Som zúfalá

majuska23988
28. jún 2016

S priatelom sme spolu nieco vyse roka. On je odo mna starsi o 6 rokov,spolocne byvanie sme planovali takmer od zaciatku len sme nemali skolku pre moju dceru. Teraz sme vybavili skolku a on zrazu "cuva" vraj mame velmi rozdielne pohlady na zivot (ja nemam ten pocit),vraj nam to nevydrzi a pod. Myslim ze zivot je o kompromisoch a spolocnym byvanim by sa vela zmenilo nakolko moja dcera je velmi ovplyvnena babkou,mojou mamou,u ktorej doposial byvame. Mama stale robi presny opak toho co chcem ja. Ale to je na iny pribeh. Nebudem klamat odist k priatelovi za vsetkych okolnosti chcem aj koli tomu aby malá mala konecne stanovene hranice lebo cim dlhsie budeme u nasich tym to bude horsie. Uz teraz hladam najom prip. budem riesit kupu bytiku ak by to nahodou s priatelom nevyslo ale domov sa vrátit uz nechcem. Co by ste robili vy na mojom mieste??? Viem,ze idem do velkeho risku ale mala priatela zboznuje aj on ju a samozrejme aj medzi nami dvoma je laska len sa boji,ze to nevyjde (je rozvedeny). Rady typu mysli na malu si nechajte,lebo toto radikalne a riskantne riesenie robim avne koli nej lebo pristredie v ktorom momentalne vyrasta mi pre nu nepride vhodne (stale hadky,krik,vyhadzovanie z domu ak ked zatial len slovne ale aj pred nou ...) Co by ste robili na mojom mieste. Moralistky nepiste potrebujem radu nie kritiku. Dakujem za kazdu radu ci podporu.

tyelde
28. jún 2016

nuž...rok nie je taká dlhá doba a keď už teraz cúva...buď by som tomu dala čas, do ničoho sa netlačila, a uvidela ako sa to vyvinie, alebo sa na to vykašľala, lebo v živote potrebujem istotu a zázemie, a nie každý deň ísť spať s tým, či tu ešte zajtra bude...

stvura
28. jún 2016

Nenapisala si ci chces tu kupu riesit sama ci ciastocne ti prispeje priatel. Ak sa da tak si kup byt sama - to by bolo podla mna najrozumnejsie kedze sa citi neisty spolocnym byvanim. V tom pripade budete vydavky delit na polovicu ak budete spolu byvat a ak nie...byt bude tvoj (ked je taky neisty, nesla by som do kupy s jeho prispevkom)

vespertine
28. jún 2016

odstahuj sa, ale nie k nemu

tamtamka26
28. jún 2016

ja by som na tvojom mieste zrealizovala vlastné bývanie - nejaký podnájom, ak máš na to finančné možnosti. ani pre teba ani pre dcéru nie je dobré to prostredie, v ktorom momentálne žijete. a potom uvidíš, ako sa priateľ zachová. ešte vydrž so spoločným bývaním. najprv si zariaď život s dcérou a uvidíš, ako sa to potom vyvinie s priateľom.

pribinak
28. jún 2016

Vsak si najdi nieco sama s dcérkou, nejaky podnájom, garsónku ci 1izbak a priatel sa časom pridá, mozno
Ak nie, aspon budes vediet na com si a poobzerať sa po niekom novom

sardinka335
28. jún 2016

@majuska23988 no ja neviem....ty chceš z domu mermomocou lebo tam ti šliape na krk mama, babka...to mi pride ako jediny dovod tvojho stahovania. A uprimne...ak by mi chlap daval na javo, ze nám to nevydrží atd..tak by som sa mu nepchala. Ako chápem, chceš odist z domu stoj čo stoj...ale asi taka laska to neni, ani k tebe ani k malej ked toto hovori. A chudak mala...ma ho rada a on uz viac menej ,,,berie do zaječích,,. Lutujem tieto deti, čo maju kazdu chvilu iných ,,ockov,,. Ja by som sa chcela hlavne osamostatniť nech aj v 1 izbe na ubytovni....ako s mužom čo mi dava na javo ze aj tak náš vztah nebude mat dlhe trvanie. No načo takyto vztah? Ublizi to len dietatu....
Ono za cca 1 rok sa ludia spoznaju a mozno naozaj s tebou buducnost neplanuje len ty to akosi odmietaš pochopit, pripustiť. Ale tak nepoznáme jeho nazor takze kto vie...

