Svokor je psychopat

radkanika
3. máj 2015

Tak a dalsi problem :/ ja uz fakt neviem, co robit. V piatok bol statny sviatok, jasne ze ked som cely tyzden s dietatom doma, starsie dieta v skole a potom treningy, doma domace ulohy, manzel v praci, poobede vzdy plno inych povinnosti mame, tak ked je konecne volny den, chceme ho travit ako rodina spolu. Vzhladom na to, ze byvame vedla svokrovcov (nie s nimi, ale vedla nich), mame spolocny iba dvor, tak sa snazim fakt nejako s nimi vychadzat. Svokrovci sll v ten den na chatu nieco robit. My sme mali ostat doma, lebo trebalo cosi, co mohla kludne urobit aj zamestnankyna firmy, prip. mohli zavolat dalsiu. Ja nehovorim, ze by sme nechceli pomoct, ale bolo pekne, v meste bol program, na dalsi den malo prsat (aj prsalo), vazne sme chceli vyuzit cas efektivnejsie spolu, nez zas doma s dvoma detmi zavreti, ked nemusime. Manzel si to teda s mamou vydiskutoval a tak teda zavolala pracovnicku a my sme mohli ist. Na dalsi den sa manzel stretol na dvore s rodicmi a otec mu zacal nadavat, ze sme lenivci atd. Mna to vytocilo, ked mi to doma povedal. Vzdy a podotykam vzdy, ked on len zavola a povie mojmu muzovi, aby prisiel, ze nevie to a tamto na PC, bezohladu na to, ci veceria, ci sa kupe, prerusi cinnost a ide ako taky pajac. Bez slova. Takisto ked svokor zaveli, ze ideme na chatu v sobotu, tak ideme, hoci by sme radsej robili cosi ine, len pre pokoj v rodine. Milion dalsich veci vymenovat viem. A proste jeden debilny den a uz sme lenivci. Vraj sme mali prist na chatu robit a nie sa flakat. Ale ved to je jeho chata! Co mna je do toho, ze on tam cosi robi. On si predstavuje, ze sa budeme starat o jeho firmu, o chatu (on tam nic uz nerobi, len zamestnanci), zinkasuje peniaze, ma milion volneho casu a jasne, ze robi co si zmysli. Napisala som mu teda sms, ze si nemyslim, ze len preto, ze chceme travit cas s detmi spolu sme lenivci. Zacala hadka. Vysvetlovala som mu slusne, ze nech sa snazi aj on nas pochopit, a on mi povie "ked je robota, vsetko ide bokom!". Ja na to, ze vsetko okrem deti, ze nikdy neuprednostim pracu, firmu, chatu ani nic pred mojimi detmi, deti sme chceli a budeme sa o ne starat. Vycital mi, zesme na tu chatu mali ist, ked uz sme nechceli kvoli firme doma ostat, lenze to by zas bolo o tom, ze manzela by zapratal do roboty a ja sama s detmi by som zas len za nimi behala, aby nespadli do jazera ci nieco ine. Nechape to. Vraj som blba, natvrdla a neviem co, zacal ma urazat. Na to som napisala, ze si vyprosim taketo urazky na mna, ze ja som mu chcela len slusne vysvetlit ako to je. Tak mi povedal, ze citujem "davaj si pozor na jazyk, lebo vam zoberiem vsetko aj to co som vam uz dal a dam to dcere"..ako mojej svagrinej. Myslela som, ze uz vybuchnem, kusla som si do jazyka. Prestala som sa s nim bavit, manzel tiez, od vcera je teraz ticho a urazenost z jeho strany este vacsia. Chcem odtial odist. Pozerali sme vcera aj domy ci byty, ze sa odstahovat, ale financne by nam to nevyslo :/ mame auto na leasing, dcerka skolu, kruzky, ja som len na rodicovskej, vsak to mnohi poznate. Vzdy sme to brali, ze byvame vo svojom, pretoze majetok je prepisany na manzela, ale tieto svokrove reci nas dozrali. Citim sa ako v pasci...

