Svokra a jej záujem o vnúčatá

sansulinka
14. júl 2017

Ahojte maminy,tak ja tu nezvyknem nic ani pisat ani nic podobne ale uz neviem ako sa s tym nejak zmierit ci vyrovnat alebo ako sa zachovat..takze k veci,mam 3rocnych chlapcov krasnych zivych,zdravych a milujucich..mama mi zomrela pred ich narodenim,v podstate som sama na nich kedze muz nonstop v robote..moj hlavny problem osobny je,ktory nechapem muzova mama,ich babka nejavi zaujem,nenavstevuje nas a to byva na inom sidlisku..(podotykam presne toto iste u druhej nevesty)takisto sme neboli za zle,mala somju rada no uz ju nechcem ani vidiet.je normalne ze jedna zdrava zena,babka na dochodku dokaze ist k znamej na vino od nas cca 300m a za vnucencami uz nemoze ist?!za cele 3roky nebola ani raz s nimi vonku,ani raz ich nebola vozit,ani raz neprisla len tak za nimi..keby prisla pred barak,nikto ju nepozna ze patri k nam,keby sme ju stretli vonku,chlapci by ju ani nespoznali predpokladam ked ju videli pred polrokom 15min.vedia ze maju babku v nebicku lebo casto chodime sviecku zapalit ale o druhej uz nehovoria,ja uz tiez nie a nepripominam ju aby aj zabudli mozno..mozno to tak bude aj lepsie.ked potrebujem ist k dr alebo niekam,deti musim brat so sebou a ked nemozem ozaj zobrat tak bud muz cez volno alebo brat,ci suseda..nejak sa to snazim pochopit,coby zato dala mama keby tu mohla byt,bola by denne..pokazde ked sme prisli k nej,sedela a pozerala tv a malym sa nevenovala.ze mal maly zasivane sa dozvedela po mesiaci z fotky z fb od dcery a ona ide sudit ze som mala davat viac nanich pozor?!ona co ani nevie jak vyzeraju?!doteraz som to brala ze ok tak je taka no co uz...ale ked vidim druhe babky aj svokry nie mamy zien,ako sa hraju a venuju vnucatam je mi z toho zle a je mi to strasne luto pretoze oni si zasluzia normalnu babku,ktora sa im venuje,hra sa s nimi a lubi ich.nedokazem to pochopit nejako pretoze chlapci babku potrebuju a nachadzaju ju v nasej susede,ktora je s nimi denne a ma ich rada.. no co sa cudujem ked vlastnemu synovi ani len na meniny nezavola iba ked nieco potrebuje..muz si ju najprv zastaval,berem je to jeho mama ale uz sam pochopil aj povie pred druhymi aka je a ze nema zaujem..som vytocena,nasrata,sklamana a hanbim sa aj za nu,ze si hovori babka..ja uz k nej nechodim,muz len ked mu zavola ze nieco potrebuje a deti uz takisto nebrava so sebou..prosim aspon par nazorov ako by ste sa to snazili pochopit alebo zmierit sa s tym alebo ja neviem co..urcite mi neradte ist k svokre a podobne veci,z mojej strany chyba ani problem nebol aj snaha bola.dakujem

sansulinka
autor
21. aug 2017

@jana_eyre ja pomoc nepotrebujem od nej uz vobec nie,mne ide o cas straveny s vnukmi..a ze kamaratky su viac jak vnucata..vlastne vsetko je viac u nej

siska20
21. aug 2017

No bohužiaľ je to tak, ale nie si sama a takým problémom... Ja napríklad svokrovcom nemám, manželovi zomreli obaja rodičia a ja rodičov mám, ale tato býva ďaleko a mama kúsok odo mňa, ale tiež sa nedočkám žiadnej pomoci... Pred všetkými je tá naj "babka" aj to sa nahnevá 😡 keď jej niekto povie babka, lebo sa cíti mladá, ale keď potrebujem postrazit maleho, tak ochoty neni vôbec... Tiež sa musíme s manželom spoliehať sami na seba...

zooeynka
21. aug 2017

@sansulinka Treba sa zmierit s tym, ze nie kazda babka tuzi travit cas s detmi, pocuvat ich piskot a venovat sa im. Ona si svoje uz odchovala a dalsie k zivotu nepotrebuje, zrejme ma svoj zivot, svoje zaujmy a venovat cas vnukom ju nenaplna - treba to respektovat! Ciastocne ju chapem. A chapem aj teba ze ta to mrzi, ale treba sa zmierit ze nie kazdy je na vnukov zvedavy.

