Spodní susedia v paneláku

simca666
11. apr 2021

Ludia, hlavne ti, co mate deti a byvate v panelaku, poprosim vas o nazory.
Prestahovali sme sa do noveho bytu, sme tu tyzden aj 3dni...a spodna suseda/susedia (neviem este, kto tam byva) mi uz 3x buchali na radiator. Prvy krat ok, beriem, boli sme tam druhy den, bolo asi 7 hodin vecer a syn behal po chodbe. Samozrejme sme ho upozornovali, ale niekedy je nezastavitelny. Druhy krat to celkom nechapem, lebo deti skakali po posteli, takze si nemyslim, ze by ich mohli nejakym buchotom rusit. A dnes ma uz fakt dojali. Rano som klepala rezne na obed a kym som naklepala 10reznov, za tu max. polhodku, buchali 3x. Po druhom buchani som zisla dole, zaklopala, ze sa ospravedlnim ak ich to vyrusuje, zistim, kde je problem, ci nahodou nie su po nocnej alebo ci si v tomto panelaku nahodou nemusim pytat povolenie od susedov, ak chcem robit rezne😀 klopala som 4x, nikto neotvaral, tak som sa vratila hore, pokracovala v cinnosti a do 5minut zas buchali. Je to podla vas ok? Aj vam to tak strasne vadi? Susedia nad nami kazdy den buchocu, ked davam drobca spat, ale nikdy by mi nenapadlo buchat im na radiator dakujem za precitanie a za nazory

vierocka888
11. apr 2021

Ach, to vybuchavanie na radiatory🤦‍♀️🙄 naší susedia nad nami stale súložili, totalne na hlas a v akejkoľvek dobe. Boli hlucni, všetko bolo od nich počuť, aj zapínanie Windowsu na PC - tu melódiu o 5 rano...Ale ani raz som im nešla búchať,az sú tichšie....
Na byte sme vydržali bývať rok a hneď sme sa pakovali nazad do domu, hoci sme na samote ( co oceňujem čoraz viac, čím som starsia)

sasa1310
11. apr 2021

@simca666 sranda, ja tiež vyklepávam rezne v nedeľu na obed, ale teda o 8 ešte sladko spím a nebudím susedov

jay_j
11. apr 2021

Ja by som teda o ôsmej ráno cez víkend hluk nerobila. Lebo viem aké to je. Pár rokov čo tu bývam počúvam pokojne od 07:30 klepanie reznov uplne každú nedeľu plus každý sviatok aký je ( neklepala asi 2× v nedelu až sme boli v šoku z toho). Z toho istú dobu som robila vela nočných, teraz mám pracovnú dobu taku, že mám voľný každý druhý víkend. Chlap vstáva do roboty o 06:00. Koľko je takých ľudí že víkend je pre nich jediný čas keď si môžu oddýchnuť a normálne sa vyspať. Raz začala trieskať už o šiestej, to už chlap riešil ( a to je tam aj veľa iných vecí ktoré musíme tolerovať)
Ja bývam na prízemí, a aj tak som dcére nedovolila správať sa doma ako v telocvični alebo na ihrisku.
A áno zažila som aj opačný extrém ako dieťa, keď sme celý deň neboli doma, a večer doletela suseda hučať že dupeme celý deň 🙄

gabika0825
11. apr 2021

@simca666 akože asi to podľa mna nebolo len klepanie reznov a občasne skákanie deti po posteli. Ja som mala rovnakých susedov ako ste vy. Pani jedna byvala nad nimi a ja som bývala pod nimi. Tiež na schôdzi sa obhajovali že oni nič nerobia že oni len vŕtali Poličku. Áno poličku vŕtať 2 dni vkuse koľkokrát aj do 23 hodiny. Alebo vysávať o 2 ráno. Deti im dupotaju po podlahe loptou dribluju, dokonca aj pani nad nimi to počula, nielen ja. Pomohlo sa odsťahovať. Skúsila by som popremýšľať či nie je naozaj na vašej strane problém s hlučnosťou. A už len keď čítam že “deti skáču po posteli” tak viem že asi je chyba na vašej strane. Len si to tak neuvedomujete. A áno je to počuť. Aj keď skáču po posteli.

ivaa_
11. apr 2021

@gabika0825 presne u nás nad nami tiež vrtali každý jeden deň tak 5 hodín ,,, keby to urobia aspoň za dva dni a naraz nie takto každý deň ... bez ohlásenia že sa ospravedlnuju alebo niečo podobné ... bola som z toho na nervy

biggi014
11. apr 2021

Moje nervy, ja mám 3 deti, bývame na bytovke, susedky mi len povedia že deti sú živé a že je tam konečne živo, doteraz tam bývali len dôchodci. Toto si neviem predstaviť. A to sa mi decká vozia po byte na plastovej motorke😃 ale tak od 20:00 do 8 ráno sa snažíme udržiavať ticho.

