Svokor chce mať stále vnúča

soncafarma
18. feb 2024

Ahojte, chcela by som vedieť váš názor na našu situáciu. S manželom bývame u jeho rodičov v dvojgeneračnom dome, dom je predpísaný na nás. Máme 5 mesačného chlapčeka, je to naše prvé dieťa (ďalšie neplánujeme, ale nikdy nehovor nikdy). A teraz k veci.... Svokor je už dlhšiu dobu na dôchodku, má 64 rokov a nakoľko nemá absolútne žiadne záľuby, neustále sa dožaduje malého. Stále by ho chcel mať pri sebe, kocikovat, strážiť ho kým si ja niečo porobím. Avšak ja si dokážem porobiť veci aj popri malom. Máme spoločnú kuchyňu a ja v nej nedokážem byť s malým, lebo ho neustále vyberá z postieľky a berie na ruky. Svokra ešte pracuje a keď príde domov, tak im dám malého, nech sa s nim trošku pohrajú, veď im nechcem vnúča odopierat. Ale jednoducho svokrovi odmietam dať svoje dieťa keď je sám. Predsa je to chlap, má už svoj vek a malý sa už začína viac a viac hýbať a točiť na bruško a ja mám strach, že ho neustriehne. Ako by ste riešili situáciu vy? Alebo len ja riešim sprostosti? Ďakujem za názory 🙂

deti95060810
18. feb 2024

ani sa ti nečudujem... tiež by som sa bála.

viestta
18. feb 2024

Vsak strc do kocika a nech sa prechadzaju.

abbey1
18. feb 2024

Mňa zarazila veta, že má už svoj vek. 64?

anjelicek26
18. feb 2024

Píšeš,ako keby mal svokor 90, ze ho neustriehne, ved nema tri roky a nejdu na kolotoce medzi tisic ludi,ze by mu usiel🤣🤣Každopádne.. postaraj sa svokrovi o iný typ zábavy,aj keby mu máš kúpiť veľkého psa... nech sa cíti užitočný a potrebny...

kaktusik007
18. feb 2024

@soncafarma riesis sprostosti. A ochudobnujes syna o vynimocny vztah. aky moze mat so svojim dedkom.

ja som celkom vazne ochorela, ostala leziaca na posteli a nevladala som mladsieho ani prebalit - mal necele tri mesiace... Kedze mama si vzala na starost starsieho (vtedy 15mesacneho), na mojho otca ostal mladsi 🤷🏼‍♀️ naucil sa ho prebalovat, krmit, kupat.... robil s nim veci co nerobil s vlastnymi detmi ;) a ten vztah medzi nimi dvoma bol brutalny, aj ked zacali decka chodit do skoly.

ano, jasne ze to prvotne prebalovanie bolo take kostrbate, ze by sa tam naslo milion veci na vytku - ale prezili sme ;)
a za ten vztah medzi nimi dvoma to urcite stalo --- k druhemu mojmu synovi Dedo uz taky vztah nemal, aj ked lubil ho tiez - no henti dvaja si proste neskor uz rozumeli bez slov 🤷🏼‍♀️

kitycat
18. feb 2024

@soncafarma potobit dokazes lebo zatial tvoje dieta iba lezi. Zacne plazit, lozit, stavat sa a chodit a potom ti to dobre padne. Vsak nech mu cita CinCin alebo ukazuje nieco v knizke. Na spanky mu daj malejo do kocika a nech sa prejdu...

Keby ste byvali v byte nie u svokrovcov tak by sininak vravela...

vkatush
18. feb 2024

@abbey1
Ja sa jej nečudujem s tým vekom.
Môj svokor má 65, ale malého by som mu nedala samému. Nevie ani tak okolo detí, nie je taký obratný, ani reflexy nemá dobré. Koľkokrát mal také nápady pre malého, že som sa ho rovno spýtala, či mu šibe (chcel mu dávať orechy, keď sotva začal príkrmy; zobrať ho len v tričku v decembri vonku pozerať sa na mačky a psov; dať mu na hlavu ťažkú motorkársku prilbu, lebo chce vedieť, ako v nej bude vyzerať 😑)

Ale napr prababka má 70 a s malým sa šantí, hraje, po zemi sa s ním váľa, vie, čo malý môže a nemôže, nemám problém jej ho dať.

