Sušička k svokre do bytu

29. sep 2022

Bývame v byte ktorý patrí svokre. Chýba tu sušička aj umývačka riadu. Svokra dostala skvelý nápad, že všetko kúpime spolu na polovicu. Muž jej nápadom nadšený,len ja to vidím ako fajný od*b. My tu budeme do konca roka potom putujeme ďalej do svojho. Sušička aj umývačka by tu samozrejme zostali. Vôbec sa mi nezdá vhodné zaplatiť spotrebiče, ktoré my nutne k životu na tých pár mesiacov nepotrebujeme a ešte jej ich tu aj nechať. Peniaze potrebujeme na iné veci, čakáme bábätko, zariaďujeme svoje . Aký máte na toto názor? Ja to vidím ako pre nás maximálne zbytočný väčší výdavok. Neviem ako to chlapovi vyhovoriť . On si trvá na tom, že to tu akútne potrebujeme lebo ho asi zabije občas umyť riad 🙈

ivu80
29. sep 2022

Nesúhlasila by som..3 mesiace sa snáď už zaobídete bez toho.

veronikaszabova
29. sep 2022

Urcite by som nesuhlasila. Svokra to ma dobre prespekulovane 🙂

nurielka
29. sep 2022

Zbytočný výdavok. Ani omylom. Kúpte radšej svoje a s tým, že si to aj so sebou vezmete. Alebo nič, keď vravíš, že máte dôležitejšie výdavky. O mycke a sušicke som začala uvažovať až keď som bola vo svojom. Správne uvažuješ.

compra
29. sep 2022

Co tak urobit to tak, aby aj ovca bola cela aj vlk syty? Kupte si avoju susicku, ktoru si potom zoberiete uz do svojho. A so svokrou napoly umyvacku, ktora tam zostane. Neviem, kolko jej za byvanie platite. Ak takmer nic, tak by ste jej takto aspon podakovali.

kukulienka999
29. sep 2022

Veď je to jeho mama… ja v tom nevidím vypočítavosť. Skôr pomoc od syna matke, nejakých xxx€ je smiešne. Čakáš dieťa, nevies ako na tom budeš o 40rokov a možno ťa taký návrh od vlastného dieťaťa poteší. Moja mamka na nás nieje finančne dokázaná, ale vychovávala nás sama. Aj keby jej každý rok kúpim novy spotrebič nesplatím to, čo nám ona dal za cely jej život. A ak sú výhrady, tak lepšie bude navrhnúť svokre, že vy si sami kúpite tie spotrebiče a po odsťahovaní si ich vezmete so sebou, aby ste nemali zbytočne náklady. To je rozumný argument ako naťahovať sa a robiť škriepky 😊

nurielka
29. sep 2022

@autorka a za byť jej platíte ako nájomníci? Či len základ? Možno sa chce syn takto odplatiť.

liljana
29. sep 2022

Kupit mycku, nech ma svokra radost a o susicke staci posepnut svokre, ze pri dnesnych cenach elektriky by hrozne na nu doplacala a nakoniec nevyuzivala. Kupit dochodkyni s jej dochodkom susicku, ked perie raz v tyzdni? Naco jej to bude. Pripadne by ste si susicku zobrali.

belllinka
29. sep 2022

tak jej povedzte, ze to ma ako darcek na vianoce. Kolko jej platíte nájom? Ona v tom byte s vami nebýva?

domca1408
29. sep 2022

absolútne nesúhlas a myslím,že máš dosť dobré dôvody, akože dať za každý spotrebič minimálne po 400 eur ak nie aj viac...ako sorry sa ho spýtaj či potom sa jeho mamička zloží aj na spotrebiče vo vašom byte.....trvaj na tom, že nie ....

liljana
29. sep 2022

otazka je aj, naco je umyvacka v jednoclennej domacnosti(svokra). Jeden tanier a jeden pohar za den sa umyje aj v rukach. Ani ju nebude zapinat, lebo ju nikdy nenaplni alebo ju bude plnit dva tyzdne.

autor
29. sep 2022

@nurielka za byt platíme normálne ako podnajomnici , dokonca o cca 200 eur viac ako platili podnajomnici pred nami. Ona to tu prenajíma študentom a berie peniaze za izbu.

Aby som nebola za hroznú nevestu. Nerobí mi problém svokre finančne pomôcť keby to potrebovala . Lenže nepotrebuje, finančne je na tom lepšie ako my. Vybrala si sem vyššie rady daných spotrebičov, čo už je celkom slušná pálka aj polovica ceny, po našom obchode sem aj tak znova prídu bývať študenti, ktorý tu nikdy k cudziemu majetku úctu nemali , zakaždým je to tu všetko zničené, práčka ešte v záruke a už riadne nefunguje, umývačka sa vyhadzovala nefunkčná, na svojom mieste tu nedrží hádam nič. Takže je maximálne zbytočné sem niečo takéto vôbec kupovať. My si to neodnesieme, my už máme spotrebiče do svojej domácnosti kúpené takže je to ozaj zbytočnosť nad všetky zbytočnosti.

mandzula
29. sep 2022

@autor keby to bolo o tom, ze kupit a svokra to bude uzivat... no, kebyze mam peniaze navyse, ok, ale kupovat do bytu, ktory prenajima - ani nahodou.

