Švagor ma neznáša

vika7
5. nov 2014

ahojte mamičky, chcem sa s vami poradiť o veľmi citlivú tému. Ja už vlastne neviem ako to mám riešiť, lebo hoci čo urobím vždy to je zle. Odkedy som sa zoznámila s mojim manželom ma švagor neznáša. Celé roky sa snažil nás rozbiť rôznymi trikmi. Navádal stále môjho drahého aby ma podviedol, aby chodil s ním stále von a ja sedela sama doma,... Môj manžel ale mu x krát povedal, že má usporiadaný partnerský život, že to proste musí akceptovať. Potom došla naša svadba. Tlačil do nás aby sme kupili obrúčky tam kde nám to on odporúča, lebo tam to je lacnješie. Ked sme tak neurobili tak nám vykričal že zdirame svokru, lebo platí polku svadby. (ved sama to chcela) a padala samé výčitky o tom ako je môj manžel chudák a neviem čo. Po svadbe ma začal vo veľko ohovárať kade chodil. Pozval nás na svoju oslavu narodenín, kde mal svojich kamaratov a tam som sa zoznámila s partnerkou jeho kamaráta. Tá mi hovorila, že ona o mne počula že som veľmi veľka sekera, že ako svojho drahého sekírujem a nikam ho nepúšťam a že aj moja mama môjho drahého kontroluje kedy chodí z roboty a ked mešká tak mu vyvoláva. Ja som zostala ako obarená, že prosííím??!! Potom som sa rozprávala aj so švagrovou bývalou, ktorá ho opustila kvôli tomu že ju podvádzal. Samozrjeme on to otočil, že on ju opustil lebo bola bordelárka. Sakra dôvod na rozchod. Tak aj ona mi potvrdila tie historky o mne a o mojej mame. Doplnila ešte že každému hovoril, že ako zle jeho brat dopadol, že sa uplne zle oženil a blabla. Rodinné oslavy u svokrovcov boli pre mna utrpením. Hocikedy ked sa môj manžel ozval a obránil ma tak na neho útočil on aj ich mama. Proste ona ho ma za miláčika. On môže urobiť hocičo. so svokrom sa švagor nerozprával, lebo svokor ho vyhodil z domu, aj sa pobili a policajtov svokor na neho volal. Po tejto afére mal svokor aj infarkt a potom dalšie 2 a teraz už je pol roka mrtvý. Tým že on je ale mamičkin miláčik tak je u svokry už každý druhý deň a každý víkend. V lete sme sa s ním a jeho novou frajerkou (už snúbenicou vraj) dosť škaredou pohádali. Nakričla na mna všetko možné a nemožné, do detailov je zbytočné zachádzať lebo on by mohol byť autorom nejakého románu lebo fantáziu má neskutočnú. Svokra samozrejme je na jeho strane. Od leta svokru môžeme navšetovať len ked sa jej vopred ohlásime, aj to nás už niekoľkokrát odmietla, lebo bol tam švagor. Tým že je tam skoro stále tak môjho manžele totálne obmedzuje v tom aby mohol navštevovať vlastnú matku. Manžel už svokre navrhoval riešenia. Naposledy sme tiež chceli ísť k svokre bolo nám povedané, že ak je manžel sám tak môže tam ísť ale ak aj ja som s ním tak nie. Tak povedal, že mu to už lezie na nervy a chce to konečne znormalizovať, aj ked teda nám je stále ubližované, ale múdrejší ustúpi. Svokra povedala, že švagor už od leta čaka kedy sa mu môj manžel ozve aby s ospravedlnil (lebo môj manžel je mladší z nich tak automaticky sa má on ospravedňovať staršiemu). Tak sa majú teraz niekedy stretnúť a rozprávať sa. Ja mám veľké obavy že sa to celé vráti to starých kolaj. Ze stále budem osočovaná, budú padať urážky a fantazy story. Podotýkam, že sa riešia aj problémy okolo dedičského konanie po svokrovi, vyhrážky čo kto ako má zdediť ako nie a proste celé zléé.Svokra si mení názor podľa toho či bol švagor u nej alebo nie. My sa snou na niečom dohodneme, o dva dni je to už uplne inak..Neviem ako sa mám už ja k nim správať, ked som ticho, tak to je zleé, ked niečo poviem tak ešte horšie. Môj manžel tiež trpí, lebo hocičo povie tak ho dávajú do pozoru lebo je ten mladší, ktorý musí celý život posluchať. Viete mi/nám niečo poradiť, ako toto prežiť, aby sa človek nezbláznil?
ospravedlnujem sa za prípadné preklepy 🙂

vika7
autor
5. nov 2014

@sonice preto tam chodím s ním...lebo sa bojím že mu pesne toto budú tlačiť...on bezomna tam chodiť ani moc nechce...

