Sťahovanie sa z rodičovského domu

sandra171
7. júl 2015

ahojte mam takyto problem: byvame s manzelom u mojich rodicov (dvojgeneracny dom) v martine..moj manzel pochadza z vychodu a teraz mame moznost si tam postavit vlastny domcek nakolko tam zdedil nejake pozemky a peniaze..postavenie domceka by nas vyslo ovela lacnejsie ako tu a nasla by sa tam pre nas aj praca..problem je v tom ze nasi ratali s tym ze budeme byvat s nimi v dvojgeneracnom dome a teraz ked vedia ze chceme ist prec nam vycitaju ze budu musiet dom koli nam predat..lebo sme sebecki a myslime len na seba..lenze s nasimi sa byva tazko ..radi sa do nas staraju a ak by sme aj chceli nieco v dome prerobit vsetko s ich suhlasom..na vsetko si musime pytat povolenie a tak..mama to znasa velmi tazko..a dava nam najavo ze dom predat nechce ale koli nam bude musiet lebo sami ho neutiahnu..ona nechape co nas odradza od byvania s nimi, nechape ze mladi maju byt sami..uz neviem ako dalej..velmi sa tuzime odstahovat a mat nieco vlastne ale zaroven nechcem mat cely zivot vycitky..poradte..dakujem

lapalma
10. júl 2015

@luis75 ....chlapče - to si ty čo máš mindrák zo svojho "švekra" z vedľajšej témy ? 😀 😀 😀
....sa dedovi ani nečudujem, podľa nárečia je niekde zo Šariša .... a asi vie, prečo ťa má v zuboch, keď si o jeho rodnej hrude TOTO myslíš 😉

1tamii1
6. sep 2015

Síce som si tvoj prípevok či žiadosť o radu prečítala až teraz, ale z vlastnej skúsenosti radím odchod. Aj my sme bývali s mojimi rodičmi, dokonca si pamätám, ako mi mama, keď ma na mojej svadbe objímala, šepkala do ucha, že sa nikdy nebude miešať do nášho života. Opak je pravdou.Miešala sa do všetkého, vzťahy sa úplne dobabrali a dnes žijeme inde.
Aj mne pripadá správanie sa tvojej matky ako vydieranie.
Ak nemáš súrodencov, bude to s doopatrovaním ( v prípade, že odídete) rodičov zložitejšie, ale isto potom nejaké riešenie nájdete.
Ak máš, potom si starostlivosť podelíte.
Zaujímavý je postoj tvojich rodičov aj k vašej túžbe si tam niečo prerobiť.Ste predsa mladí, je pochopiteľné, že chcete si porobiť veci moderne, štýlovo.
Mojej kamoške, ktorá žije takto s rod. u jej rodičov napríklad hneď dali rodičia celý domček, samozrejme v zmluve bolo uvedené doopatrovanie atď, a mladí si prerobili čo ako chceli.
U nás, ako som už varvela, to bolo just ako u teba.
Takže ešte raz - podľa mňa tvoja matka sa bude miešať do všetkého čo kedy urobíš (a ak máš deti tak 100% sa bude miešať aj do ich výchovy). Takže bežte, kým je čas. A NEBOJ SA, VAŠI SI ČASOM ZVYKNÚ 🙂

luis75
25. sep 2015

@lapalma Áno smelo sa priznávam, som to ja a roztrubujem svoje mindráky všetkým naivkom a naivkám, 😲 , aby ich šveker nemal vo vyklápačkách tak ako mňa, keď som mu už prišiel na jeho rodnú hrudu , povedať, čo si o nej a o ňom myslím. ☹ Dúfam, že sa ti v tejto oblasti darí lepšie ako mne a som ti so svojimi problémikmi len na smiech 😀

lenicka01
26. sep 2015

Poznám presne to čo máš ty.S priateľom bývame od umrtia dedka v dome s babkou a mamou.Mama má ešte dom kde nechala fotra žiť samehp (su zobratý) Mama má polku domu a ráta s tým že babka jej dá tu druhu polovičku.Moja mama stale rata s tým že tu ostaneme bývať.Ona vraj bude dole, my hore.Ale keď sa snažime v dome upratať je zle lebo sme neupratali aj dole,keď si davame poličky na stenu je zle lebo bombardujeme cely dom a ani sme sa neopýtali aj neoznámili,ak by sme tu ostali žiť chceli by sme hore vlastnu kuchyňu ale jej to vadi vraj načo stači dole.Ale ja to nechcem keďže mam zakaz variť lebo ona vraj tie moje gebuziny jesť nebude ale ostatný mi hovoria ako dobre varím.najprv sa sťažovala keď byvala s fotrom v byte,teraz sa sťažuje na babku a stale sa len vyhovara na ňu že babka to ak nechce.stale chodi len ofučana.človek keď to vidi a počuje tak hneď ho prejde chuť na všetko.Takže ťa uplne chapem ako ti je :(

sandra171
autor
26. sep 2015

@lenicka01 my tiez nemame dome skoro ziadne prava...uz je aj problem s tym ked si chceme pozvat nejaku navstevu..vraj sa to nepatri..a neviem co ešte...takze platit ano pomahat s prácami okolo domu áno..ale ked tu chcete mat nejake slovo mate smolu..ale musite tu ostat! :D

labajka
26. sep 2015

ahoj 🙂
hrdlo za svojim snom! vy máte život pred sebou , rodičia jednoducho musia pochopiť, že máte svoj život. my tiež žijeme v dvojgeneračnom dome u svokrovcov, ja si to osobne neviem vynachváliť............ale dali nám aj pozemok na náš domček hned vedla tohto domu, takže ideme stavať vlastné
výčitky určite nemaj, oni ho nepredajú, určite ho utiahnu, ked ho utiahnu naši svokrovci z malých dôchodkov, tak prečo nie aj vaši.drž sa, hrdo za snom!!

alenka2812
4. mar 2023

@sandra171 ahoj...ako to dopadlo