Starí rodičia nemajú záujem

martabubu
28. júl 2022

Už to bude o 2 týždne 5 rokov čo mi zomrel môj prvý manžel. Svokrovci a švagriná boli svojskí ale v pohode. Potom sa rozviedli a vtedy sa aj môj manžel zmenil.
Otehotnela som vtedy po 2 rokoch manželstva a keď som bola v 4 mesiaci on prestal abstinovať, začal piť aj liter tvrdého denne. Ušla som k svojej mame. Ďalej som platila hypotéku, nájom, elektriku a on si tam popíjal. A policajtmi som si prišla po veci keďže ma odmietol pustiť a už som sa ho bála.
Bola som v 30tt keď mi suseda volala že si otvorili s mojimi kľúčami a že môj muž je mŕtvy. Zlyhalo mu srdce. Na pohrebe so mnou prehovorila len svokra pár slov nech dám vedieť kedy sa dieťa narodí.
Keď mal syn 2 mesiace videla ho svokra aj so švagrinou na môj podnet asi pol hodinu a obzerali ho zhora zdola a tie reči prečo má inú krvnú skupinu. Ďalší pokus už odmietli a odvtedy sa neozvali. Bývam 100km ďaleko ale nebránila by som im. Nechápem prečo vynia mňa za to čo sa stalo. Malý má len moju mamu babku lebo aj keď som vydatá terajší svokrovci už zomreli. Pár krát som poslala poštou dokonca fotky malého ale žiadna reakcia dokonca ani nadávky že nerob to. Majú na mňa kontakt na FB aj telefón

Malému už spolu so pme do života že má ešte jedného ocka v nebi a možno sa raz bude pýtať aj na nich...

jaskolka
28. júl 2022

@martabubu tak keď nemajú záujem, nič s tým neurobíš, nedá sa to vynútiť, bohužiaľ.
Mouno časom ich to prejde,možno sa nevyrovnali ešte so smrťou syna, možno tebe zazlievaju, že si sa vydala,možno si myslia, že to nie je ich vnuk, ťažko povedať, vravíš, že sú svojski, tak sa nedá nijako presne povedať, aké maju dôvody.
Len sa s tým zmieriť.

luccija
28. júl 2022

Maly ma rodinu teba, surodenca, babku...chapem, ze Ta to trapi, ale dovod sa asi nedozvies.Treba sa od toho odosobnit ktovie co im tvoj nebohy manzel povedal.Vedeli, ze pije, ze si vsetko platila ci povedal svoju verziu nemozes vediet..je velmi zvlastne, ze ich zrovna zaujimala krvna skupina.

pribinak
28. júl 2022

Zlatko nechaj tak, oni sa oberajú o to najkrajšie.
Záujem či láska sa nedá vynútiť. Ber to z ten lepšej stránky, nezasahujú ti do výchovy a neovplyvňujú dieťa

jaskolka
28. júl 2022

@luccija možno im syn povedal, že dieťa nie je jeho, ktohovie, čo alkoholik moze natarat

luccija
28. júl 2022

@jaskolka ved k tomu mierim...

micusa2222
28. júl 2022

@martabubu vôbec nerieš,,,nemajú záujem...nič s tým nenarobíš..

martabubu
autor
28. júl 2022

@jaskolka áno presne im to povedal že jeho ex 6 rokov neotehotnela a ja hej. A že bol na HIV teste v 20tke a je neplodný. Hlavne že HIV test sa robí z krvi. Ale ja som im aj to povedala že súhlasím s DNA pribuzenským. Na pohrebe som videla ako mu dokonca vlasy odstrihli

martabubu
autor
28. júl 2022

@luccija veď práve asi ma podozrievali že som tak rýchlo odišla ale tehotná som nedovolila aby ma bil. No a kto vidí do genetiky trochu tak on bol AB+ a ja 0+ no a syn je A+
Mohol byť drobec len A+ alebo B+

cacianka
28. júl 2022

Netráp sa, radšej žiadny záujem, akoby ti mali znepríjemňovať život takíto čudní ľudia a zasahovať či obviňovať že to nie je ich vnuk.

martul
28. júl 2022

@martabubu poznám ťa z TV, mladá, šikovná, taku rodinu nepotrebujes, len by to narobili viac problemov ešte v budúcnosti

katkami123
28. júl 2022

Časom pochopíš, ze mat takých starých rodičov, ktorí vlasy strihajú dieťaťu, radšej nič. Niekedy je lepšia jedna milujúca babka ako všetci starí rodicia, ktorí tu lásku k dieťaťu necítia. Čo by takí starí rodicia dali tvojmu synovi? Žeby mu slovne ubližovali? Radšej nič ako toto.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
missviolet
28. júl 2022

nechaj to tak, tvoje dieta to v buducnosti pochopi. Viem, pretoze ja som takym dietatom - s podobnym osudom. Rodina z otcovej strany byva v meste pol hodinu odo mna, mam tam babku, tetu, dve sesternice.... videli ma raz v zivote ked som mala 5 rokov. a nikdy ich nezaujimalo, ci vobec zijem este. Ale nechybali mi nikdy, mam maminu stranu rodiny a necitila som sa ukratena...

tanisha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
28. júl 2022

@martabubu bud rada ze ich nemas vo svojom zivote. Moje ani sestrine deti tiez nemali druhych starych rodicov a nikdy im nechybali. Radsej ludi, ktori maju deti uprimne radi ako toxicke pro forma vztahy nasilu...

katkami123
28. júl 2022

@missviolet
Áno, chýbať môže iba ten s kým sa človek pravidelne vída a potom zmizne zo života. Niekto, kto v tom živote ani nie je, nemôže chýbať. Takze tiež by som nenútila do stretnutia, lebo potom mu až budú chýbať.