Som náročná?

katarinaina
29. sep 2015

žijeme s manželom spolu 13 rokov, máme dve dievčatká, podarilo sa nám postaviť si domček bez úveru a finančné problémy nemáme. Prvých 9 rokov manželstva problémy neboli. Ja som popri materských aj pracovala z domu a starala sa o deti a domácnosť. Keďže manžel zarábal a pracoval, prišlo mi to normálne. Teraz keď mladšia dcérka chodí do školky, venujem sa práci naplno, stále je to z domu, kde mám kanceláriu. Lenže už nestíham všetko... aj deti, ich choroby, domácnosť aj firmu. Od manžela očakávam že sa budeme rovnocenne deliť o povinnosti v domácnosti a okolo detí. Manžel síce pomáha ale len sporadicky a okrem toho svoje chlapské povinnosti nerobí rád. Okrem kosenia trávnika a údržby auta... Nechce sa mu maľovať v dome, dokončiť drobnosti, na ktoré počas rokov nebol čas. Keď žiadam o pomoc tak mi povie že nie je domáca gazdinka. Myslím že moja frustrácia plynie hlavne z toho že mi nevenuje žiadnu pozornosť ani komunikáciu. Má vraj veľa práce... Niekoľko krát som ho upozornila že manželstvo sa nám rúti do záhuby, a že ak s tým nič neurobíme, tak skončíme... Ja totiž nechcem zostávať s niekym, kto nekomunikuje a neberie ma ako ženu. Tiež ho upozorňujem na fakt že žena potrebuje mať emocionálnu väzbu na to aby sa rada s mužom milovala. A keďže ja ju nemám, nemám ani chuť na milovanie. Možno je chyba vo mne... chcem toho asi veľa. Hovorí sa že keď ťa muž nebije, nefajčí a nepije... nie je problém. Lenže ja ho mám. Čo vy na to?

mima4
29. sep 2015

@katarinaina
podla mna potreba lasky nie je narocnost. Skus zacat od seba, zahrnaj ho prejavmi lasky jeho jazykom lasky, davaj mu denne najavo, ze ho lubis, vazis si ho, potesuj ho 🙂 bud mu blizkou osobou...
tym ze ste sa upriamili na povinnosti, pracu, deti, zabudli ste na spolocny cas, zaujmy, chvile...dovolenky... a vzajomna blizkost sa vytratila...
ale nic nie je stratene 😉 je to bezny jav v manzelstvach...takze sup na stavanie mosta

mirka17
29. sep 2015

akurát sa tu preberá téma, či sú ženy ženami, je to tvoj prípad, prečítaj si to

whitecat666
29. sep 2015

@katarinaina moja odpoved je NIE, nie si narocna (je uplne bezne, ze muzi pomahaju a normalne komunikuju).
Si si ista, ze v tom nie je niekto treti? Ak byval normalny predtym nieco sa muselo stat.

katarinaina
autor
29. sep 2015

@mima4 presne tú knihu som čítala 5 jazykov lásky a zistila som že môj jazyk lásky je pozornosť a manželov skutky služby a fyzický dotyk. Skúšala som ho 3 mesiace zahŕňať skutkami lásky, doma som všetko robila ale odozva žiadna. Takže je moja frustrácia taká veľká, že pomýšľam na rozchod. Keď som od zúrivosti vykričala manželovi že nemá poňatie čo všetko robím, tak sa urazil a už 2 týždne ma ignoruje. Ja som sa odsťahovala zo spálne, pretože mi tá jeho negatívna energia vyložene vadí... Viem presne na čo myslíš MOST medzi nami ale ja si myslím že to opäť skončí rovnako... on bude mať doma all inclusive dovolenku so sexuálnymi službami a ja budem behať ako fretka...

katarinaina
autor
29. sep 2015

@mirka17 už som čítala a mám rovnaké pocity ako zakladateľka témy. mám dve dcérky a nechcem aby žili ako naše mamy

katarinaina
autor
29. sep 2015

@whitecat666 nie je v tom zatiaľ nik tretí ale podľa mňa to príde. Ja na tretieho nemám čas ale môj manžel si ho určite nájde keď bude mať doma interhotel.

