Susede nad nami všetko vadí

4. mar 2022

Ahojte, mame taky bytovkovy problem: syn chodi do skolky, potom sme na ihrisku...prichadzame vecer domov...sem tam samozrejme prebehne co susede vadi...vcera zacala asi minutu trieskat po podlahe.byva nad nami.
ako by ste sa zachovali? nechcem s nou mat konflikt aby nam nezneprijemnila zivot ale stve ma to. vadi jej vsetko.. robi to pravidelne. nieco nam spadne na zem a hned buchne zhora. minule manzel kychol a zabuchala :D

anjelicek26
4. mar 2022

Nuz navrhnut jej odstahovat sa na samotu do lesa, ale pozor - asi postriela vsetky sovy a ine zvierata, co jej budu ten pokoj rusit 🙈 Keby byvala pod vami nepoviem, ale nad vami??? V bytovkach proste nikdy ticho nebude, nech si kupi protihlukove sluchatka, ked nevie, co zo sebou...

lenka2710
4. mar 2022

Ja mam to iste, len mam takú susedu pod sebou a nemôžem pomaly ani vysávať a nehovoriac o tom, keď mi malý stvornozkoval alebo momentálne keď prebehne cez byt! Pred par dnami som bola u kamošky, tam sa naháňali s tými velkymi tatrami a nikto nič! U nás deti nemôžu pomaly ani chodiť, asi sa naučíme lietať alebo co 🤷‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mladenca
4. mar 2022

Tak ono s detmi je to ine. Ale uz som zazila aj to ze mlada susedka si byva zrejme sama doma a ma potrebu kazdy jeden vecer padne 7-8 hodin a furt bucha s niecim alebo presuva nabytok alebo ja neviem a to je fakt na nervy.

zuzuliennka1
4. mar 2022

to je klasicky problem panelakov, pocut vsetko nie len z bytu pod, ale aj nad 😁
mam syna adhd, pas, a tiez nam semtam buchaju aj susedia nad nami😂 a teraz co. Tak nech idu na samotu do lesa. V aktualnej situacii je to este umocnene tym, ze sme v podstate vsetci 2 roky zavreti len doma, deti mimo skol, skolok… vsetci to musime vydrzat. Ti susedia si snad myslia, ze ja som s tym doma ok, ze tu mam “hluk”?😂 roky sa tu kazdy rozkrikuje, ako treba byt tolerantni (mensiny) a pritom nevieme byt tolerantni sami k sebe v bytoch.
A to teda syn extra hluk fakt nerobi a o 20:00 spi.

rora
4. mar 2022

Susede do ocí povedat ze ked ta este raz nas€rie tak byt date do prenajmu neprisposobivym s 10timi detmi a bude vas prosit aby ste sa vratili

diusqa761
4. mar 2022

Skúsila by som po dobrom a keby nepomohlo tak idem do dráčiku minimálne po 3 lopty, odrážadlo ,bubny , gitaru a všetky vrešťajúce hračky pre dieťa aké tam nájdem a urobím jej jeden deň taký koncert s dieťaťom že by ešte bola rada za "normálny" hluk.

babajaga
4. mar 2022

byvam v dome a kupila som si stuple do usi,lebo dcere hra metal,synovi ,ale puberta...nebola som lepsia,liecim sa na psychiku,hluk mi proste nerobi dobre,idem sa zblaznit,takze chapem ake to musi byt v byte neprijemne...nemam radu,ale ten napad s tym metrom a kobercami sa mi paci

diusqa761
4. mar 2022

A ideálne ak spievate falošne tak si popri tom aj zaspievam z celého hrdla 😉

lenka2710
4. mar 2022

@rora toto som povedala aj ja a niekedy mám sto chutí to spraviť 😁😁 my sme dali aj koberce, aj penové puzzle po obývačke, deti celými dňami okrikujem nebez, neskac, nedupoc, už som z toho niekedy na nervy! Človek má dosť svojich problémov a nie aby ešte riešil tie cudzie! Už sme tu 6 a pol roka, za ten čas by som si odhlucnila byt a mala pokoj, ale to som ja

autor
4. mar 2022

baby jej vadi aj ked vysavam.normalne ked dovysavam tak pusti hudbu na plne pecky naschval

autor
4. mar 2022

inak syn je rozumny, nebeha jak slon..normalne prebehol lebo rychlo pre nieco isiel...nepoviem ze sa 3 deti nahanaju vkuse cely vecer ale toto ?

autor
4. mar 2022

@viestta toto je perfektne!!!

