Susedia - hluk od psa

13. feb 2023

Máte niekto podobnú skúsenosť? Predali ste byt alebo sa Vám podarilo problém vyriešiť. Suseda mala psa a celý deň zavýjal. Posledné týždne je celkom ticho ale moji ďalší susedia si kúpili šteňa a nechávajú psa doma samého. Predpokladám , že je v klietke alebo zavretý v jednej izbe. Keď malého psa nenaučia správaniu bude to horšie. Pracujem z domu ale byt ešte predať nemôžeme. Zatiaľ jediné riešenie je sa nezblázniť a zapnúť hudbu. Najhoršie je , že pes má izbu vedľa mňa.

nicegirl369
13. feb 2023

Ked sa inak neda, tak ked viete, ze sa vratila suseda domov, pustite nahlas hudbu a nevypinajte, pokym nezacne nocny klud. Mozno potom jej dojde, ako velmi vam zneprijemnuje zivot. Neznasam tychto akoze milovnikov psov, ktori ich tyraju tym, ze ich nechavaju v byte hodiny samych. Odidu rano o 8 do prace, vratia sa o 17 tej a chudak pes sa za cele tie hodiny ani vycurat nemoze. Otrasne.

takacovama
13. feb 2023

@silvike presne tak u nas sused kazdy vikend sobota nedela nieco pili, brusi, proste hluk na celu ulicu

nicegirl369
13. feb 2023

@nika_val vy porovnavate dieta a psa? To sme sa dostali do stavu, kedy sme si rovní so zvieratami? Byty sa stavaju pre ludi a nie pre psov. Bohuzial dnes mnohí najma bezdetní ludia si zo psa urobili nahradu dietata a maju trosku pomylene vnimanie reality.

majkakvet
13. feb 2023

@kvetinka75 och kohut o 3 rano v lete🙂

kvetinka75
13. feb 2023

@majkakvet tak za mňa lepšie ako pes keď šteká celú noc

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
biaa
13. feb 2023

@kvetinka75 a ja by som zakázala mal ľuďom deti keď ich nevedia vychovat:P buďte trosku realista je upkne jedno či má človek psa alebo deti napríklad pokial nevie vychovat ani jedno tak majú susedia pohromu. Ja mám nad sebou klaviristu každý deň hra to iste vedľa nás bývajú 4 decká ktoré neskutocne vrieskaju od 6 koľko krat aj do pól noci a nad spálenou suseda mám pocit že mu tam niekedy behaju slony ja mám psa a susedia donedávna ani nevedeli he existuje ;) len toľko k tomu

biaa
13. feb 2023

@estrella5 tak tak čím som staršia tým viac nemám rada ľudskú radu tak odborného tvora čo prirodna vytvorila. Nerozumiem koľko zloby, neprajnosti a závisti sa v ľuďoch ukrýva koľko krat🤢

kvetinka75
13. feb 2023

@biaa to žiaľ nezakážeš. My máme zase pod nami hlučných susedov ale oni sú tam psychicky niektorí trošku mimo, takže tam si dvojnásobne nepomôžeme. Ale zase lepšie ako keby nám nad hlavou robili rámus. Kedysi boli ľudia ohladuplnejší. Žila som na dedine aj na sídlisku a keď to porovnám, nikdy nebolo toľko kriku, hluku a bordelu ako teraz. Ale to bolo asi aj tým, že vtedy mala psa jedna rodina z niekoľko desiatok a teraz je na sídlisku viac psov ako detí . Alebo sú deti zatvorené vo vnútri a robia hluk tam. My našťastie vo vchode malé deti nemáme, takže po tejto stránke je kľud. Ale tam, kde sme bývali pred tým, to bola čistá katastrofa. Z roka na rok hlučnejšie. O 23 hod v piatok dupali a naháňali sa. Počuli sme to o 3 poschodia nižšie.

biaa
13. feb 2023

@kvetinka75 jasne s tým človek musí pocitat keď byva v byte. Jednoducho k tomu patri aj hluk a ako pises musia byt ľudia ohľaduplní. Nenapadlo by má ani vo sne ísť susedom klopat alebo čo😀 vsak si pustim hudbu keď mi to vadi. Priatel keď číta tak si da sluchatka a je po probléme. Vsetko sa da vyriesit ale úplne má vytaca keď niekto napise že by zakázal psa v byte a aký je z toho smrad 🤣 akože mám dost niekedy to ozaj niektorí ľudia by si mali rezervovať izbu na psychiatrickej liečebni.

Máš pravdu kedysi si ľudia na dedine pomáhali koľko krat aj susedia v bytovke keď som daco zabudla v obchode suseda pozicala. Teraz mám pocut že je to len vybimocne takéto vztahy. A dediny samé o sebe hroza sa tam stahuju ľudia z mesta a potom spisujú petície lebo Ferko z horného konca chová kravy a blaženej z blavy to smrdi🤣🤣🤣🤣

kvetinka75
13. feb 2023

@biaa tak smrad z toho je riadny. Niekedy nás až napínalo a radšej som vyšlapala aj 12 poschodí ako ísť do výťahu po tom psovi. Starom, smradľavom. Keď sa viacerí sťažovali tak pootm ho našťastie odpratal. Toto fakt znepríjemňovalo život. A je rozdiel život na dedine a v meste. Keď si niekto naprace kravu do bytu to bude OK? Lebo veď prečo nie? A my veru chodíme klopkať susedom, keď o 23 hod nevedia, že je nočný kľud. A klopkajú aj ini. To ,že niekto potom doobeda vyspáva, tak v noci robí bordel. A druhí sa potom nemôžu v práci sústrediť. Neviem či by si sadla napr. do autobusu, ktorý by riadil vodič, ktorý v noci poriadne nespal, pretože susedia sa potrebovali vadiť, alebo vysávať alebo neviem čo

pipistrel13
13. feb 2023

@kvetinka75 konecne normalny nazor
lebo pri takychto temach su nazory,ze ked sa ti nepaci kup si dom,ale to je skor o tom,ze kto chce chovat psa,nech si kupi dom alebo ho vychova tak,aby neobtazoval susedov a husky a pod.plemena v byte,tych by som pokutovala za tyranie

biaa
13. feb 2023

@kvetinka75 tak pokial má niekto psa v takomto stave tak je to hodné podnetu RVPS. A nočný klud treba dodržiavať to je jasne akurát treba na všetkých rovnakým metrom.

