Stretávajú sa vaši rodičia s rodičmi partnera?

smiesneusko
29. dec 2013

Ahojte zienky, zaujimalo by ma, ci sa stretavaju Vasi rodicia s rodicmi Vasich partnerov. Nakolko priatelova mama otravuje, ze sa chce stretnut s mojou cely cas co sme spolu s priatelom (4 roky). Zatial to vzdy hovorila len jemu a ten ju odbil. No teraz to vytiahla aj na mna, ja som sa to dozvedela prvy raz ze nieco take chysta a len zavelila, ze o tyzden pride k mojej mame. Na to som jej nevedela nic povedat, len ze dobre. Ale nepacilo sa mi to, pretoze moja mama nie je taka akcna a spolocenska. A pride mi to popravde take, ako keby sa nu chceli vrhnut ako take supy, pretoze moja mama zije sama a priatelova mama nachystala taku navstevu, ze pride k mojej mame ona + oco + ja s priatelom, co by som chapala a brala este ako ok, ale ked zahlasila, ze povie este aj druhemu synovi a jeho priatelke, tak to uz sa mi zdalo moc, ze co oni maju s mojou mamou. Ako chapem, ze mozno ona chcela jej aj druheho syna ukazat a celu rodinku, ale tak... Co si myslite o tom Vy? Mne to pride take, ze na co by sa oni dve stretavali, ziju od seba daleko a nemyslim si, ze sa budu stretavat casto. Vadi mi to, ze sa chce nasackovat k mojej mame a ona si urobit vylet, pretoze moja mama zije dost chudobno a z malo penazi (sice ja jej sa snazim peniaze davat, ale ona si to odo mna nechce zobrat, pretoze tiez nechce aby som ju zivila :-/) a priatel oni su dost bohati a nechcem, aby sa zle citila moja mama. Boli by lepsie keby sme sa stretli na neutralnej pode - u nas v byte kde zijem ja s frajerom. Je mi to blbe to riesit s nou a neviem ako jej mam povedat, ze nemam zaujem aby sa taketo stretnutie robilo. A myslim, ze moja mama tiez nema zaujem, ja sa jej to bojim aj povedat, pretoze priatelova mama zije taky bezstarostny zivot, je taka dost pojasena a moja mama ta sa skor len trapi pre vsetko, cize aj uplne ine povahy a zivoty.

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@svetluska82 Myslim, ze ked bude dieta zjavi sa castejsie ako 4x rocne. 😀

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@monciky Dakujem, vies ono sa to s tym oblecenim asi uz vcera vyriesilo. Aj ma mrzi, ako to dopadlo. Vcera oni prisli do BA a boli aj na nakupoch, boli doobeda u syna jedneho a isli tu nevestu uaviest do prace kde robi este zatial v HaM. Odtial dosli k nam a doniesla mi take saty z HaM. Chcela aby som si to hned vyskusala, na co som jej povedala, ze nemam cas teraz, lebo prisli o pol hodku skor tak som este nemala hotove chlebiky a tak. Ale ja som si to neuvedomila, ze to mohlo zniet tak ze nemam cas, akoze nechcem.. Ja som myslela, ze skusim si to potom, ale to som zabudla povedat. 😀 A boli to take cierne saty, skor predlzene tricko. K tomu som este dodala, ze ciernu nenosim, lebo mam cierne vlasy tak nechcem byt cela cierna... Ale tiez som to nemyslela zle. No a potom sa to nejako zomlelo vsetko a uz sa o tych satach nehovorilo a potom oni odisli a tie saty si zobrala so sebou. Ako ja som tie saty zase nechcela, lebo sa mi nepacili, ale chapem, ze ona sa mohla aj urazit tym, ze som povedala, ze nemam cas a ciernu nenosim. Fakt ma to trapi, ale nemyslela som to zle. No a ona tie saty zobrala preto, lebo jasne, ze ich vrati, vsak ked ich nechcem a robi tam tato nevesta, takze to neni problem vratit. Co chapem, ale chcela som jej urobit aspon radost, ze si ich skusim, no zase to dopadlo zle. Tak dufam, ze sa neurazila, este sa jej asi ohladom toho ospravedlnim, len dufam, ze to teraz nebude vyzerat, ze som tie saty chcela lebo neboli od cinana, ale fakt som ich nechcela. 😀

