Švagriná využíva môjho brata

18. máj 2023

Mam obavy že moja švagriná využíva môjho brata. Je od neho 8 rokov mladšia, nikdy nepracovala, VŠ prerušila keď bola tehotná s prvým synom. Oni majú raz v týždni večer babysitterku aby si mohli ísť do reštaurácií, asi párkrát v mesiaci príde babysitterka na cely deň lebo to mladšie 2 ročne ešte nie je v škôlke aby mamička mohla ísť shoppingovat a robiť yogu a chodiť do kaviarne a čo ja viem čo. Mesačne im chodí aj upratovatelka a podotýkam že švagriná nepracuje takže by to mohla robiť aj sama. Sme 4 súrodenci a vzťahy v rodine boli komplikovane, nezamestnanosť, alkoholizmus atd môj brat išiel do zahraničia a tam si niečo vybudoval a od vtedy ako keby sa vzdialil od rodiny. Keď spoznal tuto a zobral si ju, nasťahovali sa späť na Slovensko. Ako mu mam otvoriť oči?

jana_eyre_2
21. máj 2023

@mircalla tvoje slová : "Rozhodne nezavidim, tieto reci o zavisti ma dost nastvu." Tak môžem moju poznámku prerobit.. tak ako teba naštvali reči o závisti, lebo sa necítis byť závistliva, iných naštvali tvoje reči o lenivosti, lebo sa necítia byť leniví.. diskusia je naozaj dosť dlhá a obsiahla, ale hneváš sa na niečo čo si vlastne sama vyvolala.. viem o tvojej averzii k ženám v domácnosti, už si sa niekoľko krát vyjadrila, mne to je vlastne jedno, pretože nemám potrebu súdiť nikoho, ani teba.. ale nerozumiem prečo nevidíš, že sa ti stalo presne to, čo si urobila ty sama niekomu inemu..

vecicky1805
21. máj 2023

@mircalla 😂😂haha, nedoplo Ti ako veľa iných vecí..vytrhla som to schválne z kontextu ako ty tu od iných mamičiek len jednu dve veci..ty prt vieš čo ja platím alebo nie, už sa nepo*er z toho 😂kráľovná platenia 😂ty si fakt trápna na max, a keďže nie si úplna samoživiteľka a ešte aj s deťmi trávi čas, tak v podstate si sa nie vždy musela spoľahnúť len na seb ako to tu strašne prezentuješ, nemáš ani šajny čo je to byť na všetko sám, lebo aj to je pomoc..aj keď menšia než tvoja 🙈a ľudia čo pohŕdajú inými, nie sú v poriadku plus sú namyslený a ani nemajú na čo..každý má iné hodnoty a priority tvoje sú tam kde sú, myslím však že Ti ich moc ľudí nezávidí a nechváli a to Ťa zjavne štve..podľa tvojho úžasného vyjadrovania a odsudzovania, ja možem tiež napísať že sa mi hnusia ľudia ako Ty a vobec ale vobec ich neobdivujem, lenže nie som ako Ty..našťastie.

vecicky1805
21. máj 2023

@mircalla teba je tiež hovno do mamičiek čo sú doma a prečo a aj tak to riešiš tak rovnaký meter aj na seba nie? Tak sa tiež baby riešia prečo s ním bývaš ako ty riešiš prečo sú doma 🙈

vecicky1805
21. máj 2023

@mircalla @viestta
A tak je v každej téme prečo by preto nemala byť obľúbená lebo tu píše🙈ty si mimo a náhodou si predstav že ma povacsinou normalme ludske nazory a aj ked ma niekedy ine ako ja su ludske a nie odsudzovacne a si aj predstav ze mne je nahodou aj sympaticka dokonca, to je čo
Aky to ma suvis ze je v kazdej teme s tymto 🙈
Ty ides

matullienka
21. máj 2023

@vecicky1805 a keď vie, že viestta je v každej téme tak je tam zrejme aj ona keď má taký prehľad a vie kde všade prispieva. Ja mám jej názory tiež veľmi rada a sú mi sympatické

ddaassuullaa
21. máj 2023

Fuj autorka, chod sa hanbit do kuta🤮 ziadal ta brat o radu alebo pomoc? Ked ta poziada, bud mu po ruke a skus byt chapava sestra. Ale ked citam toto, to cakat nemoze. Nie si chapava, ale zlostna a zavistliva - nemas takehi muza ako tvoja svagrina. Nehas co ta nepali, toto si dobre zapamataj. Vsetko sa ti vrati....aby si neprisla o brata. Radsej sa takto pozri na svoj zivot, pories si ho tak aby si bola stastna a nemusela riesit inych. Keby si stastna bola, nehrabes sa v zivotoch inych

bylinka25
21. máj 2023

Ženy, ženy, kam sa táto diskusia už zvrhla?
Ja som tiež žena v domácnosti, som na invalidnom dôchodku, vy mi naň prispievate, som podľa vás lenivá? A nie, nestarám sa o deti, môj muž je tiež ZŤP.
Je mi smutno, aké ste na seba zlé😂. Tie útoky, kto koľko má, akú má kariéru, kto čo dosiahol, ktorá je ako ambiciózna.
Nikdy by som si nedovolila povedať ani o jednej z vás, že je puťka domáca, zlatokopka, či inak vás dehonestovať, tie, ktoré ste doma.
Keď si to tak vezmeme, voľakedy žena v domácnosti bolo zamestnanie. Ale dehonestovať ženy v domácnosti mi príde prízemne. Každá robíme to, čo vieme.
Tie, ktoré ste doma s malými deťmi, vám veľká česť a tie, ktorým muž dokáže zabezpečiť, vám prajem, užívajte si, naozaj, treba si všetko užiť, ak máte tú možnosť.