mirica
28. jún 2016

@majuska23988 ..ja by som to riešila, tak ako si napísala. Ak sa ti dá, a vychádza ti to finančne kúpila by som si bytík a zatiaľ neriešila spoločné bývanie. Ak ho budeš do toho nútiť a tlačiť, tak dosiahneš skôr opak. Takto by si mala svoju istotu, že aj keby to naozaj s ptiateľom nevyšlo, tak by si sa nemusela z bytu sťahovať, ale fungovali by ste normálne dalej....

oslo1
28. jún 2016

Ten chlap ta nechce, teraz mu to trklo, ze ked sa spolu nastahujete, tak budete rodina, on s tebou rodina nechce byt.
Nestahuj sa k nemu preto, lebo si chces vyriesit svoju bytovu situaciu, lebo za chvilu sa potom zase budes stahovat k niekomu inemu.
Kup si sama, alebo prenajmi si, byt a rozhodni sa, ci chces s tymto partnerom pocitat aj do buducna, nakolko on ta vo svojej buducnosti nevidi.

alaguema
28. jún 2016

@majuska23988 rozhodne vlastné bývanie. Pochybujem, že by ti tu niekto poradil niečo iné.

majuska23988
autor
28. jún 2016

@sardinka335 presne pre to aby stale nemala inych ockov toto je "posledny" ci to vyjde alebo nie. Nechcem davat dcere priklad zlej matky ktora strieda chlapov. Takze bud s nim alebo sama.

majuska23988
autor
28. jún 2016

Dievcata asi som sa zle vyjadrila. Nepovedala som,ze neplanuje spolocnu buducnost ani si to nemyslím skor sa len obava toho,ze sme odlisne povahy. Ale zivot je o kompromisoch. Som si vedoma,ze byvam neprijemna ale to pripisujem dlhodobemu stresu a natlaku doma. Myslim si,ze spolocne byvanie by nemusela byt az taka fraška ale kazdopadne dam na vase rady a budem hladat podnojom pripadne vlastne byvanie. Dakujem.

madana
28. jún 2016

@majuska23988 evidentne sa muz z toho pokakal,nie je to nejaky mamkin maznacik,- ten Tvoj??ktory sa boji robit taketo razantne kroky??mozno to nemysli ani zle,len skratka po tychto jeho zivotnych skusenostiach je skepticky,kedze je rozvedeny.

Skus ho este nejako zlomit.Skocte niekam spolu do kina,potom na pizzu,a skus dostat od neho coho sa bojí.Preco cuva z tohto co ste si spolocne naplanovali.Mozno ide len o banalitu,ktoru vyriesite prave na tomto jednom posedení.
Muzi su skratka takí,boja sa zmien,rozpravaj s nim optimisticky,ze Ty to s nim vidis pozitivne,ze sa mate radi atd,ze nech nevidí hned vsetko cierne...aj mala ma k nemu velmi dobry vztah

majuska23988
autor
28. jún 2016

@madana dakujem krasne za radu. Potrebovala som podporu.

katarinapekna
28. jún 2016

na tvojom mieste by som si nevešala na krk žiadneho rozvedeného chudáka, zložila z oči pestrofarebné brýle a riešila vlastnú nezávislosť a samostatnosť so svojim dieťaťom! chlap narozdiel od teba má viac rozumu a vie prečo robí, ako robí.

gir
28. jún 2016

Kúp bytík ale sama a ak sa ti priateľ znepáči, môžeš ho vyhodiť. Neviem aké máš postavenie a zamestnanie a či sa náhodou nechce pri tebe len "viesť" aby mal o seba postarané. Ako sa vraví, "kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod". Myslím, že si zaslúžiš lepšieho. 😉

anjeli_k
28. jún 2016

Ahoj, podla mojho nazoru by si si mala poriesit byvanie sama s dcerkou.pozri s priatelom spolu nie ste prilis dlho, vidis sama, ze sa akoby zlakol spolocneho byvania s vami, pretoze si mysli, ze to nevyjde.urcite by som tuto situaciu riesila kupou bytu, s tym, ze tvoj priatel ti neprispeje nicim(nikdy nrvies, co sa medzi vami stane a musela by si ho vyplatit).potom sa uvidi, ci sa k tebe nastahuje, alebo zdupka(aspon si vyskusate spolocny zivot).od rodicov utekaj co najrychlejsie, nikdy nie je dobre byvat s rodicmi(moja skusenost).drzim palce, hlavne ziadne spolocne investicie s priatelom, clovek nikdy nevie...