sissmiss
5. nov 2014

@vika7 pises o dedicstve ako o akomsi teoretickom bajnom dovode na udrziavanie tychto nerovnych vztahov...Nestoji ti to za to. Zabudnite na dedicstvo, take lipnutie moze skoncit tak ze manzel zomrie skor ako svokra. Vasa pritomnost ako pises nema dlhy vplyv na rozhodnutia tvojej svokry, vplyv svagra je silnejsi. Nebojovala by som, je to cele postavene na vode, neratajte s dedenim. Poslite pozdrav k sviatku a tym to hasne, povinnost zo slusnosti splnena, ale ziadne zranenia na psychike neutrzite.

sue
5. nov 2014

@vika7 ale veď nech nechodí...keď bez teba nechce...načo si robíte zle? Veď ste dospelí ľudia...áno, bude nepríjemné povedať matke a svokre, že mami sorry, ale keďže je tu dusno, život je príliš krátky na to, aby sme si ho znepríjemňovali. Ľúbim svoju ženu a musíte to rešpektovať. Nebudem sa stretávať so svojím bratom, kým bude na ňu kydať. Vyžadujem len elementárnu slušnosť. Ak to mama nebude rešpektovať, tak bohužiaľ. V iem, že sa mi to ľahko píše, ale takto môžete byť rozoštvaní či tam s ním budeš chodiť alebo nie... Je to jeho krv a tvoja nie, ty skôr či neskôr ich začneš nenávidieť tiež a muž bude ako medzi mlynskými kameňmi ☹

jolinka
5. nov 2014

@sonice zalezi od ich vztahu , ak ju ma rad a veri jej...nejake kecy z rodiny ho nezlomia, nakoniec aj to je "skuska" 😉 😉
Moj muz na zaciatku ma len chlacholil ze neboj po case bude dobre, len treba castejsie chodit, ze potom si aj deti oblubia bla bla..., ale videl postupne ze to nema cenu, ze nase deti su u cudzich ludi, ci v skole v skolke chvalene a tiez ja ako mama, ze nas vsade ocenia a len jeho rodine nie su dobre ani oni ani ja a postupne ani on ako syn ...pretoze sa nespraval podla ich ocakavania ...spravne mi mal kopnut do riti a poslat ma prec aj s "mojimi" detmi. ☹ a samozrejme hlavne ich posluchat. 😝 😝

jolinka
5. nov 2014

@sue presne nieco take podobne hovori aj moj muz... s kludom a pekne povie svojej matke , {svokor sa s nami nebavi aj ked on je hlavny zdroj nenavisti} ... ze "nechodime k vam, lebo sa u vas necitime dobre, ani nase deti, moju zenu nemate radi, ona pride az ked sa jej ospravedlnite..." na to svokra svoje kydy dookola, ...to nie je pravda, tak sme nepovedali, to len zo srandy,..no to v pozadi svokor zablaci, ze on to myslel vazne a ze to 100x zopakuje 🙄 🙄 🙄 no tragikomedia... 🙄 🙄

a presne...my nechceme nic ine...len zakladnu ludsku slusnost, ja som slusnost voci nim nikdy v zivote neporusila {zrejme to je chyba, ze som ich neposlala dakde uz od zaciatku} a oni voci mne nemaju problem a dookola si to vedia ospravedlnit, ze oni na to maju pravo, prip. ze to nebola pravda a dookola... No co som komu urobila aby som take primitivity mala dookola riesit.

Mam svoju krasnu rodinku, zdrave deti, treba nam to vychovat, zachovat si dusevne a fyzicke zdravie a nie zrat si nervy zo psychopatmi, ktori uz nevedia co z rozkose a nudy...

mihula
5. nov 2014

@vika7 ukončit stretavanie s rodinou.A ak svokra svojho syna miluje,ako pišeš,pride sama ku vam.Ak nie,ma smolu

jabadaba
5. nov 2014

@vika7 s takou rodinou by som bola raz dva vybavena. Koniec vztahov a finito. A svagrovi by som dala na znamost, ze na neho podavam trestne oznamenie pre ohovaranie! A spravila by som to! To vies, ak si niekto necha srat na hlavu, tak holt, s jedlom rastie chut! Svagor nesvagor! Je to cudzi parchant a tak k nemu treba pristupovat. Ak ta ohovara, na to je prislusny paragraf Obcianskeho zakonnika. Nech sa paci, svoje pravne povedomie si trosku vylepsi: http://www.pravny-poradca.sk/ohovaranie
Pekne sa bran. Si v prave a nejake hovado Ta nemoze rozhodit. Mas k tomu paky, no tak ho raz a navzdy uzemni! Tu nejake ohlady nie su namieste.