dkethe
18. feb 2024

Ja som byvala na rovnakom sidlisku ako svokor, a tiez chcel byt nonstop s dietatom. Nech si porobim. Akoze co, operem a navarim jeho synovi? Zatial co on sa postara o mojho? No, dlhe roky sme sa vadili. Dnes je to uz lepsie, deti nesu ňuňu babatka - po jednom dni s nimi je k.o, tak ich tolko nepyta 🤣

Raz som mu flochla argument, ze štát mi PLATI za starostlivost o dieta preto ho nebudem furt odkladat. Nepomohlo 🤣 ale skus

Dnes sa na tom zasmejem, v tvojej situacii by som bola besna, bezradna, konec proste.

Ostatnym komentatorkam: v ranom obdobi mladat v risi cicavcov matka nedovoli ziadnemu zvieratu k mladatu sa anilen priblizit. U ludi je to akesi pokrivene.

vyrovnanaosoba
18. feb 2024

Napíšem ja, čo som na všetko sama, nemám blízko ani mamu, nemám už starých rodičov, ani otca, manžel má rodičov v Maďarsku, prídu raz za rok aj to na tri dni. A idú radšej po návštevách, ako by mali byť s vnúčatami.
...buď rada za ten dar, že mám otca, ktorý je ešte mladý, môže sa plnohodnotne venovať vnukovi, môže ho učiť, aj ísť vonku a ver tomu, že by nedovolil, aby sa mu niečo stalo. Je v najlepšom veku, vôbec nie je starý a chce byť aj užitočný a pre vnuka vzácny. O 10, 20 rokov budeš spomínať, a tvoj syn tiež bude mať pekné spomienky na dedka. Nie každý má takého.
Keď môj manžel rozpráva, ako ročný okopával s babkou zemiaky, ako s dedkom kŕmil prasatá, ako jazdil na traktore a nechcel ísť do škôlky ale radšej kydal hnoj s dedkom. Až mi je ľúto, že ja som takého dedka nemala.
A to mal viac ako 70r.

lucik194
18. feb 2024

ak ho dedo chce, zacala by som niecim jednoduchsim a to kocikovanim.

zo zaciatku 3x tyzdenne, ver mi budes mat cas na seba. 1-2 hod tebe pomoze a on sa bude citit uzitocne.
no tak nema konicky, takto zoberie kocik a poprechadza sa po dedine, bude mat pohyb a prospeje mu to tiez.

a prosim 64 nie je ziaden vysoky vek......

dkethe
18. feb 2024

Joj a este taka zaujimavost z historie, pre tie ktore haja zaujmy deda, a nadmerny kontakt s vnucatom (babatkom).
Kedysi zenu na cele sestonedelie dali za bielu plachtu do najzadnejsieho rohu chyze, a dieta jej odobrali - bola povazovana pre 6nedelne krvacanie za necistu. 😔
Cize aj taketo hrozne praktiky mame v genoch, a tvoj svokor by to mozno najradsej urobil dnes aj tebe...

soncafarma
autor
18. feb 2024

@abbey1 ano, 64 nie je vysoky vek, nechcela som aby to tak vyznelo... Ale je rozdiel zdravy 64 rocny a polymorbidny pacient 64 (svokor)

luccija
18. feb 2024

@soncafarma tak sleduj jedným očkom, alebo mu ho daj do kočíka a nech sa prechádza.Chce byť užitočný a pomôcť Ti.Ake má zdr.problemy?

alex49
18. feb 2024

Kočíkovať by som ho dávala, povedz svokrovi, že malý potrebuje čerstvý vzduch, aspoň hodinu - dve denne, či si nemôže zobrať túto povinnosť na seba. Ostatné veci doma budeš robiť s malým ty. Môj otec má tiež problémy, ale chodí na niekoľko hodinové prechádzky každý deň.

sense
18. feb 2024

A prečo ho nemôže kočíkovat, prechádzka prospeje aj svokrovi.

sirka9
18. feb 2024

@soncafarma z čistej zvedavosti, to je aký polymorbidny pacient prosím ta?

