Styk detí s druhým rodičom počas epidémie

30. mar 2020

Ako riešite styk s druhým rodičom? Deti sú zverené mne, u nás to je 2x za mesiac, 350 km. A čo máte striedavku, deti normálne pendluju?

petronelka47
30. mar 2020

Si s nimi na OČR ??

janinka007
30. mar 2020

Právnik sa jasne vyjadril...treba fungovať ako je v rozsudku, corona necorona.

andyh20
30. mar 2020

@janinka007 tak ale zase 350 km?? Nepoviem ,keď bývajú pri sebe ,ale toto?? Choré...

barruna
30. mar 2020

Fuuu ako striedavka aj napriek tomu, ze to je tolko kilometrov? To sa mi teda moc normalne nevidi

mogaa
30. mar 2020

Tam nejde o km ale o to či príde autom, ak ano tak v tom nie je žiadny problém.....Ak by išiel ale verejnou dopravou tak by to neprešlo ani po právnej stránke lebo v terajšej situácii je verejná doprava riziková......

benny11
30. mar 2020

Ja syna nedávam otcovi po dohode, bývame so starými rodičmi, ktorí sú v rizikovej skupine. A teda by bol v kontakte aj s druhými starými rodičmi a nechceme ohroziť ani jednu stranu. Počas týždňa si telefonujú.

autor
30. mar 2020

Mňa len zaujíma ako to máte. Nie som na OCR ale som doma, deti ísť nechcú, dohoda možná nie je, trvá na realizácii. Ja len že ako to riešite? Či neriešite? Idu a hotovo?

elenora71
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ciernysokol
30. mar 2020

Navrhni stretnutie von, s ruskami, za tvojej pritomnosti. Vsak ochotu mas, ale ohrozit sa nepotrebujes. Ty netusis, s kym prichadza do kontaktu.

janickacrazy
30. mar 2020

už sa to tu riešilo a musíš mu deti dať, aj ked je korona, zase si predstav, že by boli deti trvalo u neho a ty by si ich 3 mesiace nevidela, lebo je korona, páčilo by sa ti to? asi nie

autor
30. mar 2020

@janickacrazy ak by som si mala postaviť na vahu: zdravie a tri mesiace deti nevidieť, u mňa by to bola jasná voľba.

gelory
30. mar 2020

Hmmm ťažko to je sa v takejto situácii nejako zhodnúť, lebo verím, že aj on ich chce vidieť

lujza123
30. mar 2020

Normálne šla tento vikend k otcovi. Po pravde, mali sme karanténu a 2 týždne s nervackou pubertackou zavretá v dome no mala som dost taka som bola vďačná za to ticho doma kým je prec . Nech si ju užije, povahu zdedila po ňom tak si môžu teraz skriekat po sebe.
Ako svoju dcéru milujem, ale ona to naozaj nezvláda bez športu a kamarátok, je ako tiger v klietke.

jallka11
30. mar 2020

tak ak sa s druhým rodičom nedá dohodnúť, že by sa to vynahradilo napríklad neskôr keď nebude takáto situácia tak sa nedá nič robiť, musia ísť aj napriek tomu, že býva tak ďaleko od vás

rumba01
30. mar 2020

no ak druha strana trva na tom, aby deti k nemu isli, tak asi ich budes musiet poslat aj ked to je podla mna dost velke riziko.

autor
30. mar 2020

Ono ide o to, že ešte nikdy deti nevrátil podľa dohody. Proste mu stačí povedať, deti sú nachladnute...a budú tam minimálne 14 dní....proste sa len bojím,že sa nevratia

lubina
30. mar 2020

Vyjadrvala sa k tomu aj ombudsmanka https://www.aktuality.sk/clanok/777461/ombudsma...

autor
30. mar 2020

@lubina to ja viem, že sa vyjadrila. Ale to je všetko. Všetci sa len vyjadrujú, nikto nedá stanovisko

777januska777
30. mar 2020

Ja len tak, že prečo sa bojíš, že sa deti nevrátia? Veď predsa ako si sa vyjadrila, tak si dáš na váhu zdravie a to či deti uvidíš a u teba predsa vyhráva zdravie ako si sa sama vyjadrila, tak to či tam budú aj viac dní ak budú nachladnute, by ti vôbec nemalo vadiť. 😀

janickacrazy
30. mar 2020

prečo by sa nemali vrátiť? a čo ked budú nachladnuté? ved nachladnutie nie je choroba, takže by ti ich mal úplne normálne vrátiť v stanovenom čase a ak nie, tak zavoláš na sociálku a riešiš

autor
30. mar 2020

@777januska777
@janickacrazy to by ste museli poznať celú situáciu

tinkacierna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mystery06
16. apr 2020

A aké máte veľké deti? Keby ste im urobili testy na covid-19? Laboratóriá testujú už od 10 rokov, ale vraj aj mladšie deti otestujú. Ale len tie súkromné, čo niečo stojí. Resp. manžel by si ich dal urobiť, keď vy ste stále doma? Je to hrozné takéto stresy navyše k tomuto všetkému :( Držím palce

autor
17. apr 2020

@mystery06 deti idú, na týždeň. Nedobrovoľne, nechcú ísť. Nevie zabezpečiť on-line vyučovanie nič. Odobril to kolizny pracovník, v podstate nemáme na výber.

sbear
27. apr 2020

A mate striedavku? Alebo len rozsireny styk? To sa mi nechce verit striedavka na 300km. Mne to nepreslo na sude, musim zit v rovnakom meste ako ex. Sudkina mi vynadala, ze si nemozem zit podla svojho, ked sme to este cele riesili na sude. Mame striedavku po tyzdni. Od piatka do piatka. Inac ludia sa uz trochu prestavaju bat toho virusu. Aspon sa s tym musime zmierit, ze ten virus tak skoro nevykape a uz je vsade na Slovensku. V niekt. krajinach uz otvaraju skoly, deti budu chodit s ruskami... Testovanie nema zmysel, stoji to tusim 70 EUR ale dostat to clovek moze na druhy den v obchode.