Svokra

9. jún 2023

Ahojte, chcem asi názor na túto situáciu
v rýchlosti vysvetlím .....
Svokra aspoň 3x do mesiaca sa poháda so svokrom (dôvod : bud sám ani nevie, alebo že neumyl lyžičku čo bola v drese alebo neviem, nevyniesol smeti, jedno obdobie bola aj žiarlivosť všade nachadzala niečo čo viedlo k jedinému - má št**** 🤷‍♀️)
naposledy to dopadlo tak že svokor prespal u nás
ja som sa nevyspala... na druhý deň ich syn (čiže asi môj partner/otec nášho dieťaťa) sa šiel snimi porozprávať , svokra mu nechcela ppvedať dovod...ze to je len medzi nimi dvomi ...a tak priateľ tlačil a s tým že povedal ze to nieje len medzi nimi ze to je aj medzi nim a nasou dverkou... kedze ked su pohadaní oni sa o vnučku nevedia (nechcu) postarat ... prečo tam akoze nespomenul aj mňa? keď človek nie raz sa musi podradiť ,nevyspí sa, ja popri RD cez víkendy pracujem minulý víkend kvoli och hadke som musela brat dcerku so sebou kedze som ich nechcela nechat samych doma 🤔ale na rovinu nepovedala... len zavolala ze ona ide ku svojej tete aby ju ostrihala ... takze tak no dala prednost tomu ... ja som uz zufala ... a po tomto ked ja do toho asi nemam nic ... tak uplne... a nakoniec mi ani nechcel povedat dovod preco sa pohadali... ze nerieš .... ako by ste reagovali lebo ja som sa citila dosť zle ... nahnevaná... a do toho som aj tehotná a ja sa tu snimi stresujem ale nezasluzim si vediet kvoli comu u nas spal svokor 🙄🤷‍♀️
Mám chuť nabudúce ak sa to zopakuje sa zdvihnút a odíst kedže ma do toho nič tak sa nemám čo podradovať, a byť v diskomforte...
alebo? prehanam a som blba? co by ste robili? s priatelom sme spolu 7rokov (nič len tak kratkodobe a nahodou sa podarilo babo ..)

h2
9. jún 2023

Dosť chaoticky napísané, ale prečo je pre teba také dôležité poznať dôvod ich hádky? A byť spomenutá, ako že sa to týka aj teba? Vyrieši sa tým problém? Nemyslím. Ak nesúhlasíš, aby u vás svokor prespával a obťažuje ťa to, treba riešiť toto a nie to, pre čo sa oni pohádali, alebo prečo tvoj partner nepovedal svojej mame, že sa to týka aj teba.

mimka1402
9. jún 2023

No za mňa ty extrémne preháňaš. Povedal to ako obyčajnú vetu, nič viac nič menej určite by som to takto nehrotila. A neriešila by som ani netlacila na dôvod.A uber zo vzťahovacnosti. Proste je to ich vec a tiež by som detaily hádky svojich rodičov nevravela ďalej. Ak sa cítiš obmedzovana tak to rieš s partnerom. Ale nie takto prehrotene.😀

pribinak
9. jún 2023

Príliš to prežívaš. To asi hormóny.
Nerozumiem ako to ovplyvňuje teba a vašu dcérku?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
a_alexandra_a
9. jún 2023

Neprehľadne napísané, úplný chaos, ale z toho čo som vyrozumela tak si trochu vyhrotila 🙂 Nič extrémne sa nestalo. Svokor u vás prespal, no a? Prečo si sa nevyspala ty? Čo snáď spal v tvojej posteli alebo čo? Ty nemusíš poznať dôvod ich hádky, absolútne ťa do toho nič nie je, možno si len zvedavá 🙂 Prespal u vás, nechali ste ho, to je super, ale ako dôvod stačí, že sa pohádali. Prečo, to je ich vec.
Trochu menej rieš, nebuď takáto vzťahovačná, lebo budeš vnášať problémy aj tam, kde netreba.

renirv
9. jún 2023

no zase raz zlyhava komunikacia. preco by ti to tvoj partner mal problem povedat? to mi teda hlava neberie.

