Spoločná domácnosť so slobodnou sestrou

katkatka77
30. nov 2013

Ahojte všetci, chcem Vás poprosiť o radu poprípade či má niekto podobnú skúsenosť.... S manželom sme štyri roky manželia. Máme sa radi, rozumieme si. Bývame s dome s mojimi rodičmi a mojou mladšou slobodnou sestrou. A problém začína práve tu... M y máme jednu izbu na poschodí, ostatné izby máme na prízemí spoločné ako kúpeľňa, kuchyňa, obývačka. Zo začiatku, keď sme sa zobrali boli naše vzťahy so sestrou celkom v pohode. Postupne jej začali vadiť také veci ako pena vo vani po sprchovaní, keď sa môj manžel osprchoval, nakrivo položený sprchoví gél, zubná pasta v tube na umývadle a už nehovorím ak náhodou padlo zopár kvapiek vody na zem. Postupne nám nedovolila používať notebook, ktorý sme si spolu kúpili ešte pred mojou svadbou, kde bol internet, ktorý som platila ja (vlastne mne dovolila ale manželovi nie). Postupne pribúdali ďalšie veci: jedlo, ktoré sme navarili my nejedla, poprípade ho ohundrala, televízor musel byť vypnutý aj z elektriny nielen cez ovládač atď. Nedávno si dala do svojej izby televízor, ale len málokedy ho púšťa, väčšinou si púšťa ten v obývačke. Akonáhle príde z práce sadne k nemu a pozerá až do večera. My máme dvojročnú dcérku, tá za ňou stále ide, chce sa s ňou hrať, alebo sa chce hrať s hračkami, ktoré sú v obývačke a tým pádom pozerá filmy pre jej vek nevhodné. Zo začiatku sa stávalo, že manžel i ja sme vybuchli, ale teraz sa snažíme ju ignorovať a zbytočne nevyvolávať hádky. Momentálne som druhykrát tehotná a ani raz sa ma nespýtala ako sa cítim, či mi netreba s niečim pomôcť.... ale parkrát sa so mnou nepekne pohádala, kde mi povedala naozaj zraňujúce veci... Mňa celá táto situácia dosť mrzí, s manželom sa veľa o tom rozprávame, no nevieme ako to máme riešiť. Poraďte čo by sme mohli a mali urobiť, ako vyriešiť túto situáciu, je to vôbec normálne??? S odsťahovaním rátame a plánujeme to určite áno, ale momentálne nám to finančná situácia nedovoľuje to sa bude dať asi o rok. Má niekto s takýmto niečim skúsenosti? Ďakujem Vám za rady určite pomôžu.... aspoň som sa trochu vyrozprávala 🙂

katkatka77
autor
2. dec 2013

@danielle37 no veď už mám v hlave rôzne predstavy ako čo zariadime, len ešte trošku našporiť a ide sa do toho 🙂 inak diiik

danielle37
2. dec 2013

@katkatka77 hm dokážeš aj našporiť? hm dobrá si! a koľko izbový idete kupovať? u vás sú drahé byty? tak sa už vytešuješ....🙂 tak veľa zdaru

jabadaba
2. dec 2013

@katkatka77 sestru trosku chap aj z toho ohladu, ze pride z prace a nie vzdy moze mat naladu na byt plny ludi. Niekedy clovek potrebuje len tak vypnut, ticho teplo tekutiny, ako sa hovori. No lenze ona pride domov, su tam rodicia, si tam Ty, je tam male dieta, ktore nema uz vobec sajnu o tom, ze niekto potrebuje vypnut a je tam tvoj manzel kazde dva tyzdne. Preplneny barak. Takze sa jej nediv, ze sa nema chut vybavovat a ani si to neber prilis osobne. Moze byt mrzuta z roboty, moze mat celkovo blby den a nema ziadne podmienky si to prezut bez rusenia. No tak mozno je nevrla a Ty sa tym trapis a hladas zbytocne dovody, ktore ani nemusia byt. Ako to, ze Ti nepraje napr. to tehotenstvo.