bocianka123
5. nov 2014

@vika7 do dedičstva sa ty radšej nestaraj.. je to vec medzi nimi 3-mi (svokra, švagor a tvoj muž)... viem, o čom píšem. iba ked sa vy dvaja doma s mužom rozprávate, to áno, ale ty im nič neraď, hlavne pred svokrou a švagrom nič nehovor, nekomentuj. toto sú veľmi citlivé témy.. a k ostatným veciam - stop stretávaniu sa s nimi. lebo to môže dopadnúť až tak, že sa vy dvaja s mužom rozídete.. držím palce. ty budeš vždy tá "druhá" a nikdy ťa nezoberú medzi seba ...

nez
5. nov 2014

...k svokre by som prestala chodit..so svagrom by som prerusila akykolvek kontakt.....ak manzel nechce chodit sam, nech chodi svokra k vam.....a hlavne neries preco a netrap sa tym....oni sa chovaju stupidne, nech sa trapia oni.....ty bud vesela a spokojna....a na ohovaranie tiez kasli...kto ta pozna a ma ta rad, vie aka si a ostatni, ci chcu tym blabolom uverit, nech si veria ;) taki ludia pre teba nie su doleziti....

jolinka
5. nov 2014

@vika7 tak ked tvoj muz tam nechce chodit bez teba...tak nech im to takto presne vysvetli...

"Nechcem tu chodit bez zeny, ona sa u vas zle citi, nerobi jej to dobre, tak ku vam neprideme...jedine v pripade ze zmenite postoj a prijmete ju " 🙂 A bodka,...slusne pekne povedane a teraz cakat na kroky z ich strany a medzitym si zit v pokoji...

ved vy ich realne k zivotu nepotrebujete, viete sa zivit sami, predpokladam ze mate este dost rodiny a znamych kde vas pekne prijmu...tak tam chodte.

keby svokra mala rada oboch synov, tak starsiemu da hranice, tvoj brat si vybral zenu aku chcel , ty mas tiez toho koho chces...a neries. ale kedze svokra toto nerobi, v skryte drzi stranu starsiemu a potom sa akoze cuduje a lutuje sa, ako sa bratia neznasaju 😝 😝 samozrejme jedine ty si na vine ako inac. 😒

vika7
autor
5. nov 2014

@bocianka123 ved ja to dedičtvo ani neriešim..iba s manželom sa o tom rozprávame..ked sa o tom u svokry rozprávajú tak ja som ticho alebo idem preč do kuchyne alebo niečo robiť...

bocianka123
5. nov 2014

@vika7 no ved ja som to tak aj pochopila... že iba počúvaš... ale zasa tam vidíš aj tie ich povahy, tam sa to všetko ukáže... myslím na teba dievča, nemáš to ľahké.. viem, že tieto slová ti veľmi nepomôžu ani som ti až tak neporadila, ale súcitím s tebou. btw a nejako som to prehliadla - máte aj deti, či ešte nie?

jabadaba
5. nov 2014

a presne, tiez dodam, ze do dedicstva by som sa nestarala. To je ich rodinna zalezitost.

jabadaba
5. nov 2014

@vika7 ach tak, teraz citam, ze dedicstvo neriesis. Dobre robis, toto su ozaj ich veci. Ale svokre by som pri najblizsej prilezitosti povedala, formalne, stroho, ale slusne, ze sa mienis uz branit pravne, pretoze mas ich spravania po krk a spytala by som sa jej ci az sem potrebovali zajst! Realne nemusis naozaj podavat ziadne trestne oznamenie, ale pohrozila by som im. Totiz, zasli uz pridaleko, tym, ze Ta ohovaraju mimo rodinu. Ak by klabosili pri kavicke u nich doma a padli by ohovarania, ok. Este by to slo prejst mlcanim. Ale fakt, ze sa nestitia spinit tvoje dobre meno kadetade, vratane tvojej mamy, to uz si vyprosit treba a dorazne. Zacni sa branit ako na pravne uvedomeleho cloveka prinalezi a neprizeraj sa v nemom uzase kto si co k tebe dovoli!

vika7
autor
5. nov 2014

@bocianka123 dakujem ;)...ešte nemáme deti

vika7
autor
5. nov 2014

@jabadaba dam tomu chvílu, či v tom mienia pokračovať. ja som si všetko aj vyprosila. nechcela som ešte sa vyhražať s nejakým zákonom...

nez
5. nov 2014

@vika7 chapem, ze je to proti tvojmu prirodzenemu spravaniu vyhrazanie sa zakonom, ale proste s niektorymi ludmi sa musis bavit na ich vlnovej dlzke, inak nechapu obsah konverzacie...ber to ako fakticke oznamenie ;)

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz