Suseda stále niečo prerába

14. mar 2023

Ahojte..potrebujem sa s vami poradit lebo uz nevieme s muzom ako dalej..ide o to ze mame nad nami susedku ktora uz rok a pol vkuse daco preraba..pred rokom a pol oznamila na vytahu ze ide prerabat prerabka trvala dva mesiace samozrejme vrtanie buchanie ale tak v poriadku zijeme v panelaku a s takym niecim ratame vsak aj my sme prerabali vyse dvoch mesiacov..prerabka jej teda skoncila november 2021, februar 2022 zacala prerabat opatovne - uz nic neoznamila susedom . ziaden oznam nikde a odvtedy kazdy den( alebo kazdy druhy, sa ozyva zhora vrtanie buchanie trieskanie, proste uz nonsesn. ja navyse pracujem z domu cize neviem sa vobec sustredit na pracu--minuly tyzden bol jeden den taky ze vrtali asi hodinu vkuse..boli sme sa aj opytat resp chceli sme ze co potrebuju vkuse prerabat..rok vkuse..ale ani nam neotvorila suseda dvere..samozrejme vratanie trieskanie pokracuje nadalej..mozem to nejak riesit alebo niekde nahlasit??..ja viem ze nerusia nocny pokoj a viem ze zijeme v panelaku ale nema aj toto nejake hranice?

syslik81
14. mar 2023

pokial nerobi pracer kt vyzaduju stavebne povolenie tak hold smola nemas sa kam stazovat .. jedine ak mate spravcu domu spisat ako susedia peticiu co by mohlo trosku pomoct ale ona zakon neporusuje

janinah
14. mar 2023

Viem o takom,ktorý si v byte urobil malú dielňu..a keď mu už nestačila,tak v kumbale v spoločnom priestore si ju zriadil tiež a na svoje podnikanie ťahal spoločnú elektrinu...možno pri podozrení na niečo také b6 mohlo zasiahnuť bytové druzstvo

ivangeline
14. mar 2023

A ste si isty,ze to je hned ona nad vami a nie aj niekto iny?

kopytko03
14. mar 2023

U niektorých ľudí to môže byť až chorobné. Mala som susedu, ktorá prerábala byt niekoľko rokov. Nakoniec sa ukázalo, že vždy dokončila nejakú rekonštrukciu, mesiac dva bol pokoj čo si užívali "nové" a potom to hneď búrali a prerábali na úplne iné.

autor
14. mar 2023

@ivangeline áno som si istá nad ními býva kolegyňa moja a ti majú dávno prerobené všetko u nich som bola pred dvoma dňami .

cacianka
15. mar 2023

Občiansky zákon, pohladaj paragraf, vlastník bytu nemôže nad primerané pomery brániť inému vlastníkovi k žiadnemu užívaniu jeho majetku, porušuje občianske spolunažívanie. Tzn. Obťažovať hlukom,prachom smradom.... Vŕtanie takým hlukom nad mieru určite je, tak dlho.... Takže riešiť u správcu bytov, mestský úrad, stavebný úrad, hygiena -ruvz.
Nedaj sa, toto je už nad únosné pomery

autor
15. mar 2023

@cacianka ďakujem určite to budeme riešiť len som nevedela že máme nárok to nejak riešiť..lebo aby rok vkuse nám dakto každý deň vŕtal nad hlavou je to už moc..nechapem.co tam stále potrebujú toľko vŕtať .🙈

cacianka
15. mar 2023

Malo tam byť ...k riadnemu užívaniu

ola101
15. mar 2023

@kopytko03 ako ale nechápem, k čomu je niečo také vôbec dobré, veď si dačo prerobím, tak to nemám na chvíľu. No už len to, že o tom nedala vedieť. Zvolala by som normálne schôdzu a žiadala nejaké vysvetlenie alebo teda nejaký ten sumár prác, ktorý ešte plánuje

autor
15. mar 2023

viete ja viem pochopit ked niekto potrebuje prerobit..ale preraba polroka a potom zase rok? ved to je moc

hope87
15. mar 2023

Urcite sprav tak ako pisala @cacianka ale predtym by som este urcite skusila zvonit, kym by neotvorila. Zaujimal by ma postoj tej susedy...Co by ti na to povedala

autor
15. mar 2023

@hope87 ona sa nam nenormalne vyhyba odkedy nas pred dvoma rokmi vytopila

autor
15. mar 2023

@hope87 ani sa nepozdravi ked ju stretneme na chodbe

hope87
15. mar 2023

No a to sa jej nevies vtedy spytat, ze co tam tak dlho preraba?

autor
15. mar 2023

@hope87 pytal sa jej raz manzel ked sme ju stretli ze ci tie prace budu ešte dlho lebo sa nam zda ze akosi dlho preraba..povedala ze nevie nam povedat ako dlho ešte ale ze budu sa snazit tolko nevrtat ..odvtedy s nami nekomunikuje je tomu cca pol roka

cacianka
15. mar 2023

Naši noví susedia prerábali starší byt, dali oznamy s ospravedlnením na obe brány aj výťah. Termín od do, 4 týždne. Vŕtali a hlučné práce robili max v priebehu 1 týždňa iba pár hodín denne. 1 stara krava im robila neskutočne problémy, sťažovala sa na bytový podnik, na národný výbor, buchala na dvere, odchytala robotníkov na chodbe, chcela robiť obhliadku a kontrolu bytu, takže z bytového susedom volali že čo sa deje. Všetko im vysvetlili, my susedia sme uviedli skutkový stav a tú staru sme potom korporativne poslali do ....
Takže áno, bytový /teda správca vašich bytov môže a musí overiť stav a riešiť. Zastupuje vás, platíte im poplatok. Takisto stavebný úrad - takáto dlhá a hlučná prerábka asi nie je základná udrzovacia renovácia bytu, je predpoklad že robí väčšie zásahy a tam je už potrebné stavebné povolenie.
Keď susedka odmieta, vyhýba sa vám, tak sa spojte viacerí susedia a postupne riešte. Ale urýchlene