Som zúfalá

maciat_ko
5. máj 2016

Ahojte baby, som momentalne vo velmi zufalej situacii a neviem, ako sa k tomu postavit.mam novy nik, pretoze nechcem, aby ma tu niekto spoznal.takze mam 24rokov, manzel tiez a mame 18mesacneho synceka.pred dvoma rokmi sme si kupili nas byt, tesili sme sa, ze sa osamostatnime a budeme iba my traja.lenze do toho vstupila moja mama, ktora bola u nas kazdy bozi den.napriek tomu, ze chodila do prace, tak dosla z prace a ani domov nesla, ale rovno k nam.presedela u nas aj 4hodiny denne, kym syncek nezaspal.proste sme nemali aj tak ziadne sukromie.nastal zlom, kedy som to stopla, urazila sa, ale pochopila a navstevy obmedzila.lenze mama byvala so svojou starsou sestrou cely zivot (plus ja kym som sa nevydala) ale jej sestra pred troma tyzdnami zomrela.od toho dna, ked teta zomrela, sa moja mama k nam nastahovala a povedala, ze kym sa ten byt nepreda, tak neodide.co podotykam moze trvat dost dlho.uplne mi poblaznila synceka.odkedy je u nas, maly nechce spinkat, nechce papat, cely den mrnci, no proste som zufala a neviem, co robit.neviem ako naucit mamu, aby nebola na mne zavisla, lebo ma to "dusi".mam ju rada, je tomoja mama, respektujem ju, ale myslim, ze vsetko ma svoje hranice.vsetko nam doma obratila hore nohami a hlavne malemu😕prave to ma najviac trapi, ze mu neda"dychat" stale do nho huci, rozptyluje ho, aj napriek mojim upozorneniam, odkedy je u nas, je ako vymeneny😞prosim baby, ako to vyriesit? Este dodam,ze do svojho bytu sa nechce vratit, lebo jej tam vsetko pripomina jej sestru a boji sa.bojim sa, ze to uz tak ostane a bude na mne zavisla navzdy.ja iba chcem mat pokoj a uzivat si synceka a manzela.

fuska
5. máj 2016

Ja si to neviem predstavit, totalne ta psychicky vydiera. Co hovori manzel na to? Nemas surodencov? Ja by som to urcite nezniesla, ved by mi mohla znicit manzelstvo.

katarinapekna
5. máj 2016

odsťahuj sa na opačný koniec republiky a máš vybavené, čo chceš iné na tom riešiť? matka by sa mala zamyslieť nad svojim správaním a nad tým, že aj vlastné dieťa treba brať s úctou, rešpektom a právom na vlastné súkromie a intimitu. ak to nevie, idem od nej čo najďalej, logika....na to si mala myslieť skôr, poznáš matku iks rokov, mohla si trochu predvídať.

rhiannon
5. máj 2016

@maciat_ko velmi tazka situacia...porozpravala by som sa vklude s mamou, povedala ze ju lubim a nechcem jej ublizit, ale ze syn mi je prvorady a povedala by som co mi presne vadi a ak to neprestane, tak ze bude musiet odist. A ked naozaj neprestane, tak jej docane prenajat niekde maly bytik.

janickadr
5. máj 2016

@maciat_ko Mamina potrebuje trochu casu na spracovanie novej zivotnej situacie a najma kvalitneho psychologa, pripadne az psychiatra. A to cim skor, tym lepsie...

denaha
5. máj 2016

Nech ju vyhodi teda tvoj manzel ked to nechape..to nie je normalne ta psychicky vydiera..ju pobalte a odvezte naspat a neotvaraj jej kym sa nespamata...alebo ako pisu ,baby rychlo preč...aj ked to nie je jednoduche

maciat_ko
autor
5. máj 2016

@fuska som jedinacik, mama ziadneho chlapa nechce, je upreta iba na mna a na mojho synceka.manzel je teraz velmi malo doma, v robote berie dvanastky, alebo ide do posilky...ja neviem ako dalej

maciat_ko
autor
5. máj 2016

@katarinapekna ja sa nemozem tak daleko odstahovat, mame tu zazemie, vlastny byt, stalu pracu, proste vsetko...a keby aj ideme, tak ona by sla tiez...a v ociach okolia by som bola nevdacna dcera, ktora nechala mamu samu.

pribinak
5. máj 2016

Rovno a bez zbytočných omáčok povedz mame, ze ta dusí.
Nerieš okolie, okolie nežije v tvojej domácnosti

maciat_ko
autor
5. máj 2016

@denaha nie je to jednoduche ist prec, ved mame vlastny byt, stalu pracu, proste vsetko...ja nechcem nic, iba aby bola samostatna.. lenze ked jej nieco poviem, tak ja som ta najhorsia, zacne plakat, vyvadzat...ach to si ani nevie nikto predstavit.

