Sťahovanie sa z rodičovského domu

sandra171
7. júl 2015

ahojte mam takyto problem: byvame s manzelom u mojich rodicov (dvojgeneracny dom) v martine..moj manzel pochadza z vychodu a teraz mame moznost si tam postavit vlastny domcek nakolko tam zdedil nejake pozemky a peniaze..postavenie domceka by nas vyslo ovela lacnejsie ako tu a nasla by sa tam pre nas aj praca..problem je v tom ze nasi ratali s tym ze budeme byvat s nimi v dvojgeneracnom dome a teraz ked vedia ze chceme ist prec nam vycitaju ze budu musiet dom koli nam predat..lebo sme sebecki a myslime len na seba..lenze s nasimi sa byva tazko ..radi sa do nas staraju a ak by sme aj chceli nieco v dome prerobit vsetko s ich suhlasom..na vsetko si musime pytat povolenie a tak..mama to znasa velmi tazko..a dava nam najavo ze dom predat nechce ale koli nam bude musiet lebo sami ho neutiahnu..ona nechape co nas odradza od byvania s nimi, nechape ze mladi maju byt sami..uz neviem ako dalej..velmi sa tuzime odstahovat a mat nieco vlastne ale zaroven nechcem mat cely zivot vycitky..poradte..dakujem

sandra171
autor
7. júl 2015

@natalym oni si myslia ze ked sa odstahujeme tak sa nebudeme veidet o seba postarat , ze bez nich sme strateni..

jolinka
7. júl 2015

@sandra171 pozri tvoji rodicia hlavne mama, vyzeraju byt ako citovi vydieraci, 😝 😝 toto by sa prejavovalo aj keby ste zostali a skripali zubami u nich...nebolo by lepsie a pokojnejsie, prave naopak spolocne byvanie prinasa viac "moznosti" pre strety nazorov a hadky... 😝 😝 😝
Takze ak si mas vybrat hadky a starania sa v spolocnom alebo vycitania osamote...mozes byvat osamote, vycitky budu prichadzat zdaleka a kazdy vecer ked budes v klude vo svojom, budes dakovat Bohu, ze ste sa tak rozhodli... 🙂 🙂

Ia len tak mimochodom...taki mladi rodicia a take skostnatene nazory a predstavy 🙄 🙄 🙄 🙄 des toto.
Ved ja sama mam cochvila 45, len par rokov som mladsia od tvojich rodicov... a len teraz sa mi zacina zivot 😀 😀 😀 😀 Mame male decka, 2 roky byvame v novom dome... a ani vo sne ma nenapadlo aby sme ho planovali pre udrzanie nejakeho svojho dietata u seba. Je len ko vo velkosti 4 izboveho bytu, plus spajza...aby sme to aj na starobu uniesli, sipo tu mame 110-120 eur mesacne, cakumprask aj so smetami a poplatkami za psa. 😉 😉

natalym
7. júl 2015

@sandra171 Kašli na to čo si myslia. Inak ja si myslím, že takí veľký dom je zbytočný. Ešte raz budú radi, že ho mohli predať a tak rýchlo ho nepredajú. Vôbec sa netráp.

sandra171
autor
7. júl 2015

@jolinka no ved to stale nam hovoria ze by to bolo ine keby sme byvali v malom byte alebo malom dome ale ze toto je dvojgenerecny dom pre dve rodiny..ale ja nemozem za to ze stari rodicia ho postavili taky velky..

maruska.s
7. júl 2015

@sandra171 dufam, ze bude....drzim palce

jolinka
7. júl 2015

@sandra171 to je ICH problem...ze maju dvojgeneracny dom. Nie tvoj. Nestavali ho s tvojim vedomim ze tam budes byvat, nicim si sa nezaviazala...tak nic nie si povinna plnit. Ak nechcu dom predat, ze su nanho civovo viazani, to je takisto ICH problem,... doslaka 50 rocni MLADI ludia ...ti sa mozu stahovat, menit pracu, bydlisko...sak nie su imobilni ci co.

vies co uz len preto ze tak hraju na city, a dopredu hovoria ze budu vycitat...by som odisla, ano su to rodicia, ucta, pomoc , navstevy treba dat...ale nie im obetovat svoj zivot.

sandra171
autor
7. júl 2015

@jolinka ved ano..lebo uz ma nebavi pocuvat ze oni si odtrhali od ust aby ten dom prerobili, udrzali a teraz ho musia koli mne predat..ze keby to boli vedeli tak uz ho davno predaju a uzivaju si peniaze, ze sme nevdacni,,ze ak sa budu musiet zase stahovat inde tak ich to polozi

jolinka
7. júl 2015

@sandra171 Inak moji svokrovci maju maly dom...kuchyna, obyvacka, spalna a mala detska izba 10 metrov stvorc.... a oni mali predstavu ze tam s muzom ostanem byvat 😠 😠 😠 😠 O tom po tom ze by som neostala aj keby mali 4 podlazia vo velkosti tenisoveho ihriska 😅 😅

