Svokor chce mať stále vnúča

soncafarma
18. feb 2024

Ahojte, chcela by som vedieť váš názor na našu situáciu. S manželom bývame u jeho rodičov v dvojgeneračnom dome, dom je predpísaný na nás. Máme 5 mesačného chlapčeka, je to naše prvé dieťa (ďalšie neplánujeme, ale nikdy nehovor nikdy). A teraz k veci.... Svokor je už dlhšiu dobu na dôchodku, má 64 rokov a nakoľko nemá absolútne žiadne záľuby, neustále sa dožaduje malého. Stále by ho chcel mať pri sebe, kocikovat, strážiť ho kým si ja niečo porobím. Avšak ja si dokážem porobiť veci aj popri malom. Máme spoločnú kuchyňu a ja v nej nedokážem byť s malým, lebo ho neustále vyberá z postieľky a berie na ruky. Svokra ešte pracuje a keď príde domov, tak im dám malého, nech sa s nim trošku pohrajú, veď im nechcem vnúča odopierat. Ale jednoducho svokrovi odmietam dať svoje dieťa keď je sám. Predsa je to chlap, má už svoj vek a malý sa už začína viac a viac hýbať a točiť na bruško a ja mám strach, že ho neustriehne. Ako by ste riešili situáciu vy? Alebo len ja riešim sprostosti? Ďakujem za názory 🙂

rebeka7501
19. feb 2024

@abbey1 keby len pediater........ Čochvíľa nebude mať kto pracovať aby bolo na dôchodky.

vyrovnanaosoba
19. feb 2024

@lenkahvh samozrejme, veď majú fotky, aj spomienky. A okopával zemiaky, asi tak ako 3r s tebou pečie koláč. Neber to doslovne.

cookie29
19. feb 2024

@lenkahvh
@vyrovnanaosoba
Nie vzdy zostanu konkretne spomienky ale casto nieco v Tebe zostava, semienko sa zaseje. Je to podvedome. A dalsia vec, ja si pamatam veci ked som mala cosi cez rok. Moc mi to ludia nechceli verit, ale mam spomienky zo svadby mojej tety, ktora zomrela relativne mlada, takze nieco, co sa v rodine nedebatilo respektive veci, ktore nie su na fotkach... Pamat je zvlastna vec.