Som necelé dva roky po svadbe a som sklamaná z manžela
Ahojte žienky, nemyslela som si nikdy že budem hľadať necelé 2 roky po svadbe pomoc na fóra.. Ale niekedy neviem ci to ma tak byť a tak je to dobre, alebo iba ja očakávam od manžela veľa. Neskutočne ma vytáča jeho lenivosť a pohodlnosť... Keď ho o niečo poprosím aby spravil v domácnosti, povie len aby som bola spokojná, áno spravím zajtra. Samozrejme zajtra to nespraví ani pozajtra. A keď mu to pripomeniem tak sa osopi, že to spraví keď on bude chcieť, nie keď ja mu poviem... Pritom sám si určí termín a nespraví to... Robí akurát tak blbca zo mňa.. On keď niečo chce odo mňa tak aby som do minúty bola pri nom a čakala na pokyny..doteraz som všetky domáce robila sama.. Ale nemám už na to nervy, hlavne keď popracem a on sa ani neunuva vyzut aby mi nechodil obuty po čistej dlážke. Výdavky všetky co sa týka domácnosti si všetky delíme na polovicu(zarábam tak približne o polovicu menej) . Plus ja ešte do kupujem kozmetiku, drogériu. Nemal dokonca drzosť si vypytat odo mňa 20 mesačne na benzín,lebo auto v zime viacej,, žerie,,, pritom nedávno sa bil do pŕs že auto je chlapska záležitosť a primárne ho používa on, ja nejazdím. Neviem si ani predstaviť teraz mat dieťa aj keď on o ničom inom nehovorí. Mam 31 on 36. O jedno babo sme už prišli tieto Vianoce.. Missed abort. Mala som ísť na poslednú kontrolu lekarovi - ci tam bude vidno srdiečko alebo hneď v ten deň kyret. Prízvukovala so mu, že potrebujem byt čakárni do 7:00, aby to všetko čím skôr bolo za mnou, ja pochystane pri dverách a pán kráľ tróni ešte na WC, potom ci sa ešte môže napapať... Aby náhodou mu nevyhladlo, ja od večera samozrejme nalacno.bolo pred 8:00 kým sme tam prišli. Keby som vedela ze sa opäť raz zachová ako trulo idem sama, ale bol to doposiaľ najťažší deň v živote a potrebovala som ho pri sebe. Keď zbadal tu plnú čakárne tak už som videla ze už,, peni,, že bude musieť čakať... V tom mi z ničoho nič oznámil ze on ide na plynarne niečo vybavit--mal na to Pol Rok.. Ale on nie práve vtedy sa postavil a odišiel, vrátil sa potom, ale to už mi bolo jedno, poradila by som si sama..
@lija22 tak to nechapem ani ja.bsimla som si ze vacsina stastnych manzelstiev ma spolocnu kasu
@yoxinka on potom chodil so mnou pol dna po nemocnici ale celý zduty že nás posielajú od dverí k dverám a ako tam nič nefunguje... Ja slzy na kraji cku co taky som mala strach a posledne co som potrebovala bolo ešte počúvať reči a pozerat aký, je zduty. Keď som sa prebrala som mu napísala ze pustia ma ešte v ten deň večer cca o 18. Tak nie aby už on čakal kedy už má pustia, ale ja som čakala jeho.... A ako píšeš spomenula si jeden zakusok a druhy deň už si ho mala 😊 milé.
Mňa sa tiež opýtal co by som chcela na druhý deň na obed, povedala som co by som si priala a aj tak navaril podľa seba....
@nika2345
Vieš čo, ja keď si spomeniem na ten deň v nemocke ... Nikdy nezabudnem dvom chlapom, ako sa o mňa postarali. Môj muž a môj gynelokóg. Doktor mi povedal, že mi všetko vie vybaviť, aby dobre bolo, ale musím ísť mimo BA, tak ma môj muž viezol ešte aj do iného mesta, napriek tomu, že tu som mohla ísť do hociktorej nemocky. Keď som povedala mužovi, že toto mi povedal doktor, tak že jasné, že ma odvezie. Keď mi kamošky vraveli, čo zažili v nemockách po spontánnych potratoch, revala som s nimi. Okolo mňa tam lietalia a keď som sa prebrala, bola pri mne sanitárka, že ako sa cítim, ja že mi je strašne smutno, tak tam pri mne stála a hladkala ma po hlave ... potom odbehla a večer o 21.00 mu doniesla polievku, lebo že síce už od večere ďaleko, ale ja som isto hladná. Takže ti poviem, že keby mi tam môj muž toto robí, čo tebe tvoj, zosypem sa.
@nika2345 ja mám doma takého istého lenivého chuja, zo mna vždy spraví debla, deti mame 2, ale nieje lakomý , môžem minút koľko chcem, ale on je finančne nezodpovedný, dlhy platíme už 10 rokov, tak neviem či nieje lepšie keby bol lakomý, a ja by som mala nervy troska v klide.
