Moj priateľ sa nechce ženiť

31. aug 2023

Dobrý deň mám otázku mame spolu s priateľom dieťa sme spolu 6 rokov mala ma 3roky ja mám 24 priatel 35 a on sa nechce ženiť. Ale predtým chcel len teraz posledný rok stále hovorí že on sa ženiť nebude s nechce povedať že prečo keď sa pýtam tak povie že potom sa každý len rozvádza 🙃

pribinak
31. aug 2023

Čo ti napísať? Toto ste mali mat prebraté pred tým ako ste sa rozhodli pre dieťa

fallon1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janage
31. aug 2023

Dieťa má priezvisko po kom?

autor
31. aug 2023

@pribinak no veď píšem že posledný rok toto robí taký nebol

markaterka
31. aug 2023

@janage určite po priateľovi.

anjelicek26
31. aug 2023

Tak co by s toho mal? Zenu ma, dieta ma, domacnost obriadena, sex dobry... co by tym ziskal? Ja sa tym chlapom nedivim, ze takto rozmyslaju...

Inak ten argument "kazdy sa rozvadza" plati aj na "kazdy sa rozchadza"... len s jednym su vacsie papierovacky... chce to mat jednoduchsie, ked ho napadne odijst? Asi by som fakt tuto otazku polozila...

autor
31. aug 2023

@fallon1 netuším prečo toto robí ? Len tak zmeniť názor

fallon1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bessie12
31. aug 2023

a naco by sa aj zenil ?? Vsak ma vsetko co by mal aj s "papierom". Ze by si nechaval tzv. zadne dvierka, ked povedal, ze aj tak sa vsetci rozvadzaju ??? Tipujem, ze dom / byt je jeho a aj dieta ma priezvisko po nom.

colsami
31. aug 2023

Nuz tak nechce aby si bola jeho zenou.
Otazka je ako sa k tomu postavis. Ak pre Teba nie je dolezite zit usporiadane, tak OK. Ak to pre Teba dolezite je, potom je to problem.

Ale smutne, dieta je prenho mensi zavazok nez zivot s Tebou "v dobrom aj zlom".
To tak ked ma zenu, spolocne byvanie, sex, dieta, na vsetko si pristupila bez zavazku tak asi myslel ze Ti to vyhovuje tiez.

autor
31. aug 2023
autor
31. aug 2023

@fallon1 myslím že nie

tiezjedna
31. aug 2023

@autorka a vy ste mali dohodu, že sa vezmete? Alebo si si to len myslela?

autor
31. aug 2023

@bessie12 dom je môj to je dedičstvo

autor
31. aug 2023

Po babke

fallon1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamatroch
31. aug 2023

Na toto sa hodi ten vyrok: "Ked ma doma mlieko, naco by si kravu kupoval".

markaterka
31. aug 2023

Keby si dala priezvisko dieťaťu po sebe, možno by si ťa aj chcel vziať.
Veď on má všetko. Má ženu, dieťa, sex, doma o všetko postarané, načo by sa ženil.

bessie12
31. aug 2023

tak to je jedno plus pre teba. Minus to, ze dieta ma jeho priezvisko a nie tvoje. Ako som uz spominala. Ma doma vsetko, tak sa uz nepotrebuje zenit.

tiezjedna
31. aug 2023

@markaterka
@bessie12
áno, toto hovorí legenda na Modrom koňovi🙄 Ukážte mi v realite jediného chlapa, ktorý naozaj existuje a ktorý sa oženil iba preto, že dieťa nemalo jeho priezvisko...

autor
31. aug 2023

Ja som chcela dať priezvisko svoj len on s tým nesúhlasil tak som dala jeho

bessie12
31. aug 2023

@tiezjedna nikde som nenapisala, ze kvoli tomu by si ju vzal za manzelku. To spomina
@markaterka a nie ja 😀

tiezjedna
31. aug 2023

@bessie12 označila si to ako "mínus", tak predpokladám, že pointa je rovnaká....

simona20201309
31. aug 2023

Bud rada.... vyhnes sa o pár rôčkov nepríjemnému rozvodu.

autor
31. aug 2023

@bessie12 nemyslím si to že toto by bol ten dôvod 😂

autor
31. aug 2023

Lebo keď som mu povedala že dáme moje tak povedal že ma nechá

bessie12
31. aug 2023

tak si mala tvrdo stat za svojim a dat dietatu tvoje priezvisko a nedat sa vydierat.
@tiezjedna nie je. To iste som povedala aj mojmu muzovi. Ak ostanem tehotna a nebudeme manzelia, tak dieta bude mat moje priezvisko, tak ako to urobila moja mamina. Ked sa rozhodne si ma vziat za zenu, tak vtedy mozme zmenit aj priezvisko. To nie je podmienka, ze kvoli tomu musi byt svadba.

anketkarka
31. aug 2023

A Tebe prečo zrazu chýba svadba? Či si len myslíš, že už Ťa tak veľmi nemiluje, keď si Ťa nechce vziať? Svadba nie je dôkaz lásky. Je to len papier. Vo vzťahu je dôležitrjšie úplne niečo iné ako to či sa rovnako voláte. Ak vám to neklape a Ty si ho chces len poistiť svadbou, tak je to úplne nanič. A ak vám to klape, len Ty sa cítiš teraz podvedená, že zmenil názor, tak mu to povedz. Ujasni si prečo je pre Teba tá svadba tak dôležitá. Lebo žiadnu istotu Ti ten papier nedá. Porozprávajte sa o svojom vzťahu vy dvaja. Tu na koníku Ti nikto nevysvetlí, prečo zmenil názor a prečo Ty tak veľmi chces jeho priezvisko. Pekne sa dá žit aj bez papiera. Je to len na vás dvoch.

markaterka
31. aug 2023

@tiezjedna ja som napísala, že možno. Čítaj s porozumením.

tanyag
31. aug 2023

Už ste niektoré trápne s tými priezviskami 🤭 veď to je každého osobná vec....Moje dieťa má tiež priezvisko po otcovi, s ktorým už nie som a vôbec ale vôbec mi to nevadí a môjmu dieťaťu tiež nie...A ja som tiež mala priezvisko po otcovi a som tu, živá a zdravá a žiadna psychická trauma 😂 riešite hlúposti...
Keby svet bol postavený na tom, kto ma aké priezvisko, tak by sa určite každému ľahšie žilo však? Ak by dieťa malo priezvisko po matke, tak by si ju muž vážil? nepodviedol by ju? nerobil by jej problémy? alebo by neboli hádky vo vzťahoch, alebo vlastne ako vplýva priezvisko na život dieťaťa, matky, otca? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

h2
31. aug 2023

Tak mu teraz povedz ty, že ak ti nedá svoje priezvisko, tak ho necháš.