Sťahovanie a zmena škôlky

zuzanajamriskova
4. sep 2013

ahojte maminky...potrebujem sa poradiť ...máme sa v januári sťahovať z domu kde bývame s rodičmi do bytu...mám štvorročného syna ktorého budem dávať v tom istom čase aj do inej škôlky...ako ho na to pripraviť? Bojím sa či to zvládne toľko zmien naraz...

margarita
4. sep 2013

@zuzanajamriskova
ahoj, ja mam 4,5 rocnu dcerku. my zase opacne - ideme sa stahovat do domu, este tam nebyvame, ale dcerku som uz prehlasila do miestnej skolky - chodi tam 3.den, ale je nadsena 😉 predtym chodila tu pobliz 10 min.peso, teraz ju rozvazame hore-dolu cez polku Bratislavy, no zvyka si rychlo a tesi sa tam.

v tomto veku je - podla kamosiek uciteliek - v skolke aj tak najpodstatnejsie, ze mu sadne ucitelka - aj nasa mala sice kamosky v starej skolke, ale za ten rok to este nie je take "na zivot a na smrt" kamaratstvo, takze vobec jej nevadi, ze novy kolektiv a nove prostredie.

mozno este priskoro hodnotim, ale nam sa zmena len osvedcila.

juliana77
4. sep 2013

@zuzanajamriskova Na toto sa dá pripraviť? Presťahujete sa, malý sa adaptuje do nového prostredia a ked bude mať teba pri sebe a bude cítiť istotu, myslím, že mu bude jedno kde bude bývať a kde chodiť do škôlky.

dadia
4. sep 2013

Keď mal môj malý 3 roky, narodila sa mu sestra, presťahovali sme sa, začal spávať sám v izbe a ešte aj škôlka.A to všetko v priebehu týždňa.Bolo to veľmi ťažké, musíš mu všetko pomaly vysvetlovať, v tom období príliš nekritizovať.A hlavne zaviesť stereotyp, alebo dodržiavať ten, čo ste mali v predchádzajúcom bydlisku.

lujza123
4. sep 2013

@zuzanajamriskova no pred troma dnami sme sa prestahovali a vcera sla do novej skolky (dcerka, 4 r.)....prvy den nemohla najst v ktorej z miestnosti je ten balkon 🙂 ale stastna ako blcha ze ma svoju izbu, hned sa slo von preskumat okolie, preliezky..no a zo skolky ked prisla len stebotala co vsetko nove tam bolo...
Deti znasaju zmeny omnoho lepsie ako dospely, taketo malicke prestahujes hned, skor pubertaka by som sa bala reakcie, predsa len ked uz ma skolu, kamosov tak sa mu do noveho nechce.

Skus mu najst nieco lakave na novom mieste, preliezky, kupit zvieratko, novu hracku nech sa ma na co tesit...ze ked sa prestahujeme bude to a to

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adri266
4. sep 2013

@zuzanajamriskova my sme sa pred tromi rokmi vratili z UK, dcerka tam chodila do skolky a bola stastna, a tu mala zrazu spavat po obede...vies co, plakala skoro cely rok 😖 Mne to lamalo srdce, ale zial,muselo to tak byt, kedze som chodila do prace....mozes dietatu o tom zacat hovorit, ak sa, ist sa tam pozriet, a uz len dufat, ze to vsetko zvladne vyborne...deti su rozne, mozno Tvoj pripad bude ten bezproblemovy