Som znechutená z rodiny

15. jan 2022

Prepáčte, nie je cieľom vyvolať búrlivú diskusiu. Chcem sa len zdôveriť. Bývam ešte s rodičmi, mám 23 rokov a mám aj súrodenca. Bohuzial sa do našej rodiny dostal covid. Som z toho smutná, aj mám rešpekt, no hlavne som znechutená z mojej rodiny. Ja som očkovaná a dala som si doma rusko aspoň ja, no nemôžem si dovoliť ochorieť aktuálne kvôli prezencnym skúškam na univerzite. Moja rodina nie sú očkovaní, ok akceptujem, no brat má príznaky, kašle, dusi sa tu.. absolútne odmieta si len nasadiť rusko. PCR majú pozitívne. Nemám kam ísť. A bojím sa o nich, rodičia uz majú vyšší vek, zároveň som naštvaná, že neberú ohľad na mňa, a ani navzájom medzi sebou a tvária sa, že nič sa nedeje. :(

whatever1
15. jan 2022

Bola si na teste?

janinah
15. jan 2022

Vieš byť aspon v inej izbe ako brat? Môžeš nosiť ty respirátor alebo rúško ,často vetrať a dezinfikovať hlavne wc a kupelnu.Chápem ťa a nechápem ich,ale nadávať na nich nebudem,je to tvoja rodina,inú nemáš.Nevieš ísť niekam na internát alebo do ubytovne? ako očkovaná nemusíš byť v karanténe,kým nemáš príznaky.Ale na PCR test sa objednaj,môžeš byť pozitívna bezpríznaková.

grundia
15. jan 2022

Vám to už ozaj prepína z toho kovidu🤦🤦.
Kks,si očkovaná,doma nosíš náhubok..tak čoho sa bojíš?
Aby som ešte aj doma niečo také mala nosiť na hube?
Nestačí,že s tým furt po vonku buzerujú?

Predstav si,že aj ja,aj môj muž sme boli chorí a dokonca aj deti..a predstav si,že doma sme chodili bez vodítka a náhubku 🤢.

Myslíš si,že na univerzite sa nakaziť nemôžeš?

janinah
15. jan 2022

@grundia bojí sa toho,že bude pozitívna a na prezenčné skúšky v riadnom termíne môže zabudnúť,predstav si,že niekomu to môže dosť skomplikovať život....
a t ysi jej radou pomohla ako? ty s mužom ak by ste si tie náhubky dali,tak ste mohli deti ušetriť od níkazy alebo prvý kto to k vám privliekol mohol ušetriť ostatných....holt,sú rodiny,kde sú k sebe ohľaduplní a sú tie druhé,kde na to se-ú a je im jedno,že sú chorí všetci...viem si vás predstaviť-pekne všetci svorne na gauči pri telke smrkajúci kašľajúci kukať rodinný film....no,aj tak môže vyzerať "rodinný život"

h2
15. jan 2022

Nepoteším Ťa, s veľkou pravdepodobnosťou to dostaneš. My sme boli chorí všetci, prvý to doniesol môj muž. Striktne sme sa doma oddelili, celý čas bol v inej izbe, ešte aj kúpeľňu mal vlastnú pre seba. V spoločných priestoroch bol len v respirátore a všade si nosil fľašu s dezinfekciou a striekal všetko, čoho sa chytil. Aj tak sme to so synom dostali. Zrejme to už máš v sebe. ☹️

vler
15. jan 2022

Autorka, je mi luto. Tvoj brat sa dusi kaslom a aj tak nezmenia svoje spravanie?! Mozes robit len to co uz bolo poradene- nosit rusko, vetrat, dezinfikovat. Vakcina Ti dava vysoku nadej ze ak sa aj nakazis, budes mat lahke alebo ziadne priznaky.
A neboj, bude lepsie. Covid raz prestane dominovat, a Ty si mlada....osamostatnis sa a zalozis si svoju rodinu.

grundia
15. jan 2022

@janinah predstav si,že rodinný život si užívame,anoo,na gauči.
Deti nemali ani len soplík keď boli choré.
Azda si nemyslíš,že by som sa aj doma mala obmedzovať s nejakým náhubkom..keď to nerobím ani vonku.
Pre mňa,za mňa..kto chce,nech si dá aj 10 respirátorov naraz.