katarinaina
autor
29. sep 2015

@whitecat666 predtým bol manažér v jednej firme a makal 12 hodín denne. Potom z tej práce odišiel, bol vyhorený a teraz má slabo platenú prácu ale zasa veľa voľna a pohodu. Finančne sme v pohode lebo som začal zarábať viac. Trošku to zaváňa krízou stredného veku.

mima4
29. sep 2015

@katarinaina a čo tak spolocna dovolenka? ty a manzel! deti nechat starym rodicom a pekne krasne na 10 dni do turecka 😉

urcite sa nevzdavaj, a neuvazuj nad rozvodom, ten vas vztah nenapravi...

mumboo
29. sep 2015

Nie si náročná...vsetci prechádzame v zivote rôznymi obdobiami a treba sa im prisposobovat (obojstranne) aby to fungovalo. Aby fungoval vztah, domacnost, starostlivost o deti a financie.Tvoj manzel bol za cele tie roky zvyknuty že si to robila ty, zvladala si to doteraz aj bez neho. Ocakava ze to tak bude nadalej a on nebude musiet menit to co mu vyhovuje.Je to voci tebe nefer a necudujem sa ti ze si z toho frustrovana. Asi by bolo fajn keby ste si niekam vysli sami, boli viac spolu, na zaciatok by stacila vecera. Nemusite na nej preberat problemy ktore mate, jednoducho si len uzite ze ste spolu. Ako sa hovory na kazdeho chlapa treba ist inak. My toho tvojho nepozname🙂) Na môjho mam rôzne figle ako ho "mierne donutit" aby mi vyhovel. Ale myslim ze by si mala trvat na svojom. Ak potrebujes citit ze je tu pre teba a tvoje-vase deti je to uplne v poriadku.

dai
29. sep 2015

@katarinaina to co popisujes je podla mna to ako pisala mima - manzelske odcudzenie - nech bol dovod akykolvek...
manzela treba nejak doviest ku komunikacii - to je podla mna alfa a omega... vsetko ostatne zariadit je pidi lahke - pises ze penazi mate dost, na drobnosti v dome si zavolaj instalatera , na upratovanie upratovacku - ved su to normalne zamestnanie/sluzby vdaka comu ziju ini ludia... vy sa zamerajte na seba - k dietatu opatrovatelku ci starych rodicov a s manzelom treba niekde vypadnut - najst si cas byt len sami a rozpravat sa - vela...

katarinaina
autor
29. sep 2015

@mima4 podľa mňa nepôjde... má veľa práce, potrebuje si v práci dokazovať aký je úžasný. Na manželstvo kašle. Jediné šťastie je že miluje naše dcérky a že sa ako tak venuje ale ja, ako manželka som 10, koleso u voza.

janickacrazy
29. sep 2015

@katarinaina Ked nemáte finančné problémy a ty nestíhaš domáce práce, tak si zaplať pani na upratovanie alebo zaúkoluj muža, nech deti aspon zo školky vyzdvihne, povozí na krúžky alebo podobné nenáročné úlohy, to hádam zvládne a tebe to ušetrí čas a robotu.

tilda84
29. sep 2015

ahoj
@katarinaina možno si stále nahnevaná,a kritizuješ ho,on je z toho urazeny..Ked ste finančene natom lepšie,tak nemôžete na tie drobné práce niekoho si zaplatiť?maliara,opravára a tak?nejaku pani na domáce práce.Aby on mal doma vysmiatu,kludnu manželku.Potom nejaká dovolenka,pekné miesta,spoločné prechádzky,niečo čo ste robili spolu na začiatku vášho vzťahu.

whitecat666
29. sep 2015

@katarinaina nuz ja nie som zastancom rozchodu kvoli kazdej hluposti, ale na tvojom mieste by som mu napisala odkaz / smsku (ked pises, ze ta uplne ignoruje), ze ti na nom zalezi, ale skratka uz takto dalej nevladzes fungovat, tak bud sa spamata a zacnete odznova alebo sa mozte rovno rozviest. ak na to neodpise, tak mu asi na manzelstve uz velmi nezalezi.
Ale to sprav len v pripade, ak bol na zaciatku normalny. Ak bol takyto divny vzdy, tak necakaj, ze sa zmeni alebo pochopi co ti vlastne vadi.

