Strach mať dieta

se_bi
20. mar 2017

Ahojte potrebujem poradiť alebo kus povzbudit. Mám synčeka ktorý bude mať 4roky s priateľom rozmýšľame nad druhým ale je tu problém :( s prvého pôrodu mám takú traumu že sa bojím mať druhé dieťa samozrejme ako každá žena túžim po druhom dieťatku ale ten strach s pôrodu je silnejší :( všetko je ok tešila by som sa na bábätko ale veľmi sa obávam pôrodu :(

katarinapekna
20. mar 2017

@se_bi keď mas strach,tak to nerob,načo si komplikovať život? Už dieťa mas,venuj sa tomu...

se_bi
autor
20. mar 2017

@katarinapekna jemu sa venujem ;) až veľmi 🙂 ale chceli by sme druhé ale mám strach len s pôrodu 🙂 chcela som sa poradiť ako ten strach prekonať a tak 🙂

maslenka
20. mar 2017

@se_bi svojim sposobom ta chapem, ale vezmi si, ze taky ladvinovy zachvat alebo zapal okostnice je tiez zuriva bolest a tu je na konci tych bolesti nieco uzasne, maly cloviecik. Ale ak by si strach nezvladala, ostan pri jednom, alebo navstiv odbornika.

se_bi
autor
20. mar 2017

@maslenka s bolesťami problém nemám oplatí sa to vydržať 🙂 ale pri prvom má dva krát sili a bojím sa či sa to nezopakuje :( to bola asi najväčšia bolesť :/ s toho mám najväčší strach (šitie)

evittam
20. mar 2017

@se_bi Navstiv odbornika. Tu ti nikto nejak nepomoze zvladnut tvoj strach.😉

maslenka
20. mar 2017

@se_bi tak z toho nerob drámu, keď ide len o šitie, to sa dá zariadiť

se_bi
autor
20. mar 2017

@maslenka ako? :O

maslenka
20. mar 2017

@se_bi dá sa predsa pichnúť injekcia, ja som necítila absolútne nič, ja sa ti divím, že si trpela

se_bi
autor
20. mar 2017

@maslenka dostala som akurát dve infúzie v obydvoch rukách ale cítila som všetko :( a dosť to bolelo :( a vieš ako sa tá injekcia volá ? 🙂

maslenka
20. mar 2017

@se_bi neviem a leby ma to bolelo, tak urobím na sále cirkus. Okrem toho môžeš mať niekoho pri pôrode, vtedy býva personál iný, ako keď si tam sama. Nemusí to byť zrovna manžel, môže to byť mama, kamarátka a pod.

se_bi
autor
20. mar 2017

@maslenka tak teraz by som chcela mať priateľa pri sebe 🙂 dúfam že to zvládnem 🙂

bale1rinka
20. mar 2017

@se_bi tak musíš myslieť pozitívne a hneď nemyslieť na to, že aj ten druhý pôrod bude zlý, ja neviem,ale mňa napichali injekciami okolo a šitie som dáko necítila, neviem daj si epidurál aby si si aj oddýchla, možno budeš menej tlačiť a nerozdrapí ťa tak, je 1000 možností, ak je túžba väčšia ako strach tak nie je čo riešiť, odpoveď poznáš sama...

se_bi
autor
20. mar 2017

@bale1rinka cítila som každý vpich :( malý mal vedľa hlávky rúčky takže ma potrhalo riadne 🙂 epidural mi niektoré baby povedali že to nie je dobré no 🙂 rozmýšľala som že by som skúsila aniball či to nepomôže? 🙂

evittam
20. mar 2017

@se_bi Pozri, ja som zvonku mala len jeden maly stich, zvnutra ma maly tiez riadne potrhal-mam cca 30stichov, zvnutra sa to umrtvit neda a tiez som citila vsetko tak presne viem o com hovoris. Ale vobec som to neriesila pei druhom tehu a porode.😉

evittam
20. mar 2017

@se_bi A aniball ti nezaruci, ze ta zase nepotrha zvnutra-prepac za uprimnost.

se_bi
autor
20. mar 2017

@evittam v pohode ďakujem ;) uvidíme čo bude 🙂

bale1rinka
20. mar 2017

@se_bi netuším, ja som sedela denno denne napr. na fit lopte a 3x som zatlačila a malá bola von a porodila som bez nástrihu a tiež ma šili znova po 2 mesiacoch lebo pri tvrdšej stolici mi to šitie jednoducho "povolilo"... vplýva na to veľa faktorov

se_bi
autor
20. mar 2017

@bale1rinka naozaj? :/ Mňa hneď po 2tyzdnoch bolo to také čerstvé ešte bolelo to viac ako pri pôrode 🙂 3x? Tu tak dosť rýchlo 🙂

janickacrazy
20. mar 2017

@se_bi Ak sa bojíš, možeš si vybaviť cisársky, dnes sa dá všetko, ale neviem, či je to lepšie, pri porode síce nič cítiť nebudeš, ale potom sú bolesti dosť veľké, takže si človek nevyberie. Z normálneho porodu sa vačšinou zotavíš rýchlejšie ako po cisárskom. Ja mám 3 deti a vždy som sa bála porodu, to je asi normálne, ale túžba po bábatku bola vačšia, tak som to prežila, 3 cisárske, brucho dokafrané, tiež nič moc, ale mám 3 krásne deti. 😀😉

bale1rinka
21. mar 2017

@se_bi áno, počas tehotenstva som bola dosť aktívna, venčila som po kopcoch denne asi hodinu a pol psa, cvičila som jógu, nepribrala som veľa, cca 11kg, takže som mala ľahký pôrod,som vďačná a šťastná za to.