nikawero12
3. máj 2015

@radkanika nerozumiem čo tu nadávaš na svojho svokra,ked robíš to isté čo tvoj svokor - nevenuješ sa cez volný deň svojej rodine! Je nedeľa, čas nedeľného obeda a ty miesto toho, aby si sa venovala deťom a manželovi, tak sedíš na MK a vypisuješ tu siahodlhé traktáty aby si kydala na svojho svokra 😝

bonaqa2013
3. máj 2015

@radkanika to poznááááám. Ja som tak bývala roky u rodičov .. Aj keď som bývala doma, raz sa so mnou vadil otec, raz mama - stále som bola len tá zlá. Postavili sme si dom - 50 m od rodičov, a je kľud. vidím ich stále, ale keď sa mi chce idem ku ním, keď nie, nejdem. Tiež by nám najradšej dirigovali - ale vypočujem a urobím si po svojom. Tiež sú dôchodci, rozkazovať vládzu, ale robiť už nie. To by sme mali už my. Lenže my pri 4 deťoch nestíhame - sadiť zemiaky, siať zeleninu...... A poznámky typu kde zas idete, načo zas do obchodu, toto treba, tamto treba..... Som rada že bývame aspoň sami.
Svokra si nevšímaj, dedo by chcel asi celému domu rozkazovať - ale už ho nemá kto počúvať. majetok vám nezoberie - to má už len blbé reči. Takže kľud, deda treba ignorovať a bude pokoj. ak ťa bude urážať - len mu povedz že prekračuje určité hranice. Lepšie to už určite nebude. Niektorí starí ľudia vedia byť poriadne protivní. Vidím to aj doma.

bonaqa2013
3. máj 2015

@nikawero12 prečo taká blbá poznámka. Ja tiež tu momentálne sedím, čo je na tom. ráno som vstala o 7, začala variť, všetci ešte spali. Ešte som stihla aj psa nakŕmiť. obed som navarila už o 11, koláč medový krémeš som spravila včera - aby zmakol na synovu oslavu. Teraz deti išli s ocinkom von. Tak možno aj pisateľka témy to tak podobne spravila. Nie každý vstane o 10 ráno. Ja radšej včas a porobím si kým je ešte deti spia. .

radkanika
autor
3. máj 2015

@nikawero12 neviem preco mas hlupe pripomienky, rodina je naobedovana, manzel si lahol s drobcom a spia, dcerka sa uci, tak mam cas robit to, co uznam za vhodne. Ak sa ti nepaci, jednoducho nekomentuj.

radkanika
autor
3. máj 2015

@bonaqa2013 no presne to iste je aj u nas..manzel uz je nervozny z toho, ze je jedno, ci mal 10 rokov ci pomaly 40, stale je to to iste, otec rozkazuje, komanduje a ked ho "neposluchneme", hned su vyhrazky tohto a pod.typu :/

ada274
3. máj 2015

@nikawero12 to je priblbla poznamka. Ty si rada kopnes do druchych, vsak?

bonaqa2013
3. máj 2015

@radkanika tiež rodičom vytýkam, že si ešte nevšimli že my deti sme už dávno dospelé, a jednoducho už nestojíme o rodičovské rady, pripomienky, a pod. sme dospelí - aj moji bratia majú už dávno dospelé deti, vieme ako beží svet, ale rodičia stále by len komandovali. a ešte sa otec bude sťažovať ako ho nechce nik poslúchať. To bolo možno pred 50 rokmi, ale v dnešnej dobe?