Cize by sme sa ako mali tlacit v malej detskej aj s detmi a v studenej obyvacke zatrepanej starym nabytkom ze sa neda prejst s mnozstvom sklenenoporcelanovych chujoviniek s ktorymi nemozno pohnut 🙄 🙄 🙄 ale mladi byvajte tu, nic nepohni, nic nezmen, staranie sa do vychovy /bohate mi stacili ukazky pri navstevach 😠 😠 /---

Uz by som dnes niekde hryzla povrazy na psychiatrii 😕 😕 😕

sandra171
autor
7. júl 2015

@jolinka ja tu k tomu niekedy nemam daleko..k tej psychiatrii :D

jolinka
7. júl 2015

@sandra171 Pocuvaj...ty si im niekedy SLUBILA... ze ostanes byvat s nimi a ze nech to prerabaju kvoli tebe???

asi nie.... treba im povedat...vy ste to neprerabali kvoli MNE...ale kvoli VASEJ predstave ze s vami ostanem po svadbe. A ze s tebou ich predstavu nik neprebral, ci ty s tym suhlasis a toto chces.

sandra171
autor
7. júl 2015

@jolinka ked sme ešte nevedeli o tych pozemkoch a majetkoch co ma dostat manzel tak sme mysleli ze ostaneme u nasich..aj ked sme z toho neboli nadseni a povedali sme im to: ze by sme ostali ale casom sme zistili ze to nieje dobry napad..

jolinka
7. júl 2015

@sandra171 ano kecy ta nebavi pocuvat...to lchapem...ale uvidis ze pocuvanie kecov a vycitiek...je este slaby caj oproti skutocnemu byvaniu s nimi...aj vtedy budu kecy a vycitky.

To je proste taky typ rodicov...sami nespokojni so sebou, urobili chybne rozhodnutie, sami su na seba mozno nasrati...a potrebuju to zvalit na niekoho, najlepsia obet vlastna dcera...nech ona nesie bremeno, toho chybneho rozhodnutia ze si ONI zavesili na krk velky dom.
Nie je nic lahsie dom predat a kupit mensi prip. byt a...a oni to velmi dobre vedia...takze ciel nie je byt spokojni...nie ciel je manipulacia s dietatom, skor by som povedala ze nedokazu prezuvat, ze uz nebude nikto pod ich spravou, pod ich buzeraciou a riadenim...a toto chcu zachovat za kazdu cenu.

Nedaj sa... 🙂 🙂 🙂

sandra171
autor
7. júl 2015

@jolinka ano to si myslime aj my s manzelom..ze ide hlavne o to..ale som rozhodnuta ze s nasimi byvat nechcem..a viem ze skor ci neskor by byvanie s nasimi poskodilo aj moje manzelstvo a to nechcem..

dzejn80
7. júl 2015

@jolinka a este by som k tvojmu dodala, ze kedze mama isla byvat do tohto domu k vlastnej matke, tak velmi dobre vie, coho sa musela vzdat a co mozno pocuvala cely zivot .... treba to niekomu nalozit ...

jolinka
7. júl 2015

@sandra171 tak povedz ze ste sa rozhodli takto...nakoniec ten dom tam bol stale, je po starych rodicoch, takze nie kvoli vam ho stavali. a prerabky sa robia vsade, aj u domov, ktore sa neskor predavaju...vsak prerabky zvysi hodnotu domu pri predaji..

mne to nejde do hlavy, relativne mladi ludia a take kecy... 🙄 🙄 🙄 Moji rodicia 60 rocni prerabali dom po dedovi a babke...aj teraz maju 72 a 68 rokov...toho roku prerabali kupelnu, menili strechu, ...a len a len pre seba, aby zili v cistom a peknom...chodime tam len na navstevy, vnucata maju kde byvat na prazdninach, v zivote nechceli aby niektora z ich troch dcer s nimi zila. Ja som sa vydavala posledna na 34 rokov, ano kym som bola slobodna, uvazovali ze ich dochovam, ale hned ako som si zalozila rodinu...ma obrazne vypustili zo svojich predstav a nech si zijem svoj zivot so svojou rodinou 😉 😉 😉

sandra171
autor
7. júl 2015

@dzejn80 byvala so svojou mamou 7 rokov a viem ze napriklad oco s nou nemal velmi dobry vztah..a nasi vtedy nemali moznosti taku aku mame teraz my..

jolinka
7. júl 2015

@sandra171 vies co...aj garsonka aj podnajom je lepsie riesenie ako toto...takze aj keby tvoj muz nezdedil pozemok a peniaze...by som s nimi nebyvala.

