Som žiarlivá, prchká a naše manželstvo asi končí

vlocka211
27. nov 2012

ahojte mile zienky,
priznam sa,som tu uz dlhsie,ale pod inym nickom...ide o citlivy problem a nerada by som to riesila nejak ved viete.....vsimam si,ze casto to tu takym sposobom niektore damy riesia,tak som sa rozhodla aj ja a v zavere poprosim o zmazanie tohto nicku,slubujem. zacnem co ma trapi.som vydata,mam manzela a jedneho drobceka.snazim sa byt dobra vo vsetkom,staram sa o domacnost ako mnohe z vas,staram sa o nase dieta,najlepsie ako viem,zboznujem ho a celkom som si zvykla byt na materskej a vychutnavat si ju.s manzelom sme spolu cca 3 roky.uz ked sme sa spoznali zacal nas prvy problem,ziarlila som.....casom ziarlivost rastla a robila som sceny.manzel to neznasal a hadavali sme sa.po istom case to nejak zo mna opadlo,nie celkom,ale je to lepsie....ovela.....dalsi problem nastal ten,ze ako manzel tvrdi som velmi prchka..vybusna,precitlivena,ukricana....dirigujem ho,napominam ho,ze ked pride z von ma si umyt ruky,proste upozornujem ho vo veciach co su pre mna samozrejmost,pre neho strata casu.dalsi problem je,ze mi prekaza,ze manzel ak pojde von s kamosmi,napr.ako nedavno ked som bola u nasich s drobcom,proste odide a celu noc nedviha telefon na disce.ja som odisla k nasim,lebo som videla ze muz je chory,aby sa preliecil a aby sme ja a drobcek neochoreli...namiesto toho aby sa preliecil,bol von na disce s kamosmi,dorazili sa tam a je proste chory ako pes.a ja som si dovolila zavolat aj jeho kamosovi s ktorym bol von,a ani ten mi nebol schopny dvihnut telefon.bodaj by nie,ked boli v stave v akom boli,co viem z muzovho rozpravania.manzel tvrdi,ze sa neovladam a volam jeho kamosovi a jemu to vadi.ako chapem to,ale tak ti jeho kamosi nechapu nic,su to slobodni mladenci.....je to cele zle....stojim pred vaznym rozhodnutim ci ma zmysel zotrvat v tomto zvazku.manzel mi navrhol rozvod,alebo ze mam riesit moju prchkost u psychologa.ako mam svoje chyby....inak,je skvely tato a donedavna mi bol oporou.ale proste pokazilo sa to cele a zrejme mojou vinou a mozno ani sama nechcem aby sa trapil,ak ja neviem fungovat nejak vo dvojici.neviem....lubim ho,ale uz mi povedal tolko zlych veci,ze som si ista ze vina je na 100 percent vo mne.budem vdacna za kazdy nazor a radu.ak viete resp,poznate sposob ako sa da zit s dietatom sama,dajte mi rady sem.s podporou rodicov nemozem ratat,rozvody su u nas pase.kamosky aspon co vnimam maju vsetky idylicke manzelstva.navonok je take aj nase,vo vnutri je vsak vsetko trochu inak ako vidite.myslim,ze najlepsie bude ak si kazdy pojdeme svojou cestou

viera27
5. dec 2012

@sissy27 dnes mi kolega zhodou okolnosti poslal tento link s konstatovanim "Dosieras statistiku!" http://www.pluska.sk/zena/sex-laska/najcastejsi... . Samozrejme zo srandy a rehotala som sa ako kon, toboz ked som zrovna diskutovala v tejto teme 😀 . Najcastejsou neverou je nevera na pracovisku. Co k tomu dodat.Tam je spolocneho casu habadej, len fakt naivne si myslia, ze na diskotekach 😀

sissy27
5. dec 2012

@viera27 že pozdravujem kolegu 😀 😀 😀 inak trošku zamyslenia - kde je väčšia šanca na nejaký akt, na diskotéke, kam sa väčšina ide opiť, zatancovať, zabaviť so svojimi kamošmi a nie je veľa času na spoznávanie a zoznamovanie s inými, alebo v práci, kde s ľuďmi tráviš 8hod denne, máte možnosť sa hodne bližšie spoznať, chodíte na spoločné obedy, vianočné večierky a podobne? Mno mám pocit, že poniektoré jakživ päty z domu nevytiahli - ani na diskotéku, ani do práce, alebo potom že podľa seba súdim teba? 😎