vecicky1805
21. máj 2023

@bylinka25 moje slová, ale tu to tvrdí a dava také privlastky iba jedna na ženy čo sú doma, ostatné sa zastávajú…veľa zdravia Vám prajem

bylinka25
21. máj 2023

@vecicky1805 Ďakujeme, ale, žiaľ, v našom prípade to je už nezvratné, ba práve pribúdajú nové choroby, ale my sa nevzdávame, preto si užívame každý deň, ktorý máme, ja som rada, že ešte vidím svet, teším sa, že môžem byť na svete.

vecicky1805
21. máj 2023

@bylinka25 to mi je ľúto, zároveň máte moj obdiv, že sa ešte snažíte užiť si čosi zo života a vážite si ešte to čo ešte je, držím palce❤️A prajem v rámci možnosti čo najkrajšie dni

0silvia0
21. máj 2023

@bylinka25 kedysi vacsina zien bolo v domacnosti. Moje obe babky boli v domacnosti, mama mojho muza bola v domacnosti. Na ich detoch to nezanechalo ziadne nasledky, ak nevideli matky chodit do prace. Mozno zeny financne neprispievali do chodu domacnosti, ale mali zahrady, zvierata, viac deti a urcite mali co robit. Urcite nelezali v zahrade s mochitom v ruke...

maciatkolulu
21. máj 2023

@0silvia0 tiež ako kde. Mija babka bola lekárka, hej sestra tiež a ďalšia ucietelka. O mojej mame ani nepíšem, bola som v jaslickach ako väčšina mojich verstovnikov a mamtky v práci. Skôr teraz to začína zase viac ako v 70,80tych rokoch. A naozaj to na deťoch nenechá žiadne negatíva. Naopak, mama nevystresovana, spokojná, venuje sa deťom, bez nahlenia, žiadne problémy s prázdninami, voľnom, ktorého je požehnané, ocrkami, kľud. Deti to vnímajú a najmä menším deťom je fakt suma fuk, či je matka profesorka, alebo nie. Napríklad tu v at sa nikto je pozastaví nad Hausfrau, absolútne nikto, akurát tak Slováci. Mam vysokú a nie som frustrovana. Dve baby sú dospelé a sú fakt normálne. Rovnako ako ja, dieťa pracujúcej babky a matky.aj keď teda ja som škôlku neznášala, družinu tiež, takže lepšie by mi bolo doma s mamou, to je jasne. Alebo aspoň babkou. Ale ta robila ešte aj ako dôchodkyňa

aurora33
21. máj 2023

@maciatkolulu kazdy ako si zariadi. My pracujeme obaja a dá sa všetko vykryť. Či OČR či prázdniny. A nie som ani vystresovaná ani frustrovaná.

maciatkolulu
21. máj 2023

@aurora33 tak to mate super, keď viete pokryť v pôjde dva mesiace prázdnom, choroby, všetky voľná, to si jedna z mala

maciatkolulu
21. máj 2023

@aurora33 ani ja nie som doma frustrovaný, tak som to myslela...

0silvia0
21. máj 2023

@maciatkolulu tiez som neznasala skolku. Co by som za to dala, keby som mohla byt s mamou doma. Aspon jasle ma obisli. Introvertne deti by boli radsej doma, pre tie extrovertne je skolka asi fajn.

mircalla
21. máj 2023

@bylinka25 Si na invalidnom dochodku. To je nieco ine ko zdrava zena. Takze chorych som vobec nemala na mysli

bylinka25
21. máj 2023

@0silvia0 súhlasím s tebou.

thenebrus
21. máj 2023

Looooool sa ti nestalo😂

teleskop
21. máj 2023

smutne je to ze ak teda su podala pravdive fakty, tvoj brat ma tak nizku sebauctu, ze si musi vydziavat svoju manzelku, ja takymito zenami pohrdam, a takychto muzov jemi luto 🙂 ale to je moj pohlad na vec a moj zivotny nazor 🙂

morgane1975
21. máj 2023

Nechapem tie nenavistne komentare. Je to brat a obavy su opravnene. Aj ked obavam sa ze sa s tym nic neda robit kedze je dospely. Vsak padne na hubu a potom uvidi.

rorino
22. máj 2023

@morgane1975 prečo? A čo aj je to tak,že nechce ani on aby žena pracovala?podľa toho,čo napísala autorka príspevku,nie je jasné ako sa veci majú v skutočnosti,napísala len svoj pohľad,😉

viestta
22. máj 2023

@morgane1975 je tu XY tem o tom, ze manzel nechce zenu "pustit" do prace. Ked sa taka zena zamestna tak jej to da "vyzrat", pretoze ona mu spravila natruc a on jej nebude s nicim "pomahat", lebo mala ostat doma a nie trepat sa do roboty. Co ak je to aj tento pripad?

kroska18
7. júl 2023

@atinkaa
@atinkaa super si to napísala!
Aj mne sa zdalo, že mircalla je na jednej strane na seba pyšná ako všetko zvláda a v podvedomí je naštvaná, že to vlastne tak byť muselo, lebo spoľahnúť sa nebolo na koho.