Sťahovanie sa z rodičovského domu

sandra171
7. júl 2015

ahojte mam takyto problem: byvame s manzelom u mojich rodicov (dvojgeneracny dom) v martine..moj manzel pochadza z vychodu a teraz mame moznost si tam postavit vlastny domcek nakolko tam zdedil nejake pozemky a peniaze..postavenie domceka by nas vyslo ovela lacnejsie ako tu a nasla by sa tam pre nas aj praca..problem je v tom ze nasi ratali s tym ze budeme byvat s nimi v dvojgeneracnom dome a teraz ked vedia ze chceme ist prec nam vycitaju ze budu musiet dom koli nam predat..lebo sme sebecki a myslime len na seba..lenze s nasimi sa byva tazko ..radi sa do nas staraju a ak by sme aj chceli nieco v dome prerobit vsetko s ich suhlasom..na vsetko si musime pytat povolenie a tak..mama to znasa velmi tazko..a dava nam najavo ze dom predat nechce ale koli nam bude musiet lebo sami ho neutiahnu..ona nechape co nas odradza od byvania s nimi, nechape ze mladi maju byt sami..uz neviem ako dalej..velmi sa tuzime odstahovat a mat nieco vlastne ale zaroven nechcem mat cely zivot vycitky..poradte..dakujem

andula78
7. júl 2015

@sandra171 Tak potom jednoznačne voľte samostatné bývanie! Držím palce! 😉

miku1
7. júl 2015

@sandra171 Treba sa zbaliť a ísť po svojom. Máte právo na svoj dom, svoj život a svoje rozhodnutia. Zo strany rodičov ide o obyčajné vydieranie. Nech dajú druhú polovicu domu na prenájom, ak sa boja, že to neutiahnu.

lilimoni
7. júl 2015

A by ma zaujimali, tie velke naklady co riesia rodicia. My mame 5 izbovy RD. Rocna dan aj dvoji psami bola 45€, smeti, kedze 3 smetiaky beru je 40€ a jedna fura na zumpu je 16€. A pochybujem, ze dvaja "dochodci" minu elektriku a vodu za 300€ mesacne. Financie su blbost 😉

sandra171
autor
7. júl 2015

@miku1 navrhli sme to..ale povedala ze neprichadza do uvahy aby jej tu behali cudzi ludia

sandra171
autor
7. júl 2015

@lilimoni 300 eur mesacne..su naklady na plyn elektriku, rozhlas, telefon

bonaqa2013
7. júl 2015

aj my sme bývali s rodičmi. no nič moc. Nevravím že úplne zle, ale teraz keď máme svoj dom - na konci záhrady k rodičom 10sekúnd, tak je to lepšie. A tiež sa mojim rodičom moc nepáčilo. najma mame. Najskôr bola spokojná že staviame, ale potom prestala aj na stavbu pozerať. niekoľko mesiacov bol dom hotový a my sme ešte stále mamu prehovárali že ideme bývať do svojho. Mama stále hovorí, že ako sme odišli, s otcom nič iné nerobia, len sa hádajú - dôchodci, napr. ako majú byť pokrájané zemiaky do polievky... 😀 A my si robíme ako chceme, kedy chceme čo chceme a či vôbec chceme....

dzejn80
7. júl 2015

@sandra171 fuuu, teraz citam, ze pises, ze nemaju rodicia ani 50 .... boze a to co je? sak to su mladi ludia, ziadni dochodci, co by nevladali robit okolo domu, ved este 15 rokov budu pracovat ....

sandra171
autor
7. júl 2015

@dzejn80 ja viem a ona mi povie ze nebudu vladat a ja neviem co a obaja su zdravi..oproti byva tiez vo vacsom doma dochodkyna 84 rocna a sama..

dzejn80
7. júl 2015

@sandra171 ano rodicia, prehltni a kasli na to, to maju v hlave, s tym nic neurobis, iba sebe zle, ked si to budes pripustat

lilimoni
7. júl 2015

@sandra171 ked budu dvaja, tak aj prepatok budu mat 🙂 nedaj sa vydrazdit. Zvladnu to v pohode 😀

bonaqa2013
7. júl 2015

@sandra171 takí mladí rodičia? Kľudne sa pobaľ a dovi... Ja že majú aspoň po 70 r. Aj keď ja na východ by som nešla.....

