Švagriná je urazená, lebo som sa jej nezastala

31. júl 2023

Ahojte potrebujem poznat vase nazory na jednu situaciu ktora sa stala v sobotu. S mojou svagrinou s ktorou byvame v jednom meste sme sa v sobotu rano stretli nahodou pred Billou ktora je nedaleko mojho bydliska. Hned ako sme vosli svagrina sa zacala rozculovat ze zase tam niesu nikde nakupne kosiky, ze su zase pri pokladniach a ked sa chce clovek k nim dostat musi vojst dovnutra obist cely obchod zobrat kosik a zas cez vchod vojst--mne osobne to nijak nevadilo ale svagrina..neviem preco asi nemala svoj den sa nad tym zacala brutalne rozculovat ze za kazdym ked tam vojde sa jej toto stane..akoby tie predavacky nemohli tie kosiky dat pekne ku vchodu ze si ich zakaznik rovno zoberie. Vosli sme teda dnu ze si ideme zobrat kosiky hned tam ale pri ovoci zelenine bola predavacka ktora dokladala tovar a svagrina na nu spustila taky krik ze sa vsetci ludia tam otacali ze co sa deje. Ze to nieje normalne ze za kazdym co tam pride si musi ist cez cely obchod pre kosik, ze od coho su tam oni ako predavacky, za co su platene- Predavacka sa najskor ospravedlnila ale ked videla ze u svagrinej to nema nejaku váhu a pokracuje dalej tak zacala uz tiez raznejsie vysvtelovat ze maju milion inych povinnosti a toto naozaj nestiha sledovat..a ze nik sa im doteraz na toto nestazoval, na to sa svagrina na mna otocila ze aby som povedala ze aj mne to vadi ..ja som jej povedala ze mne osobne to nejak nevadi a snazila som sa ukludnit situaciu lebo uz to bolo fakt trapne..ze tak si podme zobrat kosiky a nechajme to tak..ked sme potom vysli z obchodu svagrina zas spustila na mna ze som sa jej mohla zastat..ze ona dobre vie ze aj mne to vadi lebo som sa kedysi--pred 100 rokmi na to aj ja stazovala ze ake su tam predavacky a podobne ze si nerobia svoju robotu..( co nieeje pravda ja som sa stazovala len raz a to nie priamo predavacke ale svagrinej ze som si chcela nabrat zeleninu a nebolo nikde ani jedneho sačku)..a ze teraz som ju v tom nechala samu a nezastala som sa jej..a zobrala to odomna ako podraz ze som sa jej nezastala..chapete to?

zmrzlinka2021
31. júl 2023

Cize si mala rovnako nepricetne ziapat po predavacke?
Tvoja svagrina ma asi nejaky vlastny problem, lebo tak ako sa spravala, je nenormalne.
Normalne jej to treba povedat, ze ty s tym nemas az tak yproblem a nebudes sa priadavat k takemu spravaniu.

vanilkovazmrzka
31. júl 2023

Prefackala by som ju. Svagrinu.

226lenka
31. júl 2023

Keď sú zablokované dvere ktorými sa vychádza, že sa cez ne nedá dostať zvonku, počkám, kým niekto nevyjde, zoberiem košík pri pokladni a idem nakupovať. Mať problémy tvojej švagrinej tak som šťastný človek

autor
31. júl 2023

@zmrzlinka2021 ano mala som..lebo ze sa hram na tu dobru ze mne to nevadi a bola som ticho..ze keby som aj ja na nu vybehla tak by sa ona necitila tak trapne potom..

autor
31. júl 2023

a ze som mala aj ja povedat ked uz sme boli pri tej zelenine ze tam nemali minule sačky..ze som sa mala postazovat..hovorim ale stalo sa to len raz slusne som si isla vypytat lebo som potrebovala nabrat paradajky a papriky a predavacka hned doplnila sačky a nebol problem..tak co som mala na nu ziapat?

autor
31. júl 2023

@zmrzlinka2021 ved to som sa snazila vysvetlit..ona hned zalovala svojmu bratovi..mojmu muzovi len u neho nepochodila..kedze on neznasa konflikty a zvady..(to mohla vediet uz dopredu vsak ho pozna)..muz samozrejme je na mojej strane

autor
31. júl 2023

@226lenka aj ja to tak robim alebo si proste obidem cely obchod a kosik zoberiem..mne to nerobi ziaden problem

bloger
31. júl 2023

Snažila si sa upokojiť situáciu. Evidentne má švagriná nejaký problém.

autor
31. júl 2023

ešte tak povedala ze ju ani tak nenahnevala ta predavacka ale to ze ja som bola vtedy ticho..

levandula7
31. júl 2023

švagriná je riadna sedlaňa, po takomto incidente by som sa s ňou už na verejnosti nikdy neukázala.

ankare
31. júl 2023

Švagriná nie je kompletná. Nič si z nej nerob.