A ty si pekne zbal kufre a utekaj, cely život sa budeš inak trápiť, teraz máš uzastny vek, a babo bolo možno len znamenie pre teba 😘
@nika2345 podla mna, ked ma niekto 36 uz sa nezmeni. Ak chces skus robit to, ze napr veci, ktore bezne do domactnosti kupujes aj pre neho nekup, pockaj kedy a ci si to vsimne. ( oni chlapi niektore veci neregistruju: je pre nich samozrejmost ze je cisto, mydlo a tialetak sa objavuju "samy" tam kde su..) Aby si uvedomil co vsetko robis, skus s tym prestat aspon na par dni. Mozno mu cvakne. Ten moj je s tymi peniazmi podobny ( hoci si nic nepyta, ale ani nic navyse nekupi), ja som bola zo zaciatku taka, ze som zasobovala chladnicku - ked som na nieco mala chut kupila som 2x, keby nahodou dostal chut aj on.. on to nerobil nikdy ( lebo ho nenapadlo) aj sme sa preto hadali. Odkedy sko na materskej zacal tie vacsie nakupy robit on. Jasne ze sa postazuje ake je vsetko drahe, ale donesie. Ak mu nenapisem presne znacku, tak donesie najlacnejsi variant. Odkedy som sa za to ozvala, pisem mu nakupny zoznam aj so znackami.
Ten MA ma mrzi, zrejme si ako chlap ani neuvedomil ake tazke to pre teba je... urcite bolo treba mu o tom povedat. Polopate.. oni su obcas strasne natvrdlí🤔
Tak tak, buď rada že dieťatko neprišlo, príde keď si najdeš lepšieho partnera... s tymto sa oň už fakt nepokúšaj, bude sa ti od neho ľahšie odchádzať
@nika2345
On na to nemal žalúdok??? Prepáč, ale to je strašný kus chuja, pardon za výraz ... ale keď jeden chlap povie žene po potrate, že nemôže s ňou byť, lebo na to namá žalúdok, tak ja už to neviem inak nazvať :(. Ja nie som fanda rozvodov, lebo ako moja svokra hovorí, dnes sa ľudia rozvádzajú už kvôli každej somarine. Ale toto je chlap, ktorý nemá absolútne žiadnu snahu niečo so sebou robiť. Môj chlap má tiež chyby, ale on sa tak snaží na sebe pracovať, my sme spolu 13 rokov, ale mám pocit, že on je z roka na rok lepší partner. Takže rada, choď od neho a hľadaj si muža, ktorý ti bude oporou a ktorý ťa bude ľúbiť. Lebo henten má rád len seba.
@nika2345 je aspoň pekný? Hrozne je sebecký. To neni chlap a gentleman, ale vydriduch.Za aky beznin mu maš platiť, čo nepouzivaš? A to ako kašle na tvojepocity- za to by mal dostať medailu
Velmi nesympatický
@nika2345 hm to bude nejaky narcis.Ale veĺmi ma to ani neprekvapuje.Krásavci byvaju vačšinou zaĺúbený sami do seba a ich pocity sú na 1.mieste.
Delenie vydavkov v manzelstve? Urobte si jeden ucet kde budu chodit vsetky peniaze a platte vsetko dpolocne. Ved ste rodina. Ked budes na rodicsku, tak vojo budes zit? Z 200e este budes platit vydavky? A treba sa s nim normalne porozpravat, povedat vo to vadi. A hlavne munpovedat co ta sere
Ešte môžeš anulovať manželstvo a nájsť si ineho. Určite on nie je ten na celý život. Rozhodni sa správne. Držím palce. Dieťa určite teraz nie.
V tazkych chvilach spoznas muza. To,ze je lenivy a na vsetko ma cas. Ok este by som tolerovala,vsak kazdy mame svoje tempo. Pri vydelovani penazi a ziadani dvacky na benzin by som uz spozornela. Ale to,ze ma v case potratu necha doma cakat a potom ma necha uplne samu niekde v cakarni,tym by u mna skoncil. Fakt debil bezcitny. Vsetko sa pre nieco deje a aj potrat bol z nejakeho dovodu. Nevravim,ze sa mate rozchadzat,nedokazem to zhodnotit,aka si ty,ale podla opisu je on riadny sebec a tazky pohodar
@luciannka83 ved mu aj vravím co mi vadí ale podľa neho sú to len somariny co riešim a ze keď budeme mať deti a budú väčšie problémy že potom ako to budeme riešiť... Proste stále ma len z manipuluje ze ja som ta, ktorá je vadna a ma veľké nároky asi na neho chudáčika..
@karolinakr to sa tak vraví niekomu co sa za všetko urazí, a treba rozmýšľať co a ako povedať aby teda to,, smradlave vajce nepuklo,, a z toho už som unavena

Ty len s ním nemaj dieťa ... lebo dieťa vzťah neopraví, práve naoak, všetky problémy vzťahu mnohokrát znásobí a to ešte len budeš mať oči vytreštené, čo to máš doma za egoistického paka. Keď som ja šla na kyret po missed abortion, môj muž si zobral dovolenku, odviezol ma tam, celý čas všade so mnou chodil po nemocke, kde bolo treba, trval na tom, že neodíjde, pokiaľ nebude vedieť, že som ok, tak sestrička mu sľúbila, že mu príde povedať. Mňa si tam nechali na jednu noc, tak som zaspávala tak,že telefón pri uchu a on mi rozprával veci, lebo ja som nechcela hovoriť, len som chcela mať pocit, že je pri mne, len mi povedal nech zavriem oči a spím, že on mi bude rozprávať. Cestou do nemocky, nevien čo mi ,napadlo, mala som strašnú chuť ne jeden zákusok a len tak som to prehodila medzi rečou. Na druhý deň po mňa prišiel ráno a odviezol ma k ním domov, aby som nebola sama a svokra ma čakala s plechom a tým zákuskom, čo som spomenula.