mawka
28. jún 2016

@majuska23988 aj ked su dvaja odlisne povahy, tak maju hladat riesenie a nie cuvat. ty silou mocou nejakeho chlapa chces a je ti mozno uplne jedno, ze on nechce vas dve.
ako rozvedena, sama s dvomi detmi ti odporucam, aby si sa postavila na vlastne nohy sama a az budes nezavisla, potom budes mat aj triezvejsi pohlad na situaciu. ver mi. tiez som mala 5 rokov niekoho, kto este nemal gule, sice chcel s nami byvat, bla bla, ale nemal gule. 5 rokov strateneho zivota a decka namotane. toto asi nechces, ze?
no v kazdom pripade, ked som sla od exa, tak som najprv riesila seba a deti a o chlapovi inom som nerozmyslala. preco musis mat za kazdu cenu chlapa na krku? to sa da aj casom. alebo si najdi kamosa s vyhodami a mas svaty pokoj. neviem preco treba si nasackovat za kazdu cenu chlapa do baraku. nebud hlupa.

stesil
28. jún 2016

Keď máš možnosť si platiť, kúpiť byt sama neriskujes nič. Pokiaľ vám to funguje medzi priateľom, tebou a dcérkou šla by som do toho. Snad tvoj priateľ pokiaľ to s tebou myslí vážne nemá sa čoho báť. Idete do toho spolu. Tak ako on tak aj ty máš svoju minulosť. Možno má obavy, ale keď to neskusite, tak sa to nikdy nedozviete. Snad chcete tvorit rodinu. 😉

majuska23988
autor
28. jún 2016

No takto. Az teraz si uvedomujem,ze som nenapisala ze robim v zavode na 3 zmeny a skolka je od 7 do cca 16 a nemam kde nechavat malu ked som v praci. Nasi uz hrozit nebudu kedze budeme odstahovane a tym palim mosty a s priatelom sa vystriedame ale urcite neupustam od moznosti samostatneho byvania ale od zaciatku to asi nepojde lebo do septembra toho uz vela vybavit nestihnem a radsej chcem kupit ako platit najom a s kupov bytu sa ponahlat nechcem aby som nekupila macku vo vreci.

majuska23988
autor
28. jún 2016

@stesil chceme a snazime sa aj o spolocne babo len zatial sa nedari. Dakujem za podporu. 🙂

sissy27
28. jún 2016

@majuska23988 na tvojom mieste si vyriešim vlastné bývanie, vlastné zázemie, neupínam sa v tomto na priateľa... ak to budeš mať vyriešené, nie je problém, aby ste spolu žili a v prípade, že to fungovať nebude, tak sa on odsťahuje... ale podľa mňa on sa obáva toho, že si má ženu s dieťaťom "zavesiť na krk", lebo ak to fungovať nebude, tak on bude za hajzla...

mawka
28. jún 2016

@majuska23988 mile dochodkyne ti rady malu za par drobnych postrazia. ak sa vies zatazit hypotekou, zrejme par eur na opatrovanie mas. stale sa upinas na chlapa, za kazdu cenu. len kvoli malej. aby mala jedneho ocka, aby ste mali klud, aby ju mal kto strazit... a este sa snazite o babo? ouuuuu mne nieco unika alebo sa rutis o pruseru

stvura
28. jún 2016

No neviem ci postrazia za par drobnych, kazda tetula ma svoju vlastnu taxu a nechce sa zatazovat dietatom, radsej bude pozerat serialy... co mam ja skusenost - hladala som dost dlho v malej dedine kde je asi 80percentna nezamestnanost...ale @majuska23988 skutocne najprv vyries vlastne veci a potom partnera, byvat spolu ano, to kvitujem s delenim vydavkou ale maj zalozny plan, nie ze ked odide nebudes vediet co robit...

n0mi
28. jún 2016

Osobne si myslim, ze tento muz sa snazi najst a naznacit ti dovody preco sa rozist alebo ze sa o chvilu rozidete. Pre neho tento vztah je fajn, ak spolu nezijete ako rodina, ma svoj priestor, svoj cas a konicky. Ak uz to je take zle doma, tak sa osamostatni kvoli dcere a sebe. A nie sa chytat jedine jeho. Nevylucujem mozno sa prida k vam. A planovat babo bez bytu mi pride zvlastne, aby neskor nebolo ze si ho prinutila dietatom k bytu, svadbe. Nevravim ze to tak bude na 100% len bud opatrna. ;)