sandra171
autor
7. júl 2015

a ešte mi vytkne ze co je to za blbost ze dcera chce ist od matky ku svokre ( pritom nie ku svokre ale len to tej istej obce kde byva svokra)..ze aj ona ked bola mlada a sa s otcom zobrali tak sla byvat k svojej matke (k mojej starkej)..a bola stastna ze s nou moze byt..

sandra171
autor
7. júl 2015

@bonaqa2013 mam tam svokrovcov aj svagrinu s ktorymi super vychadzam a uz pomaly viac priatelov ako tu lebo tam s manzelom chodime pravidelne..a manzel tam ma aj slubenu celkom dobru pracu

bonaqa2013
7. júl 2015

@sandra171 ja východ veľmi dobre poznám, ale aj tak....

sandra171
autor
7. júl 2015

zavidim bratovi ze on to ma lahsie..on sa odstahoval bez akychkolvek problemov alebo vycitiek

mijo53
7. júl 2015

Poraď rodičom, nech predajú dom v Martine a nech si postavia domček pre seba na východe, bude blízko seba a pritom každý sám, pozemky na východe nie sú až také drahé, a keď nemajú ešte ani 50 rokov, tak to sú mladíci. Náš ujo zo stredného Slovenska, žil na východe a po asanácii domu robil nový dom, keď mal 60 rokov, a žije v ňom už pekných pár rôčkov

bielavila
7. júl 2015

@bonaqa2013 ja sa teraz stahujem z bratislavy na vychod 😀

sandra171
autor
7. júl 2015

@mijo53 otcova sestra ma 55 a stavia teraz dom..

sandra171
autor
7. júl 2015

@mijo53 ale oni by tam nesli nikdy..tu maju cely zivot..a je tu aj brat s rodinou

sandra171
autor
7. júl 2015

@lilimoni staci novy kotol a par prerabok a ucty sa znizia na polovicu

maruska.s
7. júl 2015

@sandra171 Aj moji rodicia tak rozpravali, ze dom predaju a ze im ho netreba...len kvoli tomu, ze sa bali, ze im odidem z domu. Casom to preslo, zmierili sa s tym a teraz uuuplne v pohode, ziadne vycitky. Este nam vraveli, aby sme si ho nikdy nepredavali, ked tu uz nebudu....

sandra171
autor
7. júl 2015

@maruska.s kiez by toto bol aj moj pripad..

tom_i
7. júl 2015

Teraz neviem kto je viac sebecky,. Budeš to mať ťažké, ale asi ti to svojím pristupom uľahčia.

lilimoni
7. júl 2015

@sandra171 nech si prerobia 😀 a budu byvat lacnejsie 🙂

mimla
7. júl 2015

@sandra171 Vieš čo, tak ich nechaj nech si ten dom skúsia predať. Takto, ide o dvojgenračný dom. Tie sa nepredávajú až tak dobre. Je to veľký dom, dnes sa ani veľké domy nepredávajú nejako rýchlo. Ďalšia vec, veľa ľudí si myslí, že ich dom je hotový poklad. Cenu stanovia ako by predávali Tádž Mahál. Plus, obhliadky sú čistá depresia. Ver mi, zažila som ich dosť veľa z jednej aj druhej strany. Po pár prehliadkach budú volať realiťákovi nech stiahne ponuku. Neviem, ako je to vo vašom regióne,, ale v našom sa niektoré domy predávajú roky. Pretože majitelia obmietajú predať za reálnu hodnotu domu.

sandra171
autor
7. júl 2015

@tom_i ja nechcem nic len mat nieco svoje a zit v klude..

sandra171
autor
7. júl 2015

@mimla neviem ako to je..ale susedia predali takito podobny dom do pol roka..ale isli asi dost pod cenu lebo mali na krku exekutorov..

natalym
7. júl 2015

@sandra171 Len si robte podľa seba. Robíte veľmi dobre. Rodičov nepočúvaj.

sandra171
autor
7. júl 2015

@lilimoni to nie to ho radsej predaju :D to je lahsie podla nich ako nieco menit alebo prerobit

mimla
7. júl 2015

@sandra171 Presne, treba s cenou dolu. Tvoji rodičia s cenou dolu však nepôjdu.