Svokor mi ničí život

mirkakristanova
19. jan 2013

svokor mi ničí život a privádza do šialenstva....už neviem ako dalej...:(

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@lulka12
toto je ta sranda ze nik neveri...jedine moja mama..ale ta nic nezmoze....moj oco tiez pije ale je uplne iny..a kolko krat som mu to povedala ,kolko krat som prisla s placom k nasim ..tak moj otec len ,ze to nieke pravda on neni taky....nik by mi neveril..svokor sa vie velmi pekne pretvarovat ...

lulka12
19. jan 2013

Mňa by asi najviac trápilo ,že to všetko musia vnímať aj tvoje deti. Svokor tu možno nebude dlho, ale deti si traumu z takého deda ponesú celý život.
Mala som päť rokov , keď mi zomrel starý otec a bo taktiež alkoholik. Mamina ho tri roky opatrovala. Najviac sa mi ale uložil v pamäti z tej horšej stránky i keď ma ľúbil a bez alkoholu bol ako med.

Rozhodne si nedajte zničiť život.
Sledujte hlavne záujem detí a svojho manželstva. Svokrovi treba v príhodnej chvíli povedať ako Vám na ňom záleží, ale aj to ako Vám jeho správanie komplikuje život.

Koľko sa takýto život dá vydržať. Tolerovala by si také správanie svojmu manželovi a prečo ho musíš svokrovi.
Čo na to hovoria tvoji rodičia a blízky , ktorí poznajú váš problém so svokrom.

irriss
19. jan 2013

@mirkakristanova
Jen to sleduju z povzdali..ale musim zareagovat..
deti ve 4 a 6ti letech nevedi o co jde.. 😒
jednomu je 48 mesicu a druhemu 72 mesicu..
Prepocitavam casto detsky vek na mesice, zvlaste mamickam, co si mysli,ze uz maji VELKE deti. ze jejich deti chapou ci dokonce MUSI pochopit..ale opak je pravdou.. 😉
Mluvim za sebe - Z pohledu mamky - ktera ma dite dospelaka, pubertaka a male skolacky, tak jako ja ..a ma dost dobre srovnani pro "vek" deti.. 😉
ver mi,ze Tva jsou malickata.. 😉 🙂

zuksa
19. jan 2013

jednoznacne od neho musite odist... ked zacne robit sceny zavolaj policiu... aspon bdues mat dokaz ze to nieje taky dobry clovek ako sa tvari... ked chcel vyskocit s balkona mali ste zavolat policiu a nahlasit ze svokor chce vyskocit s balkona a vyhraza sa zabitim... prisli by aj zachranari a svokor by bol na psychiatrii... ja by som toto netrpela ani sekundu svojho zivota... a urcite by som necakala kym sa mi narodi druhe dieta... kolko rokov uz toto trva? ved to je normalne domace nasilie... a to sa riesit musi uz len koli tym detom.. co s nich potom vyrastie.. deti si budu mysliet ze toto je normalne spravanie zvlast ak to vidia u muza kedze obaja su chlapci.. mamina (zena) sa nijako nebrani, nic s tym nerobi pre tie deti to bude normalne... a to nieje dobre

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@dariakeriova
dakujem moc...ano mala som hned na zaciatku povedat ze nechcem tu byvat ...moja chyba a stale to asi bude moja chyba:(

mummy01
19. jan 2013

@mirkakristanova myslis ze su stastne ked vidia dedka opiteho ako sa ti vyhraza? ☹
Ja nepochybujem o tom ze su pre teba vsetkym a ani ta neosudzujem,myslela som to vseobecne.Prepac ale trocha mam z tvojich prispevkov pocit ze vam s manzelom ide o byt,ze preto radsej trpite len aby ste o byt neprisli.

zuksa
19. jan 2013

@mirkakristanova v ziadnom ani tom najmensom pripade nieje tvoja vina ze vam svokor ublizuje... nemozes sa za to obvinovat.. musis nabrat odvahu a vzopriet sa... a musis odist aj s detmi..

lulka12
19. jan 2013

Manžel bude čakať až kým sa tebe niečo nestane.

Môj svokor je tiež kapitola, ale má šťastie ,že žije 60 km ďaleko. Keď k nám prišiel pod parou a nevedel odkiaľ pokiaľ , manžel otvoril dvere a dovi. " Príď tato striezvy a hotov."
Už som25 rokov vydatá a môj manžel vďaka tomu aký je svokor pije len príležitostne a deti ho nikdy sťatého nevideli.
A aby som tolerovala svokra.

Ty si si nevzala celú manželovú rodinu aj s príveskom svokor.... Ak manželovi záleži na tebe musí to riešiť.

Vôbec nie je dôležité či vám ľudia veria. Iba vy viete čo sa u vás doma deje.....

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@mummy01
nejde mi o byt ....proste sa bojim...viem ze robim chybu a velku !!!! ked som to nechala az tak zajst daleko.

