Som psychicky na dne

matalaj2
21. nov 2023

Ahojte... Mam 22 rokov a som úplne na dne... Neviem ako pokračovať ďalej, vždy bol môj sen podnikať ale posledne 2 roky ide všetko dole vodou. Som psychicky na dne velmi rad by som išiel psychologičke alebo psychiatričke lebo už mám večer také stavy ze otras...
Ale proste nemám žiadne € na to, rodina mi, tak isto nepoužíva žiadne peniaze. Láska má opustila pred par mesiacmi, a najhoršie je ze mam dlhy, je to cca 2500€, som bez práce, a ja neviem fakt co ďalej...

nikoletta1712
21. nov 2023

@matalaj2 Ahoj…Ak máš záujem pracovať do zahraničia do hotela - ako chyžná, čašníčka, tak aspoň takto ti môžem pomôcť…

h2
21. nov 2023

@nikoletta1712 Myslím, že autor je muž. (Čím nechcem povedať, že nemôže ísť robiť to, čo ponúkaš.)

nikoletta1712
21. nov 2023

@h2 Aha, zle som prečítala🙂…No aj tak rada pomôžem aspoň takto…

miriam11
21. nov 2023

@matalaj2 ako dlho si bez práce? Brigády zatiaľ neriesis? V akomkoľvek odbore chces pracovať?

gemerka17
21. nov 2023

A čo ti bráni ísť k psychologovi alebo psychiatrovi? Ide to z poistenia. Dúfam, že dlhy na poistnom nemáš. Keď tak dá sa dohodnúť splátkový kalendár. Si mladý, tak šup do práce, nie si ďaleko od BA, môžeš dochádzať. Najprv treba splatiť dlhy a žiadna práca nesmrdí a nie je podradná.

aiana24
21. nov 2023

@matalaj2 hlavne pokoj. Zastabilizovat sa - financne aj emocne. Ziadne sialene vydavky. Hladat a budovat vztahy ktore ta podporia a podrzia. A pomalicky sa poobzerat po novych pracovnych moznostiach. Teraz len prezit, zastabilizovat zivot, udrzat zdravie. Male veci, male kroky. Male radosti. Ziadne vylomeniny.

Ak nemas na psychologa, nie je v tvojom okoli kamos s ktorym sa da hlboko rozpravat, aby si si ulavil?

0silvia0
21. nov 2023

@matalaj2 iná možnosť ako si nájsť prácu neexistuje. Dlh máš 2500, nie 25000, čiže toto postupne posplácaš a ideš ďalej.

zuzubb007
21. nov 2023

Dlh 2500 nieje nic desive, chod hned do tesca a podobne beru ihned treba robit cokolvek zamestnas hlavu a budes mat peniaze, to ze ta laska opustila sa stava nevieme co je za tym, vzdy je cesta ktora bude lepsia len treba chciet

nataly420
21. nov 2023

Tak naco cakas máš 22. Čo si cakal že budeš milionár v tvojich rokoch. Vidíš len cieľ nie cestu.

domkakvet
21. nov 2023

@matalaj2 najst si pracu a nebudes mat cas mysliet na blbosti, 2500 eur nastastie nie je az taka katastrofa, najdi pracu a splatis.

matalaj2
autor
21. nov 2023

V prvom rade sa chcem všetkým poďakovať ktorý reagovali, som ten typ človeka ktorý rád pomôže druhým ako sebe... Som vyštudovaný kuchár ale proste v kuchyni ma nebaví pracovať, ďalšie vec áno na zdravotke mam dlh cca 500e skrz toho dôvodu ze som bol pracovať v Nemecku a nevyplatili nás... Odvtedy sa to vlečie... Na bývalú už som ako tká zabudol je to ten najmenší problém co ma hore uvedené trápi... Prosím ešte slečnu ktorá reagovala ze by mala prácu v zahraničí ci by mi mohla napísať viac info... Ďakujem

nikoletta1712
21. nov 2023

@matalaj2napísala som ti súkromnú správu..🙂

ivangeline
21. nov 2023

Za 1. Najdi si prácu. Za 2. Najdi si priatelov. Za 3. Nemaj vysoké narojy a očakávania. Za 4. trpezlivost. Mas 22 a nie 50..

micusa2222
21. nov 2023

@matalaj2 nefňukať, nájsť si prácu, priateľov,,,robiť plán, program, vyplniť voľný čas niečím zmysluplným...samozrejme by som nezabudla na návštevy psychiatra...tie budeš určite na začiatku tvojho stavu potrebovať...držím palce....