lucka1912
5. dec 2012

@sissy27 aby som upokojila tvoju tuzbu v principe argumentovat ano, asi mas pravdu, zle som sa vyjadrila, teda nepresne....za svojim vyrokom, ze chlapi su humusaxi a nevdacne stvorenia si stojim...mam osobnu skusenost a staci sa pozerat okolo seba...ale jasne, ze sa nedaju vsetci hadzat do jedneho vreca....jeden sa prejavi skor, jeden neskor, jeden vo vacsej, iny v mensej miere....v principe, ked im pojde o osobny zaujem, prestavaju pozerat okolo seba..a tomu ver...nema to nic spolocne s mojim muzom, ani s mojimi, ozaj skvelymi synmi....ako sa budu spravat oni v dospelosti, je ciste ich vec, viem, co do nich vkladam a preto ocakavam slusne spravanie.pokial to tak nebude budu zial humusaci...ja pevne verim, ze to, co dostali v rodine a dostavaju sa odzrkadli v ich zivote....a este raz, nemam ani dvadsat ani styridsat, urcite zivotne veci mam za sebou, preto si trufam mat svoj nazor podporeny zivotnou skusenostou...a sissy ver, ze zvyknem po sebe citat co napisem, otazka mozno znie, citen kto to cita, vie citat aj medzi riadkami..ale to je v pohode.....este raz pekny den, vsetko dobre..a usmev na tvar....

sissy27
5. dec 2012

@lucka1912 aha, takže vlastne všetci chlapi okrem tvojho manžela a možno tvojich synov sú humusáci a nevďačníci?? a tvoj muž je jediný iný a lepší ako všetci ostatní na tomto svete?? alebo aj uňho len čakáš, kedy sa vo väčšej či menšej miere prejaví ako všetci ostatní? nie si jediná, ktorú nejaký chlap podviedol, ponížil, opustil alebo čo už sa ti v živote stalo, ale ako vidím, silné následky to na tebe zanechalo v podobe komplexov a zatrpknutosti... a to, že v prípade osobných záujmov (či to budú peniaze, sex, kariéra, majetky, čokoľvek), ľudia prestávajú pozerať okolo seba, to sa netýka len mužov, ženy nie sú o nič lepšie ani horšie ako muži... takže prestaň prosím paušalizovať a stavať niekoho na piedestál...

lucka1912
5. dec 2012

@sissy27 uff, dievca toto uz nedokazem komentovat...prajem ti krasny zivot, uprimne..... 🙂

sissy27
5. dec 2012

@lucka1912 ja som so svojím životom spokojná - a nepotrebujem si k tomu myslieť, že každý chlap, ktorého v živote stretnem, je zákonite humusák a nevďačník 😀 😀 😀 sú takí aj onakí, presne ako ženy, ja si myslím, že mám doma jedného z tých lepších, aj keď so mnou isto nesúhlasíš, lebo predsa len si presvedčená, že jediného dobrého máš doma ty 😀 😀 😀

lucka1912
5. dec 2012

@sissy27 ups...ja teda neviem, nie som o nicom presvedcena, pretoze kazdy je tu sam za seba, nie som presvedcena, ze mam jedineho spravneho muza..ale verim tomu.....nemozem s tebou nesuhlasit, ze ty mas doma toho najlepsieho, lebo je to tvoj nazor a tvoja volba...mam kopu znamych co maju toho najlepsieho.....podla nich....tak ti prajem, aby si mohla travit viac casu so svojim manzelom, ako riesit veci, ktore su absolutne bezpredmetne..napriek tomu si stojim za nazorom.....a .prajem ti ozaj tu spokojnost...vzhladom k tomu, ze stale vypisujes, tak neviem, nemas co robit?netravis vecer s manzelom?moj je prec, tak mam cas odpisat na nezmysli....inak by ma to ani nenapadlo......

talula
5. dec 2012

@vlocka211 necitala som komentare...
podla mna rozvod nieje riesenie, ale zbabelost!!! myslite trosku na vase dieta... ak je v manzelstve problem, su za neho zodpovedny obaja a nie len jeden! z toho vyplyva, ze by ste ho mali spolu aj riesit, obaja by ste sa mali zmenit! Tvoj manzel by si mal uvedomit svoje zodpovednosti voci tebe a vasmu dietatu... Moja rada: skocte do manzelskej poradne. Ale ak ti sam navrhol rozvod neviem ci to bude jednoduche, ci ma este sam ochotu nieco pre vas vztah urobit. No, v prvom rade myslite na VASE dieta

chilly1
5. dec 2012

@sissy27 no trochu sa mi to zle cita, neviem, ale mne by teda nebolo vsetko jedno, keby mi chlap len tak odbehne niekam na disco a ja sa zatial nepohnem od maleho dietata, ved ci by to bol schopny spravit naopak, to uz by sa nikomu dobre nepocuvalo, keby ide baba sama na disco a chudacik tatino sa musel starat o deti a ona by este ovracala byt, podla mna ak jej to vadi, mal by k tomu aj on pristupovat inak, naviac s materstvom dostavame taku davku roznych hormonov, ze mame co robit vysporiadat sa s nimi, s malym dietatom, s domacnostou a este aj s chlapom, ktory beha na disco a este sa aj opija 😖