romana564
28. jún 2016

ono je to ťažko radiť keďže vás nepoznáme, ty to vidíš zo svojho pohľadu on by nám to možno inak podal. každopádne riešiť si bývanie sama s tým súhlasím, ak môžeš, máš z čoho platiť, neváhala by som, určite sa budeš musieť viac obracať, ale budeš mať svoje súkromie a pohodlie. no s priateľom to bude komplikovanejšie, myslím si. písala si že je rozvedený, prečo sa rozviedol? ste spolu rok, pokiaľ si začal s mamičkou mal by to brať trochu vážne, a byť zodpovedný, to že máte rozdielne povahy nemení nič na tom, že ste dospelí ľudia, ktorí sa musia vedieť dohodnúť, porozprávať sa... ono aj to je divné že najskôr súhlasil že pôjdete spolu bývať a potom cúvol, keby bol len opatrný nenavrhoval by to kým by si nebol istý - môj názor. no je to ozaj ťažko radiť, nie si zodpovedná len za seba, určite by som bola opatrná. myslím si že ti budeme zbytočne radiť do vzťahu, keď aj tak musíš ty vedieť čo cítiš a to ako sa rozhodneš ovplyvní nie len teba ale aj tvoje dieťa. je to na tebe, každý je si strojcom vlastného šťastia, ako sa hovorí... držím palce aby si sa rozhodla tak, aby to bolo najlepšie pre teba a tvoju dcéru

dominika6
28. jún 2016

@majuska23988
rok je veľmi krátka doba a mám pocit že ty hladáš otca dieťaťu a nie partnera,lebo chceš mať klud a istotu...
byt nekúpiš tak skoro,lebo si asi finančne odkázaná tak trocha aj od rodičov a nemôžeš sa hrnúť kvôli tomu bývať s chlapom,ked vidíš že on si nieje vami istý..a to niesom moralistka,to je pohlad druhej strany mince

iwuskaaa
28. jún 2016

Poznáme síce len tvoj uhol pohľadu, možno keby sa vyjadril aj priateľ, bolo by to zase podané a vnímané ináč. Poviem ti svoj názor. V prvom rade odíď od rodičov, z prostredia, ktoré nieje ideálne na výchovu dcéry. Nájdi si zo začiatku podnájom, potom sa začni rozhliadať po byte, ktorý by si si kúpila sama, bez priateľa. Predsa je to istota do budúcnosti, mať svoje, kde sa vždy budeš mať kde vrátiť. Pre dcérku si nájdi opatrovateľku, možno ti príde na novej adrese do cesty aj nejaká nová kamarátka, ktorá bude ochotná sa ti postarať o dcérku, v čase tvojej práce. Zo začiatku sa všetko zdá byť zložité, potom sa zabehnete, prídete na nejaké iné možnosti, riešenia. S priateľom by som sa otvorene porozprávala, o všetkom...čo očakávaš ty, čo on, ako si predstavuje budúcnosť on, ako ty...ale so snažením o spoločné bábätko by som ešte počkala. Nie si si s ním na 100% istá, tak sa neponáhľaj. To je čisto môj názor, uvidíš, ako sa to vyvinie. Držím ti palce, nech sa darí 🙂 . A s tým odchodom od mamy sa poponáhľaj 😉 .

mondolina
28. jún 2016

Preco plánujete dieťa?

glorikarebeka
28. jún 2016

@majuska23988 urcite odstahovat a ani nemysli na ziadne dieta ved to nedava logiku,neni si si ista partnerom ani byvanie ziadne,no ja neviem.Urcite si mlada a dieta si nechajte na neskor ked budes mat vsetko na poriadku lebo aby si sa nenastahovala potom mame z 2 detmi

moonlight1210
28. jún 2016

@majuska23988 vybal na neho pravdu.
myslim, ze chapes, preco cuva, ale skus ho ukludnit tym, ze mu vysvetlis, ze ho do nicoho netlacis.
ze si sa tesila na spolocne byvanie a buducnost a si teraz naozaj sklamana a smutna, ze takto cuva. ale nebudes robit napriek tomu ziaden natlak na zavazny vztah.
ale nech to nechape zle, ale to spolocne byvanie potrebujes aj pre zdravie svojej dcerky. a ze to neznamena, ze ho iba chytas do klietky, nie je to len zamienka, ako ho presvedcit, aby s tebou zacal zit a po case zacnes tlacit, aby ste uz spolu ostali, ked ste zacali. ze uz je to pre neho zavazok.
vysvetli mu, ze mas plan popritom aktivne riesit aj vlastne byvanie.
a ze keby nahodou zistil, ze predsa len chce s vami zit, tak ostanete spolu, inak to bude len nacas, kym nenajdes svoje byvanie.

daj mu jednoducho priestor na vlastnu volbu. ja si myslim, ze pochopi.
dokonca, ze to byvanie na dobu urcitu nakoniec sam bude chciet posunut na neurcito.