Som nešťastná v manželstve a túžim po niečom novom

17. jún 2021

Asi ma tu niktore odsudite, ale ja sama neviem co s tym.. som nestastna, s manzelom nam to dlhsie neklape. Neustale mi klame do oci, prazdne sluby, nezodpovednost. Nevieme sa spolu uz rozpravat. Su dni ked je fajn aj sa zasmejeme, ale vacsinou sa len hadame, furt zjapem a nadavam, on len co zas riesim v tej svojej hlave. Jeho pritomnost mi je niekedy neprijemna, az sa mi hnusi, pusu si nedavame, ani pri rozlucke, vecer kazdy na inej strane gauca, on na mobile ja kukam film abo idem spat. V posteli lezime daleko od seba, nevravime si dobru noc. Uz som vela raz spomenula rozvod, raz v hadke povedal aj on, ze sa rozvedme, ked to tak chces. Povedala som nie bo nechcem detom (4 a 2r) brat otca nechcem rozbit rodinu. Ale..Vidam jedneho muza, neviem ani ako sa vola, kazdy den sa nam stretnu pohlady, usmievame sa na seba, prehodime par slov, je mi strasne sympaticky, chcem aby si ma vsimol, aby sa obzrel za mnou, aby sa mi pozdravil. Zacinam si uvedomovat, ze mozno mam sancu este najst po 10r. niekoho s kym budem stastna, kto ma bude lubit, nebude klamat - nevravim ze som sa poblaznila do neznameho muza, ale vsetko mi to lichoti, citim sa lepsie, krajsie, sebavedomejsie. Ale zoziera ma myslienka, ze by som ublizila detom, ako by som s nimi zila sama. Nevladzem v manzelstve nik to nevie co je medzi nami, pred vsetkymi vyzerame ako dobra rodina, ocko sa stara chodi s detmi von, pomoze doma. Ale... ja ho uz nemilujem, a bojim sa to priznat, tlacim to v sebe...
mozno mam este sancu na nieco nove, byt lubena

annamalaga
17. jún 2021

No je to tvoj život ak to tak cítiš tak odíď.

ruzovakrava
17. jún 2021

V prvom rade si najskôr uprac doma pod kobercom, až potom kukaj na iného. V každom vzťahu môže nastať odcudzenie, šedá zóna alebo ako to nazvať. Na vzťahu treba pracovať stále. Obzvlášť sa snažte obaja vzťah zachrániť keď máte malé deti. Sadnúť si, porozprávať sa, nájsť kompromis. Až ak to skutočne nepôjde tak riešte rozvod. A až keď budeš spokojná sama, tak hľadaj iného.

luccija
17. jún 2021

Boli ste spolu 10 r a mate male deti....ja si myslim, ze si nestastna, znudena stereotypom a lichoti Ti zaujem ineho muza.Caro zakazaneho...ak by si s nim riesila zle deti, nakupy a ucty tak isto by si mozno po 10 r bola na tom istom
Nechcem to zlahcovat, ale vela rodin pri malych detoch ma krizu.V com tvoj muz klame,je nezodpovedny?bola si s nim vela rokov, aby si ho spoznala...

autor
17. jún 2021

@luccija pravdu?? Bojim sa ju napisat, nikomu som to nepovedala,.. stavkuje cez internet, raz si zobral aj uver, mne povedal ze 400€ malo to byt splatene, potom som mu vliezla do mobilu a zistila za to bolo 800€ a treba to furt platit, vzdy stavkoval ze si isiel za 1€ podat nevadilo mi to, ale teraz sa stale hadame o prachy, ja drzim kasu, nema pristup, na ucty ku kartu mam ja, dam mu na kadernicku a on to radsej minie na stavky.. a slubuje donekonecna ako sa zmeni... A ja uz neverim, nevladzem

autor
17. jún 2021

@ruzovakrava on sa nevie rozprávat, vzdy len mlci, ze co zas riesim, chcela som to zachranit, ale nejde to do nekonecna, uz sa ro vlecie pomaly 2 roky... ostavam koli detom, ktore to ale vidia a citia, zlost si vybijam zjapotom na nich...