kvetinka75
21. aug 2017

je to jej rozhodnutie. Jej život, každý má právo žiť si ho ako chce a vie. Nesúď ju. Je to síce ,,blbé,, že nemáte žiadne vzťahy ani ty ani s ňou ani s vnučkou nemá žiadny vzťah, ale nemôžeš nikoho nútiť aby niekoho navštevoval keď on sám nechce. Každý máme svoje predstavy o rodine a pod. ale skutočnosť je niekedy úplne iná. U nás v rodine sú tiež všelijaké vzťahy a niektoré ma mrzia kvôli dcére - lebo sme malá rodina a v podstate niektorí najbližší sú mimo ale nespravíš s tým nič. Každý má svoje predstavy a právo sa rozhodnúť ako svoj život strávi. Mňa to tiež mrzí ale už sa tým netrápim. Radím to aj tebe. Nemá zmysel sa nad tým zamýšlať. A tie reči - jedným uchom dnu a druhým von.

kvetinka75
21. aug 2017

@zooeynka presne tak, niektorí si svoje deti vychovali a potom si žijú svoj život. Každý má na to právo. Tráviť svoj čas ako chce. My tiež nevieme, akí budeme. Možno aj ja budem mať toho neskôr už dosť a budem sa chceiť venovať koníčkom, na ktoré som nemala teraz čas alebo budem cestovať a dcéra sa bude sťažovať, že som stále preč a nemá jej kto pomôcť. A možno jej budem za zadkom sedieť. 😉 Ktožvie

sansulinka
autor
21. aug 2017

@luciamic dakujem pekne aj ty sa drz lebo ono je to dost na nwrvy..ked sa zamyslim teda ked vidim druhe deti a co druhw deti ale ked viwm aka bola moja mama k vnukovi a aka bola mama,proste taku mamu a lasku co sme dostavali od nej a pritom bola sama na nas,taku prajem kazdemu na zemi..akurat ma mrzi preco zrovna moje deti toto nezaziju,tu lasku od babky vsetko co som ja napr.zazila u babky..a viem,ze to nezmenim ani ja ani muz ani nikto..takze zivot ide a pojde aj bez nej..a vlastne si uvedomujem,ze asi to tak je uplne najlepsie ...drzim palec

kvetinka75
21. aug 2017

@sansulinka no vieš, ono zase by sa mohlo stať, že by sa im venovala až príliš a tiež by sa ti určité veci nepáčili. Možno. Ono ťažko sa hľadá taký ,,kompromis,, ktorý je 100% dobrý pre všetky strany. Niekedy nie je ani tak ani tak dobre. Ale nemá zmysel sa tým trápiť - vecami, ktoré nezmeníš

sansulinka
autor
21. aug 2017

@lucka08099 prosim ozvi sa do ip,pisem tu narychlo av zrovna odchadzam..ozvi sa,dakujem

elian
21. aug 2017

Ja sa hlásim tiež do klubu 😉 ...... nemám žiadny vzťah so svokrou, rovnako aj moje deti - postráženie nehrozî vôbec, návštevy - aspoň na narodky som ju pozývala - ale strašne ju to obťažovalo - tak už 4 roky nebola u nás ........ ja to tiež už beriem tak ako by ani nebola, nemôžem nikoho nútiť robiť to čo nechce :-/

vams
21. aug 2017

@deti95060810 moja svokra videla prvýkrát svoje vnuca keď malo rok a pol, a to asi len preto, lebo sa mi narodilo ďalšie dieťa, tak ju muž doviezol na aute a to mali rok a pol a mesiac tak na dve hodinky. Potom sme ju nevideli ďalší rok. Narodeniny, meniny - neohrozí, nezavola, nekupi ani detom nič, no škoda slov.

ada309
21. aug 2017

@sansulinka
Vies co? Ber to tak,ze je to lepsie,ako keby bola u teba stale a do vsetkeho by ti mudrovala,starala sa do vychovy a pod...
Ja mam zas trosku opacny problem ako ty... vysledkom je rozmaznane decko... babky su vzdy lepsie ako my rodicia,lebo babka a dedko vzdy vsetko dovolia,kupia ... co my zakazeme,oni dovolia... skratka my sme ti zli,lebo mi davame pravidla,prikazy,vychovu zatial co babkovci dedkovci len rozmaznavaju a deti im doslova mozu skakat po hlavach...