ivik4
18. feb 2024

Moj ocino sa v tom veku sam staral o maleho ked som surne potrebovala a jedno obdobie ked som mala ruku obviazanu okolo hrudnika mesiac, syn mal len 9 mesiacov a vsetko v poriadku. A to tiez nieje jeden z tych cipernych ale vzdy som mu verila

soncafarma
autor
18. feb 2024

@sirka9 ma viacero chronickych ochoreni
Zienky, ale ved on chodi kocikovat 2-3 x tyzdenne.. Zvyšok chodim ja,ved predsa si mozem vlastne dieta aj sama kocikovat, ci ho musím stale niekomu davat? Ja som šťastná, ze vypadnem z domu na cerstvy vzduch 🤦🏼‍♀️

sasa1310
18. feb 2024

@soncafarma prečo si nebola nešťastná, keď na vás prepisovali dom? 2-3 týždenne kočíkuje a tebe to vadí. Tak sa odsťahujte a budeš si kočíkovať sama

lenkahvh
18. feb 2024

@vyrovnanaosoba ročný okopaval zemiaky, aj si to pamätá, že? 🙈

doriiis
18. feb 2024

Autorka....raz možno svokrovi podakujes,že ti dieťa postráži.Teraz je ešte malé,nechodí,nelozi,nerozpráva.A ty si doma a máš čas.Ale raz príde doba,keď sa možno aj svokra sama opytas,či si ho nezoberie na chvíľu.Alebo doba,keď sa vrátiš do práce a budeš rada,že si rada.Takze prestan robiť ramená a hystériu.Zranit,padnúť dieťa môže aj tebe.

dominikamacakova
18. feb 2024

@abbey1 už treba truhlu vyberať 😀

prasiatko30
18. feb 2024

Vsak hod deku na zem dieta na deku obklop hrackami a dedko nech si lahne k dietatu - nemusi ho ani zdvihat, ani mu nespadne a ty si zatial poupratujes v kuchyni. Potom spraces piknik vopchas dieta do kocika a ides sa prejst s dietatom - dedko spokojny, vnuca zive a matka nestratila ani len 2 min zo zivota dietata

samimami777
18. feb 2024

Keď sa ti nepáči tak sa odsťahujte do vlastného a stretávate sa raz do týždňa na dve hodiny.

nelca0510
18. feb 2024

Môj svokor má 69 rokov. Od 3 rokov môjho staršieho dieťaťa si ju pýta. Doslova pri nej omladol. Ja som vzťah s dedkom nemala žiadny,nemal záujem. Preto nebudem nikdy brániť vzťahu s jej babkami/dedkami.. babky záujem nemajú,dedkovia áno (môj otec ma 58). Ak sa bojíš,nájdi si svoju domácnosť. Svokrovi dať dieťa keď tak do kočíka.

andreatytler
19. feb 2024

@soncafarma Nedat preto ze je o chlap? Toto je dost odveci nazor.
Ak chce, bola by som rada ze ma zaujem. Zistila by som si ci vie ako sa starat o dieta. Dala by som mu ho najskor tak ze by som bola hned s nim a pozorovala co a ako robi. Ak dokaze ze sa vie postarat, moze si ho zobrat. Ak nie, zaucila by som ho.

cookie29
19. feb 2024

Ty brdo, moj otec mal dobre cez 70 ked sa narodilo moje druhe dieta. ano uz je pomalsi, ale preco by som mu nedala? A aj starsie, ktore je viac nez zive dieta od malicka... to starsie sa zo zaciatku bal zobrat. Pri druhom uz problem nebol. A deti si to nesmierne uzivaju.... proste dedo to je nieco... Mas strasne nazory 64=stary, chlap = neschopny postarat sa o dieta... ja normalne ziram a som nesmierne vdacna, ze moj otec je taky uzasny dedo. Ak sa bojis, nauc ho. Povedz mu, ukaz mu... najdi sposob. Kludne mozem povedat, ze keby som si mala vybrat komu necham deti, babke alebo dedovi, tak jednoznacne dedovi.

sirka9
19. feb 2024

@soncafarma jasne, mňa len zaujímal ten pojem 😁 to bola čistá zvedavosť.

rebeka7501
19. feb 2024

@abbey1 v tomto veku bude zakladateľka témy ešte pracovať 😁

abbey1
19. feb 2024

@rebeka7501 A taký pediater kľudne aj ako 84 ročná. ;) A áno, kľudne i s diagnózami.