Starý otec má rád iba jedno vnúča, na druhom mu nezáleží

petronelka47
4. dec 2019

Ahojte, chcem sa opýtať či zažívate podobne zložitú situáciu v rodine,že starý otec má 2 vnúčatá a jedno z nich má až moc rád a na tom druhom mu nezáleží.Starká vôbec medzi nimi nerobí rozdiel.To ktoré má rád je dcery (je slobodná mamička) teda ja a to odvrhované je syna(aj on sa cíti odvrhovaný)Brat a švagrina rezignovali a prerušili kontakt s otcom.Ja to nedokážem pochopiť .Strašne sa preto trápim. Cítim sa za to vinná!

pribinak
4. dec 2019

Tak sa porozprávaj velmi otvorene s otcom/dedom o tom ako to ty a brat vidíte a vnímate. Ze ti to vadí a cítiš sa potom neprijemne pred bratom a jeho rodinkou

petronelka47
autor
4. dec 2019

@pribinak vieš kolko krát sme sa s nim o tom rozprávali za vyše roka?? On tvrdí že ho má rad pár dni mu venoval pozornosť a porom zase šiel malý bokom a venoval sa malej ,oba majú vyše roka.Vie o tom ako mi to je nepríjemné, že sa trápim aj som kvôli tomu plakala ,vela krát ale nič nepomohlo. Mama chcela aby isiel k psychlologovi ale čo by mu ten poradil ked ho nemá rád. Otec zažil niečo podobné, jeho mama ho mala menej rada ako jeho brata,asi preto že ho mala za slobodna,a nás ako vnúčata tiež niak moc nemusela,chodili sme za nou len z donutenia,sami sme knej nešli, len raz za rok pre peniaze na vianoce,my sme ich nechceli ale ona si tym asi čistila svedomie,. Sa bojim že aj malý synovec dopadne rovnako .

petronelka47
autor
4. dec 2019

@pribinak samozrejme medzi bratom to už zostane naštrbené do konca života. Sa mi otočí chrbtom keď budem niečo potrebovať....

martinajurkechova
4. dec 2019

Áno žiaľ takéto správanie som si už všimla u niektorých rodičov. Proste niektorí rodičia majú radšej jedno zo svojich detí viac ako tie ostatné. Potom žiaľ majú aj vnúčatá od tohto dieťaťa radšej. Niekedy sa môže to menej obľúbené dieťa v živote snažiť ako chce a to milované byť totálny flakac, ale aj tak ho budú mať radšej. Fajn, že aspoň babka ich berie rovnako. Aspoň ona by sa mala snažiť byť s vnucatom.

ceklis
4. dec 2019

@petronelka47 ale ty predsa za to nemôžeš :( snáď je brat dosť rozumný na to aby takýto záver nikdy nespravil.

bagre
4. dec 2019

@petronelka47 Cítiš sa vinná prečo? Že ho nemá rád, alebo preto že prerušili kontakt? Ani za jedno nemôžeš... ak ste sa o tom bavili a náprava nenastala, tak je bratove správanie pochopiteľné. A otec je za svoje správanie zodpovedný sám, aj keď je to nepríjemné pre viacerých členov. Tvoj a bratov vzťah to pokaziť nemusí, vy sa predsa navštevovať môžte. Takisto ako mať pekné vzťahy vrátane detí. Inak takéto blbé správanie je 'dedičné' (žiaľ)...

saskia_98
4. dec 2019

@petronelka47 u nas to tak je. Švagrina (ich dcera) ma syna a toho svokrovci miluju, na rukach nosia a moj syn je len do počtu. Nemaju s nim žiadny vztah, nevenuju sa mu. Nedali sa mu ani len najest. Cize som zhodnotila ze syna vidia raz za mesiac na 2 hodiny a to staci. Ked chcu castejsie, musia prist k nam a to nechcu. Svokor aj by chcel ale svokra nie. Tak som zmierena s osudom, ze nech sa s tamtym deckom aj zadusia a moje nech nechaju na pokoji. Tak ci tak ich nezaujima. Inac medzi detmi je rozdiel 8 mesiacov (švagrinin je starši) a uz som si zvykla že proste tamten všetko a moj nič. A švagrina je čista bohapusta zavist, cize ju som celkom odstrihla zo synovho života.