Takze vidis, jeden extrem vacsi ako druhy... a ktory je horsi?????😒

zabulka1
22. aug 2017

@zooeynka prepac ale potom sa cudujem ze mala deti, ked nepotrebuje vidiet svoje vnucata a nezalezi jej na nich, pre mna je to sebectvo voci detom

zooeynka
22. aug 2017

@zabulka1 Preco sebectvo? Ved ona svoje vychovala a pri vyrobe vnucat neasistovala. Starat sa o deti maju ich rodicia a nie zatazovat starych rodicov pokial oni nemaju zaujem! Opakujem, oni svoje vychovali a maju narok aj na klud a oddych a nie odznova kolotoc neustalej pomoci s detmi - nie kazdy ma na to chut. A ja sa ani necudujem.

cecilia68
22. aug 2017

@sansulinka Dospelý chlap "musí poslúchať" svoju matku? Dúfam, že to nebolo myslené vážne? Prečo sa jej neopýtaš, alebo manžel, že či ju vnúčatá nezaujímajú...alebo prečo sa tak chová?

zabulka1
28. aug 2017

@zooeynka nikto tu nehovori o starani sa ale o zaujem vidiet svoje vnucata, a aby vnucata vedeli ze maju nejaku babku, ale tebe to je asi fuk ci tvoje deti poznaju babky alebo taky problem vobec nemas a chces byt len mudra

zabulka1
28. aug 2017

@zooeynka a este k timu poznala som svokrinych rodicov a oni mali velmi radi jej deti, ja ju nepotrebujem v mojom zivote, len mi je luto deti moj syn hovoril babka bratovej svokre pretoze ona sa k nemu chovala ako babka a za nim prisla, pochvalila ho, pobozkala, ked mal narodeniny ona prisla za nim, nie ze ja musis ist za svokrou.

zooeynka
28. aug 2017

@zabulka1 takze ak ma niekto iny pohlad na situaciu ako ty, tak je pre teba automaticky nepriatel? Nie je dovod na mna utocit(citujem"chces byt len mudra"), nemam dovod teba presviedcat, ale proste sa zmier s tym, ze kazdy model rodiny je iny, a pokial stari rodicia netuzia vidat vnukov tak nie su hned odsudeniahodni! Kazdy je iny a respekt je zaklad. Nebudem pchat svoje dieta niekomu ked dotycny nema zaujem. Bodka.

6mia6
28. aug 2017

@zabulka1 miesas jablka s hruskami. Zi a nechaj zit. Niekto to ma tak niekto inak, nie kazda to musi prezivat ze ma vnucata. Ty mas deti len preto aby si mala vnucata?

romanovic
29. aug 2017

Mužov otec, teda svokor, čiperny, vitálny dôchodca, s veľkou chatou a zahradou, pravidelne chodiaci na dovolenky, atď., videl svoje vnúčatá (12 a skoro 9 r.) 2x v živote, ma ich, aj nás úplne v pazi, žiaden zaujem. Ja riešim každé prazdniny, kde ich dám, tábory a celkovú logistiky a jeho (a jeho priateľku) ani nenapadne deti zavolať hoci na jediný víkend, aby sa trochu poznali... Nič sa s tým nedá robiť, iba zmieriť. Držím palce.

ljzozv
30. aug 2017

@zooeynka ten istý názor mam aj ja.. Tak ako ja nie som povinná dávať starým rodičom deti (nie sú opičky na hranie), tak oni nie sú povinní sa mi o ne starať, keď ja potrebujem (lebo prázdniny)... Je to všetko o rovnici, že musia obidve strany chcieť...
Mala som deti lebo sme sa pre ne s manželom rozhodli a nie kvôli starým rodičom... Vsetko navyše je len bonus...
Zakladateľke témy to môže byť ľúto, ale to je tak všetko.. Donútiť ju nemôže a možno by jej mama nezvládla už starostlivosť vo vyššom veku... Ktovie.. Moze byť rada ze ma dobru susedku, mnohé nemajú ani to...

zana0077
30. aug 2017

Podobne nieco som riesila niekedy davno aj ja, svokra v jednom dome spolu s nami, ale ani naznak zaujmu...povacsinou vydavala povely, to jej slo. Este aj najest deti posielala ku mne...o poschodie vyssie pretoze jej by ubudlo kebyze im da co navarila. A ona vraj svoje vychovala a bodka. A to aj ked jej dosli na navstevu jej deti a vnucata...teda deti svagrove ci svagrinej... Skoda reci. Ale naco sa tym zatazovat? No nema vztah. Boooze. Keby len to som musela riesit. Je to jej zivot a jej "problem". Vobec ma to netrapi a nic jej v tomto smere nezazlievam. Tiez mi nikto nevycita, ze v case volna nevarim a nepracem a nestrikujem, ale ovela radsej si zajazdim na moto....a tiez obcas synom zo srandy podhodim, ze ked sa ozenia, tak dufam, ze minimalne do sl. (Cca 5km od nas) 😀

cecilia68
30. aug 2017

@ljzozv A presne toto platí aj opačne...starí rodičia nie sú povinní napríklad každý víkend strážiť vnúčatá...Možno sú starí....chorí....alebo sa už v živote dosť nadreli, tak chcú mať len pokoj 😢 Ja by som prijala častejšie, ale musím sa uspokojiť s tým, čo mi je ponúknuté 😢

janaemmka
30. aug 2017

Ja to tiež veľmi dobre poznám. Moja svokra nikdy nekočíkovala vnučku, dcéra tam nikdy nebola na prázdninách a to bývame od seba 15 min. chôdze. Ja to mám ešte o to ťažšie, že manžel nikdy nie je na mojej strane v tejto veci. My tam ideme na návštevu v rámci slušnosti - narodeniny, meniny, Vianoce... Podotýkam, že ja a svokra sme sa v živote nepohádali. Vnútorne som sa s tým nezmierila, ale nezmením to už.