0silvia0
9. jún 2023

načo ti je vedieť dôvod hádky jeho rodičov? Veď to je jedno, skôr máš asi problém s tým, že ti nestrážia dieťa a nabúrajú ti plán. Veď komunikujte jasne, stručne, evidentne s tým máš problém aj ty.

autor
9. jún 2023

@renirv vzdy mi vravel .. posledne mesiace nie .. neviem

kristinapetronela
9. jún 2023

Staraj sa o seba a oni nech si to vyriešia medzi sebou

autor
9. jún 2023

@a_alexandra_a spal v mojej posteli mame 1izbak cize ja som spala s malou na jej postielke takze takto ma do toho oveeela a ovela viac a nevyspala som sa kedze pan svokor chrape na kilometre to urcite bolo pocuť ...

autor
9. jún 2023

@kristinapetronela toho by som bola aj ja najradsej ale vzdy ked sa medzi nimi daco deje tak miesaju aj nas do toho a hlavne priatela... vyvolavaju a robia z neho sudcu medzi nimi...

a_alexandra_a
9. jún 2023

Tak pardon teda, ale ja by som určite nepustila nikoho do svojej postele. To čo je za blbosť. Vy máte úplne inde problém a nie v tom, že nevieš prečo sa svokrovci hádajú.

autor
9. jún 2023

@0silvia0 naburaju plan? kazdy vikend je mala u nich a ja idem do prace, ak je priatel v praci tiez tak akoze mam carovat? a este ked vedela predtym ze som napriklad v sobotu nebola a v nedelu musim na rychlo vsetko dokoncit? vedela ze sa nanu spolieham a zavola a ona ide ku "kadernicke" svojej tete 🤷‍♀️

petamich
9. jún 2023

ehm? prepac ale ja absolutne nerozumiem 🙂 trosku chaoticky si to napisala ale skusim si domysliet, teda co je problem?

1. ze svokor u vas prespal, mate maly byt a nevyspali ste sa - v poriadku, tak mu treba povedat, ze zial, nabuduce u vas spat nemoze, lebo sa nezmestite
2. ze ti nepovedal dovod hadky - a co je teba do toho, ved to je snad medzi nimi, ja osobne by som nechcela, aby moj manzel hovoril detaily nasej hadky svojim rodicom 🤷‍♀️ rovnako netuzim vediet, ci a preco sa hadaju svokrovci
3. ze slubili, ze sa postaraju o dieta a mala svoj vlastny program - no okej tu je problem, ze vam to nedala vediet vopred, na druhej strane ale nie je povinna sa vam o dieta starat a je to len jej dobra vola, moja svokra nam velmi pomaha ale respektujem, ze ma aj svoj zivot

autor
9. jún 2023

@a_alexandra_a aky problem akoze? mala som ho nechat na zemi spat 😯 akoze sak spal so svojim synom nie somnou ale tu nejde o to kde spal ale o to ze tu vobec spal 😊 ale ako ste pisali hrotim to ..ok teda ... nabuduce si lahnem medzi nich a bude vyriesene 😀😆😆😆😆😃🤣 (ale ne uz srandujem radsej)

unicornlady
9. jún 2023

Tak to, keď máte malý byt, o to viac sa čudujem, že svokor išiel k vám.
Svokrovci nech troška vyzrejú , ťahať syna do ich hádok, to je riadne cez.

gabym
9. jún 2023

Ja som to vôbec nepochopila 🤷‍♀️

autor
9. jún 2023

@petamich po 1. to sa nestane kedze svokra to ovela viac prehana ako ja a za uplne píčooo..... a kedze chudak nema kam ist tak neni sanca aby sme mu toto povedali ....
po 2. no ok teda (doteraz som vzdy vedela 🤷‍♀️ odrazu nie ) nevadí aj tak si myslim ze jej zas preskočilo na hlavu a bola tam žiarlivosť alebo nejaká banalita 🙂

autor
9. jún 2023

@gabym ani ja sama nechapem tomuto vsetkemu, cize nevadi 🤔🤣

janetinka27
9. jún 2023

ahoj, nestarala by som sa do ich hadok, je to ich zivot. ty sa mozes vyjadrit k tomu, kto k vam chodi na navstevy a kto k vam chodi prespat. ak ti svokor vadi, tak mu povedz, ze nechces, aby u vas prespaval.