elise
3. máj 2015

@radkanika ak dom dsrovsl muzovi nech ti ho preda, spravite zmluvu pred notarom kupno predajnu predtym zuzite bsm, takto vam dom nemoze zobrat my sme tak spravili svokre. Inak dajte debatu so svojrovcami coplanuju ha predlzeny vykend ze chcete spravit vylet,nech idu s vami. Planujte

kaja0210
3. máj 2015

@nikawero12 ???? Nechapem preco tu niektore wzenusky pisu komentáře tohto typu? Ak nechcete reagovat slusne aj vy sa radsej venujte rodině. Zakladatelka temy sa chcela vyrozpravat a zial niekedy to ide lahsie takto anonymně...@radkanika Dom v ktorom byvate je na vás? Aj ano predajte ho a kupte si byt. Zial nie vsetcimaju takých zlatých rodicov,ako my. Svokor sa nezmění - je to stara škola,takže buď jednym uchom dnu a druhým von alebo ta druha moznost. Pěkný den 😉

radkanika
autor
3. máj 2015

@elise dakujem za radu...nemyslim, ze by svokor pristupil na toto, resp.vsetok majetok je prepisany na manzela darovacou zmluvou uz davno, mozno aj 10 r. Akurat s vecnym bremenom na svokra a jeho manzelku, co je asi pochopitelne a nikdy sme s tym ani problem nemali. Nie som si ista, ci moze len tak prist a prepisat znovu majetok na seba, ked to uz raz daroval, prip.ako to ma osetrene, ked sa vyhraza. Ale o to nejde. Ked zoberie, zoberie, my zas nie sme zatazeni na jeho majetok, cert ho ber, chceme len klud v rodine a aby sme si mohli zit podla seba a vychovavat aj deti, ako my chceme. Nie ze my si cosi naplanujeme (ano, my planujeme a oboznamujeme ich s tym), a on sa urazi, ze naco ideme medzi deti!!!! ze treba ist na chatu na cerstvy vzduch. Argument, ze aj s medzi detmi nase budu na cerstvom vzduchu neobstoji. Treba sa starat o to, co je nase. Ale to nie je nase! je to jeho a patricne to aj dava najavo. Zatvor dvere, neotvaraj to, nechod tam, nevyberaj toto...dookola cely cas na chate. Ked sa rozhodne, ze sa ide domov, tak ako sliepocky sa pobalime a ideme. My sami na chate bez neho ostat nesmieme, ani cez den, kde to cez noc...atd.Argumentuje tym, ze ved raz to ostane vam. Ale ved dobre, ja sa o to budem starat aj do toho investovat, ale az ked to bude moje a budem sa tam citit aj tak, ze ma nebude nik komandovat preto, ze stromcek nechce, lebo on stromy neznasa atd. Slnecnik tiez nie, lebo treba byt na slnku, nie v chlade!!! je scopny nechat dieta dostat upal, len aby bolo po jeho. On na vylet nepojde, on neuznava vylety, ani manzel ked bol maly, nikam nechodievali.

ada274
3. máj 2015

@radkanika preco sa obhajujes? Kasli na to. Chapem, ze mas nervy na svokra, ale zrejme hrate jeho muziku uz velmi dlho. Hlavne tvoj manzel a teraz mi prepac, mi pripada ako nesvojpravny. Najvyssi cas aby si stary zacal privykat na vase pravidla. To znamena, ze postupne pomaly budete robit veci tak ako aj vyhovuju vam. Treba slusne trvat na svojom, nehadajte sa. Jednym uchom dnu, 2. von. On casom pochopi. Ak sa ho ale tvoj muz boji, potom je problem. Stary vie ze syna ovlada a asi je na to zvyknuty.
Samozrejme nie vo vsetkom by som si postavila hlavu, na blbostiach by som sa nehadala. Uvidis casom sa zacnete citit slobodnejsi. A treba sa oslobodit od toho majetku. Mohla by som cely majetok sveta okaslat ak by sa mi stary chmulo vyhrazal a nadaval mi. Tiez nechapem co vam chce zobrat, ked je to napisane na muza.