katka1389
11. apr 2021

@simca666 nevsimat ked maju problem tak nech vam pridu povedat.Pokial to je 22.00

letfenixa
11. apr 2021

Vôbec by ma nezaujímalo búchanie na radiátor. Naozaj sa to nedá poznať, z ktorého bytu to ide. Keď by som stretla spomínanú susedu, max by som sa jej spýtala, či aj ona to búchanie počuje a či nevie, od koho to ide, že sa to ťažko určuje. Klesanie rezňov o 8 ráno mi príde normálne. Pohyb po byte s občasným hlukom tiež. Je to panelák, nie samota u lesa.

sasa1310
11. apr 2021

@katka1389 to vôbec nie je pravda. Po 22.00 je nočný kľud v exteriéri. V interiéri je to oveľa skôr.

ukulela
11. apr 2021

Ludia, byvali sme v bytovke 1 a pol roka .. hned z prichodu sme ozaj uplne bez nasho zavinenia vytopili spodnu susedu, v byte bola pracka, majitelka nas presviedcala, ze je OK a mozme prat - a ona teda OK nebola ......) -mali sme 2 male deti. mladsi mimoriadne narocny, ale ze dieta na slucku .... reval cele dni a noci, zaspaval o 11 tej s revom a o polnoci hore - tak do druhej som ho uspavala v kociku na plavajucej podlahe hore dole - a ta spodna suseda - verim tomu, ze rok a pol trpela ako prasa na porazke. na vianoce som jej doniesla velku bonbonieru s ospravedlnenim a na odchod tiez. ine terno boli vrchni. maly im strasne prekazal, stary sa nam vyhrazal socialkou, ze este raz bude maly plakat a vola na nas soialku. varila com vecer (rozumej o deviatej) maso s cesnakom a na druhy den mi prisiel hulakat, ze smakt! radim cesnakom nie cez kuchynu, ale cez spalnu - rozumej cez dve izby (co som nikdy v spalni nevetrala, lebo tam vsetci hulili na balkonoch a mne to deckam slo do posteli) - ako des a hroza. chlap sa so starym vyhadal, prestali sa nam zdravit a hotovo .... tiez stary rezne klepal kazdy vikend o osmej, ked sme my spali, vnucata im dupali cely vikend ako slony, ale vsak chapem a rozumiem, boha, som v baraku, ani by mi nenapadlo im ist klopat - ako on mne pre cesnak 🙂🙂🙂 a prca bola, ze kvoli tomu cesnaku najprv zdrbal vedlajsiu susedu, taku starsiu ciganocku a ona chudera v tom nevinne .... no debil. dva struciky cesnaku som pretlacila do masa 🙂🙂🙂 do pipiny motykou, fakt!

lilitela
11. apr 2021

@simca666 Chod sa tam porozpravat este raz, vtedy ked dlhsie nebudes pocut buchanie, aby sa nebali otvorit, ale ak to boli predsa len oni, tak ako tu bolo pisane, taki mozu do oci hovorit ze nevadi a poto zase buchat.

ikissedagirl
11. apr 2021

@simca666 ja rezne klepem tak, ze si sadnem na stolicku a polozim si dosku na kolena. tak sa buchot neprenasa z kuchynskej linky do panelaku.

gazpalm
11. apr 2021

@ikissedagirl ja dsm pod dosku utierku,na rezne mikrotenovy sacok ....a to som v dome,nemam rada ten bachot pri tom😁

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
11. apr 2021

@ikissedagirl tak ja mam zas moje stehna (nachylne na modriny) radsej, ako sibnutych susedov 🙂

andrejka1974
11. apr 2021

@dori92 ani na dome nevyhras vzdy u nas bol problem ked sme chceli dat betonovy plot na nasom pozemku, ked sme davali siet na plot, ci sme polievali zahradu vadilo ze im trosku polialo zahon ale uz je klud

maris5
11. apr 2021

@simca666 v starom byte tiez susedia trieskali po radiatore aj o polnoci. Dlho sme si mysleli, ze je to bucha ten kreten spod nas, ktoremu vadilo, ze nas syn obcas spadne ked sa uci chodit, ale ze jeho bolo pocut ako v noci chrape, to bolo asi OK. Ale raz tak buchali rano, ale sused bol vonku na ulici 🤷🏼‍♀️ tak sme zistili, ze to bucha mlada zenska o 2 poschodia nizsie. Lebo ona chce spat a uz robotnici frezovali cestu vonku. 🤦‍♀️