janhe
30. aug 2017

Zeny ja mam opacny problem 🤔 Zijeme u svokry mam ju v celku rada ale zacinam uz pochybovat o nej. Ona sa mi na malu upjala az tak ze niekedy je uplne ok neni s nou problem ale inokedy ma totalny prepinak a chce mi malu zobrat nemyslim doslovne ale akoby prebrat. Istu dobu ma respektuje nerobi mi naprieky a istu dobu zas malu nepriamo hucka proti mne. V tu prepinak dobu sa mi plete do vychovy vsade je strcena stale je pri malej podryva do mna pred malou potom si malu zobere do svojej izby a tam sa jej venuje ako svojmu decku potom sa stara co je co bude jest kedy a preco zasa je alebo preco este nejedla ked nieco poviem ze to nemoze ide s nou mimo a da jej to nieco co poviem ze nie tak just to robi potajomky len aby malu namotala. Potom mala furt len babka sem babka tam chcem ist za babkou babka babka babka. A oritom aby ste ma chapali ja sa malej naplno venujem vymyslame kadeco hrame sa no proste vsetko co ine rodiny ale ona nic nevidi len svokru a ja uz som zufala. Uz mi povedala 2x ze nechce ist za mnou ale za babkou. Ja som niekedy uplne hotova. Na druhej strane svojru aj chapem ze ma rada vnucku ale niekedy co je moc to je moc nepomaha ani moje ani muzove dohovaranie a este min pol roka musime byvat u nej

syrik
30. aug 2017

@sansulinka Poviem Ti len toľko, aby si sa preto netrapila... Viem, je to ťažké, ja sama s tým bojujem,ale povedala som si dosť... Ty tým, že sa budeš trápiť, nijako situáciu neovplyvnís, ani nezmenis, akurát si časom privodis zdravotné problémy...viem, o čom píšem.. Kamoška mi povedala jednu múdrosť - buduj vzťahy s tými, ktorí chcú s Tebou byť... Ja sa snažím sa na to pozrieť z inej strany a brať to ako výhodu... Deti vyrastú, budú to vnímať tiež inak... Je len na nej, aké vzťahy si s deťmi vytvorí... Držím palce

oli18
30. aug 2017

Píšem znova. Som milujúca a pomáhajúca babička. Čítam vaše príspevky a zamýšľam sa nad babičkami z okruhu mojich známymi. A mám ich dosť. Väčšina z nich s vnúčatami nepomáha a vídajú ich len pri sviatkoch . Jedná má dokonca radšej domáce zvieratá, ako deti. Mnohým matky s ich deťmi nepomáhali. Aj to môže zavážiť. Ale tento fakt sa nedá zovšeobecňovať. Mne moja mama pomáhala, robím to aj ja. Dúfam, že budem dlho vládať. 🙂

ljzozv
30. aug 2017

@janhe pol roka to zvládneš a potom si už budeš robiť po svojom.. To dáš.. Rýchlo to ubehne neboj

mimulik
30. aug 2017

Precitala som si len uvodny prispevok a neda mi napisat..u nas je to aj tak aj tak..moja mama a babka sa malemu velmi venuju..chodime k nim pomaly kazdy den..moj otec nejavy ziadny zaujem ani voci mne..moji druhi svokrovci maleho miluju..poznaju sa 3 leto a maly je tam sam tyzden na prazdninach..ma 8..vsetko je to o ludoch..tiez nechapem ako niekto kasle na svoju rodinu ale jedno viem a to ze jedneho dna nas budu potrebovat kedbudu stari a nevladni..no my tu uz nebudeme..a hlavne vobec sa nevnucujem...

katka253111
30. aug 2017

@sansulinka je to velmi smutne 😢😢

My zasa zijeme so svokrou, mamina moja je vedla vo vchode... ta by sa aj roztrhala a malemu by dala aj zivot, keby mohla, miluje ho nadovsetko a ked bol u nej, venovala sa mu na 200%... zial teraz je uz 3.tyzden velmi chora, ze ledva prejde, ale aj napriek tomu sa snazi aspon z postele sa s nim pohrat... kym svokra si max k nem sadne, ale nepohra sa s nim normalne, nevie sa odviazat pri nom, po chvilke uz dube do telefonu... skoda... :(

ada309
31. aug 2017

@janhe to ti prajem pevne nervy...