Stretávanie s otcom dieťaťa mimo Slovenska

17. jún 2020

Ahojte
Mate niekto osobnu skusenost so situaciou, kedy otec dietata nie je slovak, par rokov tu zil a pravdepodobne po rozvode manzelov odide za hranice a ak neodide chce tam chodit s dietatom.
Narokuje si na stretavanie po rozvode klasicky (asi 3x tyzdenne) avsak k tomu aj dlhe prazdniny mimo Slovenska. Chce to ma uznane sudom, su to asi 4 tyzdne rocne.
Nevadi mi stretavanie, ani cestovanie, avsak sa obavam toho, ze syn bude v soku, kedze s otcom bol maximalne 2-3 hodinky denne, nikdy nie dlhsie, nikdy nevidel jeho rodinu mimo SK, nikdy tam nebol. A teraz by tam nal ist sam s nim na tyzden.
Ake to mate poriesene vy?
Dakujem

srandujete
17. jún 2020

o aku krajinu sa jedna?

syslik81
17. jún 2020

zalezi ci je v eu a ako stare je dieta etc.. vatsinou sud urci stretavanie sa na sk a prazdniny ak bude starsie

autor
17. jún 2020

@syslik81 dieta ma 2,5 roka
Krajina EU

mogaa
18. jún 2020

Dieťa počas týždňa chodí alebo bude chodiť do škôlky/neskôr do školy, takže žiadny súd nepovolí aby si otec bral dieťa 3x týždenne do druhého štátu....Jedine v prípade že to vzdialenosť dovoľuje napr.žijete v BA a otec pár km od rakúskych hraníc...ak ide o susedný štát, tak skôr určia klasické stretávanie každý druhý víkend v mesiaci + rozdelené sviatky a neskôr prázdniny...na stretávanie má otec otec právo a nemusí byť s dieťaťom na Slovensku.....ak ide o krajinu ktorá nie je susediacim štátom tak aj tie termíny stretávania sa tam môžu upraviť inak napr.týždeň za štvrť roka ale pri 2,5ročnom dieťati môžeš žiadať aby to bolo na Slovensku, neskôr sa samozrejme nevyhneš tomu aby otec bral dieťa k sebe napr.ak ho bude mať cez Vianoce....

autor
18. jún 2020

@mogaa susedny stat to nie je
Otec nonentalne zije na Sk ale ci tu ostane neviem
Chce braval dieta asi 4-5x do roka na tyzden prec. S tym ze ja ak budem chciet vycestovat napr na dovolenku mi musi on dat suhlas ale on moze bez suhlasu
Schvali mu take nieco sud? Dieta ho nepozna, nevidi, jeho rodinu vobec . Styku zabranit urcite nechcem, ja som bola vzdy iniciator ich vztahov, ake zda sa ni neadekvatne brat dieta mimo krajiny+cudzi jazyk+cudzi ludia aspon prve razy bez matky...

mogaa
18. jún 2020

V rodine budeme riešiť to isté....ty požiadaj o zverenie dieťaťa do tvojej starostlivosti a požiadaj o styk 1týždeň za štvrť roka ale na Slovensku kvôli jazykovej bariére....príp.mi pošli IP

danica2711
18. jún 2020

Dieťa ho nepozná? V pôvodnom príspevku píšeš, že s ním bol 2 - 3 hodiny denne... Poznáš ty jeho rodinu? Budú k nemu láskaví? Ak áno, dieťa si ľahko zvykne a cudzí jazyk, ktorý sa dieťa ľahko naučí, bude len bonusom. A keby si tam po prvý raz išla aj ty s nimi? Obzrieš prostredie, pomery, vzťahy...

autor
18. jún 2020

@danica2711 ako som pisala odmieta aby som s nimi isla
Je to jeho podmienka
Jeho rodina nema zaujema su velmi neprijemni, k detom vyslovene nelaskavi

danica2711
18. jún 2020

fuu, tak to je potom iná situácia... dieťa je ešte malé, skús trvať na stretávaní na SK, možno aj len v tvojej prítomnosti. Každopádne to chce dobrého advokáta k rozvodovému súdu, držím ti palce