erikavesela
4. dec 2019

Aj u nas to tak je...mame 13r.syna a 3r.syna...sestra ma 5r.dceru a to iste...moja matka miluje len tu malu, male rozmaznane a drze dievcisko, krore nema problem povedat svojej mame, mojej sestre, ze je krava sprosta....a moje deti su odpad...ale som zvyknuta...aj medzi nami robila velikanske rozdiely...moja sestra bola pre nu vsetko a ja odpad..nestretavame sa...maly tie gozdiely este nevnima, ale nas starsi ho vidi...a jo nechcem

mirro
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
777januska777
5. dec 2019

Podľa mňa by toto mali riešiť hlavne tí druhí, ktorí majú to obľúbené dieťa. Ja si toto tiež všímam na starých rodičoch a preto som si aj povedala, že keď budú mať moje radšej ako iné, obmedzim kontakt, je to hlavne preto, že nechcem, aby moje deti mali pocit, že sú viac milované ako iné. Možno je to zlá taktika, ale my so sestrou sme tak boli brane u starých rodičov tiež, mňa mali radšej ako ju a keď som si to uvedomila, tak som sa na nich vykašľala a nechcela som s nimi nič mať.

deti95060810
5. dec 2019

každý si s niekym lepšie rozumie...😉
tiež som si to ako dieťa zažila...nepatrila som medzi tie vnúčatá čo by boli obskakované...

rainbow82
5. dec 2019

@martinajurkechova to veru poznám aj ja.Dedo ma rád sestrine deti viac.Moze si hovoriť čo chce ale ja vidim to správanie medzi mini a medzi nimi.Ale nechcem to rozoberať.Ja svoje deti milujem a to je dôležité aj keď to z druhej strany trošku boli

rainbow82
5. dec 2019

@777januska777 nemyslíš ze mali dôvod na to?

777januska777
5. dec 2019

@rainbow82 nie, na to nikto nemá dôvod. Dieťa nevníma predsa rozdiely, ale ak iní ľudia ako napríklad starí rodičia tie rozdiely začnú medzi deťmi robiť, tak vtedy len zničia život tým deťom navzájom.

martinajurkechova
5. dec 2019

@rainbow82 určite to bolí hlavne deti keď si to uvedomia, preto sa nečudujem, že jej brat radšej skoncuje s návštevami ako by sa malo jeho dieťa trápiť, že prečo ho dedko nemá rád ☹️

bevina
5. dec 2019

Napríklad ja som vraj bola najobľúbenejšia vnučka mojej babky a to som k nej chodila na menej zo všetkých vnúčat, nijako som to nepocitovala, len mi to neskôr mama povedala. Doteraz neviem prečo. A teraz vidím na svokre že ma najviac rada našu najstaršiu dcéru, možno preto ze je to prvá vnučka. Jej stále niečo kupuje nosí a ostatným vnúčatám no pomenej, resp nič..

hildicapupu
5. dec 2019

@bevina ked ono to tak po vacsine aj byva, ze tie deti, vnucata, co chodia pomenej, tak akoby si ich viac vazili, tak ich maju radsej, aspon tak to byvalo u nas :/

veronika3184
5. dec 2019

Aj u nas v rodine tak bolo. Bratrancove deti zavrhovala, sesternicine milovala. V obchode jednym sladkosti kupila, druhym nie. A to ich mala vsetkych so sebou. Dokonca im zakazala podelit sa s tymi ktorym nekupila. Ame oni sa aj tak podelili ked kusok za roh zasla. Vztahy ale mali a maju ten brat so sestrou a ich deti medzi sebou velmi dobry. A ich babka ostala sama vo velkom dvojposchodovom dome sama, vsetci od nej usli. A syn ktoreho deti tak odvrhovala, byva radsej v starom dome ( rodicovsky dom mojho otca) so 4 mi detmi. Teraz uz troma lebo najstarsia dcera sa vydala. Nevestu vzdy neznasala ale pritom je ona strasne dobra zena ako kus chleba. Ale do kostola stara chodi, ruky spina vpredu, aj na prijimanie sa pcha.