lenka2710
4. mar 2022

Nespravíš nič a čím viac budeš chcieť byť za dobru, tým horšie! Takýchto ľudí nezmeníš, stále si niečo nájdu

autor
4. mar 2022

@diusqa761 len ci nam to potom nevratia aj s urokmi vies ako.stale byvaju oni nam nami

autor
4. mar 2022

@anjelicek26 no niektori ludia su proste *ebnuti

zuzuliennka1
4. mar 2022

Nevsimat si to proste. Deti to nerobia naschval a najma deti su deti. Synovi nemozes prikazat cely vecer sediet na zadku. A pokial doma nedavate metalove koncerty, netrieskate schvalne kladivami po podlahe, nedupete naschval ako stado slonov, proste si len zijete klasicky zivot s dietatom - tak len ignorovat. Chvilu to potrva, ale prestanes to riesit. Fakt pomoze len si to nevsimat a nebrat osobne. To su take typy ludi, vecne sa stazujuce, vsetko im vadi.

A ako by vam to vratili prosim ta 🙂 nenechaj sa zastrasit.

zuzana9393
4. mar 2022

@rora to je velmo dobry napad, to by ma nenapadlo 😄

autor
4. mar 2022

@rora byt budeme prenajimat.tak zvazim tuto moznost 🙂

autor
4. mar 2022

@zuzuliennka1 dakujem budem to ignorovat nadalej a zit si svojim normalnym zivotom 🙂

simsalabim
4. mar 2022

@diusqa761 lenze tie lopty a odrazadlo a pod. asi potrestaju susedov pod nou, nie nad nou...

zuzuliennka1
4. mar 2022

mozno si taky typ ako ja, mne osobne to trvalo dlhsie, ze neriesit, nebrat osobne. jeden cas som im aj buchala spat. ale to nema zmysel 🙂 a viesco, som aj “rada”, susedia ma vlastne naucili mat veci zdravo na haku, to som moc nevedela 😂 a to sa do zivota zide

tykat
4. mar 2022

“…tak pusti hudbu na plne pecky naschval…” no tak to mas v pohode, evidentne jej hluk nevadí… hodila by som za hlavu a žila normálny zivot so všetkými zvukmi ktoré k tomu patria. Pustí do pozadia telku alebo rádio a nech aj dieru vyklopka do podlahy 😀

autor
4. mar 2022

@zuzuliennka1 ano..ignorujem nereagujem..myslim si ze musia mat asi nejaky komplexnejsi problem,nieco ich trapi ked takto niekomu vyslovene zneprijemnuju zivot..ja si myslim ze nic zle nerobime, proste byvame vo svojom byte

autor
4. mar 2022

@tykat vazne..zeby clovek sa bal este aj povysavat.zakazdym sa dockam spatnej vazby.mam pocit akokeby z bytu ani nevychadzala a pritom to je mlada zena.uz som minule mala nutkanie sa jej ist opytat ci mozem povysavat

tykat
4. mar 2022

A za každým neschvalom od nej by som jej pod plafonom vystrielala zásobník z kapslovej pištole. Nech vie ze môže byt aj horšie 😀

autor
4. mar 2022

@tykat :D :D :D :D :D bolo by to dobre.tesne predtym ako sa budeme stahovat vyskusam a budem cakat na reakciu :D :D :D :D

rora
4. mar 2022

@zuzana9393 ja som zazivala 5rokov hluk v malej bytovke najma v nocnych hodinach (trieskanie hrncami, rozbijanie orechov....) a veru som to dost nahlas pred susedmi povedala ze byt predam prvym romom ktorí pojdu okolo (nie som rasista ale nic ine by nepomohlo), to napatie naokolo a ticho, ked potom chodili prvi ludia na obhliadku som si uzivala

zuzuliennka1
4. mar 2022

nutkanie sa ist opytat, ci mozes vysavat?? a co si ty otrok vo svojom byte? 😁
a ze napr. my nefajciari musime trpiet fajciarov, smrad v nasich bytoch, nemoznost vetrat, vyuzivat balkon… to je ok?? a to je teda uplne nieco ine, ako dieta. Fajcenie si kazdy zvoli dobrovolne a trpi cele okolie.
(akurat som tu hned zbadala diskusiu o svokre fajciacej na balkone, to sa pekne hodi)

autor
4. mar 2022

@zuzuliennka1 ano tak to je uz ina kapitola.pod nami fajci co ani vyvetrat v byte nemozem hned mam smrad