Stretávanie sa otca s dieťaťom

slsp
8. feb 2009

Ak sa rodičia nedohodnú o styku dieťaťa s otcom, ako súd stanoví čas pri pol ročnej dcére? Môžem žiadať len v mojej prítomnosti? Nakoľko otec nebol za ňou už od decembra, malá ho ani nepozná. Ale chcel by si ju brávať k sebe, vlastne k jeho rodičom, pretože on záujem o ňu nemá.

zdenallicka
8. feb 2009

Podivej, pokud jeste kojis, nemuze si ji vydobit vice nez na dve hodiny jednou za 14 dnu podle me... Muzes pozadat o setkavani v tve pritomnosti nebo v pritomnosti socialniho pracovnika.. A muzete se setkavat na neutralnim miste nebo u tebe, pokud mu nebudes chtit dceru davat ven.. Vse se da dohodnout.. Dcera je jeste moc malinka na to, aby si ji braval na cele vikendy a prazdniny...

Neboj se, vsechno dobre dopadne... 😉

jaduska
8. feb 2009

Tiež si myslím, že pri tak malinkých deťoch súd stanoví návštevy v tvojej prítomnosti.

asanaa
30. mar 2009

Ahoj holky potřebuju radu.Mám syna jsou mu 4 roky,jeho otec ho 3 roky neviděl a teď protože jsem na něj podala trestní oznámení za neplacení výživného chce dělat naschvály a syna si brát.Jaké má u soudu šance???
Syn si na něj nepamatuje a za svého otce považuje mého manžela,kterého zná od 1,5roku

natinka33
1. apr 2009

asanaa - najhorsie je ked rodicia pouziju dieta ako zbran,o co sa teraz snazi tvoj byvaly.Ale k tym navstevam...na sude trvaj na tom,ze kedze syn biologickeho otca nepozna (nepamata si na nho) bolo by pre nho psychicky stresujuce,keby si ho bral pre nho cudzi clovek.Trvaj na navstevach v tvojej pritomnosti!Sud by to mal zohladnit,vzdy su v popredi zaujmy dietata.

kejka
1. apr 2009

Asanaa to co popisuješ jsem zažila také.Neplatil mi výživné,když jsem ho chtěla,tak začal dělat přesně to samé.Vyřešila jsem to tak,že když jsme měli jít k soudu,tak jsem si ho odchytla a navrhla mu,že si peníze může strčit do pr..,ale bude souhlasit s adopcí syna mým už v té době druhým manželem.Klaplo to.Peníze mu byly přednější a syna od té doby neviděl a dal nám pokoj.

asanaa
1. apr 2009

kejka děkuju moc za radu,taky jsem to tak chtěla udělat.Řekla jsem mu že chci aby se ho vzdal,to už je dýl.S tím že na něj nebude muset platit atd.Souhlasil,ale od té doby nic,pořád se vymlouval že nemá čas,že se mu to nehodí a podobně a dál neplatil.Tak jsem podala to trestní oznámení a on mi teď řekl ať zapomenu na to,že by se ho kdy vzdal.A že mu řekne jaká jsem mrcha a že je všechno moje vinna,že jsem mu bránila se s ním vídat.To je ale nesmysl,třeba s jeho rodičema se Matýsek normálně vídal a dodnes vídá(ne moc často,ale nebráním jim).
Kéž by to u nás dopadlo jako u tebe,to bych byla šťastná fakt 😵

slsp
autor
1. apr 2009

Ešte sa vrátim k téme, môj manžel odmieta chodiť za malou k mojim rodičom do bytu. Môže súd nariadiť aj iné miesto stretávania sa?

alexandra
2. apr 2009

slsp ano, moze.. Sud moze prakticky cokolvek.

slsp
autor
2. apr 2009

Ale kde nám môže určiť? V bare, či v parku? A čo keď ja odmietam brávať malú do barov (kvôli dymu) a čo keď bude pršať a nebude sa dať ísť von?

alexandra
2. apr 2009

Napriklad v detskom centre, u neho, a pod.. Ale sud obvykle prilis nezaujima, co Ty alebo on chcete, prihliadaju na zaujem dietata..

asanaa
2. apr 2009

alexandra takže nemůžeme vlastně skoro nic že??
☹ Holky a může mu hned vpálit že je jeho táta a podobně??Syn by to určitě nepochopil,dost se toho bojím ☹

alexandra
2. apr 2009

asanaa u Teba je mozno lepsie zvazit poziadanie o adopciu Tvojim manzelom.. 😒

asanaa
2. apr 2009

alexandra to bychom hrozně moc rádi,nic jiného si nepřejeme,ale to mi bývalí nechce dovolit.Nejdřív s tím souhlasil ale teď se mstí a řekl mi že ne!! ☹ (možná že kdybych mu nabídla peníze že by na to přistoupil)

alexandra
2. apr 2009

asanaa ked s tym nesuhlasi, tak to daj ako navrh na sud Ty a uvidis.. je celkom pravdepodobne, ze sa Vam to podari, kedze syn hovori tato inemu muzovi, a jeho bio otec sa o neho vobec nezaujimal..