Za dalsie, tvoj muz je fakt pre nu uplne cudzi chlap. Vybrala si si ho Ty, tebe vyhovuje. Ma svoje moresy ako ich mame kazdy, ale je jednoduchsie tieto moresy znasat na niekom koho si sami vyberame a mame k nemu uplne iny vztah. To si ale asi uvedomujes. Pises, ze aj tvoj muz sa jej snazi vyhybat, aby neobmedzoval. No lenze. Moze tvoja segra len tak uvolnene posobit po dome v spodnom pradle? Asi nie. Mna by aj toto velmi obmedzovalo. Aj keby to boli len dva tyzdne v mesiaci. Vas dom je prilis maly priestor na to, aby ste sa jeden druhemu vyhli. Tvoj muz tiez nemoze chudak trcat zavrety v izbe. Ale tvoja segra by mozno tiez rada len tak volne pobehovala, v ramci relaxu po baraku a nemoze. Nehodi sa to. Takze toto je znacne obmedzujuce.

Ano, rodicom treba pomahat, ale uprimne, zit ako Tapakovci, to mozno az taka velka pomoc nie je. Ale zalezi ako to vnimaju vasi, oni mozno takto spokojni su. To si nespominala.

Nuz a na zaver este - pri vsetkej ucte, ja si neviem predstavit svoj sexualny zivot s muzom v jednej izbe rodicovskeho domu za jeho plnej obsadenosti. este aj surodencom. Co Ty vies, mozno sestru aj toto irituje, ktovie ci vas niekedy nepocula, mozte byt ticho ako mysi ale pocut aj drobne vzdychnutia v tak malom bejvaku takze....jej spravanie signalizuje uz znacnu alergiu. To, ze po vas kontroluje kupelnu, ze je mrzuta...hm. Ktovie. Okrem teda unavy z roboty a nedostatku sukromia na jej stravenie. 😉

kubuliatko
3. dec 2013

ahoj pokilak budete byvat vsetci v jednom dome tak to nebude nikdy fungovat. jedina moznost je odstahovat sa. ako mozte zit rodina v jednej izbe????

katkatka77
autor
3. dec 2013

@kubuliatko a čo som písala vyššie??? s odsťahovaním sa ráta... a ešte k tomu domu že to nie je maličký bytík, ale izby sú veľké každý má dosť súkromia, schodištie je až do nebies takže naozaj o priestor vôbec nejde, ani steny nie sú papierové ako v bytovke, čo sa robí v jednej časti domu na druhú stranu nepočuť vážne toto nemusíte riešiť (príspevky predtým). Ak by tam rodičia bývali sami neutiahnu to po všetkých stránkach a tá časť domu, kde sme my sa v minulosti nevyužívala takže naozaj s priestorom nie je problém. Možno som sa na začiatku vyjadrila zle, mala som napísať stručnejšie a výstižnejšie o čo mi vlastne ide. Problém je vlastne v neustálej kontrole, buzerácii,... ale ja si to už vyriešim sama bez tohto fóra, lebo sa niektorí z vás snažia pospájať nejaké vetičky, ale keď si to čítam tak polovica vecí vôbec nesedí s mojim prípadom. Každý vlastne má svoj vlastný pohľad na to a mám pocit, že podľa seba súdim teba... však? @jabadaba v tvojom príspevku som nenašla žiadnu radu tak načo si to písala? Trčať v izbe je zlé, výjsť z izby je zlé tak už nič neostáva len sa dať vystreliť na mesiac (keď som o probléme vlastne bývanie napísala už toho, myslím si, dosť). U nás nikto nikdy nemal ani nemá potrebu chodiť v spodnom prádle po dome, predsa v dome nie je tak teplo ako v byte 🙂. Takže chcem vás všetkých poprosiť ak máte také písať a ešte aj vy mi kydať tak ďakujem, neprosím. Naozaj už to neriešte, ja poznám situáciu najlepšie a budem sa snažiť vždy o príjemnú atmosféru pre všetkých. Ako som písala naozaj ľúbim svoju sestru ale už si občas neviem rady a strácam obranu pred jej slovnými útokmi, ale dúfam, že časom sa to zlepší a a aj vďaka niektorým vašim dobrým radám, ktoré tu odzneli budeme spolu dobre vychádzať. Takže sa držte všetci a majte dobre vzťahy, lebo to je potrebné v živote, ale zároveň veľmi citlivé 🙂.

jabadaba
3. dec 2013

@katkatka77 pisala som Ti radu hned v mojom prvom prispevku na tvoj dotaz. Ze sa mate so sestrou otvorene a s pochopenim porozpravat. To ostatne som Ti uviedla ako to mozno cele vnima tvoja sestra. Ale to nezistis pokial sa ozaj vy dve neporozpravate, pokial jej aj Ty neprejavis pochopenie. Isteze sa strielat do luftu nemusite, uz treba len vydrzat. Co uz. Ja osobne by som s druhym dietatom pockala. Ale to vravim za seba.