katyd
29. sep 2015

@katarinaina Viem si predstaviť, že je to ťažké po toľkých rokoch venovať toľko energie partnerovi, ako na začiatku. To sa s stáva vo všetkých vzťahoch. Veľa vecí berieme ako samozrejmosť a nevenujeme pozornosť maličkostiam, čo sa týka vzťahu voči druhému. Partner si to potom vyhodnotí inak. Kým ty to považuješ za nedostatok, on v tom možno nevidí žiadny problém, lebo to vníma inak. Ak mu to aj povieš a nenastane žiadna zmena, tak nečakaj, že nastane neskôr. On si to totiž neuvedomí, že niečo nerobí alebo že robí inak, ako by si ty chcela. A východisko z tejto situácie? Neviem, asi na to nie je žiadny recept. Myslím si, že sa netreba na to tak mimoriadne sústrediť, čo nedostávaš a pod. Vzťahy dlhodobo fungujú len vtedy, keď majú partneri spoločné koníčky, a tým aj spoločné témy na rozhovor alebo si potom robí každý niečo iné, čo ho baví a vyhovuje to tak obidvom. Ale viem, že upätosť na to, že ti denno-denne niečo chýba a stále to riešiť dookola nikam nevedie, len k partnerovej frustrácii. Ak ťa má rád, tak si tvoje výčitky zoberie k srdcu a povie si, že ti nie je schopný dať to, čo potrebuješ a bude z toho nešťastný a zase sa len viac odcudzíte. Držím palce, aby ste si našli niečo spoločné, pri čom zabudnete na to, kto čo dáva alebo nedáva a venovali sa tomu, čo vás baví v prvom rade spolu alebo keď aj zvlášť 🙂 Odporúčam napríklad pravidelný pobyt v prírode alebo šport, dosť to upokojuje, vyvetráte si hlavu a prídete na iné myšlienky 🙂

mumboo
29. sep 2015

a o nás chlapi hovoria, ze my zeny sme komplikovane....a co pre pana boha by chceli oni...to nikto netusi
🙂)

sardinka333
29. sep 2015

@katarinaina píšeš ze finančné problémy nemáte tak si to zariad sama - zavolaj si ,,hodinového manžela,, a nech ti spravi tie drobnosti čo ,,bezne,, chlapi by doma mohli robiť. Vieš, ty chceš zrazu niečo menit čo ,,bolo normálne,, .Normálne si všetko stihala a zrazu nestihaš a chceš po manželovi niečo navyše. Nečakaj ze sa zmení ze ,,rovným dielom,, to sa nedočkáš. Je to všetko o komunikácii len smutné je ze jednemu na tom nezaleží. Podla mna si tvoj muž a mnohí iní ani neuvedomuju ako je to fajn mat zdravu rodinu, deti, dokonca v dnešnej dobe bez hypo....všetko beru ako samozrejmost. Kolko ludi ma take problémy ze ,,dovi dopo,,. Nevaži si čo má doma. Možno by to potreboval pocitit, chvilu bez teba a mozno by sa zbadal.

hanka_april
29. sep 2015

@mirka17 nemyslim, ze to je jej pripad....

@katarinaina je to normalka - hovori sa tomu rutina :-/ skuste vypadnut niekam sami spolu dvaja, deti do tabora, babke, vypnut mobily....ja som tiez neverila, co spravi poobedie vo dvojici, hoci na kave, na nakupoch, potom vecera.....ale u nas zazracne funguje 😉

jaj ano a mame upratovacku 😀

bodka13
29. sep 2015

nič v zlom, ale nechápem prečo sa má väčšinou snažiť žena aby vzťah zachránila ....snažila sa, vyhovela, zaplatila výpomoc v domácnosti ....veď si to vydiskutovali ,tak by aj muž mal zvážiť všetko čo za tie roky spolu prežili, čo k žene vlastne cíti ...veď aj mne ako žene by bolo super žiť spôsobom,ako to poriešil napr. aj manžel zakladateľky

