Som závislá na mobile

9. sep 2020

Ahojte! Idem sa sem zdoverit 😥 ako je z nadpisu zname, som pravdepodobne zavisla na mobile. Aj ked viem, ze ludia su na tom ovela horise ked sa tak porovnam s inymi. Napr na navsteve viem byt aj bez neho, ale vacsina ludi cumi do mobilu aj na rodinnej navsteve..a pod. Ale doma sa zobudim, pozeram co nove na facebooku alebo na koňovi. Aj ked neni nic nove ja proste pozeram, čítam rozne clanky a diskusie. Bavi ma to, co budem klamat. Manzel ma vela prace, niekedy nemame cas sa porozpravat a tak som si nasla akoby nahradu a to je mobil. Idem na wc berem mobil, jem a mam pri sebe mobil a cumim do neho. Krmim malu a sem tam cumim do mobilu. Idem spat, cumim do mobilu. Cez den mam chvilu cas tak sadnem a cumim do mobilu, poviem si ze na chvilu a zrazu 1.5 hodiny v riti (sorry za vyraz) a potom sa stane ze nestiham navarit a uz som nervozna velmi nahnevana na seba 😥 aj teraz mala sa hra ja mam chvilu klud a zas mobil v rukach. Neviem to ovladat a obcas si prajem aby sa mi pokazil 😂 aj ked si poviem ze zajtra to obmedzim, tak nic z toho a je to nieco ako "od zajtra budem cvicit" 😁
Ako bez srandy uvazujem nad psychologickou. Je taka doba, ludia pozeraku do mobilu viac ako svojim bliznym do oci 😥 ja to ale takto nechcem, a neviem sama z toho von 😥

majkeel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
shee11
9. sep 2020

zacni napr. tak, ze od siestej vecer ziadny mobil. v niektorych mobiloch sa to da aj nastavit, ze vypnu internet.

medulienka81
9. sep 2020

Knihu do ruky alebo časopis, cez voľnú chvíľu

evkakozickova
9. sep 2020

Vždy si najprv urob to čo treba, navariť, upratať a ak budeš mať čas vtedy pozeraj na sociálne siete.

tncka
9. sep 2020

Ani som nevedela ze aj ja mam taky problem 🙂. Ale ja to za problem nepovazujem. Jednoducho riesim veci cez mobil,platim,citam...je 21.storocie,cez mobil mozes skoro vsetko ,no tak ho mas v ruke vacsinu dna. No a? Ja pri nom dokazem paradne zrelaxovat,zahram si hru pred spanim a vybavene 🙂 Riesis blbost ale ze ozaj :D

martyzpp
9. sep 2020

Ja som nejako extra na mobile nevisela ale odkedy sa narodil malý, tak ho používam minimálne. Dôvodom je to, že NECHCEM, aby ma malý videl ako do neho stále pozerám, pretože nechcem, aby to robil aj on. Ak sa potrebujem na niečo pozrieť tak mu vždy poviem, čo robím a aj mu to ukážem a potom hneď zablokujem a odložím, a venujem sa jemu. Keď malý spí, tak mám taký rituál, že pozriem čo nové na FB, čo v správach, počasie, v skupinkách na MK (mám dve obľúbené) a prvé dve stránky na stene. Potom mobil odkladám a idem si čítať alebo niečo iné... Momentálne však mobil používam dlhšie, lebo hľadám pre malého veci na jeseň v e-shopoch aj v bazáriku a večer ma už strašne bolí ruka (karpálny tunel). Čiže aj to ma obmedzuje a vďakabohu brzdí v čumení do mobilu.

autor
9. sep 2020

@majkeel to zas tak u nas neni, kazdy den navarene upratane, zahrada a dvor obriadene na tom si potrpim to je zaklad manzel nerobi nic z tohto a nikto netrpi koli tejto mojej "zavislosti" len ja sama ze sa potom nahanam ale stihnem vzdy vsetko. Ale tak je to moje asi jedine hoby, rodina byva dalej tak si s nimi pisem a posielam fotky detu, aj kamosky mma vacsinou inde mimo moje mesto takze aj snimi komunikujem cez mobil.