0kristina0
21. nov 2023

@matalaj2 co ma platenie poistneho s tym, ze ta nevyplatili v Nemecku?

ma77
21. nov 2023

@0kristina0 Asi preto že nebol zamestnany na Sk ani nikto za neho neplatil do zdravotnej a narastol mu dlh

0kristina0
21. nov 2023

@ma77 mne je jasne preco ma dlh ale nie je mi jasne preco sa vyhovara na nemeckeho zamestnavatela

mira0611
21. nov 2023

@matalaj2 nezabudni prosim, ze praca slachti.
Napis si zivotopis
Chod na profesiu, zacni rozosielat svoj zivotopis.
Mas depresiu, lebo si neuzitocny, mas dlzoby a pracovne ti to teraz nepraje.
Si mlady, z tych dlhoch ak ich zacnes vcas riesit, tak sa spamatas.
Chod za veritelmi, vysvetli im svoju situaciu a zacni platit aspon 10euro/mesiac, aby sa ti suma nenavysovala po ziskani prace budes platit viac.
Alebo aspon chod na urad prace a zaregistruj sa, aby ti stat platil min.odvody.

mira0611
21. nov 2023

@matalaj2 a ked ides do zdravotky a tam vyplnis formular (e109-myslim), ale uz to bolo davno tak oni to spatne vedia vykomunikovat, ked si bol v DE normalne prihlaseny zamestnanec.

ruzasipova
21. nov 2023

https://ipcko.sk/
Tim psychologov, ktory ponukaju bezplatnu pomoc online.

slovakboy
21. nov 2023

@matalaj2 si mladý a zdravý. Teda až na tu psychiku ale mozno je to len skľúčenosť vyvolaná situaciou a nie chorobný stav. Skús zastaviť myšlienky na tie problémy ktore si tu opísal. Jednoducho vždy keď si na nejaký z nich spomenieš, zastav sa, uvedom si to a pokús sa na pár sekund na nič nemyslieť. Mne to veľmi pomáha. A urob 6 hlbokých nadychov a dlhych pomalých výdychov. Nájdi si niečo o základnom jógovom dychu. Potom chod do prírody za každého počasia a pozoruj prírodu. Sprítomni sa a zvnútorni sa. Prijmi sa taký aký si aj s problemami aké máš aj keď na ne nemyslíš. To je druhá metôda. Keď ti príde myšlienka na problém, tak si nahlas 6 krát zopakuj: aj keď pociťujem skľúčenosť kvôli dlhu, aj tak sa prijímam a mám sa rád. A zhlboka dychaj. V prírode pozoruj zvieratká. Budeš prekvapený koľko ich stretneš. Zjemni sa a Neobvinuj sa. Ty si najdôležitejší v tvojom živote.

liv1
21. nov 2023

Ver mi, vidis to horsie ako to realne je. 2500 eur nie je tak vela, mohlo by to byt ovela horsie. Si mlady, caka ta cely zivot pred sebou a raz si spomenies na toto obdobie s povzdychom, ale uvidis, bude dobre. Vsetko zavisi od teba. Psycholog je mozny aj cez poistovnu. Ak mavas vecer zle stavy, poziadaj dr o Neurol alebo Xanax docasne a kludne vymenny k psychiatrovi. Nemusis hned brat lieky, mozes sa aspon poinformovat. Napisem ti este zajtra, teraz uz musim ist spat.

nikasmile
21. nov 2023

Prvé čo treba spraviť, nájsť si prácu. V ZP si vieš požiadať aj o splátkový kalendár. Bude práca, bude plat a môžeš navštíviť psychológa. Hlavne si vyrieš dlhy kým je to taká suma.

vanilkovazmrzka
22. nov 2023

Mozes zacat tym, ze si najdes pracu.

madeline1
22. nov 2023

@matalaj2 vyskusaj chat s odbornikmi cez ipcko.sk. pomozu ti, poradia. Co sa tyka prace, radsej zvazuj hladat pracu v okoli, nechod do zahranicia s tymto stavom a bez penazi. Z vyplaty si vzdy odkladaj a uz dalsie peniaze si nepoziviavaj. 2 500 nie je vela, ale problem moze byt ten, ze si povies, poziciam si este ved len par eur a napokon sa suma bude navysovat. To si zakaz robit a snaz sa zarabat, nedzitym byvaj u rodicov.

hruska94
23. nov 2023

Ja som chodila k psychologičke zadarmo na Úrad práce soc. vecí a rodiny. Neviem, či každý upsvar má takéhoto psychológa, určite stojí za to, vyhľadať si to. Niekto mi ju odporučil, napísala som jej mail, dohodla si u nej stretnutie. Bolo to v inom meste než upsvar pod ktorý som vtedy spadala. Určite odporúčam. Potom odpovede na otázky ako z depresie von prichádzali samé.