Som necelé dva roky po svadbe a som sklamaná z manžela
Ahojte žienky, nemyslela som si nikdy že budem hľadať necelé 2 roky po svadbe pomoc na fóra.. Ale niekedy neviem ci to ma tak byť a tak je to dobre, alebo iba ja očakávam od manžela veľa. Neskutočne ma vytáča jeho lenivosť a pohodlnosť... Keď ho o niečo poprosím aby spravil v domácnosti, povie len aby som bola spokojná, áno spravím zajtra. Samozrejme zajtra to nespraví ani pozajtra. A keď mu to pripomeniem tak sa osopi, že to spraví keď on bude chcieť, nie keď ja mu poviem... Pritom sám si určí termín a nespraví to... Robí akurát tak blbca zo mňa.. On keď niečo chce odo mňa tak aby som do minúty bola pri nom a čakala na pokyny..doteraz som všetky domáce robila sama.. Ale nemám už na to nervy, hlavne keď popracem a on sa ani neunuva vyzut aby mi nechodil obuty po čistej dlážke. Výdavky všetky co sa týka domácnosti si všetky delíme na polovicu(zarábam tak približne o polovicu menej) . Plus ja ešte do kupujem kozmetiku, drogériu. Nemal dokonca drzosť si vypytat odo mňa 20 mesačne na benzín,lebo auto v zime viacej,, žerie,,, pritom nedávno sa bil do pŕs že auto je chlapska záležitosť a primárne ho používa on, ja nejazdím. Neviem si ani predstaviť teraz mat dieťa aj keď on o ničom inom nehovorí. Mam 31 on 36. O jedno babo sme už prišli tieto Vianoce.. Missed abort. Mala som ísť na poslednú kontrolu lekarovi - ci tam bude vidno srdiečko alebo hneď v ten deň kyret. Prízvukovala so mu, že potrebujem byt čakárni do 7:00, aby to všetko čím skôr bolo za mnou, ja pochystane pri dverách a pán kráľ tróni ešte na WC, potom ci sa ešte môže napapať... Aby náhodou mu nevyhladlo, ja od večera samozrejme nalacno.bolo pred 8:00 kým sme tam prišli. Keby som vedela ze sa opäť raz zachová ako trulo idem sama, ale bol to doposiaľ najťažší deň v živote a potrebovala som ho pri sebe. Keď zbadal tu plnú čakárne tak už som videla ze už,, peni,, že bude musieť čakať... V tom mi z ničoho nič oznámil ze on ide na plynarne niečo vybavit--mal na to Pol Rok.. Ale on nie práve vtedy sa postavil a odišiel, vrátil sa potom, ale to už mi bolo jedno, poradila by som si sama..
@sissy27 on vie veľmi pekne kvetnato rozprávať a ma čaro osobnosti, povedal mi všetko čo som vtedy potrebovala pocut, ani neviem ako a už som balilia kufre .. som za ním odišla žiť do UK na 2croky, potom som tam už nemohla vydržať tak sme sa vrátili spolu na sk... Byt v ktorom bývame kúpil ešte pred svadbou, čiže je jeho.. Sľuboval mi 1000000 x že to poriesi aj z právneho hľadiska, lebo ako som spomínala ma nemanželské ho maloletého syna a nechcem maľovať čerta na stenu ale taky je proste život, v prípade jeho smrti sa nedoplatim, lebo jeho ex ako právna zástupkyňa jeho syna plachtu len po peniazoch a teraz keď som mu povedala ze nech to poriesit že si zaslúžim aj ja kľudne späť sa ma opýta ci je to pre mňa až tak dôležité
@kristinaa300 áno, uvedomujem si to ze som pochybila tým ze som si ho vzala
@nika2345 aj moj manzel je sice na mnohe veci lenivy a slovo zajtra vie u neho znamenat aj tyzden, ale co sa tyka dolezitych veci, vie sa nakopnut a riesit ich hned takze sa na neho viem spolahnut. Tiez sme si presli 2xMA pri ktorych spravil hned vsetko co som od neho potrebovala. Dokonca doletel z prace cely vystraseny ze co je so mnou lebo som mu den po zakroku nedvihala telefon lebo som tuho zaspala. A co sa tyka dietata tak sa naozaj ukazkovo zapaja, prebaluje, kupe, kocikuje atd. Otazka je ze ci ten tvoj by ti bol takouto oporou alebo skor starostou keby ste mali dieta. Lebo ak to druhe tak by ta to rychlo dozralo. Pri narodeni babatka je zena uz tak v strese a ked ti este aj on bude robit nervi tak to dlho nevydrzis.
