Som v 5. mesiaci tehotenstva a rozišli sme sa s manželom

jaruna156
19. aug 2014

Ahojte kocky....
po 5 ročnom vztahu a ročnom manželskom živote som ostala tehotna a sama. S manželom sme sa rok a pol snažili o dieta. Ked som konečne otehotnela povedal mi ze mi bude platiť vyzivne, teraz sa mu to nehodí. Musela som sa od neho odsťahovať. Každý vecer mi nadával do chuder a vyhadzoval ma z nášho bytu.
Podal ziadost o rozvod.... Som v piatom mesiaci a neviem ako to vsetko zvládnem.... Tvrdil mi ako ma veľmi miluje a zo dňa na den sa začal chovať úplne inak... Vyčítal mi ze sa nechcel ženiť... Teraz o mne rozpráva ze to dieta nie je ani jeho...

lavazza75
20. aug 2014

No nezavidim Ti, ale asi ziadna z nas. Je mi to luto, pretoze to je na figu pocit, ked Ta niekto necha v 5 mesiaci tehotenstva. Ano je hovado, a vsetko ostatne, ale:
- on to nikdy neuzna, a uz vonkoncom nie ze sa chova nevhodne
- to iste plati aj o jeho rodine, a mozes mat aj 1000 krat moralne pravo na podporu, ale od nich sa jej nedockas. S tym nerataj.

Ako Ti baby pisali musis byt silna. Takze ja ti z vlastnej skusenosti odporucam, najst si homeopata, ktory ti predpise nieco, aby si sa citila lepsie (psycholog ti nepomoze, ziadne antidepresiva brat nemozes).To fakt zabera, hovorim z vlastnej skusenosti. Musis sa prestat citit/chovat ako obet (ja viem, to je tazke), ale nic ine Ti nepomoze, lebo kym, sa tak budes citit, bude s Tebou aj tak jednat. Premysli si dobre, co od neho chces (v ramci rozvodu, vyzivneho, stretavania sa s malou atd). Daj mu to pekne na papier. Ked ta vysmeje, alebo Ta posle prec, povedz mu, ze rozvodove konanie je verejne pojednavanie. Ze si kdekto vypocuje detaily z Vasho manzelstva. On je lekar, dobre svetlo to na neho nevrhne. Bez ohladu nato, ci to ludia uveria alebo nie. Kazdy si po case povie, ze bez listka sa ani vietor nepohne. To nie je vyhrazanie. Nech si pozrie Sudnu sien, ako to prebieha. Pre vsetkych bude lepsie, ked tam pojdete dohodnuti. Drzim palce, musis byt silna. Plakat a lutovat (sa) mozes aj neskor. Teraz treba zabojovat.

sisbe
20. aug 2014

@lavazza75 ty si naozaj presvedcena, ze na sude to prebieha tak, ako v Sudnej sieni? 😎

lavazza75
20. aug 2014

@sisbe neviem, nikdy som taketo nieco neriesila. nastastie. A pri troche stastia, asi ani on nie. Ale napis, rada sa poucim 😉, to myslim vazne. Moj hlavny bod je, ze sa nesmie chovat/citit ako obet, lebo tak sa k nej bude chovat aj on.

moonlight1210
20. aug 2014

poschovavane flase?
tak to ides z dazda do slnka, ked ta takto poslal sam od seba.
ta mamicka nema tolko stastia. dve deti a milenec alkoholik.

jaruna156
autor
21. aug 2014

@tova nemohol sa zmeniť zo dňa na den len som to skirej cez tu slepú lásku a zamilovanost nevidela