tajka1986
5. máj 2016

@maciat_ko tu pomoze zas len rozhovor a tiez sa urazi,na to sa priprav. Ale nemoze byt u vas donekonecna. Daj jej par dni na spracovanie informacii a nech si hlada podnajom. Rozjodne by som neutekala ja ked ako pises mas stabilnu pracu,byt atd

maciat_ko
autor
5. máj 2016

@pribinak vies ono sa to lahko pise, ale ona je tazka povaha...proste viem, ze ona sa nikdy nezmeni...

monicm
5. máj 2016

@maciat_ko Skús ju pochopiť, ja sa jej nečudujem, že sa tam nechce vrátiť, je to pre ňu bolestné a nepríjemné. Ale chápem, že tebe to vadí. Skús si s ňou sadnúť, dohodni si s ňou pravidlá. Pripomeň jej, či by sa jej páčilo, keby nastala takáto situácia, že ona ťa vychováva a niekto jej "kazí" jej predstavu o výchove. A že ak nebude dodržiavať pravidlá, budeš to musieť riešiť. Ak to bude neúnosné, nájdite jej nejaký podnájom, čo najrýchlejšie predajte jej byt (nemusí byť najvyššia cena, samozrejme nie pod cenu) a musí začať fungovať sama. Čím dlhšie u vás bude, tým horšie sa jej bude začínať od znova. A ak to nezvláda, zájdite spolu za psychológom. V najhoršom prípade možno môže pomôcť mediátor.

maciat_ko
autor
5. máj 2016

@tajka1986 podnajom nepripada do uvahy, z jedneho platu by nezvladla financovat dva byty, kym sa nepreda jej byt, tak sa dalej nepohneme. ..co podotykam tiez riesim ja

divozienka26
5. máj 2016

@maciat_ko povedz je uplne ale uplne narovinu, ze ti to nie je prijemne ze si dospela a ze potrebujete sukromie. Ze ti vadi ze tam je, hoci ju to bude boliet ale takto sa fungovat neda. Povedz ze sa budete navstevovat na striedacku ale nech ta do nicoho nenuti lebo vnucatko neuvidi. Ty nemas 12 aby si robila co chces, ani ta nezivi, takze nekric ale naozaj jej vysvetli ze ti to nie je prijemne. Inac ked sa budes len trapit tak sa jej nezbavis, a ked to takto bude pokracovat dalej tak mozno prides aj o manzela ktory sa evidentne (posilka) svoke vyhyba. Povedz jej vsetko ako to je, nemas sa preco trapit ani ustupovat od svojho rozhodnutia. Ani jej mama isto nebyvala v ich byte ked bola mlada... Budem Ti drzat palce, a neustupuj!

gir
5. máj 2016

Čo najskôr predať byt a kúpiť jej nový na opačnom konci mesta. Zaangažovať ju do nejakého ženského spolku. alebo ak je veriaca do nejakého cirkevného, robia výlety, akcie, nebude sa nudiť. A malému sa ani nečudujem, že je taký, cíti, že ty nie si v pohode. Utešuj sa, že to nie je trvalý stav. Rozhoď inzeráty na predaj bytu, čím skôr. veľa šťastia 😉

maciat_ko
autor
5. máj 2016

@divozienka26 dakujem, ja sa jej ale bojim nieco povedat, lebo ked jej nieco poviem, tak neskutocne vyvadza, zacne plakat, aka som nevdacna dcera,len skoda, ze nerozmysla, ze my mame 24rokov a chceme si zit po svojom

katarinapekna
5. máj 2016

Trošku sa vymykas z mojich štatistík, vypozorovanych v najblizsom okolí...jedinacikovia žijúci len s matkou (je jedno či syn,dcéra) si svoj zivot zariadili s rodičom. Samozrejme že za obeť padlo aj niekoľko perspektívnych vzťahov tých jedinacikov,ale všetci sú tak naviazani,že ozeleli partnerské vzťahy a myslim,že žijú celkom spokojne. (ttakže má svojim postojom k matke celkom prekvapujes,navyše tak mlada? No niečo mi tu nesedi...)