zuzubb007
17. jún 2021

Po prve ak chces tak za rozved stracas zbytocne roky nebudes ani prva ani posledna, po druhe na ineho chlapa by som sa neupinala, zisti, ze mas dve deti rychlo strati zaujem ak je bezdetny tomu ver

luccija
17. jún 2021

Tak to rychlo treba skoncit...on sa nezmeni...pozor, aby nepobral nejake uvery ci nebankovky.To meni celu situaciu, ale zase sa nemozes spoliehat na niekoho s kym sa obcas vidis a usmejete sa na seba.Ty detom nechces rozbit rodinu a co robi on???

autor
17. jún 2021

@luccija ja sa na roho muza nespolieham, len mi to ukazalo, ze mozno nie som strateny pripad, ked uz mam deti, ze mozno ma bude niekto chciet... On problem nevidi, on si mysli, ze je vsetko v poriadku, ze robim z komara somara..

ruzovakrava
17. jún 2021

Tak ho postav pred hotovú vec, buď pôjde na liečenie alebo pôjdete od seba. S takýmto závislákom som kedysi dlho chodila, pomáhala som, ťahala ho zo sra.iek, doslova. Nič nepomohlo keď on nechcel. Rovnako ako pri každej závislosti. Nečakaj a rieš to, toto je toxické prostredie aj pre deti.

luccija
17. jún 2021

Pravdaze si niekoho casom najdes...treba sa rozviest, alebo zuzit zatial BSM nech neporobi dlhy klame roky iny nebude je zavisly.Vie, ze pokricis a nic sa nezmeni

autor
17. jún 2021

@ruzovakrava na liecenie nepojde, to som mu uz navrhovala, povie ze on tie peniaze zaraba, ze si ich moze minut na svoju zalubu, ze to nie je choroba, ze 50-60€ neni vela za mesiac, ale nevidi ten uver, prehratu vyplatu kym mal este svoj ucet, nezaplatenu splatku za spolocny uver, bo nebolo z coho...
@luccija ved prave mam pocit, ze on si mysli ze su to len vyhrazky, ze na druhy den ma to vzdy prejde, uz mal chvilku, ze povedal ked som zjapala, ze sa uz nevrati z prace, a tvaril sa urazene, ze ako som mu ja ublizila. Prave ja sa citim v celom tom, ze je to koli mne, ze deti neposluchaju, bo ja som zla na ne, stale kricim, neusmievam sa..

janickacrazy
17. jún 2021

Tak v tomto prípade som za rozvod. Ty ho nemiluješ, on ti klame, stavkuje, problémy nechce vidieť a liečiť sa asi tiež nepôjde. Ak máš oporu v rodičoch, tak sa rozved alebo ak si schopná ísť do práce a zvládnuť podnájom sama s deťmi. Hlavne sa neupinaj na nejakého fesiho, ktorý sa na teba občas usmeje. Daj si na čas pauzu od chlapov.

deti95060810
17. jún 2021

chudák deti.... maminka jačí a tatinko si hrá hry...
Na cudzieho muža zatiaľ nepozeraj - nerob si nádeje, rieš problémy doma.... Určite by som zúžila BSM kvôli jeho dlhom....

autor
17. jún 2021

@janickacrazy neviem v kom mam oporu, hanbim sa za to. Ani nechcem aby to vedel niekto. Byvanie problem nie je, horsie je praca. Uz som pozerala ponuky, no momentalne cez prazdniny mam starsieho doma a aj keby od septembra, mladsi nema kam tu sa do jasli nedostane, a skukromky su tiez plne a za 400€ mesacne .

autor
17. jún 2021

@janickacrazy
@deti95060810 k tomu muzovi, on tu bude este tak mesiac a uz ho neuvidim nikdy, to je pre mna len impulz, ze mozno nebudem na zahodenie s detmi 🙂

maminkadeticiek
17. jún 2021

Na liecenie nepojde,chapem,ale tak bez vyhrazok oznam svojim aj jeho rodicom ze stavkuje,ze vzal uver,ze ak nestrazis peniaze prehra vyplatu.Ak uz po tomto nebide mat pocit hanby a nespamata sa tak odid.Ja ta uplne chapem,aj tvoje pocity.Lepsie sa uz v zivote ak neurobis nejaky razny krok mat s nim uz urcite nebudes.

janickacrazy
17. jún 2021

Ty sa nemáš za čo hanbiť, ty nič zle nerobíš. Povedz to rodičom, svojím aj jeho. My sme mali v rodine podobný prípad. Ona to povedala rodičom a ti taký cirkus porobili, že chalan sa spamätal a išiel na liečbu!!! Dnes je už vyše 15 rokov čistý a stále sú spolu. On hral automaty.