matullienka
31. júl 2023

Dôrazne by som jej povedala, že si neprajem aby zatahovala do svojich výstupov.

zuzinka888
31. júl 2023

Ty nie si zodpovedna za nezvladnute emocie tvojej rodiny. Ak tam nie su kosiky nakupujem rovno do tasky ci krabice- nikdy mi nic predavacka nepovedala- ak ano- by som jej vysvetlula,ze ak im to vadi msju si kosiky ustrazit- samozrejme normalne. Svagrina si vybila svoj hnev a frustraciu na nevinnej predavcke- nechcem byt v kozi zakaznika ktory potom na nu natrafil kedze tieto emocie sa prenasaju na druhych dovtedy kym sa nenajde niekto kto ich dokaze spracovat a nenecha sa nimi pohltit.

kvetinka75
31. júl 2023

toto je jej problém nie tvoj. Vypustila by som to z hlavy

deti95060810
31. júl 2023

ziapať po predavačke... to si už len pomohla tá švagriná.
mala si zavolať vedúceho - a ten by ju asi poslal do čerta....😉

lenuska9999
31. júl 2023

Dráma Queen 😀😀😀🤦

ropucha6
31. júl 2023

Tiez mi vadi, ked nie su kosiky (akoby ich nemohli mat viac), ale ziapat na predavacku je trochu cez, hlavne, ked sa ospravedlnila. Tiez by som tam nevyrabala sceny.

dskjhfdlkdjhl
31. júl 2023

Ked sa svagrina nechce citit trapne, tak nech sa nesprava trapne😉

mareka49
31. júl 2023

Zachovala si sa dobre.
Švagriná niečo iné rieši a prežíva a s dotyčným a dotycnou sa to nedá a tak šup:
Košík mala rozbuska a zdrbeme predavačku.
Azda nemôže povedať nič v práci, deťom, manželovi..?
Natlakovana pre iné a tamto bola už explózia.

toskanka
31. júl 2023

Ja by som sa zachovala asi takto. Keby som si to všimla aj ja, že je to častý problém a tie košíky pred obchodom chýbajú, povedala by som úplne neutrálne a s kludnym hlasom, že nechcem byť súčasťou ich konfliktu, ale že som si to párkrát všimla aj ja. Nič viac. Ani slovo o tom, či mi to vadí alebo nie.

annm81
31. júl 2023

Ak by sa k tomu švagriná zasa vrátila, normálne jej povedz, že stažnosti na poskytované služby sa dajú riešiť slušne, napr. písomne a bez toho, aby sa sťažovateľ a jeho sprievod museli cítiť trápne, keď na nich ako na nepríčetných zazerá kopec cudzích ľudí - lebo presne to o nepríčetnosti si o nej mysleli nezaujatí diváci.

Ak sa k tomu švagriná nebude vracať, ignoruj to. Tieto typy, čo všade vyhľadávajú konflikt a s ničím nie sú spokojné, zvyčajne rýchlo zabudnú na to, na koho sa urazili minulý mesiac, lebo tento mesiac majú nové spory.

autor
31. júl 2023

@toskanka aj to je moznost len mam pocit ze toto by svagrinu uz uplne dostalo na koňa a potom uz fakt chudak predavačka

toskanka
31. júl 2023

@autorka Tak by potom SBS-KÁR mal robotu.

mamusa123456789
31. júl 2023

Diskusiu som nečítala, ale poviem ti, ze tvoja švagriná je krava...

lilyianka
31. júl 2023

Tvoja švagriná je pííp.....

mladena
31. júl 2023

Ty ju poznáš, vieš ako sa správa inokedy, ale teda ja neznášam tráviť čas s takýmito ľuďmi....švagriná ti nemá nariaďovať čo si máš myslieť a čo a ako odpovedať. Som rada že si sa predavačky zastala, fakt to nemajú prechádzku ružovou záhradou a predstav si ako jej asi musí byť keď sa na ňu ešte niekto vyziape......... Samozrejme tiež poznám nanič obchody a so zdutými predavačkami ale tak keď ma niečo fakt že už naserie napíšem v najhoršom prípade recenziu.

januska12323
31. júl 2023

Švagrinej odporuč magnézium alebo nejaké lieky na hlavu. Takto sa normálna dospelá žena nespráva.

autor
31. júl 2023

@mladena ja ju praveze poznam a ona nezvykne byt takato..preto som aj v uvode pisala ze mala asi zly den alebo co

beata_k
31. júl 2023

Tak nemusela si ju vyslovene zhodit, ze tebe to nevadi. Mohla si pokojne vysvetlit, aby si na to davali vacsi pozor. Samozrejme svagrina tam nemusela kricat. To od nej nebolo pekne. Ale zhodit si ju zhodila.

rorino
31. júl 2023

Švagrina by mala ísť robiť predacku,raz dva by sklapla