Spoločné bývanie cez partnerovu firmu

18. feb 2024

Ahojte ako by ste vnímali ak by vám partner povedal ,že nejakú vašu spoločnú nehnuteľnosť -byvanie do ktorej máte dať aj vy peniaze chce kúpiť cez svoju firmu,šli by ste do toho ?

deti95060810
18. feb 2024

určite nie...

petamich
18. feb 2024

nie

domkakvet
18. feb 2024

Nie

beata_k
18. feb 2024

Ak by bola polka moja, preco nie. Ale to neviem, ci to takto funguje cez firmu. Ide mu odpis majetku?

santosanto
18. feb 2024

chce si ho dať do nákladov- na odpisy, ak to chce kúpiť cez firmu, tak nech to kúpi- ale iba zo svojich peňazí- alebo potom riešte podielové vlastníctvo napr.: 50/50 alebo podľa toho kto koľko dá peňazí- len tu je riziko, že ak mu tá firma skrachuje alebo bude mať dlžoby ten firemný podiel pôjde do dražby- neodporúčam ti niečo kupovať napoly s nejakou firmou

ptvw
18. feb 2024

Určite nie

autor
18. feb 2024

@santosanto a čo v prípade nedajbože rozvodu a BSM ako sa takýto majetok delí? Patrí firme však?

mikadooo
18. feb 2024

Nie, nech to teda kúpi jeho firma. To čo bude na papieri, nech sa zhoduje s realitou.

tilly
18. feb 2024

Nedávaj do toho peniaze a v pohode. Bývať môžeš aj v byte, ktorý je napísaný na firmu...
Len nikdy neinvestuj peniaze do niečoho, čo ti nepatrí. Setri si na svoje.

santosanto
18. feb 2024

byt by patril firme, nie tvojmu manželovi, takže sa tu nedá hovoriť o BSM- jediná možnosť ako som už písal by bolo podielové vlastníctvo napr. ty 50% firma 50%
V prípade rozchodu a byt by bol kúpený celý na firmu- byt by stále patril firme - ty by si nemala nič

oriesocek
18. feb 2024

Ak by som nebola spolocnik firmy s 50% podielom, tak by som urcite do kupy bytu na firmu nesla...a ani tam nic hodnotne nekupovala... Bude to jeho majetok v jeho firme... Jeho rozumiem z hladiska odpisov nakladov, ale pre teba maximalne nevyhodne... Ja by som do toho nesla vobec...