autor
17. jún 2021

@maminkadeticiek
@janickacrazy uz som mu vravela ze zavolam jeho mame, i ked neviem co by vyriesila, ona je flegmos a aj ked mu povie nieco tak on ju nepocuva.. a nasi sa do vztahov nestaraju.. nechcem nikomu ublizit, ze ja budem ta zla, budu na mna ukazovat, ze som sa rozviedla, ze chudata deti bez otca.. ani to ho netrkne, ze od nich oco odisiel ked mal asi 6 a uz ho nevidel, ze ci chce aby jeho deti vyrastali ako on bez otca..

maminkadeticiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminkadeticiek
17. jún 2021

Tak ti poviem ze je absolutne ok,ked sa rodicia nestaraju do mladych.To je v poriadku, ale gamblovanie to nie je manzelsky problem,to nie je manzelska hadka,to je existencne ohrozovanie teba a vnucat.Toto by naozaj mali vediet.On hra formu len zato, ze to nikto nevie,ze je ako si pisala pred ocami rodiny za pekneho a nikto by to nanho urcite v zivote nepovedal.Nech sa pozrie do oci blizkym,nech vidia co je skutocne zac.Ten pocit hanby potrebuje zazit.A myslim si, ze ked uz neda na teba tak ta hanba pred tvojimi rodicmi a pocit hanby a sklamanie ktore zase uvidi v ociach svojej mamy moze byt prenho ta spravna facka ktora ho motivuje k zmene.Moze byt akykolvek ona flegmatik,to je strasna hanba pre rodica ked dieta gambluje a zadlzuje blizkych.A vravim,ked uz toto nie,tak potom uz nemas vela inych moznosti,asi ziadnu.Potom uz mysli len na seba a deti kym vas nedostame do totalnych financnych sraciek.

ruzovakrava
17. jún 2021

Ja sa ti nečudujem že sa za to hanbíš, kto by sa už len s týmto chválil? Ale presne ako píše vyššie, toto nie je nevykomunikovaný problém vás dvoch, že on nechá zdvihnutú hajzlovú dosku a ty oprskané zrkadlo v kúpeľni. Tu ide o chorobu, ktorou závislosť je. A on tou chorobou zožiera teba aj deti, spoločný majetok. To že on si peniaze zarobí a chce si ich minúť, tak nech si minie. Ale keď si zaplatí na živobytie aj na deti. Keď sa rozhodneš, tak pekne oznám svojim aj jeho rodičom prečo sa chceš rozviesť, odkedy to trvá aj čo všetko toto obnášalo. Aby jeho rodičia vedeli čo majú za kvietok. A veru keby toto robilo moje decko tak za to dostane či má 18 rokov alebo 50

vendulka80
17. jún 2021

Chúďatká deti bez otca? Vidis niekde otca? Lebo ja vidim gamblera, ktorý namiesto toho, aby im odkladal do ponozky na štart do života vsetky peniaze prehra v stavkach. A rodicia na oboch stranách nech si nezatvárajú oci lebo sa moze stat, ze ti zaklopú hrubokrkí na dvere a budu vymáhať aj to, co si nepozical. Takze ak chces pomoct detom tak urcite nie tak, aby videli tatka v stávkovej a mamu uvrieskanu den noc. Ake spomienky budu mat na detstvo?

desore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miadi
18. jún 2021

Chudatka deti ked si na nich nervozna koli tomu ze si nestastna s ich otcom. Deti potrebuju v prvom rade spokojnu vyrovnanu mamu. Co im davas teraz? Stekavu mamu a otca zavislaka. Mas nizke sebavedomie ked vdaka nejakemu chlapikovi z ulice Dumas ze este by si stale mohla najst lasku aj ked mas 2deti. Jasne ze mohla . Ale urcite to nebude ten feši co sa na seba usmievate, nepoznas ho moze byt vacsi klamar ako tvoj muz. Ty si maximalne na ceste najst si milenca . O rozvode nechces moc pocut ., ty sa bojis byt sama a on sa nechce ist liecit Chlapi boli aj budu najdes Po rozvode niekoho pre seba . A deti rozvodom o otca nepridu. Setri a Rob si plany o rok pojde mensie do skolky ty do roboty ak sa vas vztah dovtedy nezlepsi., rozvedies sa a prezijes bez neho .,