Och...A prečo si si ho brala? Bol taky aj predtym? Alebo si proste tak veľmi chcela byť vydatá...ze si bola slepá?
My sme tiež mali krízu...po 6 rokoch ale my sme spolu chodili 10rokov pred svadbou. A mali sme sa radi aj počas krízy z😂🤦♀️
Toto by si ale žiadny chlap ku mne nedovolil...ani pred svadbou ani po svadbe. Keď ide o jeho dieťa sedel by tam so mnou a držal ma za ruku koľko by bolo treba.
Môj sa so mnou dačo nachodil na IVF ka a po doktoroch...
Teraz keď som konečne tehotná tak lieta ešte mi len niečo na očiach vidí...😂 ale zase ja sa tiež starám o to aby mu bolo doma dobre. A k tým peniazom....mame spoločný účet a dve karty. Proste sme manželia sme rodina gazdujeme spolu čau. Raz by mi skúsil vykriknut že som si niečo kúpila ...na druhej strane poznám stav rodinných financií a nekúpim si kabelku za 100€ keď mám doma dve ďalšie. Proste hospodárime. Spolu. Aby nám dobre bolo.
Od tvojho muža by som asi odišla ja osobne. Nemám nervy na také zaobchádzanie...ale zasa ja sa mam príliš rada a sama si seba dostatočne vážim aby som si s takým chlapom vôbec niečo začínala...takže je to na tebe. Chlapov je dosť. Aj použiteľných. Aj takých co ti dajú najavo ze si pre nich princezná...
No si na tom ovela lepsie ako niektore, ktorym muz stihol narobit deti. Ty nemas ziadne. Nevlastnite spolu nic. V podstate len sa zbalit a odist. Bude to len horsie. Nevvahala by som. Zbalim sa a odidem. Zavcasu. Takyto muzi sa nemenia. Sama citis, ze to bola chyba. Dieta s nim by som uplne vylucila
@ckatka prečo som si ho brala... Sama seba sa pýtam.. Mala som ružové okuliare... Lenže okuliare spadli a nemôžem sa starať o veľké dieťa... Stale som mu bola oporou, neutiekla som keď ma potreboval, keď sa potreboval vyrozprávať, ja som ho potrebovala raz a aj to do. ral a odvtedy si všetko začínam uvedomovať ako sa veci majú
Odid, pokial je cas. Mam podobneho, ale uz mame aj dieta. A viem ze by som take nemala ani vyslovit ale spravila somnajvacsiu xhybu v zivote kedsomsi ho vzala a dala si spravit od neho dieta. Pokazila som si navzdy zivot. Ty este mozes zariadit si svoj zivot inak. Jauz nie. Vyuzi to prosim
Ďakujem žienky za podporu, aspoň som si istá v tom co mam spraviť... Do teraz som si myselal že ja som vadna a ze očakávam niečo od neho niečo viac ale aspoň ma to utvrdilo v tom ze to tak nieje 😊
@nika2345 hlavne sa k nemu nevracaj, bude ti sľubovať hory doly ako sa zmení, daj si na to veľký pozor, lebo ked zistí, že fakt chceš odísť, tak bude robiť rodeo a bude sľubovať, držím ti palčeky
Jemine tak toto je čisty bulo !!!sorry za výraz ,buď rada ,že nemáte deti ,asi bývala žena vedela svoje .
Držím ti palce,hlavne naber odvahu a správne sa rozhodni.Baby ti tu radia dobre 🍀
@janickacrazy presne tak,hlavne aby jej potom akoze "nechtiac " neurobil dieta,aby mu neušla.Aj také som už zazila v okolí
Vy ste sa pred svadbou nepoznali alebo čim ťa tak očaril tento princ?
Si mladá choď od neho preč a buď rada , že nemáte dieťa.