elise
3. máj 2015

@radkanika ved nemusi svokor suhlasit tam nemusi byt ziaden suhlas a vecne bremeno je pravo dozitia nic viac

elise
3. máj 2015

@radkanika jedine ignoracia potom pomoze kupte si daco svoje trebars chalupku a vybodnite sa n jeho chatu

radkanika
autor
3. máj 2015

@ada274 no ano, sme manzelmi uz cca 10 r., manzel je zvyknuty ako aj vsetci svokra posluchat a radsej sa nehadat, lebo "ved vieme aky je". Ale ja taka nie som. Mna to vcera naozaj urazilo, ze ako keby nas isiel vyhnat, ak ho nebudeme posluchat...pride mi to tak detinske a chore. My si aj po svojom robime casto krat. Obcas sice ustupime, nech to nie je take vyhrotene, ale trebars ideme v lete na dovolenku, a to rok co rok pri kazdej dovolenke hadka, naco ideme, len riskujeme lietadlom, deti ochoreju v studenej vode, sme nenormalni, nezodpovedni. Detto ked len malujeme v dome steny. Naco zlta kuchyna, to ma byt biela, zijete neekonomicky, lebo ked bude treba vymalovat, bielu hned zozenies a nie taky odtien nahanat. Naco plavajuca, ked mate dlazbu, ste sibnuti, lebo minate peniaze na plavajuce podlahy a podlahy pritom mate. Naco su detom hracky, vyhodene peniaze, nech behaju po vonku. Preco dovolis pozerat detom rozpravky, len z toho osprostievaju! okamzite jej daj dole kolieskove korcule, nedavaj ju tancovat, naco jej kupujete bicykel a podobne dookola dookola. A tak dalej s jedlom, co varim, diriguje, kedy pit a kedy nie vodu, lebo to a tamto".

elise
3. máj 2015

@radkanika skus sa ho spytat kto to financuje? Povedz ze ty a muz tak nech je ticho

dzejn80
3. máj 2015

@radkanika za urcitych okolnosti moze darca ziadat vratenie daru, ale iba pred sudom a musi dokazat, ze obdarovany nenaraba s darom podla vseobecnych moralnych a leg. zakonov. Napr. by ste sa tam ozierali a robili bordel atd. podla toho co pises nema ako vam dom zobrat. Treba si s nimi sadnut a skusit to riesit dohodou, vyrozpravat si co vam vadi a vysvetlit im, ze uz nie ste male deti, mate svoj zivot. Ak to nebudu akceptovat, budete sa musiet zariadit inak ☹

radkanika
autor
3. máj 2015

@elise ale ved ano, to m vzdy aj povieme, ze tiez sa nemiesame do toho, kedy co kupuje, kam chodi a kde dava peniaze. Len su jednoducho take priblble hadky, podla mna na primitivnych veciach, co by ani nemuseli byt, keby sa jednoducho nestaral. Zbytocne potom sa aj my len doma hadame, pricom nase manzelstvo je bez toho fakt pekne, rozumieme si, mame rovnaku vychovu deti, rovnake zaluby...len mne uz tisic krat rupnu nervy pri tych jeho hadkach s nami a prenasam to zial aj na rodinu, a obcas zas naopak, manzel pride tak vynervovany z otca, ze mi ho je az luto.

radkanika
autor
3. máj 2015

@dzejn80 dakujem...s nim sa naozaj neda. On nie je typ cloveka, ktory komunikuje. On jednoducho prikazuje. Musi mat posledne slovo. Typicky despota. A nie, o dom sa riadne starame, sme obaja uplni abstinenti, dokonca ani navstevy k nam takmer vobec nechodia, raz za pol roka nejaky kamarati s detmi sa pohrat. Pomahame svokrovcom ako vieme, ozaj sa snazime, sme k nim slusni. Ale nikdy to nestaci.

