Sťahovanie sa do inej dediny a 4 ročné dieťa

mssk
8. aug 2012

ahojjte mamicky rada by som si vypocula vas nazor.....co si myslite zvykne si dieta4rocne na inu skolku ine byvanie iny ludia ??byvame na byte a uvazujeme o dome a le do inej dediny je taka mala moznost ostat v dedine kde sme teraz ale financne o dost narocna🙂poprosim vas o vase nazory a skusenosti dakujem🙂)

prdelinka12
8. aug 2012

urcite si zvykne 🙂

titkovamiriam
8. aug 2012

@mssk samozrejme že si zvykne ja som sa stahovala z mesta na dedinu ked mali starsi 1 a 5 rokov,bolo to v aprili a v septembri isiel najstarsi do skolky-ja som si za dva tyzdne nasla nedaleko pracu a som tam dodnes.Tiez som si rychlo zvykla 🙂

sissy27
8. aug 2012

@mssk nie, nikdy si nezvykne, vážne to poškodí jeho ďalší vývoj a do konca života vám to bude vyčítať 😝
a teraz vážne - myslíš, že ste jediní na svete, kto sa kedy presťahoval? neviem, ty si možno celý život v jednom byte, na jednom mieste, ale sťahovanie je úplne normálna záležitosť a deti s tým nemajú problém, pretože sú stále s tými najdôležitejšími ľuďmi na svete - s rodičmi. Na SK sťahovanie nie je až tak populárne, ale všade vo svete je normálne sťahovať sa niekoľkokrát za život a nie len v rámci jedného mesta či dediny... Kamoška napr. dlhodobo žije a pracuje v USA, teraz ju firma preložila z NY do Švajčiarska, aj s celou rodinou...a teda ona v pokročilom štádiu tehu plus 4r. dieťa...

yanielka
8. aug 2012

samozrejme, ze si zvykne. Ja nechapem, preco sa to tak riesi, my sme sa ako deti stahovali niekolkokrat a dokonca z CR na SR ked som chodila do 8 rocnika ZS a nikto neriesil nejake nase traumy, nic sa nam nestalo, stale sme si nasli kamaratov a zvykli si a tu sme so sestrou zive, zdrave fyzicky aj psychicky🙂

mssk
autor
8. aug 2012

mamicky chcela so len pocut vas nazor nemusite ma obvinovat hned ze tu riesim taketo veci....budem riesit lebo milujem svoje deti a zalezi my na nich ale dakujem za vase nazory🙂

renab
8. aug 2012

@mssk neboj, zvykne, ešte skôr, ako ty 🙂

miskax2
8. aug 2012

@mssk my sme sa sice stahovali ked bola Miška o dosť menšia takže so školkou neviem(aj ked neda sa zeby ostale v tej starej, az sa nestahujete dako daleko) ale u nas to dopadlo dobre a v RD jej je lepsie ako niekde na sidlisku 😉

prdelinka12
8. aug 2012

pytaju sa tu aj ovela horsie otazky....ona sa len boji a preto sa pytala 🙂

zoyuska
8. aug 2012

@mssk zvykne si ale nas ked sme sa prestahovali mal tolko co tvoj sa strasne zmenil.je zly,trucovity no hroza.....

lenka_b
8. aug 2012

My sme sa stahovali, ked Zarka mala 2 roky a 7 mesiacov a musim zvykla si hned. Taktiez sme jej menili skolku, proste vsetko sa zmenilo. Len som jej vysvetlovala, ze bude mat novu izbu a novu skolku, nove deticky a ona sa na to nejako pripravila a vobec jej stary dom nechyba. Zvykla si hned. Poradila by som ti jej pripravit izbu s jej hrackami a vecami, co su jej - hned si to oblubi🙂

luciferkax
8. aug 2012

jasné že si zvykne, ešte skôr ako ty 🙂)

mssk
autor
8. aug 2012

miskax2 -no este sa nevieme rozhodnut ale 2km alebo6km zatial je vsetko este v uvhach....zoyuska moja je teraz taka strasne tvrdohlava trucovita! byvame na byte kde je jedno dievca nad ktore neni....ale to je na dlho a o inom........dakujem vam

ivett1
8. aug 2012

ahoj, určite si zvykne😉...a to dokonca rýchlejšie ako my, dospelí...

bonaquaba
8. aug 2012

je to uplne normalne sa pytat aj aketo otazky,ale deti sa rychlo prisposobia, to skor dospeli maju s tym problem, kym sa zabyvaju a tak,ja si myslim,ze pre kazde dieta je domov tam, kde su jeho rodicia, a nezalezi,ci je to dedina,alebo mesto,
my sme sa stahovali,ked sme mali este len jedno dieta a maly mal dva roky a on to naozaj vtedy zle znasal, vela plakal a nechcel byvat vtom byte,ale nakoniec si zvykol a najspokojnesji je tam,kde sme MY
mYmame zase taku dilemu ci odist do zahranicia za mm na nejaky cas,alebo ostat na SK,keby maly nesiel do skoly,tak to ani neriesim,ale ide do skoly, tak ostavame doma,ale stale je tam ta myslienka odist do zahranicia, ja by som bola s najmladsou doma a deti by chodili do skoly a skolky,ale museli by sa ucit aj jazyk,to by sa rychlo naucili,len ta adaptacia s kulturou prostredim,novymi ludmi, je to len predsa sok a velky skok, tak uvidime, ako sa situacia vyvine

lujza123
9. aug 2012

@mssk cim mladsie dieta tym menej problemov zo stahovanim, moja mala sa za svoj 3 rocny zivot zrovna prestahovala uz 4 krat takze to ani nevnima, kamoska mala dost velky problem 8 rocneho prestahovat, to bol par dni sfucany a ked sa prestahoval kolega tak jeho 14 rocny syn do polnoci sedel zduty pred vchodom a odmietal vstupit dnu

mssk
autor
9. aug 2012

@lujza123 uff s takym velkym by som uz nemla odvahu trhat ich od ich priatelov nuz ale ked nikedy neni ina moznost.....dakujem vam vsetkym🙂)

lujza123
10. aug 2012

@mssk vsetko zle je na nieco dobre, mozno si povies ze takeho velkeho by som netrhala od priatelov ale na druhu stranu si najde novych a niekam ho to posunie. Kolega sa stahoval pred dvoma rokmi do vacsieho mesta a jeho synator je ovela spokojnejsi, predsa len ma tu viac moznosti sportoveho vyzitia, kamosov, kina, koncerty...raj pre pubertaka...proste naspet by uz nesiel ani za svet, aj tak jeho stary kamosi sa rozliezli po strednych skolach kade tade.
Len maalicko ludi zije cely zivot v meste kde sa narodilo, proste tak to je. Ja zase vidim stahovanie len ako velke pozitivum, tym ze som zila v roznych krajinach dalo mi to vela..jazyky, schopnost sa okamzite zorientovat, najst si novych kamosov, flexibilitu. Nelipnem na miestach ani na predmetoch

vyndee
11. feb 2013

..a ja chcem s malej dediny do Wiedne.. s 4 r. a 3r. dietkami, V ste sa uz prestahovali ako ste dopadli??