Zmenit sa nezmeni,skor k vekom to bude este horsie,ja by som na neho nemarnila svoje najlepsie roky,takyto clovek potrebuje asi len sluzku a niekoho na kom sa moze vyvysovat,hladaj si nieco lepsie;my sme spolu 19 rokov ale taketo spravanie som este nezazila
Odid kým je čas už len samotný fakt musime platiť všetko na polovicu ja zarobim menej och moje nervy ja som si myslela že ked ste manželia že hospodarite spolu a bud rada že nemáš s nim dieťa. Preto odstup s kratšej cesty ty by si celý život iba trpela prídeš s roboty, doma deti povinnosti upratovať variť večeru a on čo príde domov z roboty ľahne pred telku a to je cela jeho robota.Pokiaľ je čas odid a chráň sa aby si neotehotnela žiadne deti s nim nemaj oželieš 2 roky manželstva ako sa celý život trápiť.Pri najhoršom tvojom dni v živote nebol radšej odišiel ani neprišiel to znamena že záujem o teba nemá ked v takej dôležitej chvíli ho to nezaujimalo mysliš si že ked dieťa sa narodi tak ho zaujimať bude no asi ťažko.Píšeš má dieťa syna ale ked príde k vám tak sa mu venuješ ty tak už by mi len blikala kontrolka že STOP s tebou nie bolo by to marnenie času s takým človekom.Ak by si bola na materskej a nevyšlo by ti na niečo tak čo čo ti povie že mala si si odložiť aby si vyšla finančné kašli naňho podaj o rozvod.A dalšia vec ako pišeš prečo mal byt za slobodna ten je len jeho takže ani s bývanim a vyplateným od ňeho nemôžeš čakať nič. Ale toto sú len hmotné veci ked si šikovna zabezpečiš si bývanie sama ale budeš mať pokoj ako celý život problémy.Ty máš prispievať na benzín ked auto je jeho sa nehanbi povedať žene aby dala na benzín dajme tomu keby ste spolu chodili krátko tak no dajme tomu aj to by bolo zlé ale no tak dobré ale nie za benzín pýtať od manželky.Rozved sa on ti sice bude hovoriť že či ti neni dobré takých ako je on takých by bolo ty sa o všetko postaraš príde na hotové a ešte mu chodi huba.Zariad sa po svojom a to že ste o dieťa prišli to neni náhoda asi to tak málo byť ako píše prispievateľka deti mať budeš len nie s takým somárom mala by si na krku deti dve to mi ver.Držim palce a napiš ako si neskôr dopadla čaka ťa niečo lepšie preto sa chráň aby si s nim deti nemala určite ťa čaka čosi lepšie.
V kolektivnom brain stormingu vlastne cudzich ludi sa za 3 hodiny rozhodol konsenzus o odchode. :D Toto ma vzdy fascinuje, ako niekto zveri svoj osud do ruk anonymnych cudzich ludi. ;)
Proti
- nie je dvakrat empaticky a uz si asi za ten cas leziete na nervy
- nemanzelsky syn, o ktoreho nema zaujem plus vzdy budes narazat na ex. Ktovie aky bude mat zaujem o dalsie svoje deti.
- neriesi domace prace a ani si ich nevazi, ked su urobene. Aj keby ste nemali spolocne ucty, kto viac zarobi by mal o cosi platit viac (aj ked zase nie vsetko).
Prepisanie jeho bytu neriesim, neviem, ako to mate s uhradou, cash alebo hypo. Ani ty by si na nikoho neprepisala svoj byt kupeny pred svadbou. Ty mas, lebo si si setrila, druhy si uzival, minal na seba a nesetril. Preco mu mas nieco dat nieco hotove na tacke? Pri rozvodovosti 50% mas sancu 1:1, ze svoj uz raz draho zaplateny byt budes musiet 50% ceny bytu niekomu vyplacat este raz.
Zarobis polovicu? Ak sa mas cely cas hryzt, ze si s niekym, kto zarobi raz tolko, je lepsie bud najst niekoho s nizsim rovnakym platom, alebo si sam najst lepsie platenu pracu a problem, kto, kolko zarobi je vybaveny. Alebo neriesit, kto co zarobi. Na vacsi plat treba spravidla sa viac stresovat a viac namahat.
@nika2345 Nečakas od neho viac. Ani si nechcem prestaviť aké by si to mala ťažké keby máte dieťa a ešte take náročné. Držím palce
@dilino až tak nieje že keď tu ma syna, žeby sa mu nevenoval.. Len on sa k tomu stavia tak, že keď ho tu ma raz za pol rok, načo mu bude niečo vysvetľovať, alebo nejako vychovávať... Všetko mu dovolí, a už keď treba mladého len trosku usmernit kašle na to a pošle mňa, s komentárom že mňa viac počúva
@nika2345 ty si s nim pred svadbou nezila? Nemali ste spolocnu domacnost? Ono sa hovori ze ako si vychovas tak mas, robila si mu sluzku, on si zvykol takze necakaj ze teraz zacne kmitat on. dorazilo ma delenie penazi, to je pre mna uz kontrolka ze ruky prec a utekaj od neho. Lakomy, hnily debil

Jedno co mi je najviac luto je ze niektore vobec neuvažujú pred svadbou koho si to vlastne beru a potom po roku dvoch uz sa rozvadzaju. Ked este deti k tomu pride tak len oni najviac trpia