eeffka
29. dec 2013

@kveta
@smiesneusko

s tym zavieranim dveri poznam 😀 , a to som v rodine 20r a vydata 10. Moja svokra toto aplikuje ked chce aby som ja vychovne posobila na mojho muza. naposledy s 1.svatym. ja ateista z presvedcenia mam ist vybavit kostol 😀 😀 😀 , u nas to funguje tak ze ona mi vyklada, a ja jej do oci uz bez hanby, ziadne vykrucacky, ze uvidime,porozmyslame... nie ja nevybavim nic, ak nieco chcete rieste to so svojim synom. a pijem kavu dalej. po rokoch treningu uz zo seba ani nemam zly pocit,ze som svina. som asertivna 😎

a este k svetrom, ona mne rozprava aky on ma stary a nemozny sveter a ze mu ho mam vyhodit, tak kricim na muza cez cely byt zlatoooo babke sa nepaci ten tvoj stary vytahany sveter, mam ti ho vyhodi povedala. hehe a uz sa bavime o pocasi.

tym som chcela povedat ze netreba utekat ale treba sa vediet postavit.

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@eeffka No ved ja si zvyknem casom tiez. 🙂 Len ked ona je taka, ze ked ma nejaky nazor a ja mam iny, tak ju o tom nepresvedcim. A ani nikto. Napriklad vcera sa ma zastali vsetci s tym cvicenim a cinkami, aj oco, aj frajer aj jeho brat. Len ona nie, cinky su len pre muzatky...

eeffka
29. dec 2013

@smiesneusko no vidis ja by som svojej povedala ze musim cvicit aby som sa vladala branit ked ma bude jej syn chciet zbit 😀 😀 😀

monciky
29. dec 2013

@smiesneusko
tak vidis🙂 neospravedlnuj sa, dokial ona o tych satach nezacne, tvar sa ze nic....
inak ja som mala od zaciatku cudny vztah so svokrou, ono sa to vykrystalizovalo az posledne tri roky, co byvame vo vlastnom a od nej dost daleko, aj manzel otocil na moju stranu, velakrat ho uz aj ja musim krotit, lebo je az privelmi uprimny🙂

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@monciky No ked si predstavim co si ona moze mysliet o mne, ze som nejaka namyslena a fajnova ked som jej toto povedala, ale to fakt som tak nemyslela. Ako bola by som jej ich vratila, ze neprosim si, ale pekne dakujem a aspon by som sa jej v nich ukazala. No co uz. Urcite sa na to urazila, lebo frajer jej este zacal vycitat, ze prisli skor ako povedali a ja som este nemala nic hotove, nakolko sme dovtedy upratovali a na to sa zobrala aj s muzom a isli akoze na prechadzku von, to predychat, tak to bolo dobre trapne a ahnbila som sa jak pes. :-/ Ale fakt som to skor nestihala nieco pripravit, den predtym som nebola vobec doma a dosla som az vecer o desiatej strasne unavena, oni ohlasili den predtym o siestej, ze o druhej pridu. Prisli skor trochu, tak to nevyslo no.

monciky
29. dec 2013

@smiesneusko
ani z toho ze si nestihla vcas nachystat si nic nerob, keby si nemala nic na praci a lakovala si doma nechty, tak vtedy by si mohla mat vycitky....
a fakt si z nej nic nerob, ak nie je normalna, tak sa mozes aj rozkrajat, bude si o Tebe vzdy mysliet opak...

blairgossip
13. feb 2018

@smiesneusko ako to cele dopadlo nakoniec? 🙂

baboobchod
25. feb 2019

@blairgossip aj mna to zaujíma, rozuzlenie po 5 rokoch 😄 že ako si nažívajú? Ozvi sa autorkaaaaaa