lenkakravcova
29. sep 2022

Na 3 mes sa to kupovať nevyplatí. A keď si to nechcete, neviete odniesť so sebou, tam už vôbec nie a nechávať cudzím ľuďom..

cacianka
29. sep 2022

Byť prenajíma študentom, a vždy boli so zariadením problémy ?! Tak je dobré vychcana alebo Tupá!
Načo preboha je študentom sušička, nech si peru doma alebo sušia normálne,.
A myčka ,? Maj už nezdravé ruky, nevarila haldy jedla pre rodinu, Max nejaké rýchle,lacné jedlá, polotovary a k tomu treba myčka ? Ani náhodou. A ešte vyberá svokra vyššie rady ? Mňa picne. Vaše € pokazia nezodpovední nájomníci. A mala by ich práve preto viac kontrolovať, pýtať zálohu na pokazené, dať to do nájomnej zmluvy.
Po tomto čo si napísala, že jej platíte komplet a aj navyše, som toho názoru ako som napísala.
Nie nie ste blbi, ale uvažujete rozumne, nedajte sa.

kukulienka999
29. sep 2022

Tak to si v príspevku nespomenula najpodstatnejšiu myšlienku, že ste v PODNÁJME u svokry a byt po vašom odchode sa bude ďalej prenajímať študentom. V tom prípade sa dajú tie peniaze investovať rozumnejšie.

benit
29. sep 2022

@kukulienka999 myslis, ze polovica € za susicku a polovica za umyvacku su smiesne peniaze? Mozno pre teba. Je vela rodin, ktore si ju dovolit ani nemozu a nie po 3mesiacoch niekomu darovat.

jaskolka
29. sep 2022

Na 3 mesiace kupovať niečo, čo potom si nevezmem so sebou? A možno to.cudzi zničia
Somarina
Keď svokra chce, potom nech si kupuje tam aj najdrahšie spotrebiče,ale sama

taga
29. sep 2022

Kupte na polovicu, umyvacku nechate tam a susicku si vezmite so sebou ked sa odstahujete.

avanka
29. sep 2022

Chýba? Tiež bývame v byte a sušičku ani umývačku nechcem a nikdy mať nebudem. Nie sú to veci dôležité pre život. Peniaze si odložte a až keď budete vo svojom, si ich kúpiš,keď budeš chcieť

kukulienka999
29. sep 2022

@benit citala som si ešte raz, čo som napisala aaa ja sa nevyjadrujem na adresu iných rodin, v popise príspevku jasne napísala, že muž je z tohto návrhu “NADŠENÝ” z čoho som usúdila, že nečakajú každý mesiac na vyplatu, lebo keby čakali tak by z takej ponuky nikto nebol nadšení a ani nehovorim, že xxx€ je smiešna suma, skôr že je smiešne, keď nevesta nedopraje synovi pomôcť matke a po druhé neuviedla, že sú v podnájme u svokry, kde plne platia a byt ide po ich odchode do podnájmu. Vtedy sú to vyhodené peniaze a nesúhlasila by som ani ja aj keby to bola moja maminka.

kamatopo
29. sep 2022

Ak je to byť nájomný tak by som určite nič nekupovala. Keď chce svokra nájomníkom dopriať a je na tom lepšie ako vy tak ma za čo si takýto byť renovovať. Vy ste mladá rodina a teraz potrebujete sami si to v dnešnej dobe doriešiť.

syslik81
29. sep 2022

3 mesiace vydrz... domov si uz kupite vlastne az na to budete mat peniaze... a treba aj vymerat aby sa to malo kam vmestit ..svokre by som nekupovala- hlavne to nebude pr enu ale pre dalsich podnajomnikov co sice jej zvysi cenu najmu ale vy z toho nic nemate

lorin29
29. sep 2022

Nesúhlasila by som 🙂

ropucha6
29. sep 2022

Povedz mu, ze za tie peniaze od neho budes umyvat riad do konca roka 🙂 ale nie, vsak pises, ze to ani nie je pre svokru, ale studentom v najme, tak to je absolutna hlupost.

pinkgirl
29. sep 2022

Platíš nájom, máš sa podieľat na kúpe spotrebičov a ešte jej ostanú pre ďalších nájomníkov - nuž, šikovne to má vymyslené 🙄. A ešte nie je existenčne závislá na pomoci, na byte bude zarábať... a keď jej nájomníci pokazili spotrebiče, prečo ich nekúpila alebo nedala opraviť za peniaze zo zábezpeky?
Odmietla by som kúpu nových pomocníkov a vydržala do vlastného bývania. Potom nech sa svokra sama zariadi.

ankare
29. sep 2022

Určite nie.

benit
29. sep 2022

@kukulienka999 ty si dala ciarku a vyznieva to inak. Ty vies ako si to myslela. len to malo byt bez ciarky potom.

kukulienka999
29. sep 2022

@benit hlavne, že sme sa pochopili 😋

svetlonos
29. sep 2022

Svokra je vychcana ako mraky a dospely syn, buduci otec ma belmo na oboch ociach ked to nevidi?? To budete mat este len veselo s takou chytrolinkou.

mimi3008
29. sep 2022

Bud sa bez toho 3 mesiace zaobidete alebo si to kupte za vlastne a vezmite potom so sebou