Svadobná cesta- teraz alebo s dieťatkom?

karamellova
17. jan 2019

Budem písať v skratke nech nemusíte čítať litánie...
Svadbu sme mali naplánovanú na leto 2019 ale kedže sa nám podarilo otehotnieť svadbu sme mali v novembri 2018.Kvoli svadbe aj kvoli možným rizikám v prvom trimestri sme na svadobnú cestu nešli. Teraz som v 2. trimestri termín mám v máji 2019. Mrzelo by ma ak by sme na svadobnú cestu nešli vôbec nakoľko zbožňujem cestovanie a posledné dva roky nám nevyšla ani letná dovolenka ale viem že s malým dieťatkom sa možno najbližšie dva roky nikam nedostanem. Rozmýšlam nad nejakým týždňovým pobytom niekde do max. 2 hodín letecky, prípadne autom. Z vašich skúseností išli by ste teraz alebo skor počkať kým bude mať bábo aspoň 2 roky?

pribinak
17. jan 2019

su baby, ktore cestovali so 4 mes. dietatom na druhy koniec sveta, ja som bola s rocnym v grecku, ale neuzila som si to. malemu bolo teplo, takze pol dna sme museli aj kvoli jeho spanku stravit na hotely, akoze dlhsi vylet bol pre neho unavny
takze za mna: chodte teraz, kym este nie je babo na svete

29simona29
17. jan 2019

@karamellova tiež odporucam ísť teraz, kým si to budete ešte vedieť užiť, oddychnut si a zrelaxovať...Ešte nie si v takom štádiu tehu, aby Ti to mohlo ublížiť...Teraz je na to ideálny čas. S dieťaťom to bude úplne o inom, bude to najmä o jeho potrebách, režime, prispôsobovaní sa a mohlo by sa stat, že by ste prisli viac unavení ako keď ste tam išli. Svadobná cesta je o dvoch, tak si ju vychutnajte pekne v dvojici. Keď sa ti narodi babatko budeš mat úplne iné starosti a takme všetko sa bude točiť len okolo neho..

veuska2
17. jan 2019

urcite teraz, lebo ked bude babo nespavec budes rada ze prezijes den, nie este aby si si uzivala svadobnu cestu

simsalabim
17. jan 2019

@karamellova urcite bez dietata. Naozaj nevies, ake babatko bude. S mojou starsou sme si netrufli ist ani na dlhsiu prechadzku, o dovolenke ani nehovorim - kriklun s refluxom ( denne som prala 2 pracky pogrcanych veci). Je sice pravda, ze mi to vynahradila mladsia, s ktorou sme isli k moru, ked mala 10tyzdnov, ale takych dobruckych babatiek je malo.

A navyse, svadobna cesta by mala byt o vas dvoch a pri dietati bude mat vzdy prioritu ono a jeho pohodlie.

rencina_4
17. jan 2019

ak mozem povedat za seba, tak by som sla este teraz, pokial je babatko v brusku. pokial sa citis dobre a anemas nejake zdravotne problemy, tak by som sa cestovania nebala. mas pravdu v tom, ze s dietatkom, aj ked to mozno bude zniet sebecky, to nebude taka dovolenka, aku by ste mozno chceli, takze osobne, by som sla teraz

hettinka
17. jan 2019

@karamellova šla by som teraz. Ešte sami vo dvojici. Tiež sme tak boli, otehotnela som síce až po svadbe, ale v lete sme už mali byt traja, tak sme to ešte stihli cez Vianoce predtým. Boli sme letecky ja v 11tt. Pri druhom tehotenstve v 14tt autom.

S deťmi sme boli na dovolenke so staršou v 2 rokoch, bánovský som, že sme nešli skôr, ale nebolo ani peňazí nazvyš. A s druhým cestujeme od 3 mes po SK a v zahraničí prvýkrát v 16 mes

alaguema
17. jan 2019

@karamellova s dieťaťom to už nebude svadobná cesta, ale rodinná dovolenka, čo je diametrálne odlišný pojem 🙂

miriam11
17. jan 2019

@karamellova teraz, lebo ked už bude dieta, vsetucko sa bude prisposobovat tomu malemu. Je to ako " zelezna gula na nohe" nemyslim to doslovne🙂

deti95060810
17. jan 2019

ak sa cítiš v pohode, aj po zdr. stránke je všetko OK tak teraz...
ešte sa skús opýtať gynek.

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelie2017
18. jan 2019

Ja som letela v 7. tyzdno na Cubu na svadobnu cestu. Bolo super, len malo jedla a vsade smrad 😀 Kamaratka tak letela do Peru a to tam bola ina divocina v dzungli. Ak nemas problemy, chodte teraz. Nevies co bude, ked sa male narodi.

karamellova
autor
18. jan 2019

ďakujem za všetky názory, rozprávali sme sa o tom s mužom a jemu je to viac menej jedno, povedal mi že to závisí odo mňa ako sa cítim. Ja by som rasa išla niekam do tepla ale teraz je všade tu naokolo zima, pre mňa také krajiny ako Egypt, Tunis, Maroko neprichádzajú do úvahy lebo ak by som náhodou musela ísť tam k lekárovi, tak by som z toho nemala dobrý pocit. Myslíte že taký dubaj je už moc ďaleko? Je to nejakých 5 hodí lietadlom. Pred tehotenstvom som nikdy nemala problém s lietaním ani v tehotenstve som nemala som nemala nejaké nevoľnosti vracanie a pod., ale predsa nerada by som riskovala. V práci nám to vycháza obom tak že buď pojdeme teraz do nejakých 2 týždňov alebo potom už len niekde možno koncom marca začiatok apríla asi iba na slovensko, pripadne autom chorvátsko, taliansko

lucyluv
18. jan 2019

Určite teraz!!!!!!!!!!!!

sasa1310
19. jan 2019

@karamellova 2 roky si nebola nikde a teraz na silu chceš ísť, lebo sa to patrí? Ja osobne by som nešla tento rok nikde a o rok si tu žila aj s dieťatkom. A tehotná určite nie cez zimu do letných krajín. Zmeny v podnebí a teplotné výkyvy robia svoje. Bála by som sa.
Mne stačí, keď sedím v lietadle nad 4 hodiny a mám dosť obsedieť v tých tiesnených podmienkach, ešte si neviem predstaviť 5 hodín a tehotná s bruchom.
A kľudne v apríli už môžeš aj rodiť, takže ani Chorvátsko autom by som už nezvažovala. Aj keď máš tehotenstvo úplne v poriadku, stať sa môže všeličo a aj sa stáva. Ja som tiež tak rodila skôr, hrdinka, že sa nič nestane, veď je všetko v poriadku. A nie som jediná.

lula3108
19. jan 2019

@karamellova urcite chodte teraz, oddychnes si poriadne a zrelaxujes...ked ti nikdy nerobilo lietanie problem tak to bude v pohode, nrbudes mat z toho stres takze babatku to neublizi....dubaj je super volba, leti sa tam dobrymi spoločnosťami, je tam teplo a keby cokolvek tak dobri lekari...popripade kanarske ostrovy su super aj malta, mas to v europe a je tam teplo aj teraz 🙂 popripade oman je ako stvoreny na svadobnu cestu, skuste pozriet pekny hotel