erika_230
18. jún 2021

No ja som to mala v podstate tak isto ako ty. Len u nas to nebolo gemblovanie ale investovanie. Bolo to stale do kola. vestky prachy pchal do investicii s uzasnym vynosom z ktoreho vlastne nevidel nic. Az jedneho dna si zobral 7000 pozicku a investoval. Nasla som to uplnou nahodou. Ale moj ex ma zabezpeceneho ocinka takze ked som tam povedala co urobil ocko to za nho vyplatil. Ale uz vtedy som sa zvazovala ze od neho odidem. Len u mna to uz bolo tak ze som k nemu nic necitila a bola som s nim iba kvoli dcere. Ale kazdy vecer boli u nas hadky teda ja som stale nieco riesila a on sa tvaril ze vsetko je v pohode a ze on ma stastne manzelstvo. Ale ja som doma nemala manzela ale iba spolubyvajuceho co chcel vecer sex ktory som ja odmietala kedze som k nemu uz nic necitila takto sme boli spolu fungovali spolu rok az kym som ja nepodala ziadost o rozvod. Tyzden mi plakal ze ako ma on lubi a bla bla bla a potom som v robote zistila ze ma druhu. moj nazor je taky ze cim skor od neho odides tym skor budes stastna. Je jedno ci budes mat noveho partnera alebo nie ale s tymto to uz lepsie nebude

alaguema
18. jún 2021

Najprv sa nauč komunikovať namiesto ziapania a vyvršovania sa na deťoch a keď skúsiš dať pre záchranu svojej rodiny zo seba to najlepšie a nebude to fungovať, potom môžeš uvažovať, čo ďalej so životom. Odporúčam knihu Nenásilná komunikácia. Začni s ním inak komunikovať a možno budeš prekvapená, ako sa veci zmenia. Možno bude ochotný sa liečiť. To čo popisuješ vôbec nevyzerá ako zúfalý prípad. Skôr to na mňa pôsobí tak, že muža svojim správaním trestáš, lebo sklamal tvoje očakávania a tvoje ego je zažiadané po pozornosti iného chlapa.

eskop
18. jún 2021

Fuu tak to sa nevyriesi.. ja som mala chvalabohu len frajera sice sme boli spolu 3roky a on tiez stavkoval..kolkokrat minul spolocne peniaze na najom co bolo vyse tisic eur(nezila som na Sk) nonstop mi klamal, chodil do penazenky, kade tade si popoziciaval a potom chodili pytat odomna prachy nie velmi prijemny ludia... prezila som si peklo takze radim dat na vyber stavky alebo rodina hotovo

banderaska29
18. jún 2021

neviem, ja som sa rozviedla, práve kvôli deťom. nič horšie im dať do života nemôžeš ako vidieť dvoj traumatizovaných rodičov ktorí sa neľúbia, takže z úcty voči tvojim deťom im nedodrb detstvo a radšej choďte od seba.. pozri chceš ich chrániť a si k ním harpia ? ty nepotrebuješ pozornosť iného chlapa, ale psychológa a slobodu, zbaviť sa toho drbka čo máš doma - byť sama so svojimi deťmi. a keď sa dáš dokopy tak bude aj druhý chlap. hovorím Ti to preto, lebo som bola v takej istej situácií ako ty....a bola som taká istá nervozna a nešťastná .. tak to ber ako radu !

autor
18. jún 2021

@alaguema ved ja aj komunikujem aj v klude, ale jeho nezaujem a cumenie do mobilu ked sa s nim bavim ma vzdy vytoci do nepricetna.. potom uz len zjapem, vravim ked sa aj chcem rozpravat, uz sme si par krat sadli a on bol len ticho, abo povedal ze problem nevidi... Jasne ze ma sklamal, to klamanie a zatajovanie, ved jemu nemozem verit v nicom ... Bola som v nemocnici a on mal doma peniaze, minul ich na stavky, mal len drobne na cestu k mame, tak zobral syna a siel tam akoze na navstevu, ale bolo to preto, ze nemal ani za co maso kupit aby dietatu navaril...

autor
18. jún 2021

@banderaska29 nad psychologom som uz vela uvazovala, mozno by mi niekto pomohol spracovat emocie, moje pocity, navodit smer... Nechcem im dodrbat detstvo, prave preto ze som ja na nich zla a ukricana si to vycitam denodenne, mam pocit ze len ja za to mozem..