janickacrazy
5. máj 2016

@maciat_ko viem, že je to veľmi ťažké, ale musíš mame povedať, že sa musí odsťahovať, je to váš byt, nie byt tvojej mamy a ked tam nemá trvalý pobyt, možeš ju dať vysťahovať aj políciou, čo už by bolo fakt dosť trapné. Ked jej všetko pripomína sestru v jej byte, nech ho predá alebo vymení. Takto ti zničí manželstvo a tvoj syn bude rozmaznaný a ty zrelá na psychoša. 😖

pribinak
5. máj 2016

@maciat_ko práve preto, ze sa to nikdy nezmení. Trosku to poznam, moja sestra mala taku svokru, zomrel jej muz, ona uz nemala žiadnych súrodencov, sestra sa skoro zbláznila, jej muz nemal na to gule
Mama sla so sestrou k psychologicke, cele to rozobrali a milú svokru vysťahovali
Kúpili jej 2 psov, co ti budem pisat

maciat_ko
autor
5. máj 2016

@gir kazdy den mame obhliadky bytu, kazdy den sa niekto ozyva na inzeraty, ale nie kazdemu ten byt samozrejme vyhovuje, je to dost tazke...ja sa len modlim, nech o mesiac na toto uz iba spominam...som z tejto situacie velmi smutna

maciat_ko
autor
5. máj 2016

@pribinak viem si to predstavit...neviem to pochopit, preco sa niektori rodicia tak upinaju na deti, ked kazdy ma pravo na svoj zivot😞

bluka2
5. máj 2016

Povedz jej, ze jej zozenies niekoho, kto jej prerobi povodny byt, zozenies niekoho kto jej pomoze sa so situaciou vyrovnat (psycholog), pripadne, ze pojdete na dovolenku, nech pride na nove myslienky, ale ze ked pridete budete sa stretavat niekde inde, nie u vas.
Povedz jej, ze manzel teraz nerad chodi domov a ze musis brat ohlad aj na seba a na neho!
A ziadny priestor na diskusiu. Vies, pokazene manzelstvo by zasiahlo viac ludi vratane syna, musis brat to, co je mensie zlo.

pribinak
5. máj 2016

@maciat_ko mama musi pochopiť, ze ty žiješ svoje manželstvo, ak sa nezbavis mamky, zbaví sa ta muz :(((

neontiger
5. máj 2016

neprijemna situacia, ktora sa len vyhrotila, toto bolo potrebne riesit uz skor... Najlepsie bude si s mamou sadnut a stanovit si jasne pravidla. Aby vas navstevovala v case od -do a dajme tomu len v niektore dni, tiez treba mame najst nejaky konicek, nieco, co by ju bavilo.. Byvas v PP, do tatier je to na skok, a tolko krasnych miest tam moze tvoja mama objavit. Ak ma kamaratku tak by to bolo uper ak nie, tak jej vyskusaj najstt nejaky turisticky kruzok...

pribinak
5. máj 2016

@maciat_ko to je zial tlak strachu zo samoty, hoci dnešní seniori maju viac miznosti realizácie ako kedysi

maciat_ko
autor
5. máj 2016

@janickacrazy na psychosa som zrela uz teraz a moj manzel zdrha z domu, aby ju nemusel vydat a pocuvat...moj syncek nonstop place mrnci nechce spat, no prostecele zle...

zabina27
5. máj 2016

@maciat_ko asi by som sa snazila co najskor predat byt, kupit (spolu s nou vybrat) garsonku, kludne aj blizko vas, ale dohodnut si navstevy, nech nema pocit, ze ste ju odsupli niekam na druhy koniec sveta, ze je relativne blizko, ale mate kazdy svoje sukromie a na seba sa budte navzajom tesit, nie sa nervovat a odcudzovat. ona este pracuje? co tak spolu s nou skusit najst nejaku napln zivota? ja neviem, zviera, nejaky konicek, klub, nejaku staru kamaratku na obcasnu kavu... niecoho sa podla mna musi chytit, nech ju nasmeruje aj psycholog, ale hlavne to oddelene byvanie je podla mna zaklad, lebo pridete o vela ☹ aj ak ty prides o vela, tak aj ona ☹

janickacrazy
5. máj 2016

@maciat_ko inak ten pes by nebol zlý nápad alebo nejaké iné zvieratko, aspon by sa zabavila, čo myslíš?

gir
5. máj 2016

Želám ti, nech sa predá čím skôr. A ten nový jej vážne kúpte na opačnom konci mesta, samozrejme bude protestovať že bude ďaleko od vás ale nedaj sa obmäkčiť. v rámci udržania tvojho psychického zdravia a manželstva.

maciat_ko
autor
5. máj 2016

@bluka2 ale ona by sa potesila, keby som sa rozviedli, mala by ma iba pre seba...obcas mi tak naznacuje, ze jak bybolo dobre, kebyze nemam svoju rodinu, aby som riesila vsetko za nu