kiwi3
9. sep 2020

tu asi nenajdes velmi fundovanu radu, 90% ludi ma podla mna rovnaky problem, len si to nechcu priznat. ja som zvedava, co s tym bude v buducnosti. su dve moznosti. bud sa z nas stanu pomaly poloroboti napojeni na nejaku siet alebo sa ludia budu snazit odvyknut.

autor
9. sep 2020

Neviem no, je taka doba to je pravda ale ja s tym chcem nejak nie uplne seknut ale aspon to obmedzit len je to tazke 😥

sisa_s
9. sep 2020

Skus aplikaciu do mobilu Forest: Stay focused 🙂
https://androidportal.zoznam.sk/2014/11/nedotyk...

hennyinnsbruck
9. sep 2020

Pridávam sa do skupiny závislákov.. Rizikové tehu, čiže som bola dlho doma.. Potom sa mala narodila, strašne fajne babo bola.. Ja sa nudila, furt mobil v ruke... Áno sere mato že ma furt s tel vidi, ale nikdy nemusela pýtať o moju pozornosť som tu stále pre ňu keby dačo tak dúfam ze keď začnem robiť sa ta závislosť nejak zredukuje... 😜🤦‍♀️Navarene upratané mam stále...

Skus to tak ze najprv práca a potom zábava

777januska777
9. sep 2020

Tak ja by som sa nato pozrela z trošku inej strany. Ľudia často berú telefón ako veľkú závislosť a často to odsudzuje najmä staršia generácia (aj mňa naši ak ma vidia na telefóne) a pritom tá generácia má často celý deň pustenú televíziu a aj návšteva keď príde tak často ide v pozadí zapnutá telka. Podľa mňa je toto tiež závislosť a niekedy horšia ako občasne pozeranie sa do telefónu. Takže ja si nemyslím, že to je také hrozné, ak si vieš zadelit čas. Dôležité je ten čas rozdeliť medzi všetkých, ale mať aj sám na seba a ten čas má niekto pri knihe, niekto pri počítačovej hre, niekto pri cvičení, niekto pri telke a niekto pri mobile.

denkatn
9. sep 2020

ja zase zacinam byt zavisla na telke, odkedy robim z domu, nic nespravim, ak nebezi telka a pustam si ju aj v pocitaci. urobila by som omnoho viac ale MUSIM sledovat detektivne serialy... som rozmyslala ze je to tym, ze mam vela roboty a malo zabavy v zivote koli rodine same povinnosti, v mladosti som telku vobec nepozerala... a teraz uz ma niekedy aj oci bolia a neviem sa toho vzdat, ach jaj.

zuzzuzi909
9. sep 2020

@denkatn toto poznam velmi dobre najhorsi je homeoffice. Praca co ti v kancelarii trva 5 hodin, tak doma aj 10, lebo si zapnes telku a koniec nasadeneho tempa 🙂

sissy27
9. sep 2020

kúp si tlačítkový a je po probléme, na tom fakt nemáš čo robiť celý deň 😀 len aby si si to potom nekompenzovala sedením pri pc...

simca06022011
9. sep 2020

Je na to pomoc, kupit si tlacitkovy mobil bez netu, bez kadecoho :D dalsia vec je... mat co robit.. rano mam telefon v ruke 5 minut a potom letim robit co treba, a kolkokrat ak som doma nevydim ho az kym si nesadnem, ze je vsetko hotove. Vecer si davam ultimata, ze proste pozriem co treba na pol hodinu a idem si robit nieco ine (treidim bazarove veci, citam, atd.. mam toho rozrobeneho vela doma a odkladam to stale), ziadne tukanie do mobilu. Nakupy (ja kupujem online takmer vsetko) a pod riesim cez pocitac uz, je to rychlejsie pre mna a nezabijem tukanim do mobilu pol hodinu.