jackie17
5. dec 2019

@saskia_98 normálne som sa pozastavila ci som už niečo také písala ja. Ako cez kopirak
Fakt som si myslela, že som už to musela skôr písať. Svoje vnuca dva roky nevideli a to bývame 10minut chôdzou...

saskia_98
5. dec 2019

@jackie17 my byvame 7 km od seba .. Proste kamenom do nich dohodim a takí sú .. Ale neriesim. Ja som povedala radsej ziadny babka dedko jak taký

acrobaleno
6. dec 2019

Jasne, že to chápem, ale z pozície vnučky. Moji starí rodičia z otcovej strany boli takí istí. Starý mi ani meno nevedel poriadne. Ale tak mňa to ani nikdy netrápilo a po rozvode rodičov som s nimi prerušila kontakt a ako dobre sa mi stalo.

acrobaleno
6. dec 2019

Spomínam si ako bola nejaká akcia na hračky pri kúpe neviem čoho a vtedy som bola aj so sesternicou a bratrancom u nich na prázdninách a im to kúpili a mne nie. A ja som starých načapala na chodbe ako si tam šuškajú, že ako im to dať bezo mňa a stará, že ty to určite doma máš. 😂😂 Alebo na Vianoce, sesternica dostala obrovskú bábu a ja malilinkú a ešte aj noha jej odpadla. Alebo keď bola stará na liečení, mne doniesla ťažítko a im kopec hračiek. Proste zážitky.😂😂 Ako dieťa som tam neľúbila chodiť, nemala som ich rada a boli mi ukradnutí, ale moju mamu (ich nevesta) to trápilo.

berryblack
11. dec 2019

My mame nieco podobne. Hoci je maly este v brusku, ale tiez citim ten nezaujem od priatelovej mami a pritom nemame spolu ziadny problem, len ona je strasne zatazena na jej dceru (priatelovu sestru) ona uz jedno dieta ma, 3 rocne dievca skoro a druhe tiez caka, ako aj my. Chapem, ze ta mala bola prva vnucka, ale pride mi prehnane ked ju maju vsade vycapenu.. Na ladnicke, na obrazovkach od telefonu, tabletu, pocitaca, obrazky na polickach v obyvacke... Furt len Mirka.. Mirka... A ta mala. My si s priatelom kupime nieco pre maleho, jeho mama to uvidi a hned, ze kde sme to kupili, ze aj ona to chce kupit Mirke (tej sestre priatelovej) a furt len Mirka a Mirka... S nou prezivaju vsetko a na naseho maleho sa nikto neopyta. Bojim sa, ze ked su teraz takyto, tak bude mat u nich miesto len ta Mirina starsia dcera a ten maly, co sa ma narodit teraz. Nas Dimitrij bude 2 mesiace po nom. O nasho maleho sa zaujima len moja mama a moj otec. Bojim sa, ze tymito rozdielmi budu zas len trpiet deti a budu mat medzi sebou rozbroje, ze sa nebudu moct vystat kvoli tomu, ze jednym vsetko a druhemu nic. Po pravde uz tu Miru nemozem ani citit, ani s tou malou. Pretoze sa ide kazdy z nich posrat s prepacenim. Ked som to povedala priatelovi, ten sa mi zacal este smiat ako chuj, ze riesim blbosti ako male dieta a aj on si Miru zastaval. Ide ma uz porazit... Co robit? Ste nejaka na tom rovnako?

saskia_98
11. dec 2019

@berryblack u nas to iste. Nezaujem o syna uz ked som bola tehotna a skončilo to tym, že svokrovci maleho vidia raz za mesiac na 2 hodiny ked tam prideme s manzelom. Oni do nas nechodia. S mojou švagrinou (manzelovou sestrou sa neznasame) a nase deti v kontakte nie su - škoda že to tak dopadlo ale smola. A moji rodicia mojho syna miluju. ❤ Mamka aj s ockom by mu dali aj modre z neba. Hore hlavu. Nebud smutna, staci ze tvoji rodicia sa zaujimaju. 🙂

berryblack
11. dec 2019

@saskia_98 tak vidim, ze sme na tom podobne. 🙂 Hoci je to skoda, ale tak mas pravdu, ze aspon nasi uz mu chcu dat vsetko, hoc este na svete neni.