miadi
16. jan 2022

Ja Ta zas potesim ze poznam ludi ktorych syn mal Deltu 12r vsetci ockovani a rodicia a brat to nedostali takze nikdy nevies. Ich nezmenis neprinutiš robit co nechcu. Ale ty mozes nasadit pre seba vitamin D jedz vela ovocia vitamin C popripade echinacea caj. Vyhybaj sa im., a Skus sa nestresovat,

nevenka
16. jan 2022

@grundia to si mozes gratulovat, ze deticky nemali soplik, je to urxite tvoja zasluha. Ja zas poznam rodinu, kde to schytali vsetci a tak, ze im skoro otec rodiny zomrel, nic mu nepomahalo, tak sa dusil, mal 10 dni 40-ky horucky, zena len 39 a vsetkym davala zabaly, deti 3 rocne a 11 mesacne - tiez 39, to najmensie stratilo hlas, uz ani plakat nevedelo a ona na prasky, plakala kazdy jeden den do telefonu, ze ona ani spat nevie uz od unavy a strachu o nich. Tak si este raz gratuluj, aka si hviezda. Ludom chyba kus sucitu a pokory, to je doba toto. Ja uz sa ale necudujem nicomu ☹...

amelie2017
16. jan 2022

Tak ja neviem, brat sa dusi kaslom, isto sa mu zle dycha a ma si davat rusko? Chapem ta, ale aspon pokial som ja studovala, ak si sa nemohol na skusku dostavit zo zdravotnych dovodov, s ospravedlnenim od lekara , tak ti termin neprepadol. A neviem, ako je to osetrene cez pandemiu na Slovensku, ale u nas, zijem v zahranici, ak si v karantene alebo pozitivni, tak ti tiez neprepada termin.

patus_2
16. jan 2022

Ahoj, v prvom rade by som komunikovala s vyučujúcimi a požiadala o náhradný termín. Bála by som sa, že už by som bola nakazená a ohrozila by som skúšajúcich, spolužiakov, ale aj ďalších ľudí. Určite budú ústretoví, pretože teraz niesi jedina, ktorá má takýto problém. Skúškové konci cca v polovici februára, tak času máš ešte dosť. Čo sa týka situácie doma v rodine, tak ja osobne som kovid mala a neviem si predstaviť v čase, keď ma dusilo a kašľala mať ešte rúško na nose. Môžeš urobiť maximum a aj tak sa môžeš nakaziť. Hlavne sa hoď do kľudu, počkať aspoň týždeň, napíš skusajucim, aká je situácia a nestresuj

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
palicka
16. jan 2022

@grundia niektorí ľudia by “nahubky” mali nosiť stále, ale take, čo im neumožnia hovoriť, ideálne ani písať!
Autorka- drzim palce, nech to v rodine prejde čo najjednoduchšie! Aj ja mám v okoli x prípadov, kde ochorel partner, deti a ockovany partner nie. Zároveň x prípadov, kde napriek ockovaniu ochoreli, no s ľahkým priebehom. Hlavne sa testuj, nech to neposuvas ďalej!

julinka2406
16. jan 2022

Môj manžel očkovaný mal covid, aj mal príznaky. Nosil doma rúško aby nás nenakazil. A veru ja s deťmi sme covid nedostali.

lucka114
16. jan 2022

@grundia ohľaduplnosť a prevencia.
.... a čo keď ty si nenosila. Asi preto si sa nakazila.. my ich doma nosíme aj keď sme nachladnutí, aby sme nenakazili deti... Radsej budeme minimalizovať riziko, ako byť veľkí hrdinovia "bez nahubkov" ...........

oktoberka
16. jan 2022

Ja autorku chápem.
Mať skúšky v termíne a nebat sa,čo sa zase stane,zmení,kedy preložia termín z dôvodu choroby profesora,či pandémie,či ona urobí skúšky na prvýkrát.
Kto chodil na VŠ,vie.
Nemusíš ochorieť.
Táto choroba je taká lotéria.
Mnohí si myslia,že ich ľahký priebeh je ich zásluha. A keby iní robili toto a tamto,tiež by si ňou prešli len tak.
Lenže,nie je to isté.