majah212
9. sep 2020

To isté, čo robíš teraz ty bude robiť tvoje dieťa (pretože to odpozoruje a bude to považovať za normálne, napr. Ísť na WC s telefónom, jest a pozerať do telefónu atď.), ak si s tým ok , tak nerieš, ak ti to vadí tak to začni postupne obmedzovat čas na telefóne (myslím, že sú apky co kontrolujú koľko si na telefóne). Nájdi si nejakú inú aktivitu co zamestná mozog na určitú dobu.

kristina2015
9. sep 2020

Kamarátku ti treba reálnu naj na materskej mobil ti ani nenapadne

krisbar
9. sep 2020

Ja som spravila par krokov:
1. Precistila som si FB od roznych stranok, ktore mi fakt ze nic nedavali. Nechala som si IBA take, ktore potrebujem kvoli svojej profesii a je sanca ze ma inspiruju
2. Precistila som si IG a nechala naozaj len ludi, ktori su i spirativni alebo ma.mozu nieco naucit, ziadne ucty osob, ktore len davaju naspulene pery a sponzorovane reklamy
3. Nastavila som si casovac tak na IG aj na FB
Po 30 min denne mi to vyskoci a je to pre mna znamenie, ze staci.
4. Zrusila som si akekolvek upozornenia na FB, IG. Jedine msng mam, kedze to je pracovny nastroj pre mna so zakaznikom a kolegynami.
5. Kazde rano si pisem co chcem spravit ten den a to ma zenie vpred namiesto zabijania nudy na telefone.
6. Pocuvam podcasty ked nieco robim a tym padom nemam tendenciu furt do telefonu kukat, lebo mi vyplnaju cas.

Vysledok - pomaha to. Stravim na telefone menej casu.

catalin
9. sep 2020

Baby odporucam dobru knihu, ako sa rozist so svojim telefonom od catherine price.je velmi zaujimava a hlavne ti vysvetli ako su aplikacie nastavene aby ta vtiahli ako to cele funguje.a zaroven ponuka 30 dnovy plan ako sa svojej zavislosti zbavit 🙂

seraa
9. sep 2020

@catalin prva dobra rada

unicornlady
10. sep 2020

Pre všetkých odporúčam dokument, ktorý práve teraz vyšiel v Netflixe, volá sa Social dilemma, je aj na nete

https://www.imdb.com/title/tt11464826/

lenocka12345
10. sep 2020

pre mňa najjednoduchšie riešenie je nemať smartfón . Už takto fungujem asi rok a pol . Nechýba mi nič .
ešte je fajn kniha Digitálny detox

emiliamilka
10. sep 2020

Nečítam celú diskusiu tak neviem čo všetko s písalo ale pokiaľ to chceš nejako zredukovať tak skoro v kazdom mobile už je digitálna rovnováha ..(ak nie tak stiahni app) tak mi vieš nastaviť akú dobu za deň chceš mať zapnutý akú app a po uplynutí doby sa tam už nedostaneš... Mne to dosť pomohlo

shee11
10. sep 2020

https://www.postoj.sk/61002/s-displejmi-bojujem... teraz vysiel dobrý článok o digital detox 🙂

vladimirrezak
10. sep 2020

Keď už si na tom mobile, čo to nevyužijes?

len_nig
11. sep 2020

@catalin knižka, ktorá mi pomohla vymazať si ig a fakt obmedziť socialne siete 🙂

catalin
11. sep 2020

@len_nig super to sa tesiiiim.ja ked som ju prekladala tak som vela veci urobila podla nej.usporiadala aplikacie, zrusila fcb v mobile a podobne.a detox si davam spon raz mescne 🙂

len_nig
11. sep 2020

@catalin jeeeej ty si ju prekladala? 😊 To je super.

catalin
11. sep 2020

@len_nig ano 🙂 dufam ze sa dobre citala 🙂