Sťahovanie so 4 ročným dieťaťom?

mirunkad
26. jan 2019

Ahojte, čaká nás sťahovanie do iného, vzdialenejšieho mesta. Absolvovala niektorá z vás sťahovanie do iného mesta s malým dieťaťom ? Tak 4-5 ročným? Ako to dieťatko vnímalo, prijalo, zvládlo, za aký čas si zvyklo? Ďakujem za všetky postrehy

maciatkolulu
27. jan 2019

@mirunkad zezj od toho,či sa odchádza z vlastnej iniciatívy,do lepšieho,za akých podmienok,ale dieťa je poväčšinou v kľude keď vidí,že blízki sú v kľude. Takže veľa šťastia a pekne byvanie

horalka1986
27. jan 2019

Zalezi aj od dietata. My sme sa stahovali pred rokom a moj 4 rocny proste len prepol mod. Nijak to nevnimal, neriesil.

mirunkad
autor
27. jan 2019

@maciatkolulu ano nastastie sa stahujeme za dobrych podmienok, cela rodina.

maciatkolulu
27. jan 2019

@mirunkad tak potom nie je o čom.... Nás mal päť a tiež sa veľmi tešil. Občas mi chýba niečo zo starého,ale to len tak spomenie.

fide
30. jan 2019

My sme sa prvykrát sťahovali keď mala staršia dcérka 9 mesiacov. Náročne bolo iba to, že nam zo začiatku štvornoškovala po tom prachu čo zostal ;) keď sme sa sťahovali druhýkrát už sme mali aj syna ktorý mal rok a dcerka teda 3,5 vytešovala sa že bude mať svoju izbičku.Naposledy sme sa sťahovali keď mal syn 4 roky . A keďže sme to chceli mať rýchlejšie, dali sme deti babke na 2 týždne. Syn bol z toho celkom vybúrany a jeho prva hláška bola: Maju tu aj záchody mami?? Potreboval cikať. Obaja si rychlo zvykli, lebo bývame v centre mesta. Naozaj je dôležité vedieť deťom urobiť atmosféru nato, aby sa tešili. Ušetriť ich od nervozity a nepohody...kym sú male je to ešte celkom ok, lebo sa fixujú na rodičov. Horšie je so školopovinnými deťmi ktoré už majú kamarátov a spolužiakov a fixuju sa na školu....viac ako na mamu otca. (Naše sťahovanie súvisi so zamestnaníma služobnými bytmi)...

mirunkad
autor
31. jan 2019

@fide Dakujem za odpoved a skúsenosť... Ja dúfam, že sa presťahujeme a zapustíme koreň...Druhé dieťatko by som chcela mať až tam, aby to nebolo také hektické... Dúfam, že to stihneme kým pôjde malá do školy 😅 aby začala už na novom mieste.