0silvia0
9. jún 2023

no na nás sa tu nerozčuľuj, napíšeš totálny guláš informácií, že nikto tomu nerozumie a potom chrlíš rozčúlená najpodstatnejšie informácie. Rozčúliť sa treba inde, nie tu na modrom koni.

petamich
9. jún 2023

okej cize toto je potom vlastne taky "vylev" 😃 bez snahy rypat - lebo teda stale nerozumiem, ze kde je teda problem

evidentne svokra vzdy nechate u vas prespat (vase rozhodnutie, tak by som sa potom nestazovala, ze som sa nevyspala), ze ti nepovie dovod hadky (to je zasa jeho rozhodnutie a treba to akceptovat)

a za mna osobne snazim sa nemiesat do hadok kohokolvek, lebo nikdy neviem uplnu pravdu, obzvlast nie ak komunikujem prevazne s jednou stranou

autor
9. jún 2023

@unicornlady konecne nieco co si myslim aj ja aj priatel ale on im to nnepovie ..🤷‍♀️ no mame maly byt, zatial kym nebudeme mat iny vacsi ... ale problem je ten ze ma chyta vacsia panika kedze ten byt co riesime... je v panelaku kde byvaju svokrovci 🤦‍♀️😥 uz dopredu to vidim ... budu sa svokrovci u nas striedat ...a kydat na seba a ja sa zblaznim uz uplne chlap bude ticho pocuvat oboch kedze svokor si neda povedat a svokra tá sa odurdí a zacne sa hnevat aj na syna

0silvia0
9. jún 2023

a prečo akože nemôže svokor postrážiť dieťa? Keď sú všetci takí tajnostkári, zatajujú, nepovedia, tak povedz tvojmu partnerovi, nech cez víkendy zabezpečí stráženie dieťaťa ako chce, ty zabezpečuješ víkendový príjem.

petamich
9. jún 2023

ste vsetci dospeli ludia a snad viete povedat vlastnym rodicom (teda manzel), ze sa o tom nechcete bavit 🤷‍♀️ - mama/otec prosim ta my vas mame radi oboch a nechceme to pocuvat, citime sa neprijemne a neradi by sme tu niekomu davali za pravdu a robili rozhodcu, prosim ta vyrieste si to sami a netahajte nas do toho a nech sa nahneva kto chce

jaskolka
9. jún 2023

Nechápem skoro nič z toho guláša, aky si dala... Svokra, svokor, lyžičky v dreze, nechcú byť s vnučkou, spal svokor u vás, ktosi sa šiel strihať, ty si ich nenechala doma...
Skus sa ukludnit, píš stručne a jasne, a používaj interpunkciu. Toto sa nedá ani čítať, nie ze pochopiť a možno poradiť..

autor
9. jún 2023

@petamich nieje to casto ale zas ked treba tak prespi.. prsdtym sme mali gauc ... vyhodila som ho ... predtym sme nemali maličku tak sa dalo no 🙂 nooo to nieje moje rozhodnutie ja len musim suhlasit kedze z jednej strany aj ked som tehotna obcas viem byt blba ale chapem z druhej strany ze chudak svokor nema kam ist a este ked svokra sa zblaznila doma a chapem ze tam nechce byt 😊 neviem ako by sa chlap zatvaril keby mu poviem ze ho tu nechcem... a aj ako by som sa potom zle citila ja 🙂 ... hej akoze mne je 3-5 ale uz bolo ze ziarli aj na mna... ked jej naozaj preskocilo davnejsie a vtedy mi to nechcel povedat... tak preto som chcela vediet ... tak snad v tom nebudem mat nič ...

la_dolce_vita
9. jún 2023

ach jaaj, zasa vďačná tema SVOKRA a hľadanie problémov okolo toho namiesto tolerancie a normálnej komunikácie v rodine...

petamich
9. jún 2023

mne to proste pride cudne cele - svokor je dospely chlap a ma kam ist, ma evidentne byt/dom, v ktorom byva so svokrou 😁 chapem, ze tam asi nechce byt, ked sa pohadaju ale teda mojho svokra by v zivote nenapadlo dotrepat sa k nam, ak by sme mali 1-izbovy byt a boli tam aj s nim styria a poriadne nemali kde spat a este chrape jak svina

tak nech si doma urobia poriadky alebo nech ide na hotel 🤷‍♀️ a kazdy sudny clovek by to pochopil

autor
9. jún 2023

@petamich tak uz im to nieraz predtym povedal...no matka jeho sa odula a otec ten sa skryl do izby pustil hudbu a bolo 🤦‍♀️ ach je mi z toho nanic akoze aj z tohto ze to tu pisem ... ale bohuzial nemam nikoho komu sa o tomto zverit ... naposledy ked som pr.rodicov spomenula pred mojou maminou tak mi doma vycitil zaludok .. ze nwvh ich pred nimi(mojimi) nerozoberam