Pripustam ze snad su aj rodicia s ktorymi sa da v pokoji a laske nazivat, ale nie je ich vela a vasi nebudu ten pripad 😖

sandra171
autor
7. júl 2015

@jolinka tak tak..len ma mrza tie vycitky co pocuvam..a zavidim bratovi ze on v rovnakej situacii nemusel pocuvat ziadne vycitky..brali to uplne vpohode ze sa stahuje

dzejn80
7. júl 2015

@sandra171 to bude taky ten klasicky slovensky model - od dcery sa ocakava, ze sa postara, od syna nie ...

sandra171
autor
7. júl 2015

@dzejn80 a sranda je ze ja som sa vydaval skor ako sa on ozenil..

jolinka
7. júl 2015

@sandra171 a prave pozeram ze este nemate deti...stavajte, osamostatnujte sa cim skor ak poradim 😉 😉 a este kym obaja viete zarabat ... My sme stavali dom za pochodu postupne so 4 detmi..a je to o drzku...no ale mame za sebou, uzivame spokojne, rodicia z oboch stran par desiatok km daleko ...labuzo 😅 😅 😅

ivanakal
7. júl 2015

jasne ze odstahovat, dokonca zivota by si sa iba trapila, mam skusenost. tak sup sup rychlo prec. bude vam ovela lepsie, jasne ze budete mat vycitky zo zaciatku, ale nakoniec urobite len to najlepsie ked sa odstahujete 🙂

sandra171
autor
7. júl 2015

@ivanakal tiez si myslim 🙂

jolinka
7. júl 2015

@sandra171 by som to neodkladala ani minutu....nesustreduj sa na mamine vycitky, povedz si ze tie budu za kazdych okolnosti, ci ostanete ci odidete, takze lepsia varianta je odist.

Sup, sup...na jesen priprava , projekt...na jar zacat stavat, o 2 roky mozte byvat, dajte si maly skromny projekt, nepodpivniceny bungalov, ziadne garaze do domu /blbost jak traky/ ....len pre vas, ziadne velke investicie, ktore budu neskor zrat dalsie a dalsie peniaze 😉 😉 😉 Svagrovci pred nami postavili 2 podlazny dom, vrch nemaju doteraz dokonceny a lutuju, my sme po nich zacali uz mudrejsi, jednopodlazny jednoduchy domcek...s mensimi nakladmi a to mame kopec deti a staci to ... 😉 😉 ved dalsie "izby" mame v zahrade a na terase 😅 😅

sandra171
autor
7. júl 2015

@jolinka my sme si uz aj nasli taky mensi domcek ktory sa nam paci..myslim teda projekt..ale je to dom s poschodim nakolko moj manzel je zarity odporca bungalovov :D..ale ten domcek je maly takze nemyslim ze by nam trvalo nejak extra dlho ho postavit..vsetko su len peniaze 🙂

jolinka
7. júl 2015

@sandra171 i tak se da... niekedy to aj pozemok neumoznuje, my napr. tiez nemame bungalov ale dom je jednopodlazny s normalnou sedlovou strechou 😉 ale proste maly dom, netreba zbytocne vela izieb, pre toho pre toho...a nakoniec sa to nevyuzije zato treba vykurovat. navyse cim mensi dom, tym skor postavite a odidete. 😉

sandra171
autor
7. júl 2015

@jolinka presne tak rozmyslame s manzelom..nechceme rozhodne nic velke..mne osobne sa ani velke domy nikdy nepacili..aj ked v jednom takom zijem..a nikdy by som nestavala dvojgeneracny..

jolinka
7. júl 2015

@sandra171 uvidis ze neolutujete a ak das mame na vsetko pokojnu ale rozhodnu odpoved, tak ju po case prestanu aj vycitky bavit...a ak aj nahodou nie... 😒 😒 😒 Je to jej rozhodnutie, ze sa rozhodla cely zivot strpcovat zivot dcere 😖 😖 😖

Ja byvat s rodicmi ci svokrovcami..tak bud psychiatria alebo basa...podla toho ci by mi preskocilo s nozom v ruke alebo bez... 😕 😕 😕 😕 😀 😀 😀

sandra171
autor
7. júl 2015

@jolinka ked ja jej to nedokazem vysvetit..ona stale nechape co nam vadi na byvani s nimi..a ked jej uvediem priklad tak povie ze to vobec nie je pravda ze len hladam zamienku ako odist od nej prec..

jolinka
7. júl 2015

@sandra171 tak nevysvetluj... Ona preto nechape ze nechce pochopit, nechce prijat tvoje ci vase argumenty ...lebo potom by uz nemohla vycitat a vydierat a manipulovat a riadit... 😕 😕

Ved vy nemusite vlastne nic vysvetlovat...preco. kazdy argument ti mama odneguje alebo odrazi...tak neargumentuj a nevysvetluj. 😉 😉

Chcete odist a hotovo, chcete byt vo svojom...aj keby bol u vasich raj na zemi.