A v nom byte - novostavbe. Som si myslela, ze niekto klince zatlka o takom nemiestnom case. Ale ked som sa zapocuvala, a to niekto klepal rezne.

bmuller
11. apr 2021

@maris5 co je za logiku, ze zena chce buchanim na radiator dat najavo nevolu robotnikom frezujucim cestu vonku? ciste zufalstvo 😀

mandarinka555
11. apr 2021

@simca666 Asi aj mňa by piclo, keby si začala v nedeľu o ôsmej klepať rezne, keď štyri dni predtým som vstávala ráno o štvrtej. To nemôžeš klepať o jedenástej ? A na ten neznesiteľný buchot a rev (behajú cez celý byt ako zmyslov zbavení ) troch detí nad nami som si už akosi zvykla. Ale zato by ma ani nenapadlo ísť im búchať....zato ona trieska vždy, ked k nám raz do mesiaca prídu deti s vnúčatami....ešte sa len vyzúvajú v chodbe a už trieska. Ešte, že som väčšinou celé dni v robote.

maris5
11. apr 2021

@bmuller nam prerabali panelak, vytah, zaizolovanie zakladov, stupacky....
A o 7.30 zacali vonku rozbijat chodnik, cestu.... neskutocne otrasy, ale to trieskanie po radiatore bolo este horsie. A ako sme chodili po schodoch tak sme ju poculi cez dvere ako reve, lebo ona sa nevyspala a este ide buchat po radiatore, aby sa susedia uvedomili... dovtedy som ju mala za celkom rozumnu osobu, stacilo okno otvorit a zistila by stav.

dori92
12. apr 2021

@andrejka1974 no s plotom to mame chvalabohu vyriešené, dali sme betónový kým ešte nemáme susedov 😂 uvidíme ale veríme že budeme mať šťastie na susedov....a verím ze aj spomínaný plot niečo pomôže 😀🙈

sasanka605
12. apr 2021

No nasa bytovka je vesela. Ja som naschval kupila byt na najvyssom poschodi ale... Vedla maju malych chlapcov a ro ia bordel, nas maly obcas tiez ked ma rozvernu naladu, krizom pod nami robi diskoteky do jednej rana, druhym krizom pod nami robil rekonstrukciu miesto dva mesiace skoro sest.... atd. V baraku je to tak, nikdy ale neprisli nam buchat a ja teda som tiez nikdy nebuchala a ani ma to nenapadlo. Pod nami byva baba a chalan, parkrat ked som ich stretla som sa aj ospravedlnila uz lebo muselo byt pocut ked maly jacal. Celkovo je nasa bytovka zivsia 😁

gabika0825
13. apr 2021

@ivaa_ no to Vám verím. Je to strašne.

zlatkapaps
13. apr 2021

Ono je to v byte proste tak, ze kvazy zijes aj zivot svojich susedov, kedze v bytoch sa proste vsetko ozyva. No pri normalnych cinnostiach, ako to klepanie reznov, tak z toho by som si teda nic nerobila

21oktober
13. apr 2021

Ja keď to tu čítam , tak ani nemôžem uveriť. Bývala som v dvoch bytoch a vždy som mala skvelých susedov, aj starších aj mladších , aj deti boli , aj hluk , smrad z kyslej kapusty ale nikto nikomu nebúchal po radiátore alebo nevybliakaval na chodbe. Jedno z mojich detí bolo urevané , nervné vrešťalo v noci , cez deň a nikto nikdy nič , deti sa mi naháňali po byte a vždy kľud. Potom sa nadomňa nasťahovala rodina s dvoma malinkými deťmi , no hrmot riadny, aj som počula že ich rodičia tíšili , aj sa tá mamička snažila aby do 9 hodiny spali , no čo by som to bola za kravu keby som jej tam išla trieskať a nadávať keď aj som tiež nebola práve tichá . Po dnami suseda , tej som sa nie raz pýtala že či nie sme hlučný a ona mi povedala že však aj ona deti mala a vie ako to je a že aj tak je už stará a hluchá.

21oktober
13. apr 2021

V druhom byte sme zas mali erotiku zadarmo , pravidelne sused prášil susedku pri otvorenom okne , ráno , večer , cez obed cez víkend , takže sme boli zvyknutí a ani sme to neriešili , len sme sa na tom smiali . Druhí susedia sa pravidelne vadili pri digestore v kuchyni , tak sme vedeli všetko aj hore aj dole .Ďalší sused asi trpel nadmernými vetrami , lebo keď ten išiel na záchod vedelo o tom pol baráku , napriek tomu hodnotím bývania ako normálne a dobré.