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@lulka12
moj muz tiez nepije..vidi to na svojom otcovi...a to mu staci....

mummy01
19. jan 2013

@mirkakristanova neboj sa,nemas sa coho.Ak si budes dokola opakovat ze sa bojis tak sa nikdy nedokopes k rieseniu problemu.Ak mate kam ist tak nemas co riesit.A uprimne,ludia co sa samovrazdou stale vyhrazaju ju nikdy skutocne nespachaju...miluju len samych seba a nikdy by si na zivot nesiahli 😉

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

dakujem vam za vsetko ...za rady..najblizsej dobe vam dam vediet ako a ci som aspon dostala taku malu odvahu ako by som potrebovala..este raz vam zo srdiecka dakujem ...viete ked sa vyrozpravam z ludmi ktorych poznam tak mi len povedia to bude dobre ..treba cas...preto som vam tu napisala...este raz velmi pekne dakujem ...♥

lulka12
19. jan 2013

@mirkakristanova Len sa zbytočne neobviňuj a nájdi s manželom čo najlepšie riešenie. Ste krásna mladá rodinka a máte roky života pred sebou.

Toto je problém , ktorý má riešenia, len si musíte ísť za svojím a nenechať sa zničiť. Véééééľmi sa čudujem kam to tvoj manžel nechal zájsť.

S naším dedkom žijú v dome švagor s rodinou a bola to ich voľba. Ak sa chcú sťažovať na svokra u nás nemajú šancu, lebo majú riešenie v možnosti odsťahovať sa do bytu , ktorý radšej prenajímajú.

Ja by som asi bývala radšej v podnájme ako takto....

zuksa
19. jan 2013

@mummy01 presne ako vravis... maju sa priliz radi na to aby to skutocne spravili... a taky co navyse ublizuje zene a svojim najblizsim je poriadny slaboch a chudak... a robi to len preto lebo vie ze to robit moze, ze sa nenajde nikto kto sa mu skutocne postavil...

nikush
19. jan 2013

@mirkakristanova a coho sa vlastne bojis?jedine coho by som sa bala by bol zdravy psychycky vyvoj moich deti

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

chcela som radu a tu som dostala..teraz tu na mna budete utocit? ...cim najskor to vyriesim... ci z muzom abo bez neho...:(

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

chcem byt silna a budem ...mozno nie hned ale cim skor a dakujem :D

zuksa
19. jan 2013

@mirkakristanova nikto na teba neutoci....

marcikova
19. jan 2013

Drzim prsty, ja som prezivala velmi podobnu story 10 rokov. Takisto sme zili v jednom byte ktory odmietol na nas prepisat aj ked sme ho my za nase peniaze komplet zrekonstruovali, denno denne alkohol. Tiez bol svokor vdovec a tiez slubil odist do domu na dedine ale kdeze nikam nesiel ved doma pri nas mal full servis, navarene, oprate atd. Tiez mam dve deticky a bol to des.... Nas sa upil na smrt. A poviem ti ze pri starsich ludoch kombinacia alkohol a lieky ( väcsina ich uz berie) je vrazebna. Aj nas uz navstevoval aj psychiatra pre depresie a nespavost. Je to smutne ale ani sa velmi nestaral o vnucence a ani si ich nedokazal uzit. Ked zomrel vydichli sme si aj ked je to smutne.... vlastne az teraz vieme ako velmi nas nicil a deptal.....ak mate moznost zmente to ale chapem je to tazke. Stale je to rodic. Nas dodychal mojmu manzelovi v naruci, co dodat...my sme spravili pre neho co sme mohli a pan boh nas odmenil snad uz len tym ze sme sami a prezili sme to bez nejakej traumy.... este raz vela pevnych nervov a drzim palce.

mirkakristanova
autor
20. jan 2013

@marcikova ...dakujem ...dufam,ze sa postavim a vyriesim to...

strawberry17
20. jan 2013

to je strasne ako jeden CHORY clovek dokaze tyranizovat celu rodinu...poznam... 😠

kykka
20. jan 2013

@mirkakristanova Bud sikovna teraz pre zmenu ty. Nikto ti neveri, ze je taky? Vyhliadni si situaciu a natoc si ho na kameru, video, fotak, proste,uz co mas. Natoc ho nenapadne, aby to nevedel. Alebo ho nahraj na mobil, ked po tebe ziape a vyhraza sa. ked budes mat usvedcujuce nahravky, alebo video, tak to poukazuj po celej rodine a takisto bez s tym za psychiatrom. Potom ti uz bede verit kazdy a pre teba uz bude lahsie konat. Navyse je velmi dobre, aby cela rodina vedela, ako sa on ku tebe sprava a potom ta podporia. Nezabudni si tiez nahravat jeho telefonaty, ked ides do prace a on ta kontroluje, ci naozaj do tej prace ides. Proste cim skor si proti nemu ziskas usvedcujuce materialy, tym skor sa vyriesi tvoj problem a tebe a tvojim detom sa ulavi a mozete zit uz v klude...