vroni
3. máj 2015

@radkanika, naco vysvetlujes, zdovodnujes, argumentujes? Nemas preco diskutovat so svokrom o svojom volnom case, vychove ci nakupoch. Tvoj manzel tiez nie. Nechcete ist na chatu? Nejdeme a bodka. Nevysvetlujem preco. Sme podla neho lenivci? No tak sme, a co ma byt? Ty si o nom koniec-koncov tiez nic lichotive nemyslis. Moja rodina, moje deti, moj muz, moje pravidla. Nepaci sa mu? Jeho problem. Vyhrazat sa moze svojmu psovi pred budou. Ak nema, nech si kupi (psa). Dom mozete predat, napriklad takej 46 clennej rodinke Lakatosovcov. Ako sa mu paci takato predstava? Vobec netreba byt vulgarny, sprosty ci hlucny. Staci si dorazne stat za svojim a ked nepomoze, tak riaditela vesmiru obratit na posmech. A ak nepomoze ani to, tak vzdy mozete dom predat, Lakatosovci budu urcite za 😀 😀 😀 (to tak celkom vazne nemyslim, ale predat mozete naozaj), nie ste od svokrovcov nijako zavisli, tak sa nenechajte terorizovat.

elise
3. máj 2015

@vroni super presne napisane. My sme vymenili nas dom v spolocnom dome so svokrou tyrankou za byt s rodinou pocernych, absolventmi a hodtami leopoldova distributormi drog.tiez mal muz dom darovany a predal ho mne a vymenili sne ho. Svokra akurat len usta otvorila.
@radkanika presne ako @vroni pisala. Nemusis pred svokrom nic vysvetlovat ani obhajovat pokial vas nezanestnava ale aj to ma hranice.

ada274
3. máj 2015

@radkanika no by ma vystrelo. Moj otec je podobneho razenia, aj ked slabsi odvar. Lenze manzel je vnutorne slo odny a nikdy sa nebal slusne ale dorazne obhajit svoj nazor aj za cenu, ze by sa moj otec urazil. Bolo u nas casto horuco, ale prezili sme. je tiez ale pravda, ze moj otec sa nikdy neznizil k podobnym vyhrazkam.

Bud od rodicov odidete alebo sa im postavte celom. Majetok vam zobrat nemozu.

ada274
3. máj 2015

@vroni lepsie si to napisat nemohla. Ibaze ak uz 10 rokov robia ako si svokrovci zapiskaju, realne to nevidim.

nuvaring
3. máj 2015

Stále nechápem nezmyselné spoluzitia na hromadke. Žiadna tetka, betka,ujec, stryc,dedek,matka by ma nedonutili mať ich na očiach denne a už vôbec nie robiť to čo chcú. Každý deň mi po prečítaní týchto temnarastie pocit šťastia,že mi je dobre a neriešim takéto kktiny.

timea7
3. máj 2015

@radkanika už som tu čítala vo viacerých témach, aký máte život pod "dohľadom" svokrovcov. Naučili ste ich bohužiaľ na to, že oni písknu a vy letíte...Najprv by som tlačila na muža, aby si našiel inú prácu, potom si nájdi prácu aj ty, musíte sa od nich úplne odstrihnúť, inak nebudete mať kľud nikdy. Dá sa žiť aj v podnájme a keď budete pracovať dvaja, tak sa postupne aj k vlastnému bývaniu dopracujete, tak ako stovky iných. Buď rada, že sa s manželom máte radi a nedovoľ, aby vám to niekto zničil, život v ustavičnom napätí je život o ničom...

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elise
3. máj 2015

Ono mi to pripada to ze zenu tlce muz na zaciatku dacky po case kopance lebo pre pokoj je tifho, tak jej nalozi, kedmnohi z okolia vravia bije ta tyra ta on kyva hkavou nie milujema len ja som urobika to alebo ono, potom ze koki detom sa neda odyst a zostava zo zotrvacnosti v nefungujucom vztahu, akoto skonci? Ze sa vzoprie aj ked riskuse ale v kobecnom dosledku sa oslobodi akebo jedneho dna dostane ranu se sa nepostavi.

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elise
3. máj 2015

@mickao musela som kebo ma bila zo zeleznou tycou, spinila mi pradlo vonku zavesene.....

elise
3. máj 2015

@mickao jasne