icon

Sťahovanie so 4 ročným dieťaťom?

avatar
mirunkad
26. jan 2019

Ahojte, čaká nás sťahovanie do iného, vzdialenejšieho mesta. Absolvovala niektorá z vás sťahovanie do iného mesta s malým dieťaťom ? Tak 4-5 ročným? Ako to dieťatko vnímalo, prijalo, zvládlo, za aký čas si zvyklo? Ďakujem za všetky postrehy

avatar
maciatkolulu
Odpoveď bola odstránená
avatar
horalka1986
27. jan 2019

Zalezi aj od dietata. My sme sa stahovali pred rokom a moj 4 rocny proste len prepol mod. Nijak to nevnimal, neriesil.

avatar
mirunkad
autor
27. jan 2019

@maciatkolulu ano nastastie sa stahujeme za dobrych podmienok, cela rodina.

avatar
maciatkolulu
Odpoveď bola odstránená
avatar
fide
30. jan 2019

My sme sa prvykrát sťahovali keď mala staršia dcérka 9 mesiacov. Náročne bolo iba to, že nam zo začiatku štvornoškovala po tom prachu čo zostal ;) keď sme sa sťahovali druhýkrát už sme mali aj syna ktorý mal rok a dcerka teda 3,5 vytešovala sa že bude mať svoju izbičku.Naposledy sme sa sťahovali keď mal syn 4 roky . A keďže sme to chceli mať rýchlejšie, dali sme deti babke na 2 týždne. Syn bol z toho celkom vybúrany a jeho prva hláška bola: Maju tu aj záchody mami?? Potreboval cikať. Obaja si rychlo zvykli, lebo bývame v centre mesta. Naozaj je dôležité vedieť deťom urobiť atmosféru nato, aby sa tešili. Ušetriť ich od nervozity a nepohody...kym sú male je to ešte celkom ok, lebo sa fixujú na rodičov. Horšie je so školopovinnými deťmi ktoré už majú kamarátov a spolužiakov a fixuju sa na školu....viac ako na mamu otca. (Naše sťahovanie súvisi so zamestnaníma služobnými bytmi)...

avatar
mirunkad
autor
31. jan 2019

@fide Dakujem za odpoved a skúsenosť... Ja dúfam, že sa presťahujeme a zapustíme koreň...Druhé dieťatko by som chcela mať až tam, aby to nebolo také hektické... Dúfam, že to stihneme kým pôjde malá do školy 😅 aby začala už na novom mieste.