Som stále sama

zuzka34
23. nov 2014

Ahojte, mam problem s manzelom, nikam spolu nechodime.. mame 2 deti. V sexuálnej oblasti nemáme problém. Ale nie som typ ktory potrebuje každý víkend vypadnuť niekam von.. mam pracu kde som medzi staršími v podstate nemam ziadne mladé kolegyne - kámošky. Presťahovali sme sa kde nemam ziadne kontakty, no vlastne 2 známe, ktoré moc času nemajú pretože robia na zmeny. V praci čo sa týka mladšieho kolektivu - o ničom a doma klasika deti,domacnost úlohy.. takže sa citim ako na samotke. Rozmýšľam nad druhou prácou, čo je asi problém, ( keďže jej moc neni akuratne na zmeny čoho som sa chcela vyvarovať) aby som sa dostala medzi ľudí.. je to niekedy na infarkt. No a štve ma manžel pretože to vie ale spolu nejdeme nikam. Pracuje ako živnostník je neustále v kontakte s ľudmi. Aj ked začal byť iniciatívnejší čo sa týka rodiny ale spoločne nerieši nič. Keď ho zavolá známy tak ide veľmi rád do baru aj do noci.. ale keď máme ísť niekam spoločne tak to nemá záujem som z toho dosť flustrovaná a strašne mi to vadí. Predsa aj ja sa potrebujem odreagovat...

moni244
23. nov 2014

@zuzka34 presne tento problém som mala aj ja, len akurát som na materskej, manžel nejavil záujem chodiť s nami na prechádzky, ihrisko, výlety, po nekonečných hádkach, prosbách, som sa na to vykašlala a robila som si program sama s malou, už som ho nevolala, neprosila, robila som si sama a vieš čo sa stalo pred 2 dňami? sám prišiel za mnou, že sa cíti odstrihnutý, že nikam spolu nechodíme a bla bla bla, čiže mu to trvalo 1,5 ale uvedomil sa a začali sme spolu chodiť všetci von, čiže sa mu nepros, urob si program sama, nejaký krúžok, cvičenie, alebo s deťmi nejaké aktivity

karin1811
23. nov 2014

@zuzka34 takúto situáciu dobre poznám... Ja chodím cvičiť. Odreaguješ sa a spravíš niečo pre seba 🙂

mikema
23. nov 2014

@zuzka34 vidim to ako moje predchodkyne. Najdi si nejake hoby, mozno tam najdes aj kamosky. C

lulua777
23. nov 2014

asi je nas natom rovnako viac nez som si myslela :( skusila by som to cvicenie ja som odstrihnuta na dedine a busy tu chodia hrozne takze nic moc neporiesim ale keby som v meste to cvicenie je uzasny napad stretnes novych ludi a odreagujes sa 🙂

adkoalauri
23. nov 2014

@zuzka34
@lulua777 ja zo seba vychádzam, spravila som si vodičák, kúpili sme staršie auto a už mi je dobre 🙂 ak mám "svoje" dni, sadneme do auta, ideme do mesta, popozerám sa, kúpim si niečo, cez leto sme chodili na zmrzlinu, teraz na zákusok, vypadneme, stretneme nových ľudí, detí s mamičkami, odíde aj čas a cítim sa o 100% lepšie.

lulua777
23. nov 2014

@adkoalauri tak to je super ja keby na ten vodicak mam uz aj by som robila to iste bohuzial si ho nemozem dovolit ☹ ale urcite do buducna ak by sa naskytla prilezitost by som to tak riesila pretoze manzelove spravanie je naozaj niekedy take ze len sadnut do auta a ist aj na cely den prec 🙄

zuzka34
autor
23. nov 2014

Ďakujem vám 🙂 že ste ma povzbudili, nemá cenu ho zmeniť keď sám nechce.. je to na mne. Chlapi sú vačší sobci a treba sa to tiež naučiť 🙂 pre ``pokoj v rodine``. Už sa len rozhúpať a neupustiť aby si uvedomili čo majú doma 🙂

sunshineka
23. nov 2014

@zuzka34 u nas to iste.stale som sama,sama si robim program.mam konicky,ktore robim doma,ale planujem si najst nieco vonku.tak aby som nebola doma,ked pride a snad sa uvedomi a zacne sa aj on citit opustene

mima4
23. nov 2014

@zuzka34
a ako travis cas s manzelom? ako ho travite ako rodina?

bonaqa2013
23. nov 2014

doporučujem spraviť vodičák, kúpiť auto a si takmer samostatná. Ja mám auto a s mojou malou dcérou - má zdravotné problémykeď sme samé ideme do mesta - 10km. ocinko v práci, deti v škole a my po meste. Však pre toľkú rodinu stále čosi treba.....

zuzka34
autor
23. nov 2014

Mim
@mima4 vyzera to asi takto :cez tyzden maju deti treningy prideme domov na večervečer teraz momentane svokor pretoze ma cas a moze madsieho syna vozit pretoze pracujem mimo mestava manzel alebo ja ich privezieme domov. Na vecer robim s nimi ulohy .. cez vikend maju obcas deti aktivity ohladom treningov ale inak sme doma . Takže vlastne náš spoločný život sa omedzuje na domov 🙂 .. na cvičenie v meste nemám dosť financii aj keď by mi to určite pomohlo

h2
24. nov 2014

@zuzka34 Ahoj, a čo tak skúsiť si nájsť kamošky medzi mamičkami kamarátov Tvojich detí? Proste nech si deti pozvú k vám domov kamoša a nech príde aj s mamou. Decká sa spolu zahrajú a vy si trocha pokecáte. Myslíš si, že len Ty sa cítiš osamelo a že ostatné mamičky majú určite deň nabitý nejakým zaujímavým programom a nebudú mať záujem, ale prekvapilo by Ťa, koľké z nich by sa potešili, lebo sa možno cítia úplne rovnako. Len žiadna z nich nemá odvahu byť tou, čo nadviaže kontakt. Odporúčam byť hneď od začiatku úprimná a "vybaliť to" na tú maminu narovinu: "Vieš, prisťahovali sme sa sem, nikoho tu nepoznám, nemám tu žiadne kamarátky. Naše deti si rozumejú a sú kamaráti, bola by som rada, keby sme aj my boli kamošky. Nepôjdete s nami na budúci víkend na výlet?" 😉

krissy1
24. nov 2014

@zuzka34 zacni behat,nepotrebujes na to ani financie,miesto sa najde hocikde a hlavne vyvetras hlavu,myslienky......stacia k tomu sluchadla hudba...

evelin68
11. dec 2014

@karin1811 a ako to riesis s detmi ked chodis cvicit? ci chodis az vecer ze sa prestriedate?