@pipistrel13 tiež nie pravidlo ex mal huskyho v byte a pes bol denne tak vyťažený že zalomil a bolo 😀 to že má niekto zahradu neznamená že má ten pes aj potrebnú aktivitu hodnú plemeno 🙂 koľko ludi má vlčiaka na zahrade že ten pes za cely zivot mimo tej záhrady ani nepáchne chudak a je úplne jedno že byva na dedine

pipistrel13
13. feb 2023

lebo ludia sa arogantni a sebecki a myslia si,ze existuju len oni a mozu si robit cokolvek,kdekolvek a tak nech si moji oponenti skusia predstavit bytovku s 12bytmi a kazdy jeden clovek si tam zacne robit co chce a kedy chce,to uz by ale asi bolo moc,vsakze...lebo ved len "ja" mozem

jajajaja2
13. feb 2023

@mysicka36 nadherna odpoved. Priam z teba srsi to vcitenie sa do situacie. 🤦‍♂️ Takuto radu daj potom aj svojim detom/rodicom/kamaratom ked sa ti budu na nieco stazovat. A preto sme tam kde sme ako spolocnost...

estrella5
13. feb 2023

@biaa na slovensku stále platí mylný názor, že pes na dvore = šťastný pes lebo veď má k dispozícii dvor a pes v byte (najmä väčší) = týranie 🤦‍♀️ A pritom sa vôbec nezohľadňuje to najdôležitejšie -> ako sa majiteľ psovi ne/venuje a ako mu ne/napĺňa jeho potreby...

nika_val
13. feb 2023

@nicegirl369 😀😀😀 presne som vedela že sa niekto tohto chytí
Áno mam 3 psov v byte (s velkou terasou), a nie nemám deti preto budem obhajovat majitelov psov ALE nedavam rovná sa medzi psov a deti..
Porovnávam hluk a hluk.. hluk od detí (ktoré pištia, buchocú, dupajú, plačú) a hluk od psov (ktore štekaju, cupitaju, zavýjaju)..
To je pre mňa to isté ten hluk a nie že pes = dieťa
Ale hluk od psov = hluku od detí
Za mňa nevadí keď sem tam pes zašteka, zavíja keď majitel odíde, nevadí mi ani keď sem tam dieťa piští ..
Ale vadí mi keď dieťa piští a všetci to berú v pohode ale keď pes zašteká už je zle..
Prečo? Nie je hluk ako hluk? Oboje človeka vyruší pri práci predsa rovnako 🤷‍♀️

biaa
13. feb 2023

@estrella5 asi tak. Tiež mám fenu Jack russella v byte 😀 a teda cely deň prespi čo ju iné dni tak vybijam. Ale ako pises ľudia si myslia že keď je pes na zahrade že vlastne má voľnosť a nič mu nechyba a naopak pes v byte je týraný lebo s ním panicke ide len na prechadzku. 🤦🏼‍♀️ Otras neviem ľudia si to nedaju vysvetlit.

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
biaa
13. feb 2023

@estrella5 hah to poznam teraz v zime ne toho menej tak si to mlada uziva pól dna v posteli😀aké pridu dlhšie dni a už sa má nezbaví vychadzky s konmi, bicykel A turistiky to úplne miluje❤️

sheila121
13. feb 2023

@kvetinka75 teraz sa do teba obuju všetky psickarky a tých je tu mrte :D

jana_eyre_2
13. feb 2023

@kvetinka75 lebo na dedine nie je x stekajúcich psov často aj celé noci.. 😏

kvetinka75
14. feb 2023

@jana_eyre_2 ako som písala, je rozdiel dedinský pes, ktorý občas zašteká ako tie malé čudá domáce, ktoré keď začnú štekať, ozýva sa to celý deň a to by som štekotom ani nenazvala to ich pišťanie. A je rozdiel keď si v dome a pes šteká vonku a keď ti šteká u susedov od vedľa alebo nad tebou.

jana_eyre_2
14. feb 2023

@kvetinka75 nie, nie je.. bývam v dome, v okolí je veľmi veľa ustekanych psov, a keďže každý sinmysli že veď sú vonku môžu štekať, knucat nikto ich nerieši a iných z toho poraza.. ja mám tiež psov a regulujem ich stekot vždy keď môžem.. pes ktorý nonstop steká sa nudi a je jedno či to je v dome alebo v byte.. všade bývajú predsa ľudia..

autor
15. feb 2023

Ja som bývala v meste cely život a nemala som v bytovke problém s hlukom. Občas niekto vŕtal. Teraz bývam od centra 10 minút a neviem či je to lokalitou ale ju tu veľa mladých ľudí. Jedna rodina si skladá nábytok a podobne veci na chodbe. To je potom hluku keď 30 minút alebo hodinu niečo montujú na chodbe akoby nemali byt. Ja takéto veci proste v bytovke nepoznám . Další majú priemyselný vysávač a podobne. Je to tu divočina.