ria80
2. apr 2009

Ano ,je to blbá situace.Zatím mu dítě neukazuj.Podal už někdo návrh k soudu?Máte nějaký rozsudek o styku s dítětem?To je důležité.
Ty by sis měla promluvit se soc.pracovnicí,všechno tohle jíé říct a uvidíš,¨jak se k tomu postaví.Stejně do toho bude zatažená,takže to más jedno.Taky si myslím,že máš velkou šanci uspět.Takže ty co nejdřív podej návrh na soud s žádostí o adopci tvým manželem.To soud rozhodne i před nesouhlas bývalého.Pak se zaříd podle toho.
Ale třeba to taky nedopadne a vy budete mís rozsudek o styku s dítěte,.V tom případě nena děláš nic moc,bude to asi složité,ohledně chvování bývalého se dá u soudu ještě hodně udělat,ale stejně bych musela malýho připravit na to,že je tady ještě jeden "tatínek".Však uvidíš,jak to dopadne.
U nás to takto bohužel nepůjde,bývalý otravuje pořád,takže malá bude mít pořád dva tatínky,nedá se nic dělat.Takže to pak záleží na tom,jak se to dítěti podá.Bude mít prostě dva,toho "našeho" a toho,co chodí na návštěvu.A budu se snažit věřit tomu,že ona svým srdcem pozná,kdo je pro ni ten pravý táta.

asanaa
3. apr 2009

Jéje holky tak to jsem vůbec netušila,že můžu podat návrh na adopci já sama a bez jeho souhlasu 😲 Myslela jsem že pokud on s tím nesouhlasí tak nemám jedinou šanci a nikdo se se mnou bavit nebude.
ria u soudu zatím určitě nebyl,myslím si že zatím jen vyhrožuje,chce dosáhnout toho abych stáhla to trestní oznámení,navíc nežije v čechách ale v irsku.A žádný rozsudek o styku s dítětem taky nemá,nezažádal si.Jediné co mám v ruce od soudu je určení o výchově a výživě a tam nic o návštěvách není.
Takže asi nebudu dlouho váhat,poradím se na sociálce a půjdeme zkusit tu adopci.
Holky moc děkuju,jste zlaté
ria krásně jsi to napsala,vaše holčička určitě pozná kdo je ten nejlepší táta pod sluncem 😵

maca793
11. apr 2009

slsp
je to hrozné, našťastie taký problém nemám. dvojčatá k otcovi chodia raz za čas, keď sa im chce a otec Karolínky ju ani nepozná. takže s týmto starosti nemám.
ja by som to riešila len cez súd a len v mojej prítomnosti. držím palce.

terezka044
12. apr 2009

ahojte chcela by som sa opytat - ked nie sme s priatelom zobrati, ale slovne sa dohodneme, ze ako sa s nou bude stretavat, tak nepotrebujeme vyjadrenie sudu? v rodnom liste bude zapisany ako otec

terezka044
12. apr 2009

s nim*

adina22
12. apr 2009

terezka - ak sa dokazete dohodnut a budete to taktiez dodrziavat nemusi to byt sudnou cestou.Ale ak mas pochybnosti,alebo ocakavas nejake problemy okolo toho,tak si to radsej daj.A doporucovala by som nechat si zverit dietatko do opatery,pre istotu. 😉

maca793
12. apr 2009

ak sa dohodnete a je s ním normálna reč, tak potom netreba ale ja by som to riešila súdom, len ako formalitu. je to istejšie

nikol_79
13. apr 2009

presne, nikdy nevieš ako sa to všetko otočí, zveriť dieťa do opatery a určiť výživne, ak ste dohodnutý, bude to len papierová formalita

daisy1
16. apr 2009

ahoj, nevite jak je to s predavanim ditete mezi otcem a matkou? Kdyz otec vraci dite, musi u toho byt jeho matka nebo staci jeji novy manzel?

maca793
16. apr 2009

matka

daisy1
16. apr 2009

zrejme nebo urcite? I kdyz je znovu vdana, tak to nemuze delat jeji novy manzel? diky

alexandra
16. apr 2009

Ako je to v rozsudku? Ak je tam, ze otec odovzda dieta v urcenu hodinu v mieste bydliska matky, tak moze aj manzel.

daisy1
16. apr 2009

tak v rozsudku je jen stanoveny pocet dni a vikendu, neni tam ani cas predavani, ani misto, ani mezi kym ma k predani dojit

maca793
17. apr 2009

daisy1
tak to si si mohla dať. ja mám od kedy do kedy a presný čas "odovzdávky" a príchodu. ak ex nebude mať nič proti tomu, aby dieťa odovzdal nový manžel tak to nie je problém.

daisy1
17. apr 2009

no ono tu nejde o me pritel vraciva sveho syna a maminka doma nebyva a na maily mu odpovida jen nekdy..

asanaa
21. apr 2009

Ahoj holky potřebuju radu!!
Bývalí partner a otec mého syna nakonec přistoupil na to,že se syna vzdá a adoptuje ho můj manžel.Nevíte prosím co vše potřebujeme za doklady,kam jít a zda to musí jít přez soud??Děkuju moc