, radosť a hlavne cítiť sa byť ľúbená..... držím palce aby sa Ti situaciu podarilo čo najskôr a čo najšťastnejšie vyriešiť 🌷

nelinka2009
17. okt 2017

@pipina22 sama,si si teraz odpovedala.. Preco mas takeho chlapa... Na piedestal stavias 'detom kypi co potrebuju' takze to hlavne co si hladala, si v nom nasla... A teraz po rokoch ti docvakava, ze zivot je o inom a on si to ma uvefomit a menit sa? A preco... Ved aj tebe to takto dlho vyhovovalo... Ty si sa zmenila, ty mas problem... Ty ho ries. V normalnom vztahu by ho sice riesili dvaja, ale vy ste normalny vztah nikdy nemali a ry si s tym nemala najmensi problem... Doslo ti to az teraz ked starnes a on s otaca za mladsimi suknami... Je to len tvoj strach a pohodlnost...

libawet
17. okt 2017

@pipina22 nuž, niektoré ženy priťahujú stále ten istý typ mužov, nezodpovedných. Ten prvý, čo s ním máš dcéru, bol asi to isté, keď si od neho odišla a teraz tento. Nuž, čo na to povedať? Tvoj partner nemá štipku zodpovednosti, pre neho život gombička. Jediná rada - byť radšej sama s deťmi, partner nech platí, pretože ak by si ho aj nasilu prinútila žiť spoločne, nebude to dobré, a deti by boli len svedkami vašich hádok, to si nezaslúžia. A do budúcna by som Ti radila, najprv si chlapa prever zo všetkých strán, než s ním splodíš dieťa.

libawet
17. okt 2017

@tiper24 súhlasím, ale len tak, že ak chlap má slobodu nado všetko, tak OK, nech má, ale potom nech deti nerobí a keď to nevie, nech si dá gumu.
@nelinka2009 ...muži si len myslia, že oni si nás vyberajú, my si vyberáme ich a s tými žiadosťami o ruku - no neviem, ktorý chlap to robí dobrovoľne, z lásky? Je taký ? Skôr je to tak, že tam už je dieťa alebo to chlap berie ako pohodlie pre seba - dovtedy sa starala mama a odteraz sa bude žena + sex ako bonus ( nemusí hľadať kade tade, má doma ), horšie je, že ak potom tá žena sa nestará a ešte horšie, keď ani ten sex už nie je....

oskvarka
17. okt 2017

dnes tri takmer identicke temy... minimalne traja divny chlpi a 3 zienky co si nechaju po hlave skakat.. by som povedala si napiste cez IP a mozete byvat spoplu ;) aj si deti postrazite a aj budete mat lepsi zivot ako toto .. och.. no smutne fakt... trochu sebavedomia do hrsti a nedat sa zastrasovat recami... zeny matky co sa postaraaju o dve tri deti sa nemaju coho bat sa vedia v zivote obracat.. ako je tazke urobit zmenu ale este horsie je varit sa ako zaba vo vode...

nelinka2009
17. okt 2017

@libawet no to by som si dala, keby som si ho takto vychovala...

tiper24
17. okt 2017

@libawet kazdy vie co je prenho najlepsie 🙂

libawet
17. okt 2017

@tiper24 nechápem. Akože robiť deti a byť slobodný - to je pre niektorého chlapa to najlepšie? Snáď - byť slobodný, užívať si, no tie deti nerobiť....

libawet
17. okt 2017

@nelinka2009 ...ja som nepísala nič o tom, ako ďalej v spoločnom živote. Napísala som len, ako chlap vníma to požiadanie o ruku, to čo je ďalej, je na oboch partneroch, to je jasné. Ale môže sa stať, že poniektorí chlapi čakajú od manželstva niečo iné ako potom majú a sú rozčarovaní.

kacena4
17. okt 2017

@pipina22 prepac necitala som prispevky len tvoj uvod ale 8r. si s nim nebiodcera nevie ze to nie je jej otec!!!! tak toto je riadny podraz prepac ale riadny maler z toho zavana, vies ako strasne jej tym ublizis ak jej to nepovies TY a cim skor!!! pracujem s detmi domova a viem ako to boli ked deti zistuju co je biorodic a co nie a co je zrada od rodica!!! ta boli najviac a ak ti bude partner chciet ublizit vyuzije na to tvoju dceru ver tomu. po druhe mas dve deti, jedno s biootcom, v kazdom pripade by som sa zaistila tym, ze keby sa mu nieco stalo co bude s jeho synom? ziadne sirotske od statu ci ty vdovske nedostanes ako jeho manzelska takze, je to hnusny argument, ale pred par mesiacmi kamoske zomrel muz na infarkt a jej ostala niekolko mesacna dcerka a oci pre plac... ak to nie je argument... na druhej strane ziadny papier nezmeni jeho spravanie bacha na to, toto by som si uvedomila ako prve ak nema zaujme ruky prec od neho...

simca06022011
17. okt 2017

No rieisla by som to rozchodom aj ja. Aky vzor je to pre tie deti.. tak bud mama s otcom su spolu alebo nie su 🙂 ak ej mu to vtipne, ze chces fungovat ako rodina, po tolkych rokoch tak by som si vymenila zamky na byte a bolo by mi to vtipne ked sa bude niecoho ineho dozadovat. Kto vie aky dvojity zivot si on zije... ja uz len kvoli jeho pristupu by som ho nechcela, a uz vobec nie sa viazat s nim nijak.