akbara77
16. jan 2022

@grundia ty si dobra tupyňa

miriam11
16. jan 2022

Rusko nepomôže. Keď sa tváris, že chceš byť študovana, nastuduj si aj o Covide niečo viac a potom napíš svoj pohľad na prenos nákazy a bývanie v spoločnej domácnosti s pozitívnym

ibrunova
16. jan 2022

@grundia s takýmto prejavom autorku ani nemôžeš pochopiť..

bosorka2302
16. jan 2022

ja ked som bola pozitivna aj manzel nenosili sme ruska doma, moje deti nie su ockovane maju 4 a 20 r a normalne to nechytili. My sme ockovani po 3x a covid sme dostali. Nevidim dovod, preco by mal nosit rusko doma, ked uz ste v kontakte boli predtym ked bol infekcny . Odporuca sa ked uz tak respirator, a najlepsie by bolo keby si sa izolovala niekde inde, na internate a pod.Moja sestra tak urobila ked jej spolubyvajuce ochorela v praci

ibrunova
16. jan 2022

@bosorka2302 ale teraz už nemôže ísť na intrák, kde sú ostatní, keď už s chorým bola v priamom kontakte.

bosorka2302
16. jan 2022

@ibrunova ked je ockovana sa mi zda ze na nu sa karantena nevztahuje ak jej vysiel pcr negativny

ibrunova
16. jan 2022

@bosorka2302 na teste podľa všetkého asi ešte nebola, ale aj tak ani mňa by nepotešilo, keby dcére na Intrák na izbu prišla potencionálne chorá spolubývajúca. A aj očkovaná prenáša.

bosorka2302
16. jan 2022

@ibrunova ale na samotku som mala na mysli, teraz vysoke maju skuskove mozno na izbe nie je nikto, respk by jej vedeli priradit izbu na tych par dni kde by bola sama.

len musi mat negativny pcr. mozno aj ona je pozitivna len o tom nevie ked na teste nebola a potom je zbytocne buzerovat brata

ibrunova
16. jan 2022

@bosorka2302 ale ak môžu eliminovať nákazu na minimum, tak by sa mohil doma aspoň snažiť.

sonicka19983
16. jan 2022

Autorka - > gratulujem... konečne zodpovedný prístup mladého inteligentného človeka... klobúk dole.... rodinu ani nejdem komentovať, predpokladám, že si myslia, že kovid je chripočka...a ty máš 2 možnosti...1.objednaj sa na PCR, aby si si bola istá, že si negatívna a 2. Určite ak si negatívna, odíď po karanténe na internát, ak je tam možnosť...ale teraz bohužiaľ iba vydržať...PS a ako očkovana máš z nich všetkých najväčšiu pravdepodobnosť že príznaky alebo nepocítiš alebo vôbec neochorieš.... držím palce a pevné nervy

bosorka2302
16. jan 2022

@ibrunova no my sme tiez nenosili respiratory doma, mala som problem dychat normalne nie to este s repiratorom. A mame dve deti neockovane, tak sme si boli isti ze to chytia tiez, maly s nami dokonca spal aj v posteli a nastastie covid nedostali. Zas chapem aj toho brata nafigu sa dycha normalne nie to este s respiratorom doma. a chytit to moze aj cez oci ona staci ze sa chyti klucky a posucha si oko napr. Pouzivaju to iste wc, pochybujem zeby to dezinfikovali po kazdom pouziti. Jedine zeby chodila po byte s jednorazovymi rukavicami. a stitom sa oci. My sme zili normalne doma a kazdy den som presavovala klucky, wc .

ibrunova
16. jan 2022

@bosorka2302 joj niečo celkom iné ti vysvetľujem a furt si svoje ideš..

bosorka2302
16. jan 2022

@ibrunova ved moze si dat aj brat respirator, aj rodicia ale uz vidim ako ju idu posluchat 🙂 lebo ona rozkaze

ibrunova
16. jan 2022

@bosorka2302 kebyže má moja dcéra skúšku a potrebuje tam ísť, dám si aj tri respirátory a rukavice, a budem vedieť, že som spravila, čo sa dalo, aby mala skúšky porobené. Samozrejme aj tak môže ochorieť, ale to už neovplyvním.. Ale pred ňou kašľať a pritom vie, že ona má neodkladné povinnosti.. A respirátor predsa nemusí mať brat stále, ak je v druhej izbe, tak len keď by šiel von, si ho dá.. Veď to chce len trochu empatie.