katarinaina
autor
29. sep 2015

@dai
@tilda84
@whitecat666
lenže to on práve NEchce aby niekto pomáhal s robotami okolo domu a nebodaj v domácnosti... to len ja si vraj vymýšľam pre neho práce. A myslím že zachádzame opäť do roviny, aby ja (žena) opäť riešila problém so všetkým. To už robili naše mamy. Ja si myslím že už to odporuje partnerstvu. Prečo nepríde on (muž) s tým že manželstvo sa mu rúti do prdele a že musíme začať komunikovať, a že niekto musí pomôcť v domácnosti aby som sa nezbláznila.

PS: Rodičov ja už nemám a tí jeho sú 350 km ďaleko.

Myslím dievčatá, že je čas povedať si narovinu, že napriek tomu že sa hráme na emancipované, stále je to o tom ako chlapa oblafnúť aby robil čo chceme my a mať na neho fígle. Ja ale chcem partnera s ktorým môžem byť úprimná a bez fígľov. Chcem niekoho komu bude rovnako záležať na manželstve. Naozaj nepotrebujem spolubývajúceho iba preto aby deti mali otca. Ja by som volila rozchod ale striedavú opateru aby to zasa nezostalo všetko na mne. On je výborný otec, tak nech aspoň to otcovstvo berie rovnocenne tak ako ja materstvo.

hanka_april
29. sep 2015

@katarinaina tak ano, ak uz nechces zachranovat, ale uvazujes nad rozchodom, tak to je uz o inom 😕

katarinaina
autor
29. sep 2015

@mumboo ja viem čo chcú" all inclusive doma, manželku krásnu, milú a nekonfliktnú ale hlavne nesmie niečo od manžela očakávať...

babulka82
29. sep 2015

@katarinaina no pokial sa nechce rozpravat tak to je tažko ,sama to asi neporiešiš,rob len domace prace ktore su nutne a staroslitvost o deti a o nič ine sa nestaraj .

mima4
29. sep 2015

@katarinaina si krestanka?

katarinaina
autor
29. sep 2015

@sardinka333 lenže to on práve NEchce aby niekto pomáhal s robotami okolo domu a nebodaj v domácnosti... to len ja si vraj vymýšľam pre neho práce. A myslím že zachádzame opäť do roviny, aby ja (žena) opäť riešila problém so všetkým. To už robili naše mamy. Ja si myslím že už to odporuje partnerstvu. Prečo nepríde on (muž) s tým že manželstvo sa mu rúti do prdele a že musíme začať komunikovať, a že niekto musí pomôcť v domácnosti aby som sa nezbláznila.

katarinaina
autor
29. sep 2015

@hanka_april chcem zachraňovať, lebo ho milujem ale nie za cenu že opäť budem riešiť ja a on sa povezie...

katarinaina
autor
29. sep 2015

@mima4 som veriaca, do kostola som kedysi chodila častejšie ako v iba v nedeľu. Ale v súčasnosti už nie som taká praktizujúca ako kedysi.

katarinaina
autor
29. sep 2015

@babulka82 a budem šťastná???

babulka82
29. sep 2015

@katarinaina to nevie nikto ,ale chovat niekoho a starat sa o niekoho kto nestoji ani len za to aby mi venoval chvilku pozornosti na rozhovor,no ja neviem odpovedz si sama? ☹ či to ma zmysel alebo nie.

whitecat666
29. sep 2015

@katarinaina ver mi, ze su aj muzi, ktorym bude rovnako zalezat na manzelstve a figle na nich netreba. Tak sa na toho svojho vykasli a najdi si lepsieho 🙂 Urcite to zvladnes. Drzim palce!

katarinaina
autor
29. sep 2015

@katyd to je teoreticky liek na môj problém, ale kto s tým riešením má prísť??? opäť ja sa mám snažiť, dostať ho do prírody???? Žiadať ho jeho drahocenný čas? Prosiť ho o jeho pozornosť???