mamavera
20. jan 2013

@irriss musím ti odporovať, deti vo veku 4-6 rokov veľmi dobre vedia o čo de. Som učiteľka v materskej škole a niekedy som až šokovaná tým, ako dokážu odhadnúť situáciu a to si ich rodičia myslia, že to pred nimi taja...

mamavera
20. jan 2013

@mirkakristanova ak to dobre chápem, bývate v byte svokra a máte dom, ktorý zdedil tvoj manžel. Dom je pánubohu za chrbtom v dedine pri lese, možno pre rodinu s malými deťmi nič moc, ale na chalupu super. Predajte dom a kúpte si iný, alebo byt. So svokrom si obaja sadnite, o svojom zámere mu povedzte (ale až keď to budete mať rozbehnuté), navrhnite mi liečenie, ak odmietne, viac pre neho nemôžete urobiť. Je dospelý, ako svojprávneho ho nikto neuznal, lebo k lekárovi nechce ísť. Inak, keď sa pokúsil vyskočiť z balkóna, bol triezvy alebo na mol? Ak to robil ako triezvy, to už nie je sranda.

hyta
20. jan 2013

Ahoj, rozhodne sa neobviňuj, ty za správanie svokra nemôžeš. Chápem, že ťa celá situácia trápi.Asi by som na tvojom mieste tiež zvažovala predaj toho zdedeného domčeka a kúpila si byt či domček v oblasti, ktorá vám bude vyhovovať.Svokrovi by som navrhla protialkoholické liečenie, ak nebude súhlasiť, je to jeho rozhodnutie a jeho spackaný život.Ty s mužom musíte brániť záujmy vašich malých detí.A to že sa vyhráža samovraždou? To je citové vydieranie a myslím si, že ten kto o tom rozpráva to nikdy neuskutoční.Tvoj muž by mal byť ráznejší a urobiť si s otcom poriadok.Žiaľ,silnejšie musíme byť takmer vždy my ženy.

irriss
20. jan 2013

@mamavera
Jednani matky v techto situacich nedokazi pochopit..a jednani dedy nemohou ovlivnit...
Vedi mozna urcite v cem ziji, znaji utrpeni, slysi plac matky, ale jsou VELMI malicka,aby se tomuto postavili..
To, ze vedi, ze mama breci, ded krici a tata si toho nevsima je logicke...Vzdyt v tom ziji..formuji se v tomto neklidu...ale nechapou, proc to deda dela, proc mama breci a neresi a proc je tata Zticha.. 😉

Deti nechapou proc je v tom rodic a blizci nechaji, to nechapou..to, ze jsou zticha doma a neptaji se logicke...boji se..to, ze to reknou pani ucitelce je take logicke a predevsim caste..protoze prave dobry ucitel odkryje rodinne ZLO.. 😉
Ucitel vi casto vice, nez rodic..ktery situaci podcenuje..mluvila jsem za rodice, ne za ucitele..dobreho ucitele,jako jsi napriklad TY.. 🙂

Male deti ale nevedi, jak se k situaci postavit a co jde do dusledku...jak pomoci..
V 10ti - ve 13ti letech ti uz reknou,jak to chapou..jako dospelak ti to vyctou..ale jako malicke, trpi s tebou.. 😎
"potichu nebo s placem"..

mita9
20. jan 2013

@irriss to je hlupost ze deti si to v tomto veku neuvedomuju. ja som si v tomto veku plne uvedomovala ked nas moj otec týral psychycky a moju maminu fyzicky. mala som presne takyto vek a vedela som presne o co ide!!!!!!!!!!!!!!!!!

mamavera
20. jan 2013

@irriss to je vec dospelých, aby s tým niečo robili. Už včera bolo neskoro, tie deti to môžu brať ako štandard, že je to bežné správanie v rodine a to je zlé, veľmi zlé. treba to riešiť a to okamžite.

jabadaba
20. jan 2013

ak tam padaju vyhrazky zabitim, nicenie majetku, potom rovno podat podnet na policiu. Treba aspon zaznam a opakovany, ak sa tieto excesy opakuju! Stary pan zacina byt pekne nebezpecny! Nasledne vyhladat psychiatra a poradit sa s nim nakolko je tato agresia diagnoza a nakolko je to len povahova crta. Alkoholizmus asi robi svoje. Bud ma total uz prechlastany mozog, alebo takyto agresor bol aj bez toho. Donutit niekoho na psychiatricku liecbu nemozno, bohuzial k tomu treba suhlas "choreho"! Toto vam asi aj potvrdi psychiater, ak by ste ho teda oslovili. A co najdalej od neho! Prec, neobzerat sa. Tu uz niet o com. Kludne mozes na policii povedat, ze mas dovodne obavy aj o svoje malolete deti, to ohladom tych vyhrazok.

irriss
20. jan 2013

@mamavera
presne toto jsem tim chtela rict, dekuju.. 🙂
ze deti si to neuvedomuji, protoze to mohou pokladat za standard..a az poznanim jineho "standardu" jsou schopny upozornit a vnimat,ze u nich to neni jako jinde.. ☹